Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Сьогодні ми продовжуємо серію статей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця, виборі таким підприємцем системи оподаткування та початку роботи. Ця стаття для тих підприємців, які після своєї державної реєстрації обрали загальну систему оподаткування та вирішили працювати на ній.

У статті буде наведений перелік основної звітності та строки сплати основних податків, які має сплачувати ФОП на загальній системі оподаткування без найманих працівників.

На тему державної реєстрації ФОП на сайті вже були написані наступні статті, з якими варто ознайомитися:

 1. Реєстрація фізичної особи – підприємця (ФОП) від А до Я. Покрокова инструкція
 2. Приклад заповнення запиту на отримання витягу з реєстру платників єдиного податку
 3. Приклад заповнення реєстраційної картки форми 10 на реєстрацію ФОП + скачати бланк
 4. Як правильно вибрати КВЕДи при реєстрації ФОП?
 5. Як впливають КВЕДи на оподаткування фізичних осіб — підприємців?
 6. Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)
 7. Приклад заповнення розрахунку доходу за попередній календарний рік до заяви на єдиний податок
 8. Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп
 9. Як вибрати систему оподаткування для ФОП? Порівняння загальної системи та єдиного податку
 10. Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків
 11. Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ
 12. Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків

Отже, переважна більшість ФОПів на загальній системі оподаткування сплачує два платежі, по яким також подається річна звітність:

 • податок на доходи фізичних осіб від підприємницької діяльності;
 • єдиний соціальний внесок.

Річна податкова декларація про майновий стан та доходи

Відповідно до пункту 177.11 Податкового кодексу підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи.

Форма декларації затверджена Наказом Міністерства доходів і зборів «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» от 11.12.2013 № 793.

Строки подання декларації встановлені пунктом 49.18.5 ПКУ та складають протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем податкового року.

Приклад заповнення річної декларації про майновий стан та доходи дивіться у статті Як заповнити річну декларацію про майновий стан і доходи для ФОП на загальній системі. Інструкція та приклад

Слід звернути увагу, що відповідно до пункту 177.5.2 Податкового кодексу податкова декларація про майновий стан та доходи також подається за результатами першого кварталу роботи на загальній системі оподаткування.

Річний звіт з єдиного соціального внеску

Окрім податку на доходи фізичних осіб, підприємець на загальній системі оподаткування також є платником єдиного соціального внеску, по якому він повинен один раз на рік подавати звітність.

Форма річного звіту з єдиного соціального внеску затверджена Наказом Міністерства доходів і зборів «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 09.09.2013 № 454.

Строки подання річного звіту з ЄСВ відповідно до пункту 3.2 Наказу №454 складають – до 10 лютого року, наступного за звітним роком.

Про заповнення річного звіту з єдиного соціального внеску читайте розширену статтю Як заповнити річний звіт з ЄСВ для ФОП на загальній системі

Строки сплати податку на доходи фізичних осіб

Підприємці на загальній системі оподаткування сплачують податок на доходи фізичних осіб наступним чином:

 • авансові платежі протягом року по 25% від річної суми до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада;
 • якщо за результатами остаточного перерахунку ПДФО за рік, виникає недоплата, то таку суму недоплати треба сплатити протягом 10 календарних днів після граничного строки подання річної декларації про майновий стан та доходи (до 19 лютого).

Наприклад, підприємець, який весь рік займався виготовленням номерних знаків, заплатив протягом року 2 000 грн. ПДФО. А за результатами річного декларування податок на доходи фізичних осіб склав 2 200 грн. Тобто за результатами подання річної декларації про майновий стан та доходи доведеться доплатити 200 грн. до бюджету.

Строки сплати єдиного соціального внеску

Підприємці на загальній системі оподаткування сплачують єдиний соціальний внесок наступним чином:

 • авансові платежі до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада в розмірі 25% річної суми, обчисленої від суми, визначеної органами доходів і зборів для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності (пункт 4.5 Наказу Міндоходів від 09.09.2013 № 455);
 • остаточно розраховану суму до 10 лютого року, наступного за звітним (пункт 8 статті 9 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI).

Ведення книги обліку доходів та витрат

Підприємці на загальній системі оподаткування ведуть книгу обліку доходів та витрат, на підставі даних з якої формуються річні звіти з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Форма книги обліку доходів та витрат затверджена Наказом Міністерства доходів і зборів «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» від 16.09.2013 № 481.

Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків
3.2 (64.29%) 14 votes

2 Responses to Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків

 1. Саша:

  Доброго вечора!Підкажіть будь ласка,як правильно вести облік податковий і бухгалтерський для фоп на загальній системі з кведом 49.32 надання послуг таксі? Щиро дякую!!

 2. Зарегистрировалась 26.08 и до 01.10( а с 01.10.15 перевожусь на единый налог)-остаюсь на общей системе налообложения и деятельность нулевая за август и сентябрь, что и когда нужно подавать в налоговую, нужна ли книга ведения доходов и затрат на 1 месяц?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00048 sec