Які звіти подає ФОП на єдиному податку за себе та за найманих працівників?

Надежда Бохан

Надежда Бохан

Бухгалтер, консультант з бухгалтерського та податкового обліку. Чекаю на ваші питання у коментарях.

У даній статті ми розглянемо, яку звітність необхідно надавати фізичним особам підприємцям на єдиному податку, в які державні органи і в які строки сплачувати податки і збори.

Звітність ФОП на єдиному податку «за себе»

Для початку розглянемо тих підприємців, у яких немає найманих працівників. Такі ФОП подають наступні види звітів:

  1. Декларація платника єдиного податку. Декларація подається щоквартально або щорічно в залежності від групи єдиного податку.
  2. Річний звіт з єдиного соціального внеску.

Розглянемо кожен звіт більш детально.

Податкова декларація платника єдиного податку

На сьогоднішній день форма декларації платника єдиного податку затверджена наказом Міністерства фінансів «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» від 19.06.2015 №578.

Платники єдиного податку першої і другої груп згідно з п. 296.2 ПКУ, подають податкову декларацію у строк, встановлений для річного податкового періоду — 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем року. За 2016 рік — до 1 березня включно.

Читайте також Як заповнити декларацію ФОП платника єдиного податку третьої групи 2017. Приклад заповнення

Відповідно до пункту 296.3 ПКУ платники єдиного податку третьої групи, надають податкову декларацію у строки, передбачені для квартального звітного періоду, тобто протягом 40 днів після звітного кварталу. Декларацію за четвертий квартал 2016 року, потрібно подати не пізніше 9 лютого 2017 року. Єдиний податок сплачується в бюджет не пізніше 19.02.2017 (10 днів після граничного терміну подачі декларації). Оскільки в цьому році це вихідний, граничний строк сплати переноситься до 17.02.2017.

Річна звітність по єдиному соціальному внеску

Звіт по єдиному соціальному внеску подають всі ФОП, які весь або частину 2016 року працювали на спрощеній системі оподаткування. Виняток становлять підприємці-пенсіонери за віком або інваліди, що отримують пенсію або соціальну допомогу. Таким категоріям ФОП надавати звіт не потрібно.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №435 від 14.04.2015 – квартальна звітність з ЄСВ не подається, а подається тільки щорічна. Річна звітність надається в незалежності від групи єдиного податку.

Звіт подається до податкової служби. Термін подання — не пізніше 9 лютого року наступного за звітним. За 2016 рік — не пізніше 09.02.2017.

Форма Д5

Звіт по ЄСВ подається до податкової за формою Д5 — «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».

Підприємці сплачують внесок за кожний квартал до 20 числа наступного місяця, тобто до 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня та 20 січня (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Читайте також Єдиний соціальний внесок 2017 для ФОП на єдиному податку. Ставки, звітність, строки сплати

Необхідно зазначити, що відповідно до ст. 4 Закону №2464 від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підприємці, що звільнені від сплати ЄСВ, можуть стати платниками внеску на умовах «добровільної участі».

Згідно Розділу 3 «Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ» від 20.04.2015 №449 добровільна участь — самостійне визначення для себе бази нарахування ЄСВ. Тут діє та ж форма Д5.

Звітність підприємця на єдиному податку за найманих працівників

При наявності найманих працівників додатково до звітів, розглянутих вище подаються наступні види звітів:

  1. Щомісячний звіт з єдиного соціального внеску.
  2. Податковий звіт за формою 1-ДФ.
  3. Звіт до фонду соціального страхування від нещасних випадків.
  4. Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

Щомісячний звіт з єдиного внеску (Форма Д4)

При наявності найманих працівників підприємці подають щомісячний звіт з єдиного соціального внеску за формою Д4. Ця форма затверджена Наказом Міністерства фінансів №435 від 14.04.2015.

Звіт подають підприємці, які використовують працю фізичних осіб:

  1. На умовах трудового договору (контракту);
  2. За цивільно-правовими договорами на виконання робіт або надання послуг. Виняток становлять цивільно-правові договори, укладені з фізичними особами-підприємцями, якщо виконувані ними роботи відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Строк подання звіту – 20 календарних днів, наступних за останнім днем звітного місяця.

Читайте також Ставки єдиного податку 2017 для підприємців на спрощеній системі оподаткування

ЄСВ сплачується в день отримання авансу чи зарплати або не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо дохід був нарахований, але не виплачений.

Податковий звіт за формою 1-ДФ

Якщо ФОП здійснює оплату на користь іншої фізичної особи, в тому числі підприємця на єдиному податку або загальній системі, або виплачує зарплату працівникам, то він відповідно до п. 14.1.180 ПКУ зобов’язаний надавати розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого ПДФО за формою 1ДФ. Ця форма затверджена наказом Міністерства фінансів «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» від 13.01.2015 № 4.

Звіт за формою 1-ДФ подається щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу, а саме — за 4-ий квартал 2016 — до 9 лютого 2017, а за 1-ий квартал 2017 — до 09 травня 2017 (якщо 9 травня — вихідний, то строк переноситься на наступний робочий день). Річної форми у даного звіту немає.

Форма Д7

Форма Д7 «Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання». Звіт за даною формою подають ФОП, тільки якщо на підприємстві стався нещасний випадок або у працівника виявлено професійне захворювання.

Терміни подачі — протягом 5 робочих днів:

  • після дати складання акту про нещасний випадок на виробництві за формою Н-1. Цей акт складає комісія, яка розслідує нещасний випадок.
  • після акта про розслідування професійного захворювання – форма П-4.

Звіт подається в ДФС за місцем реєстрації.

Читайте також Скільки податків заплатять в 2017 році платники єдиного податку

Форма 10-ПІ

При збільшенні чисельності працівників потрібно враховувати передбачений законодавством обов’язок по працевлаштуванню інвалідів. Це стосується ФОП, які мають найманих працівників, якщо їх більше 7 (ч. 9 ст. 19 Закону №875 «Про основи соціальної захищеності інвалідів»). Такий роботодавець зобов’язаний:

  1. Зареєструватися у Фонді соціального захисту інвалідів за місцем державної реєстрації фізичної особи — підприємця до 1 лютого року, наступного за звітним;
  2. Подати до фонду звіт за формою 10 ПІ «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів». Термін до 1 березня року, наступного за звітним.

Згідно ст. 20 Закону 875 — за невиконання за підсумками звітного року інвалідного нормативу роботодавцю загрожують адміністративно-господарські санкції. Розмір санкцій залежить від кількості осіб, що працюють на підприємстві за основним місцем роботи, і дорівнюють:

  • половині середньорічної зарплати штатного працівника, якщо на підприємстві працює від 8 до 15 осіб.
  • середньорічній зарплаті штатного працівника, якщо працює 15 і більше чоловік.

Сплатити санкції необхідно до 15 квітня року, наступного за роком, в якому не був виконаний норматив. Оплата проводиться у Відділення Фонду соціального захисту інвалідів за місцем реєстрації підприємства на рахунки, відкриті в органах Держказначейства.

Якщо не подати звіт за формою 10ПІ з невиконаним нормативом тоді роботодавцю загрожує:

  1. Позапланова виїзна перевірка.
  2. Посадовим особам — штраф у розмірі від 170 до 340 грн.
Які звіти подає ФОП на єдиному податку за себе та за найманих працівників?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00038 sec