Податки > Єдиний податок > Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків

Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Серія статей про державну реєстрацію фізичної особи підприємця майже завершилася. Сьогоднішній пост не має відношення беспосередньо до процедури державної реєстрації ФОП. Натомість, він допоможе новостворенним та вже діючим підприємцям не забути про перелік обов’язкової звітності та строки сплати податків. Також, у цьому пості буде декілька корисних посилань. Стаття призначена для тих приватних підприємців, які не мають найманих працівників. Для тих ФОПів, які мають найманих робітників, буде окрема стаття.

В рамках серії статей вже були написані наступні пости:

 1. Реєстрація фізичної особи – підприємця (ФОП) від А до Я. Покрокова инструкція
 2. Приклад заповнення запиту на отримання витягу з реєстру платників єдиного податку
 3. Приклад заповнення реєстраційної картки форми 10 на реєстрацію ФОП + скачати бланк
 4. Як правильно вибрати КВЕДи при реєстрації ФОП?
 5. Як впливають КВЕДи на оподаткування фізичних осіб — підприємців?
 6. Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)
 7. Приклад заповнення розрахунку доходу за попередній календарний рік до заяви на єдиний податок
 8. Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп
 9. Як вибрати систему оподаткування для ФОП? Порівняння загальної системи та єдиного податку
 10. Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків
 11. Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ
 12. Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків

Фізична особа — підприємець платник єдиного податку без найманих працівників подає лише два звіти та сплачує два податки (в більшості випадків):

 • декларацію платника єдиного податку;
 • річний звіт з єдиного соціального внеску (додаток 5).

Декларація платника єдиного податку

Форма декларації платника єдиного податку затверджена Наказом Міністерства фінансів «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» від 21.12.2011 № 1688. Чистий бланк декларації можна скачати на цій сторінці.

Бланк форми декларації платника єдиного податку однаковий для всіх груп. А от строки подання звіту для різних групп різний:

 • перша та друга групи: один раз на рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем року (пункти 49.18.3 та 296.2 ПКУ);
 • третя та п’ята групп: один раз на квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем кварталу (пункт 49.18.2 та 296.3 ПКУ).

Приклади заповнення декларацій платників єдиного податку різних груп дивіться у наступних статтях:

Як заповнити декларацію платника єдиного податку першої групи

Як заповнити декларацію платника єдиного податку другої групи?

Як заповнити декларацію платника єдиного податку третьої групи

Річний звіт з єдиного соціального внеску (додаток 5)

Річний звіт з єдиного соціального внеску ФОПи платники єдиного податку подають один раз на рік незалежно від групи. Чистий бланк звіту можна скачати на цій сторінці .

Строки подання річного звіту з ЄСВ прописані в пункті 3.2 Наказу Міністерства доходів і зборів «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 09.09.2013 № 454, відповідно до якого звіт подається до податкової служби один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним.

Приклад заповнення річного звіту з ЄСВ можна подивитися у наступній статті:

Як заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску «за себе» для платника єдиного податку?

Стаття написана ще за тих часів, коли звітність по ЄСВ подавалася до пенсійного фонду, але порядок і приклад заповнення і досі залишається актуальними.

Строки сплати єдиного податку

Строки сплати єдиного податку прописані у пунктах 295.1 та 295.3 Податкового кодексу та складають:

 • для першої та другої групи – до 20 числа (включно) поточного місяця. Наприклад, єдиний податок за січень сплачується до 20 січня включно;
 • для третьої та п’ятої групи — протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації за квартал. Наприклад, декларація за перший квартал подається до 10 травня (40 календарних днів). Тому строки сплати єдиного податку за перший квартал до 20 травня.

Строки сплати єдиного соціального внеску

Строки сплати єдиного соціального внеску також однакові для всіх платників єдиного податку. Згідно пункту 8 статті 9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, строки сплати єдиного соціального внеску для платників єдиного податку складають до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Тобто ФОПи на єдиному податку сплачують єдиний внесок один раз на квартал.

Ведення книги обліку доходів та витрат

Книга обліку доходів та витрат є єдиним обліковим документом, який зобов’язані вести підприємці на спрощеній системі оподаткування.

Приклад заповнення книги можна подивитися на цій сторінці Заполнение книги учета доходов и расходов для ФЛП на едином налоге

Ось, мабуть і все. Ведіть облік без помилок та подавайте звітність вчасно.

При поддержке: Очень часто обустройство собственного дома требует нестандартных решений. Обратите внимание на резиновыю плитку и другие резиновые покрытия для открытых площадок. Такие покрытия имеют много преимуществ.

Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків
5 (100%) 2 votes

11 Responses to Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків

 1. Ольга:

  Здравствуйте!
  Всё правильно, необходимо подавать декларацию и отчёт о едином социальном взносе. Но ещё необходимо не забывать о форме 1-ДФ если предприниматель покупает товар у предпринимателя. Или я не права?

 2. Алексей:

  Да, если предприниматель покупает товар у другого предпринимателя, нужно подать форму 1 дф. Если получение товара и перечисление за него денег происходит в разных кварталах, то нужно подавать форму 1дф в каждом таком квартале.

 3. Екатерина:

  Значит, если я ФОП 2 гр единщик, то плачу 2 налога и раз в год подаю 2 отчета(есв и дикларацию)? Единый налог каждый мес, а есв раз в квартал? А можно оплачивать есв каждый месяц, а не раз в квартал? Это если нет работников и никакие товары и услуги не оплачиваются другому фоп? Или надо каждый квартал еще что-то сдавать?

 4. Галина:

  Бланки деклараций не поменялись и там как и раньше ставка налога по третей группе 3 и 5 %, а не 2 и 4%. Как подавать декларацию??? Как считать налог?

 5. Налоговый адвокат:

  По этому вопросы получилась бы не плохая дискуссия.

 6. Оля:

  Чи потрібно для ТОВ на спрощеній системі оподаткування подавати баланс?

 7. Ірина:

  Доброго дня! Чи повинен ФОП на спрощеній системі оподаткування 3гр.платник ПДВ подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи??? І які терміни???Дякую

  • Ірина,
   297.1. Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
   2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої — третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з цією главою;

   Але це стосується тільки тих доходів, які ви отримали в рамках своєї підприємницької діяльності.
   Якщо ви отримали доходи не в рамках підприємництва, то ви зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи як звичайна фізична особа.

 8. Юлія:

  Доброго дня , буду дуже вдячна за допомогу , підкажіть , я стала фоп 1 групи єдиного податку 17.03.17 , юрист через якого я відкривала сказав , що до 1.04 мені потрібно заплатити есв 704 грн, а далі з 20.04 по звичайній системі (352+160) , мені все правильно пояснили , і якщо так , то куди мені платити 704грн ?де взагалі брати розрахункові рахунки ? Дякую , печерських р-н , Київ .

  • Юлія, вам все правильно пояснили. До 01.04 ви перебуваєте на загальній системі оподаткування. ФОП на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ незалежно від наявності доходу.
   Ви можете дізнатися реквізити рахунків у своїй податковій службі, або у електронному кабінеті платника податків, або на сайті податкової служби kyiv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 9. Елизавета:

  Добрый день. 07.08 открыла флп, с 01.09 перехожу на единый налог 2-я форма, без НДС. Наемных работников нет. Доходов в августе нет и не планируется. Какие налоги нужно заплатить в августе? Спасибо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.93MB/0.00076 sec