Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Серія статей про державну реєстрацію фізичних осіб підприємців майже підішла до кінця. Сьогоднішня стаття остання перед завершальною детальною покроковою інструкцією про те, як фізичній особі, визначити КВЕДи, обрати систему оподаткування та оптимальні умови оподаткування свого бізнесу, та здійснити державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.

В рамках серії вже були написані наступні статті

 1. Реєстрація фізичної особи – підприємця (ФОП) від А до Я. Покрокова инструкція
 2. Приклад заповнення запиту на отримання витягу з реєстру платників єдиного податку
 3. Приклад заповнення реєстраційної картки форми 10 на реєстрацію ФОП + скачати бланк
 4. Як правильно вибрати КВЕДи при реєстрації ФОП?
 5. Як впливають КВЕДи на оподаткування фізичних осіб — підприємців?
 6. Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)
 7. Приклад заповнення розрахунку доходу за попередній календарний рік до заяви на єдиний податок
 8. Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп
 9. Як вибрати систему оподаткування для ФОП? Порівняння загальної системи та єдиного податку
 10. Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків
 11. Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ
 12. Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків

Сьогоднішня стаття стосується підприємців як на загальній системі оподаткування так і на єдиному податку. Перелік звітності та строки сплати податків за найманих працівників однакові для всіх суб’єктів господарювання, незалежно від системи оподаткування.

Отже, фізичні особи підприємці, які використовують працю найманих робітників подають наступні звіти:

 1. Звіт з єдиного соціального внеску (додаток 4).
 2. Податковий розрахунок за формою 1дф.
 3. Звіт до фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Щомісячний звіт з єдиного соціального внеску (додаток 4)

Щомісячний звіт з єдиноного соціального внеску за найманих працівників затверджений Наказом Міндоходів «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 09.09.2013 № 454, а саме додатком 4 до вказаного Наказу.

Строки подання щомісячного звіту з єдиного соціального внеску – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця (пункт 3.1 Наказу №454).

Скачати бланк щомісячного звіту з єдиного соціального внеску ви можете на цій сторінці

Податковий розрахунок за формою 1дф

Відповідно до статті 14.1.180 Податкового кодексу, фізична особа підприємець, яка використовує працю найманих працівників, є податковим агентом з податку на доходи фізичних осіб, по відношенню до таких працівників. Податковий агент зобов’язаний утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб, а також подавати податковий розрахунок за формою 1дф.

Форма податкового розрахунку за формою 1дф затверджена Наказом Міністерства доходів і зборів «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» від 21.01.2014 № 49. Строки подання податкового розрахунку за формою 1дф складають протягом 40 календарних днів наступних за звітним кварталом (пункт 2.1 Наказу №49).

Скачати бланк форми 1 дф можна на цій сторінці.

З приводу заповнення податкового розрахунку за формою 1дф на нашому сайті є наступні статті:

Як заповнити звіт за формою 1дф 2014. Детальна інструкція і приклад

Як заповнити звіт за формою 1дф (звіт 1 дф)? Інструкція та приклади

Відомість розподілу чисельності працівників (звіт до фонду нещасних випадків)

Відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності затверджений Постановою Правління фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України №30 від 30.11.2010 року «Про затвердження Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний)».

Строки подання відомості розподілу чисельності працівників – один раз на рік до 25 січня (пункт 3.10 Наказу №30).

Скачати бланк відомості розподілу чисельності працівників можна на цій сторінці

Строки сплати єдиного соціального внеску та ПДФО

Строки сплати податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати – одночасно з виплатою заробітної плати (пункт 168.1.2 Податкового кодексу).

Строки сплати єдиного соціального внеску з заробітної плати – одночасно з виплатою заробітної плати (пункт 8 статті 9 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI).

Строки сплати військового збору

Відповідно до пункту 16-1 Підрозділу 10 Інші перехідні положення Податкового кодексу тимчасово до 1 січня 2015 року, встановлюється віськовий збір. Військовий збір утримується та перераховується до бюджету так само, як і податок на доходи фізичних осіб, тобто одночасно з виплатою заробітної плати.

На тему війського збору на нашому сайті написані наступні статті, з якими варто ознайомитися.

Звітність з військового збору

На момент написання цієї статті звітність з військового збору не затверджена жодним нормативно – правовим документом. Натомість, є декілька роз’яснень податкової служб из цього приводу. З цими роз’ясненнями ви можете ознайомитися у статті Чи затверджений звіт по військовому збору? Наявна інформація та пару роз’яснень від ДФСУ

При поддержке: В условиях, когда спрос на квалифицированный персонал ниже, чем предложение, важно грамотно отнестись к подбору персонала. Компании по подбору персонала с многолетним опытом работы справятся с такой задачей лучше всего.

Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ
5 (100%) 2 votes

30 Responses to Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ

 1. Тетяна:

  Добрий день!
  Скажіть ,будь ласка, я Фоп 3-я гр.без пдв.
  Хочу взяти найманого працівника з окладом у 2000грн.(за теперішнім законодавством , які відрахування мають бути).Бухгалтера немаю.Допоможіть!!Наскількі я розумію, я маю заплатити 704 єсв, за працівника і з його з/п відрахування 19,5%.Коли ці відрахування треба сплачувати, у день зарплати?І чи обовязково має бути аванс. і зарплата.

 2. Наталія:

  Доброго дня.
  Підкажіть будь ласка. якщо на підприємстві встановлено погодинну оплату праці.
  При нормі годин 176, працівник відпрацьовує лише 105.
  Чи є це порушенням для підприємства, і які санкції за це передбачено.
  Дякую.

  • Наталія, питання полягає в тому, чому саме працівник відпрацював менше годин ніж передбачено нормою. Чи це було по вині підприємства чи по вині працівника?

   • Наталія:

    Працівник з особистих причин не хоче працювати більше.

    • Наталія, якщо працівник з особистих причин не відпрацьовує місячну норму то це не може бути порушенням трудового законодавства зі сторони підприємства.

 3. Тетяна:

  Куди сплачувати ЄСВ за найманих працівників: по місцю реєстрації ФОПа чи по місцю проживання працівників, якщо це різні області України, та, відповідно, подавати звіти? Дякую

  • Тетяна, фізична особа — підприємець сплачує податки за місцем своєї реєстрації. Це також стосується і подання звітів. Вони подаються до податкової служби, у якій ФОП перебуває на обліку.

 4. Вікторія:

  Добрий день. ФОП 2 група. Чи можна оплатити нарахування на зарплату і утримання в повному обсязі в день видачі авансу Зп? Чи суми податків потрібно розбивати на два платежі?

  • Вікторія, теоретично ви можете це зробити. Таким чином у вас утвориться переплата. Але при перерахуванні зарплати за другу половину місяця ваш банк не пропустить платіж без одночасно створеної платіжки на сплату єдиного соціального внеску.

   • Викторія:

    В даному випадку Зп я планую видавати з готівкових коштів, а не через банк. Це ж не заборонено законодавством?

    • Видавати заробітну плату готівкою не заборонено. В такому випадку ви можете перерахувати податки зазделегідь. Головне, правильно вести облік та слідкувати, щоб не було недоплати.

 5. Катерина:

  Добрий день! Підскажіть куди подати додаток 4 та платити ЄСВ з найманих працівників, якщо юридична адреса та місце д-сті знаходяться у різних містах?

 6. Олександра:

  Добрий день! Підскажіть, будьласка. Я ФОП на 3-й группі, хочу взяти на роботу студента на повний робочий день, на повну ставку (стаціонару, зараз на стадії захисту дипломної роботи). Студент раніше ніде не працював, трудової книжки не має. Як оформити студента (хто повинен видати трудову)?
  Дякую

  • Олександра, студент може купити трудову, а ви як роботодавець повинні її заповнити та внести перший запис про перше місце роботи.

 7. Наталя:

  Доброго дня, під скажіть будь ласка? Я ФОП 3 група є наймані працівники. Чи потрібно здавати річний звіт за працівників? Якщо так то куди саме він подається і у якій формі, паперова чи електронна? Цікавить період 2015-2016 рік.

 8. Тетяна:

  Добрий день! Підскажіть, будьласка. Я ФОП на 2-й группі маю 2 торгівельні точки в місті де розмір 10 % единого податку і в селі де його розмір 12 %.Який розмір платити і куди.Дякую.

 9. Юля.:

  Доброго дня. У мене звільнився бухгалтер, а нового ще не має. Я керівник приватного підприємства на загальних підставах, який займається туристичними перевезеннями. Підскажіть будь ласка, які звіти я повинна здати квартальні і місячні , щоб не отримати штрафів? Дякую.

 10. Наталія:

  Доброго дня. Потрібно подати звіт по найманих працівниках ФОП 3 група. Підкажіть що саме треба здати і сплатити і де скачати бланки?? Дякую

 11. Наталія:

  Доброго дня. ФОП платила за найманих працівників ЄСВ вчасно, але на рахунок ЄСВ ФОП. Все це у одній ДПІ. Виникла недоїмка. Згідно листа була закрита недоїмка. Які наслідки можуть бути, як кажуть за несвоєчасну сплату ЄСВ. Дякую.

 12. Світлана:

  Доброго дня. Які податки сплачуються,якщо працівник находився у бесплатній відпустці?

 13. Ірина:

  Доброго вечора, скажіть будь-ласка, як платити податок за працівника, якщо він оформлений з 27.08.18 ( кінець місяця) ?

 14. Ольга:

  Добрий день! Підкажіть, будь-ласка, ФОП на 2 групі оподаткування у відпустці по догляду за дитиною до 3х років . Оформила на цей період найманого працівника. Як подавати звітність і сплачувати податки, окремо за себе і за працівника чи в одному звіті(наприклад ЄСВ)? І чи повинен ФОП сплачувати за себе податки і ЄСВ, якщо фактично він у декреті? Дякую!

  • Яков:

   Ольга, за «себя» и за работника – налоги и ЕСВ оплачиваются отдельно; отчётность отдельная. За себя Вы продолжаете платить ЄП и єдиний внесок за всё время нахождения на упрощённой системе налогообложения (в случае отказа от упрощённой системы налогообложения и переходе на ОСН ЕСВ тоже платится). Отчётность сдаёте ежегодную – Податкову декларацію платника ЄП фізичної особи-підприємця и Додаток 5 по єдиному внеску.
   За работника подаёте ежемесячный Додаток 4 по ЄВ и квартальный отчёт 1ДФ. Налоги и взносы: ПДФО (18%) и ВЗ (1,5%) удерживаете из заработной платы работника при каждой выплате (за первую половину месяца, за месяц). ЄВ начисляете «за свой счёт» при каждой выплате и уплачиваете в бюджет.

 15. Яков:

  Ольга, за «себя» и за работника – налоги и ЕСВ оплачиваются отдельно; отчётность отдельная. За себя Вы продолжаете платить ЄП и єдиний внесок за всё время нахождения на упрощённой системе налогообложения (в случае отказа от упрощённой системы налогообложения и переходе на ОСН ЕСВ тоже платится). Отчётность сдаёте ежегодную – Податкову декларацію платника ЄП фізичної особи-підприємця и Додаток 5 по єдиному внеску.
  За работника подаёте ежемесячный Додаток 4 по ЄВ и квартальный отчёт 1ДФ. Налоги и взносы: ПДФО (18%) и ВЗ (1,5%) удерживаете из заработной платы работника при каждой выплате (за первую половину месяца, за месяц). ЄВ начисляете «за свой счёт» при каждой выплате и уплачиваете в бюджет.

 16. Як правильно скласти договір ЦПХ з водієм?

 17. Як правильно зкласти договір ЦПХ з водієм? я ФОП 3 група

 18. Тетяна:

  Доброго дня! Я зареєструвала ФОП (03.01.2019) і не подала відразу ж заяву реєстратору про спрощену систему оподаткування, я вважаюсь пдатником податків на загальній системі оподаткування?! І якщо у січні подаю у податкову заяву на спр.систему 2 групи я буду вважатись вже із 01 лютого платником ЄП 2 групи?? Так? І у такому випадку, при умові, що ніяких доходів та витрат у січні місяці не буде, які потрібно сплатити податки за січень та коли?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.57MB/0.00054 sec