Жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною (у декреті) та знову вагітна. Як розрахувати лікарняні по вагітності та пологах?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні в рубриці «Питання та відповіді» ми відповідаємо на питання читача, що було задане на цій сторінці. Нагадуємо, що кожен бажаючий може задати своє питання у рубриці Безкоштовних консультацій та отримати відповідь. Саме питання звучить наступним чином:

Доброго дня. Я офіційно працевлаштована. Наразі знаходжуся у відпустці по догляду за дитиной (до 3-х років). Але знову йду у декрет, не виходячи з цього декрету (дитині зараз рік). Як нараховуються лікарняні (декретні) кошти в моєму випадку. І, якщо можливо, на прикладі (СЗП=1500 грн на місяць). ЗАЗДЕЛЕГІТЬ ДУЖЕ ВАМ ВДЯЧНА!!!

Вагітні жінки, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, вважаються застрахованими і мають право на отримання допомоги по лікарняних листах по вагітності та пологах. Згідно п.10 Порядку «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» №1266 від 26.09.2001 року для осіб, які з поважних причин не мали заробітку за попередні шість місяців, середня заробітна плата для розрахунку лікарняних враховується виходячи з діючої тарифної ставки за посадою на момент виникнення страхового випадку. Тобто для розрахунку береться ставка, яку б Ви отримували якби працювали на момент виникнення страхового випадку. При цьому не враховуються жодні надбавки та доплати, такі як надбавка за вислугу років, за складні та напружені умови праці, за шкідливість та інші.

Читайте також: Допомога по вагітності та пологах. Розрахунок декретних, бухгалтерський облік, призначення, звітність та відшкодування

Згідно абзацу 8 п.14 Порядку 1266 середньоденна допомога по декретному лікарняному листу розраховується шляхом ділення тарифної ставки на 30,44 – середню кількість днів у місяці. Отже, якщо Ваш посадовий оклад дорівнює 1500,00 грн, то розрахунок лікарняного по вагітності та пологах буде виглядати так:

середньоденна допомога складає

1500,00 грн. : 30,44 =49,28 грн.

Лікарняний лист по вагітності та пологах надається жінкам на 126 календарних днів, отже загальна сума нарахованої допомоги по лікарняному буде дорівнювати:

49,28 грн * 126 днів =6209,28 грн.

Читайте також: Як отримати допомогу по вагітності та пологах підприємцю платнику єдиного податку?

З лікарняних по вагітності та пологах утримується єдиний соціальний внесок в розмірі 2%. В Вашому випадку ЄСВ дорівнює 124,19 грн.

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з декретних лікарняних не утримуються.

Таким чином, сума допомоги по лікарняному, на яку Ви можете розраховувати, складає

6209,28 грн. — 124,19 грн. = 6085,09 грн.

При поддержке: Нужна оценка автомобиля? Обратитесь в компанию оценщиков Сбербанка Деал Оценка. Компания оказывает услуги оценки долгое время и успела завоевать репутацию на рынке.

Жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною (у декреті) та знову вагітна. Як розрахувати лікарняні по вагітності та пологах?
4.5 (90%) 2 votes

29 Responses to Жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною (у декреті) та знову вагітна. Як розрахувати лікарняні по вагітності та пологах?

 1. Дуже вдячна Вам за допомогу і повну відповідь!!

 2. Диана:

  Доброго вечора. Таке питання: я в декретній відпусці з 01.08.2013 року. Зараз чекаємо на другу Зарплата в липні була 1378,88 грн. Як нарахувати декретні на другу дитину (лист в лютому буде 2015 року)?

 3. Светлана:

  Таке запитання. Жнка занходитлася у відпустці по догляду за дитиною (згідно медичного висновку )до 6 років в березні 2015 року повернулася на поперенє місце роботи в липні 2015 року отримала травму і пішла на лікарняний, як розрахувати страховий стаж в даному випадку? Дякую.

 4. Ольга:

  Доброго дня. я після навчання відразу пішла в дикретну відпустку.ніде не працювала і не маю трудової книжка . на даний момент в декреті , сину ще не має 2-х років ми з чоловіком плануємо другу дитину.чи мають я право на отримання допомоги по лікарняних листах по вагітності та пологах.і в якому розмірі якщо так.
  Дякую

 5. Добрий день.На даний час знахожусь в декретній відпустці (дитині 2.11)в вересні буде 3,але я вже вагітна 2-а місяці другою дитиною.Питання:Чи варто виходити в вересні на роботу на тих пару місяців?Якщо вийду то лікарняні будуть більші?Я є чорнобилець,виплата більша буде?Якщо в вересні влаштуватись на роботу ще додатково по сумісництву,виплата збільшиться?

 6. Татьяна:

  Добрий день!Я нахожусь в декретом отпуске с 2013 года,за это время меня с одного предприятия уволили, а на другое приняли документально (работать и осталась там токо другое название было ПП уволили с него приняли на ФОП ставка 110% от мин зар.платы ) сейчас у меня будет 2 декрет положено мне выплату на 2 ребенка если я с первого рабочего дня с предприятия ушла в декрет за первым ребенком?спасибо заранее!

 7. Вікторія:

  Доброго дня. Зараз я у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Знову піду в декрет через пів року. Можете підказати, як відбуватиметься розрахунок лікарняного по вагітності і пологам, якщо я вийду на роботу, але не відпрацюю повних 6 кал. місяців? та яким буде розрахунок, якщо я взагалі не виходитиму з декрету (першій дитині тільки 2 роки)? Для розрахунку братиметься оклад на момент уходу в першу декретну відпустку чи оклад, який МАЄ БУТИ на момент розрахунку лікарняного по вагітності та пологам? Хочеться прорахувати чи варто виходити з декрету чи ні. Завчасно, дякую.

 8. Антонина:

  Подскажите пожалуйста! Оплачивать ли женщине, которая находится в декретном отпуске, доплату за стаж работы(выслугу лет )? Спасибо!

 9. Марія:

  Доброго вечора! З 19.10.2015 р. знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, на даний час чекаю на другу дитину, мене цікавить таке:
  1) чи потрібно виходити перед другою декретною відпусткою на роботу оскільки на даний час вдвіччі збільшилися посадові оклади?
  2) якщо я вийду на роботу перед другою декретною відпусткою лише на 1 місяць (бо на більше не маю змоги залишити дитину), чи будуть більшими нарахування лікарняних по вагітності і пологах враховуючи те що буде нарахована з-та +за доплата за стаж 8р. та можливо % надбавки?

  • Марія, Порядок 1266
   29. Якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата визначається для розрахунку:
   допомоги по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

   Якщо ви не будете виходити на роботу допомога буде розрахована виходячи з мінімальної зарплати. Якщо ваша заробітна плата, яка вам буде нарахована за місяць, коли ви вийдете буде більше мінімальної, то мабуть є сенс, оскільки в такому разі розрахунок буде проводитися з фактично нарахованої зарплати але не більше двох мінімальних.

 10. Ольга:

  Доброго дня,я з 2015року нахожусь в декретній відпустці,дитині два роки,в березні цього року маю другу декретну відпумтку.Як буде розраховуватись допомога якщо оклад в мене був шість тис.тобто більше мінімальної зп.(стаж роботи десять років).Дякую.

  • Ольга, Порядок 1266:
   28. Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи (для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, в тому числі внаслідок захворювання або травми, що пов’язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.

 11. Анна:

  Добрий день, підкажіть, будь ласка, я продовжила відпустку по догляду за дитиною до 5 років,так як дитинка має інвалідність, збираюсь іти другий раз у декрет, як буде нараховуватись допомога? на роботу після закінчення 3 років не виходила, зразу продовжила відпустку.

  • Анна, Порядок 1266:
   28. Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи (для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, в тому числі внаслідок захворювання або травми, що пов’язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.

 12. Тетяна:

  Доброго дня. Скажіть будь-ласка, чи буду я отримувати соціальну допомогу при народженні, якщо я не працюю (мені 21 я працездатна, одружена) перша вагітність. І як це все буде розраховуватись?

 13. Лариса:

  Доброго дня.
  Працівниця знаходиться по догляду за дитиною до 6 років- дитині 5,5 років. Пішла знову у декретну відпустку. Як розрахувати декретні? Дякую.

 14. Олександра:

  Доброго дня!30.04.дитдитині виповнюється три роки, у декретну відпустку йшла з центру зайнятості,але через 5 тижнів знову оформлювати декрет, підскажіть, будь ласка по якому принципу будуть нараховуватись декретні кошти?(офіційного стажу роботи до цього не мала)буду вдячна за відповідь.

 15. Антонина:

  Доброго дня,мій гол.бухгалтер находитьс в декретній відпустці,за третьою дитиною,в квітні цього року маю третю декретну відпустку.Як буде розраховуватись допомога якщо посадовий оклад 1723грн.а мінімальної зп.3200грн.Дякую.

 16. Танюша:

  Доброго дня. Підкажіть будь ласка, які нарахування на допомогу по вагітності та пологах або що платить підприємство в державу? (на прикладі мінімальної допомоги 13245,12)
  А то мій директор вимагає, щоб з цих лікарняних 20% повернула за податки…(підприємство приватне)

  • Добрий день, підприємство сплачує 22% єдиного соціального внеску на суму допомоги по вагітності та пологах.
   Думаю, що ви знаєте, що вимоги вашого директора неправомірні.

 17. Світлана:

  Добрий день,я у декреті,дитині 8 місяців чи можу я вийти на роботу на 0,5 ставки якщо в декрет пішла з іншої роботи,обов’язково звільнятися з попередньої роботи

  • Добрий день, стаття 179 КзПП:
   За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
   Влаштовуватись на іншу роботу під час декрету законодавство не забороняє. Ви можете оформитися за сумісництвом. В цьому випадку звільнятися не обов’язково.

 18. Анна:

  Добрий день!Підскажіть як нараховуватиметься дородова допомога,якщо я йду з декрету в декрет?у мене офіційно зарплата була мінімальна 1200,а зараз 3200

 19. Таня:

  Як нарахувати декретний працівниці,яка знанохидиться в відпустці по догляду за дитиною і заробітку немає,на даний момент її посадовий оклад становить 2464,00 грн.

 20. Тетяна:

  Доброго дня) таке запитання — я знаходжусь к відп.по догляду за дитиною до 3 р. Мала б вийти на роботу 17.05.2018, але у звязку з другою вагітністю іду в декрет 4.06.2018. Тобто мені треба вийти на роботу на 3 тижні. Чи можна оформити так щоб не виходити з декрету?

 21. Таня:

  Доброго дня!Скажіть будьласка,я знаходжуся в декретній відпустці(дитині 2,10),а мені знову родити на той час,чи можливі мені виплатити лікарні по пологам так як я пішла в декрет,перший раз з роботи-педагог

 22. Наталія:

  Добрий день! Підскажіть будь ласка, я зараз в декреті. Написала заяву до 3-х років (коли виповниться дитині). Зараз моїй дитині 1,6, а знову вагітна. Чи обов’язково виходити на роботу щоб отримати декреті гроші. Працікава на державній роботі отримувала мінімальну з/п
  ! !!

 23. Тетяна:

  Доброго дня!скажіть будь ласка,якщо я зараз вийшла на роботу(дит 2роки 3 місяці) а декрет піде чоловікґ.але в мене не повна ставка а 0,75 ставки,чи може він оформити декрет на себе?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *