Податки > Податок на додану вартість > Зведені та підсумкові податкові накладні з 01.04.2016. Особливості складання

Зведені та підсумкові податкові накладні з 01.04.2016. Особливості складання

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

При поддержке: Лето уже почти наступило а вместе с летом придет и невыносимая жара. Но жару намного легче переносить с кондиционером в квартире. Купить кондиционер можно в интернет магазине Frostair. Подробности смотрите по ссылке.

Продовжуємо вивчення нюансів складання «нестандартних» податкових накладних. Попередню статтю читайте тут Зведені та компенсаційні податкові накладні з 01.04.2016. Особливості складання. В даній консультації торкнемося питань складання зведеної та підсумкової податкової накладної на конкретних прикладах.

Нюанси складання зведеної ПН

При складанні зведеної податкової накладної на ритмічні поставки в графі «Зведена податкова накладна» робиться позначка «Х», а у графі 2 вказується вся номенклатура поставлених протягом місяця товарів (послуг). Їх можна систематизувати (не треба розписувати всю кількість наданих товарів, послуг в розрізі кожного дня, достатньо відзначити один раз назва товару, послуги, а у вартісній одиниці — суму наданих послуг за весь місяць), але всі види послуг, наданих протягом місяця, слід обов’язково привести в гр. 2 зведеної ПН.

Якщо мова йде про зведені ПН в межах п. 198.5 і 199.1 ПКУ, то позначка «X» повинна стояти одночасно і в комірці «Зведена податкова накладна», і в комірці «Не підлягає наданню одержувачу (покупцю)». Зведені ПН в межах дії п. 198.5 і 199.1 ПКУ можуть складатися тільки за типами причин 04 08 09 і 13 (п. 11 Порядку №1307). Зверніть увагу: за операціями, зазначеними у п. 198.5 ПКУ та ст. 199 ПКУ, складаються окремі зведені ПН на кожен такий випадок.

Читайте також Новий розрахунок коригування до податкової накладної з 01.04.2016. Приклад заповнення

У комірці форми бланка ПН, де вказується назва покупця, платник ПДВ повинен вказати власні дані. У гр. 2 — дату і порядковий номер ПН, по якій раніше був відображений ПК, а на підставі зведеної ПН тепер має місце компенсація ПЗ по ПДВ. Якщо на компенсаційні ПЗ оформляється звичайна ПН, то у гр. 2 повинна бути розписана вся номенклатура товарів, послуг (обмежитися реквізитами ПН в такому разі вже не можна). У графі 4 компенсаційних зведених ПН заповнюється «грн.» (пп. 3 п. 16 Порядку №1307), а графи 3, 5, 6, 7, 8, 9 — не заповнюються взагалі. У графі 10 зведених ПН зазначається вартість (частина вартості) товару (послуги), необоротні активи, на які нараховується податок згідно з п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ, згідно з основною ставкою податку і ставки податку 7%, які застосовуються при нарахуванні ПЗ ( пп. 8 п. 16 Порядку №1307). Умовний ІПН до зведеної ПН на компенсаційні ПЗ буде «600000000000», якщо ж оформляється звичайна ПН, умовний ІПН «400000000000». У звітності з ПДВ компенсаційні ПН повинні бути відображені або в стор. 4.1, або в стор. 4.2 в залежності від ставки ПДВ. Якщо компенсаційна ПН складається за двома різними ставками, така ПН до декларації з ПДВ має бути відображена одночасно у двох рядках (стор 4.1 та 4.2 декларації з ПДВ).

Звертаємо особливу увагу наших читачів на те, що значення стор. 4.1 і стор 4.2 декларації з ПДВ, не враховується при визначенні обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, що здійснюються платником податку поставок для розрахунку коефіцієнта в межах ст. 199 ПКУ (ці нарахування ПЗ є умовними і не є постачанням в межах пп. 14.1.191 ПКУ, їх головна мета — компенсувати попередньо відображений ПК у звітності з ПДВ).

Приклад заповнення зведеної ПН на умовних числах дивіться тут.

Підсумкова податкова накладна

Є ще одна категорія нестандартних ПН — податкова накладна за щоденними підсумками операцій. По приписам п. 201.4 ПКУ та п. 14 Порядку №1307, якщо по якійсь оподатковуваній операції ПН не була складена протягом дня, то в кінці такого дня повинна бути складена підсумкова щоденна ПН у випадках:

Читайте також Що змінилося у новій формі податкової наклданої з 01.04.2016? Частина 1

 • Здійснення поставок за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які здійснюються через касу (реєстратори розрахункових операцій) або через банківську установу, а також через платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);
 • Виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер постачальника (продавця), за винятком тих документів, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
 • Надання платнику податку касових чеків, які містять суму поставлених товарів (послуг), загальну суму нарахованого ПДВ (з визначенням фіскального та податкового номера постачальника).

Якщо протягом дня здійснюються операції за різними ставками ПДВ, то їх можна об’єднати в одну ПН за підсумками дня. Якщо здійснюються оподатковувані та звільнені від оподаткування операції, на кожну категорію операцій доведеться складати окремі ПН, об’єднати їх не вдасться (п. 17 Порядку №1307). Сума в ПН, складених за щоденними підсумками, повинна дорівнювати сумі з Z-звіту (крім ситуації, коли було прийнято рішення скласти на окремі операції окремі НН — в такому разі такі суми в ПН за щоденними підсумками потрапити не повинні).

Читайте також Що змінилося у новій формі податкової накладної з 01.04.2016? Частина 2

Головною особливістю складання податкової накладної за щоденними підсумками тип причини її складання 11 і умовний ІПН 100000000000. У назві покупця вказується «Неплатник». А ось при заповненні графи 3 такої ПН є нюанси. Фіскали в своїх консультаціях (див. рубрику ЗІР, підкатегорія 101.17, запитання: «Які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, у тому числі при здійсненні платником як оподатковуваних ПДВ операцій з постачання, так і звільнених від оподаткування, а також у разі постачання підакцизних та імпортованих товарів) радять обмежитися фразою «Товари в асортименті», адже вся номенклатура докладно розписана у касових чеках, а сума підтверджена фіскальними звітами РРО. Графи 4, 5, 6, 7 не заповнюються. Однак, якщо здійснюється постачання підакцизних та імпортованих товарів, податкові органи вважають, що у цьому разі платник ПДВ має можливість згрупувати в такій накладній в графі 3 «Номенклатура поставки товарів (послуг) продавця» товари за групами, що відповідають певному коду УКТ ЗЕД. Однак, це лише рекомендації податківців, штрафних санкцій за нестворення угруповання таких товарів не передбачено, головне — включити таку ПН у звітності з ПДВ.

Звертаємо особливу увагу наших читачів на те, що, і ПН за щоденними підсумками, і зведена ПН за загальним правилом реєструється протягом 15 календарних днів після їх складання. Однак, у випадку несвоєчасної реєстрації штрафу не буде, адже такі ПН покупцю не видаються. У разі пропуску строків реєстрації зведених ПН на конкретного платника ПДВ штрафи за приписами ст. 1201 ПКУ застосовуються в загальному порядку.

Приклад заповнення щоденної ПН на умовних числах дивіться у Прикладі 2.

Читайте також Нова податкова накладна з 1 квітня 2016 року

Ну і нарешті, хочемо акцентувати увагу наших читачів на тому факті, що на практиці бухгалтери часто плутають ПН за щоденними підсумками і зведені ПН. Таким чином, за підсумками дня, коли потрібно виписувати щоденну ПН, вважають можливим виписувати саме зведені ПН. Ми підкреслюємо, що чинне законодавство передбачає окремі алгоритми визначення дати виникнення ПЗ з ПДВ через зведену ПН і через ПН за щоденними підсумками. Підприємство не має права самостійно обирати, яку категорію ПН і в якій ситуації йому виписати.

Зведені та підсумкові податкові накладні з 01.04.2016. Особливості складання
Оцініть статтю

3 Responses to Зведені та підсумкові податкові накладні з 01.04.2016. Особливості складання

 1. Ольга:

  Добрый день! Подскажите пожалуйста, а если Инн 200000000000, тип прич.12, поставка непрерывная (электроэнергия), оплата за период не одна, возможно ли выписать сводную НН ??? Спасибо.

  • Ольга,
   Пункт 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ:
   Тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.

   Норма цього пункту поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у пункті 187.1 статті 187 та у пункті 198.2 статті 198 цього Кодексу, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2019 року.

   У разі якщо операції, визначені цим пунктом, мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:

   покупцям — платникам податку — можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;
   А у листі https://byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=928#postid-1153 податкова служба зазначає:
   Зокрема, постачання послуг з передачі електричної енергії споживачам з метою застосування норм пункту 201.4 статті 201 Кодексу може розглядатися як операції з постачання, які мають безперервний або ритмічний характер.

 2. Олеся:

  На протязі дня відповідно до z-звіту була реалізація ліків:1) за готівку, 2) через платіжний термінал, 3) безкоштовно. На ліки, що продані безкоштовно, за місяць робиться реєстр і подається лікувальному закладу,податкові зобов’язання по пдв виникають після оплати цього реєстру. Питання- як скласти податкову накладну за щоденними підсумками, якщо вона повинна відповідати z-звіту?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.93MB/0.03032 sec