Звітність з Єдиного соціального внеску. Скачати порядок заповнення та бланк звіту

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Звітність з Єдиного соціального внеску

Також, пропоную ознайомитися з наступними статтями:

 1. Як заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску «за себе» та як сплачувати ЄСВ протягом року для підприємців — платників єдиного податку?
 2. Як підприємцю на загальній системі оподаткування розрахувати суму річного єдиного соціального внеску «за себе»?
 3. Оптимізація платежів з єдиного соціального внеску для ФОП на загальній системі оподаткування

Колись давно у 2010 році суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи, що мають найманих працівників мали подавати чотири звіти та сплачувати внески до чотирьох фондів:

1. Пенсійного фонду.

2. Фонду соціального страхування на випадок безробіття (або центру зайнятості).

3. Фонду соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності.

4. Фонду соціального страхування від нещасного випадку та професійних захворювань.

У 2011 році, разом із вступом в силу з 01.01.2011 року Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VI, 08.07.2010, все змінилося. Замість чотирьох внесків прийшов Єдиний соціальний внесок.

Не варто перераховувати всі плюси єдиного соціального внеску, думаю, що всі їх і так розуміють. Проте завжди є і мінуси. Мінуси є у кожного масштабного нововведення, адже для того щоб втілити його в життя має пройти деякий час перш ніж вся система запрацює як годинник.

Єдиний соціальний внесок передбачає також єдиний звіт. Форма звіту, порядок його заповнення та подання затверджена Постановою Правління Пенсійного Фонду України «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №22-2 від 08.10.2010 року. Бланки звіту та текст самої Постанови можна буде скачати за посиланням нижче, проте пропоную ознайомитися з деякою інформацією.

Як можна подавати звіт з єдиного соціального внеску?

Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску подається до органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації платника наступними способами:

— в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису;

— на паперових носіях разом із електронною копією звіту на електронному носії інформації;

— на паперових носіях, якщо кількість застрахованих осіб менше п’яти.

Які форми та строки подання звіту з єдиного внеску?

Працедавці — фізичні або юридичні особи подають звіт не пізніше 20 числа місяця наступного за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно додатку 4 до Порядку. Бланки звіту можна скачати за посиланням нижче.

Фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування, платники єдиного та фіксованого податку самі за себе та членів своєї сім’ї, особи, що забезпечують себе роботою самостійно подають звіт не пізніше 1 квітня року наступного за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік. Звіт подається за формою згідно додатку 5 до Порядку. Бланки звіту можна скачати за посиланням нижче.

Взагалі «Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №22-2 від 08.10.2010 року дуже мало відрізняється від свого попередника. Проте, як це все буде виглядати на практиці, питання залишається відкритим… Подивимось…

І нарешті довгоочікуване посилання
Скачати бланк, форму звіту Єдиний соціальний внесок
.

Звітність з Єдиного соціального внеску. Скачати порядок заповнення та бланк звіту
Оцініть статтю

21 Responses to Звітність з Єдиного соціального внеску. Скачати порядок заповнення та бланк звіту

 1. Наталія:

  У бухгалтерській справі, я дещо початківець, і дещо без досвіду, але недавнім часом мені підкинули підприємців(СПДФО) і чесно кажучи, я толком(вірніше, взагалі) не знаю що з ними робити, які звіти подавати, до яких фондів, які строки…
  Що взагалі необхідно…
  В мене ще не паніка, але не хочу її допустити 😉
  Чи не могли б Ви мені допомогти в даних питаннях?
  дякую!=)

 2. На сайті є необхідні статті для ведення обліку у підприємців:
  Загальна система оподаткування для підприємців. Облік та звітність.
  Звітність СПД ФО єдинника. Куди та коли подавати.
  СПД ФО на фіксованому податку. Яку звітність подавати.
  Вони поки що актуальні, за винятком внесків до ПФ та фондів соціального страхування. На зміну ним прийшов єдиний соціальний внесок.

 3. Наталія:

  Дякую! Велике-велике!
  Але якщо можна, я ще трішки заберу Вашого часу, і запитаю щодо банківських виписок та платіжних доручень з відміткою банку. Яким чином вони зберігаються, яка перевірка може вимагати в мене їх, і для чого вони впринципі треба?
  Просто хочу уточнити це питання та підвести якусь межу =)

 4. Наталя:

  Чи потрібно в 2011 році сплачувати податок з доходів 15% як було в 2010 чи ні?

 5. Наталія, для підприємців банківські виписки та платіжні доручення можуть підтверджувати здійснені ними витрати. Якщо на ці суми ви зменшили оподатковуваний дохід підприємця, то при податковій перевірці у вас будуть їх вимагати. Зберігати їх слід, до того, як у вас відбудеться планова перевірка.
  Наталя, уточніть питання будь ласка.

 6. Наталія:

  Дякую!
  Але витрати по підприємцях до мене не велись і податок сплачувався стабільно — 200 грн в місяць…
  Але інша справа, що саме необхідно робити з ними…підшивати, чи як)

 7. Наталія:

  Доброго вечора! У мене виникло наступне питання: підприємство на єдиному податку (10%) у минулому при сплаті єдиного податку 42% відраховували до ПФ і відповідно у ПФ ми сплачували нарахування (33,2%) на зазначену суму менше, а що сказано у діячому законодавстві, це якимось чином окреслено, чи на соціальний внесок такі «бонуси» не розповсюджуються. Дякую за відповідь.
  Історія з життя — у нас переплата по розрахунках із ПФ — звернувшись з даним питанням до куратора, мені повідомили, що систему повертання коштів ( а отже, погашення заборгованості перед нами) дережавою ще не розроблено і відбуватися не буде. Цікаво, а як довго НЕ БУДЕ?!

 8. Світлана:

  Якщо приватне підприємство (не платник ПДВ) не веде діяльність, тобто вже більше року подаються звіти-пустишки, яку тепер потрібно подавати звітність і скільки раз на рік?

  Дякую.

 9. Наталія, можливо вам допоможе цей документ.
  Світлана, таку саму, що ви і подавали раніше.

 10. Irina:

  Помогите, пожалуйста, у меня не выходит скачать бланк отчета.Заного скиньте ссылку, ок?Спасибо.

 11. Інна:

  Добрий день! Таке питання, якщо я підпиємець на єдиному податку,працювала з початку року сама на себе, в ківітні буде 1 працівник. В такому разі які і коли мені необхідно буде подавати звіти? Починаючи з травня місяця 1 звіт в Пенсійний фонд кожного місяця, звіт 1дф в податкову раз в квартал і ще який звіт в кінці року тий само звіт єдиного соціального внеску, поясніть будь-ласка.

 12. Не розумію чому. Тільки що скачав файл нормально.
  Інна, подаєте у травні за квітень звіт до пенсійного фонду, після закінчення кварталу подаєте 1 дф. Один раз на рік ви подаєте звіт до пенсійного за себе, а за робітника один раз на місяць.

 13. Мирослава:

  Будь-ласка, проконсультуйте з приводу сплати єдиного соціального внеску. Я працюю найманим працівником, тобто за мене сплачує ЄСВ організація, водночас, є ПП на єдиному податку. Чи потрібно мені сплачувати ЄСВ ще як ПП ?

 14. Людмила:

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка,як подати податкову декларацію з ПДФО,якщо не має ні бланків,ні інструкцій, що до заповнення?Може в кого є інформ.?Дякую.

 15. Марьяна:

  в мене питанн виникло, на тему звіту по єдиному внеску. / на фіксованому податку/
  я так розумію що здати потрібно лише титульну сторінку і наступну №2 там де таблиця №2, якщо у мене немає найманих працівників і моя сім»я зі мною підприємництвом не займається?.

  а решту Додатку №5 я маю якимось чином заповнити /допустимо прочерки поставити/ чи просто цих сторінок не здавати?

  і ще, оті 10% які автоматично відраховуються в пенсйний фонд з фіксованого внеску, я повинна їх доплюсувати до суми яку внесла самостійно?

  наперід дякую Вам, як не бухгалтер, як підприємець… невже державі так важко офіційно виставити разом з бланком роз»яснення до заповненн??? один раз тільки, щоб кожен зайшов, почитав і не займав лишнього часу своїми догадками….

 16. Анжела:

  я единонал-ца,работаю с юрлицом по аренде и с 01.03 вынуждена уйти на налогообложение на общих основаниях.В этом случае взнос в ПФ возрастает до 33% со всей суммы чистого дохода-это невыгодно.Законно ли будет не вести деятнльность как ФОП,сдавать пустышки,а с арендатором заключить д-р как простой гражданин с удержанием 15% подоходного? Спасибо

 17. Марьяна, на титульному аркуші ставите прочерки навпроти тих таблиць, які не подаєте. Подаєте тільки таблицю 2. Щодо 10% від суми фіксованого податку раджу спитати у ПФ, чи отримали вони ці гроші.
  Податківці притримуються наступної точки зору: в тому разі, якщо у вашому свідоцтві про державну реєстрацію прописаний відповідний вид діяльності, то поза межами підприємницької діяльності ви не можете ним займатися.

 18. Світлана:

  скачати бланк звіту та порядок заповнення

 19. Инна:

  Доброго дня!!!Було виявлено, що в звіті ЕСВ за липень не було включена таблиця 5, тобто дані про людину що була звільнена 15 липня не була відображена в звіті..ЩО робити???як виправити помилку???які можуть бути наслідки такої помилки??

 20. Відповідно до пункту 5.6. Порядку №22-2 від 08.10.2010 року «У разі якщо в таблиці 5 додатка 4 до цього Порядку страхувальник не зазначив застраховану особу, з якою було укладено або розірвано трудовий договір за попередній період, він подає разом із звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить: титульний аркуш (перелік таблиць звіту), дані на цю застраховану особу із зазначенням статусу таблиці 5 — додаткова.». Думаю, що ця ситуація може бути застосована до вас.
  За помилку у звіті, тобто подання звіту з неправдивою інформацією, передбачена адміністративна відповідальність. На посадову особу, що відповідає за подання звітності, накладується адміністративний штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 грн.).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.54MB/0.00036 sec