Податки > Різне > Звітність РРО в електронному вигляді. Хто, коли, куди та як?

Звітність РРО в електронному вигляді. Хто, коли, куди та як?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Звітність РРО в електронному вигляді. Хто, коли, куди та як? З 01.01.2013 року подання звітності про використання РРО до податкової служби в електронному вигляді стає обов’язковим. Згідно пункту 7 статті 3 Закону про РРО СГД повинні подавати звітність про використанні РРО не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, але тільки в тому разі, якщо такий СГД не подає інформацію по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Окремі категорії суб’єктів господарювання зобов’язані щоденно подавати до податкової служби інформацію по дротових або бездротових каналах зв’язку. Які саме це категорії СГД та яка саме це інформація?

Хто повинен подавати? Що подавати?
СГД, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі; Електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні
СГД, які використовують електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді;
СГД, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді (за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів) Інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Тобто електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків та інформація про обсяг розрахункових операцій фактично замінюють собою звітність про використання РРО (звіт за формою №ЗВР-1). Тому, всю вищевказану інформацію, яка буде передаватися до податкової служби замість звіту за формою №ЗВР-1, я буду називати загальним словом – звітність про використання РРО.

Електронна звітність РРО. Питань набагато більше ніж відповідей

Як завжди, коли у сфері оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності з’являється щось кардинально нове, що повністю змінює існуючий порядок речей, у платників податків виникає дуже і дуже багато питань. Відповіді на ці питання можуть надаватися дуже довго.

Оскільки деякі відповіді вже надані, я вирішив їх дещо систематизувати. Результат систематизації втілився у велику тему на форумі, в якій є дуже багато відповідей на основні питання. Інформація у тему збиралася з наступних джерел:

  1. ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі Закон про РРО).
  2. Наказ Міністерства фінансів «Про затвердження Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби» від 08.10.2012 №1057 (далі – Наказ Мінфіну №1057).
  3. Лист ДПСУ від 03.12.2012 №10322/0/71-12/22-1317/1317. Щодо подання звітності РРО в електронному вигляді
  4. Лист ДПСУ від 29.11.2012 Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі
  5. Матеріали інтернет конференції з начальником відділу РРО ДПС України (далі – Інтернет конференція).
  6. Брошура ДПСУ «Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі» (далі – Брошура ДПСУ по РРО). Вона представляє собою лише декілька сторінок загальної інформації та тексту Наказу Мінфіну №1057. Саму брошуру можна скачати тут.

Інтернет конференція з начальником відділу РРО ДПС України

Про цю подію варто сказати окремо. Мабуть 90% всіх відповідей, які прозвучали на інтернет конференції дуже сильно нагадують відповіді з Єдиної бази податкових знань на офіційному сайті ДПСУ. Коли задається конкретне питання то на нього очікується така сама конкретна відповідь, натомість відповідь не містить нічого, окрім на 100% переписаних пунктів нормативно-правових актів. З таким самим успіхом, начальник всіх РРО в країні міг би розказувати про природно-ресурсний потенціал України та про те, як кораблі бороздять простори всесвіту.

У випадку інтернет конференції, більшість відповідей просто містили цитати з вищевказаних листів, брошури та Закону про РРО.

Але все ж таки з усіх відповідей можна виділити близько 10% корисної інформації, наприклад:

— 18.12.2012 року у Державний реєстр РРО будуть внесені зміни та реєстр поповниться моделями, які відповідають вимогам Закону про РРО щодо подання звітності про використання РРО в електронному вигляді;

— додаткові електронні ключі для подання електронної звітності РРО придбавати не потрібно;

— для передачі інформації по РРО до податкової служби, на торговій точці, на якій встановлений РРО, не обов’язково мати підключення до мережі інтернет.

— всі питання по встановленню модемів на РРО або придбанню нових задаються центрам сервісного обслуговування (ЦСО).

Який граничний строк для придбання РРО, які передають інформацію до податкової служби?

У Брошурі ДПСУ по РРО зазначено наступне:

Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні необхідно обов’язково звертатись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі у термін до 01.07.2013, з якого використання такої техніки тягне за собою відповідальність у зв’язку з введенням в дію п. 9 ст. 17 Закону №265.

Відповідальність за неподання звітності РРО в електронному вигляді

Слід звернути увагу, що до 01.07.2013 року відповідальність за неподання інформації по РРО в електронному вигляді не застосовується. А з 01.07.2013 у Законі про РРО з’явиться пункт 9 статті 17, згідно якого в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку, в разі обов’язковості її подання до СГД застосовується штраф в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Отже прошу читати дуже інформативну тему на форумі Звітність РРО в електронному вигляді. Хто, коли, куди та як? та обговорювати інші спірні питання, які у вас виникли.

Звітність РРО в електронному вигляді. Хто, коли, куди та як?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend