Земельний податок та орендна плата (плата за землю)

У сфері справляння плати за землю головним моментом є визначення того, хто є платником, а хто ні. Перш за все, слід визначити, чи повинен суб’єкт господарювання сплачувати земельний податок або орендну плату за землю. Тут є дуже багато нюансів, більшість з яких розглянуто у цій темі. Відповіді на багато питань взяті з Єдиної бази податкових знань на офіційному сайті ДПС України.

Які категорії платежів включає в себе плата за землю?

Відповідно до пункту 14.1.147 Податкового кодексу плата за землю включає в себе дві категорії платежів:

  1. Земельний податок. Його сплачують власники земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійні землекористувачі (пункт 14.1.72 ПКУ).
  2. Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Її орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (пункт 14.1.136 ПКУ).

РОЗДІЛ XIII Податкового кодексу, який регулює нарахування та сплату плати за землю у більшій мірі визначає особливості справляння саме земельного податку. Лише декілька статей регулює справляння орендної плати.

Хто повинен сплачувати податок на землю?

Головне у відносинах в сфері плати за землю правильно визначити, хто є платником, а хто ні. Згідно пункту 269.1 ПКУ платниками податку є:

  1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
  2. землекористувачі.

власники земельних ділянок — юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (пункт 14.1.34 ПКУ).
землекористувачі — юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (пункт 14.1.73 ПКУ).
Землекористувачі можуть сплачувати як орендну плату, так і земельний податок. Якщо у СГД укладений договір оренди, то він є платником орендної плати. Якщо СГД є постійним землекористувачем земельної ділянки, на якій розташоване якесь його майно, то такий суб’єкт господарювання є платником земельного податку як землекористувач.
Не є платниками земельного податку платники єдиного податку. Але тільки у разі, коли земля використовується ними для провадження підприємницької діяльності (пункт 297.1 ПКУ). Слід одразу сказати, що податкова служба, як завжди, своїм листами вже встигла встановити деякі додаткові умови, згідно яких єдинники мають право на звільнення від сплати земельного податку. Докладніше про це буде нижче.

Платник чи неплатник? Ось в чому питання…

Чи сплачує земельний податок фізична особа – власник нежитлового приміщення (або його частини) у багатоповерховому житловому будинку?

Так. Згідно пункту 287.8 Податкового кодексу податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) сплачується з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Чи сплачують податок на землю фізичні особи – власники жилих приміщень (квартир) у багатоповерхових будинках?

Ні. Платниками земельного податку в цьому випадку є особи (підприємства або об’єднання співвласників), яким земля під будинком передана у постійне користування або у власність відповідно до Земельного кодексу України. В свою чергу, власники квартир відшкодовують вартість земельного податку у складі плати за утримання будинків та прибудинкової території.

Чи повинні члени садівницького товариства сплачувати земельний податок?

Ключовий момент в даному випадку, так само як і у всіх інших, право власності на землю або право постійного користування. Якщо земельна ділянка приватизована та громадянин отримав документ, що посвідчує право власності, то він є платником податку на землю. Якщо земельні ділянки не приватизовані, то платником земельного податку є садівницьке товариство.

Власник будівлі один, а власник земельної ділянки, на якій розташована будівля — інший. Хто сплачує податок на землю?

На думку ДПСУ, платниками податку на землю є і власник землі і власник будівлі. Власник землі повинен платити земельний податок на підставі пункту 269.1 ПКУ. Власник будівлі повинен сплачувати податок на землю на підставі пункту 287.6 ПКУ. Така позиція викладена у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті ДПСУ.

ФОП викупив орендовану ним земельну ділянку і при цьому не розірвав договір оренди. Що сплачує такий підприємець: орендну плату чи земельний податок?

Такий підприємець має сплачувати земельний податок з моменту державної реєстрації права власності на земельну ділянку.

Чи повинен орендар будівлі, споруди або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку сплачувати земельний податок?

Орендар будівлі, споруди або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку не є платником податку на землю. При цьому орендодавець має право зобов’язати орендаря відшкодовувати йому земельний податок у договорі оренди будівлі, споруди або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Власник будівлі один, а земельна ділянка під будівлею є землею державної чи комунальної власності та надана в оренду іншій особі. Хто сплачує земельний податок чи орендну плату за землю?

Орендар земельної ділянки державної або комунальної власності сплачує орендну плату до моменту втрати чинності або розірвання договору оренди землі. Власник будівлі сплачує земельний податок з моменту державної реєстрації права власності на нерухоме майно відповідно до пункту 287.6 Податкового кодексу. Податок на землю повинен сплачуватися до моменту укладання власником нерухомості договору оренди землі.

Чи сплачують податок на землю члени садівницького товариства?

Якщо земельна ділянка приватизована громадянином-членом садівницького товариства та право власності засвідчується державним актом на землю, такі громадяни сплачуються земельний податок самостійно. Якщо право власності не оформлено, то земельний податок сплачується садівницьким товариством. Докладніше дивись лист ДПСУ від 18.02.2011 №3237/6/17-0316.

СГД придбав будівлю та асфальтне покриття площею 4000 кв.м., а право власності або користування на землю під будівлею та асфальтним покриттям не переоформив на себе. Чи є СГД платником земельного податку?

Згідно статті 120 Земельного кодексу, у разі якщо набувається право власності на будівлю або споруду, то право власності або користування на земельну ділянку під такими об’єктами у попереднього власника припиняється. Таке право власності або користування набуває новий власник будівлі або споруди.
Згідно пункту 287.6 Податкового кодексу при переході права власності на будівлю, податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
На просторах інтернету зустрічається багато статей, в яких висловлюється точка зору, що в цьому випадку податок на землю сплачувати не треба, оскільки у нового власника немає державного акта на право власності або постійного користування на землю. Позиція податкової служби завжди залишалася твердою: земельний податок сплачувати треба. Суди підтримують податкову службу. Для прикладу дивимось Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 10 січня 2012 р. справа № 2а/0570/22300/2011.

Визначення бази оподаткування та ставок земельного податку. А також пільги для суб’єктів господарювання

Як визначається база оподаткування земельного податку?

Згідно статті 271 Податкового кодексу база оподаткування залежить від того, чи проведена нормативно-грошова оцінка землі чи ні.
Якщо нормативно-грошова оцінка землі проводилась. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації.
Якщо нормативно-грошова оцінка не проводилась. Базою оподаткування є площа земельних ділянок.

Як визначаються ставки земельного податку?

Визначення ставок оподаткування земельним податком також залежить від того, чи проведена нормативно-грошова оцінка землі, чи ні. А також від низки інших факторів, а саме: місцезнаходження земельної ділянки (в межах населеного пункту чи поза межами), чисельності населення населеного пункту, цільового призначення земельної ділянки.
Ставки податку на землю визначаються відповідно до статей 272 – 280 Податкового кодексу. Ставки дуже різноманітні, тому наводити тут порядок їх встановлення не зовсім доцільно. Про це варто читати у статтях 272 – 280 ПКУ.

Які юридичні особи звільняються від сплати податку на землю?

Категорії юридичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку прописані у статті 282 Податкового кодексу.

Які документи підтверджують право власності на землю або право постійного користування землею?

Право власності на землю (стаття 126 Земельного кодексу України):
державний акт;
якщо право власності набувається на землю, яка до цього вже була у приватній власності без зміни меж та цільового призначення, документом можуть бути:
цивільно-правова угода про відчуження землі (договір купівлі-продажу);
свідоцтво про право на спадщину.
Право постійного користування на землю посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

Які земельні ділянки вважаються землями сільськогосподарського призначення?

Визначення цього терміну міститься у пункті 14.1.76 Податкового кодексу. А саме це землі надані:

  1. для виробництва сільськогосподарської продукції;
  2. здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності;
  3. розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

 

Що таке коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі?

Це показник, на який збільшується нормативно-грошова оцінка землі. Нормативно-грошова оцінка землі з урахуванням коефіцієнту індексації складає базу оподаткування земельним податком. Коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі визначається за формулою:
Кi = [І — 10]:100, де І – це індекс споживчих цін за попередній рік.
Наприклад, якщо індекс споживчих цін за 2012 рік складатиме 112,0%, то коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі складатиме (112-10)/100=1,02. При цьому, якщо індекс споживчих цін є меншим ніж 110%, вважається, що він дорівнює 110%. Тобто, якщо індекс споживчих цін за попередній рік є меншим ніж 110%, то коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі складатиме 1,0.

Плата за землю та платники єдиного податку

Чи є якісь особливості у звільненні від сплати земельного податку платників єдиного податку?

На думку державної податкової служби державний акт на земельну ділянку (акт на право власності або на право постійного користування) повинен бути оформлений виключно на фізичну особу-підприємця. Більш детальну відповідь ДПСУ можна почитати у листі ДПСУ від 06.03.12 №6535/7/17-3217 Про плату за землю з фізичних осіб. Якщо державний акт оформлений на фізичну особу, то такі підприємці сплачують земельний податок на загальних підставах як і всі фізичні особи.
Цікаво, як бути тим підприємцям, які набули право власності або постійного користування на землю до їх реєстрації як суб’єктами підприємницької діяльності? У таких підприємців державний акт на землю оформлений на звичайну фізичну особу. Нажаль, на це питання, ДПСУ не надає відповіді у вказаному листі.

Чи повинен платник єдиного податку сплачувати податок на землю, у разі тимчасового припинення господарської діяльності?

Якщо платник єдиного податку тимчасово припиняє свою господарську діяльність, то він також тимчасово не використовує у підприємницькій діяльності свої земельні ділянки. Відповідно, не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати податку на землю. Отже, в цьому разі, податок треба сплачувати.

Яким чином фізична-особа платник єдиного податку сплачує земельний податок за земельну ділянку, яку він надає в оренду, або за земельну ділянку, яка знаходиться під будівлею, яка надається в оренду?

На думку ДПСУ, така оренда не є підприємницькою діяльністю платника єдиного податку незалежно від того, які види діяльності прописані у нього в ЄДР та свідоцтві про право сплати єдиного податку. Тому, такі єдинники повинні сплачувати податок на землю на загальних підставах як звичайні фізичні особи. Відповідь ДПСУ читайте у листі від 14.03.2012 №7267/7/17-3217.
Слід звернути увагу, що позиція податкової служби була змінена в Узагальнюючій податковій консультації №1051 від 23.11.2012. Її текст читайте тут.

Яким чином юридична особа – платник єдиного податку сплачує земельний податок за земельну ділянку, яка надається в оренду?

ДПСУ вважає, що на відміну від фізичних осіб — єдинників, надання земельної ділянки в оренду юридичною особою платником єдиного податку є підприємницькою діяльністю такого підприємства. Тому, юридична особа, що перебуває на спрощеній системі оподаткування звільняється від сплати земельного податку на підставі пункту 297.1 Податкового кодексу. Розгорнуту відповідь читайте тут.

Чи повинен платник єдиного податку сплачувати орендну плату за землю та подавати декларацію?

Так, повинен. Платники єдиного податку, у разі використання ними земельної ділянки у підприємницькій діяльності, звільняються тільки від земельного податку на такі ділянки. На орендну плату звільнення не розповсюджується. Такий підприємець подає декларацію з плати за землю та сплачує орендну плату на загальних підставах. Докладніше можна почитати у листі від 14.03.2012 №7267/7/17-3217.

Чи сплачує земельний податок фізична особа платник єдиного податку, яка володіє та здійснює підприємницьку діяльність у нежитловому приміщенні у багатоквартирному будинку?

Такий платник єдиного податку звільняється від сплати земельного податку на підставі пункту 297.1 Податкового кодексу. Але не слід забувати, що місце провадження підприємницької діяльності підприємця вказується у свідоцтві платника єдиного податку. Тому ФОПам слід внести відповідні зміни у свідоцтво. Якщо адреса приміщення не буде зазначена у свідоцтві платника єдиного податку, то для звільнення від сплати земельного податку не буде підстав.

Особливості сплати земельного податку фізичними особами

Як повинен сплачувати податок на землю підприємець на загальній системі оподаткування? Як суб’єкт господарювання чи як звичайна фізична особа?

Якщо державний акт на право власності або на право постійного користування на землю, або договір оренди земельної ділянки державної та комунальної власності оформлений на фізичну особу-підприємця, та така земельна ділянка використовується ним у підприємницькій діяльності, то такий підприємець повинен подавати податкову декларацію з плати за землю та сплачувати плату за землю як суб’єкт підприємницької діяльності. Докладніше про це читайте у листі від 02.03.11 №5909/7/17-0317.

Чи має право на пільгу по земельного податку громадянин, у якого відсутні документи на право власності або користування земельною ділянкою (документи на оформленні)?

На думку ДПСУ — не має. Право на пільгу мають власники землі, право власності яких посвідчено відповідними документами (державним актом) та даними земельного кадастру. Таким чином фізична особа отримає право на пільгу лише після оформлення державного акту.
Разом з цим, відсутність належного документального оформлення права власності не звільняє таку фізичну особу від обов’язку сплати податку на землю, оскільки така фізична особа фактично користується земельною ділянкою. Розгорнуту відповідь податкової служби читайте тут.

Фізична особа володіє землею. Інша фізична особа володіє будівлею, яка розташована на цій землі. Між ними укладений договір оренди землі. Хто сплачує плату за землю?

На думку ДПСУ, в цьому випадку орендар земельної ділянки сплачує орендодавцю (власнику земельної ділянки) орендну плату відповідно до договору оренди, а власник земельної ділянки сплачує земельний податок до бюджету. Більш розгорнуту відповідь читайте тут.

Чи повинні сплачувати земельний податок фізичні особи, які надають свої земельні ділянки в оренду платникам фіксованого сільськогосподарського податку?

Згідно пункту 281.3 Податкового кодексу на період дії фіксованого сільськогосподарського податку звільняються від сплати земельного податку власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.

Які категорії фізичних осіб звільняються від сплати податку на землю?

Категорії громадян, які звільняються від сплати земельного податку прописані у пункті 281.1 ПКУ. При цьому, таке звільнення поширюється на одну земельну ділянку в межах граничних норм, які прописані у пункту 281.1 для земельних ділянок в залежності від їх призначення. При цьому податок нараховується таким громадянам тільки за площу земельної ділянки, яка перевищує встановлені межі граничних норм. Докладніше про це можна почитати у листі від 29.07.2011 №6532/П/17-0314.
Також, від сплати земельного податку звільняються фізичні особи, які надають землю в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку (тимчасово, на період дії цього податку).

Чи подають декларацію з плати за землю звичайні громадяни?

Ні не подають. Нарахування плати за землю фізичним особам здійснюється податковою службою, яка до 01 липня поточного року надсилає платнику податку податкове повідомлення-рішення. На його підставі громадяни сплачують земельний податок.

Податкова декларація та порядок сплати плати за землю

Яким документом затверджена форма декларації з плати за землю? Де можна скачати бланк?

Форма податкової декларації з плати землю затверджена Наказом ДПА України від 24.12.2010 №1015 «Про затвердження форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)».
Бланк декларації можна скачати на цій сторінці http://byhgalter.com/blank-podatkovo%D1 … dna-plata/ .

Чи повинен СГД, який орендує земельну ділянку державної або комунальної власності, за умови що він надає таку землю в суборенду, сплачувати орендну плату та подавати декларацію?

Незважаючи на те, що земельна ділянка надана в суборенду, саме первинний орендар повинен сплачувати орендну плату за землю та подавати декларацію до податкової служби, оскільки згідно статті 269 ПКУ платниками плати за землю є землекористувачі, а землекористувачі користуються земельною ділянкою в тому числі і на праві оренди.

Чи повинні юридичні особи, які мають право на пільгу по земельному податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню, подавати декларацію з плати за землю?

Так, повинні. Незважаючи на те, що такі юридичні особи не сплачують плату за землю, податковим законодавством не передбачено їх звільнення від подання податкових декларацій з плати за землю у встановленому законом порядком.

Який податковий період встановлений для платників плати за землю?

Податковий період з плати за землю може складати:

  1. Календарний рік з 01 січня по 31 грудня
  2. Період з дати набуття права власності або користування на нові земельні ділянки до 31 грудня.

 

Як платники податків подають податкову декларацію з плати за землю?

Платник плати за землю може обрати періодичність подання податкової декларації. Це може бути:
Річна декларація (пункт 286.2 ПКУ). Подається не пізніше 20 лютого поточного року (тобто декларація за 2013 рік повинна бути подана до 20 лютого 2013 року). Річна сума податку, самостійно обчислена платником, розбивається рівними сумами по місяцям та вказується у декларації.
Щомісячна декларація (пункт 286.3 ПКУ). Подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. Подання щомісячних декларацій звільняє платника податку від подання річної декларації.

До якої податкової служби треба подавати декларацію з плати за землю?

Податкову декларацію з плати за землю треба подавати до податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки. Наприклад, якщо суб’єкт господарювання перебуває на обліку як платник податків у податковій службі одного з районів Києва, а земельна ділянка знаходиться у Донецьку, то податкову декларацію з плати за землю слід подавати до податкової служби Донецька. Також туди треба сплачувати плати за землю.

Коли треба подати декларацію з плати за землю, у разі отримання права власності або користування на земельну ділянку всередині року?

Згідно пункту 286.4 ПКУ, якщо платник податку отримав право власності або користування на земельну ділянку всередині року, то він подає щомісячні декларації з плати за землю не пізніше 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Яким чином та в який строк сплачувати земельний податок?

Порядок сплати плати за землю визначений статтею 287 Податкового кодексу.
Для юридичних осіб: податок на землю сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки рівними частинами, визначеними у декларації з плати за землю протягом 30 календарних днів місяця, що настають за звітним місяцем. За земельні ділянки, щодо яких право власності або користування набуте всередині року, плата за землю сплачуються так само.
Для фізичних осіб: фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Як сплачувати податок на землю в разі переходу права власності від одного власника до іншого?

Згідно абзацу 2 пункту 286.5 ПКУ попередній власник сплачує податок за період з 01 січня до початку того місяця, в якому він втратив право власності на земельну ділянку. Новий власник сплачує земельний податок з місяця, в якому він набув права власності на земельну ділянку.

Як сплачують земельний податок непідприємницькі товариства та кооперативи?

Податковим кодексом встановлена лише одна маленька особливість сплати податку на землю кооперативами та непідприємницькими товариствами. Вона міститься у пункті 276.1. І то, не можна сказати, що цей пункт стосується конкретно їх. Він стосується й інших випадків.
Згідно пункту 276.1 ПКУ, якщо земельна ділянка, зайнята житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян та використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, земельний податок складає 3% від суми, визначеної відповідно до статей 274 та 275 ПКУ. Докладніше читайте у листі ДПСУ від 27.04.2011 №8036/6/15-0716.

Особливості взаємовідносин по договору оренди земельної ділянки

Місцева рада змінила умови оренди землі та зобов’язала СГД внести зміни до відповідного договору оренди. З якого часу сплачувати орендну плату за новими умовами?

Сплачувати орендну плату за новими умовами необхідно лише після внесення відповідних змін до договору оренди земельної ділянки.

Договір оренди землі закінчився, а новий ще не оформлений. Чи треба сплачувати орендну плату?

Якщо протягом одного місяця після закінчення строку дії договору оренди, на адресу орендаря не надійде лист-повідмолення від орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається пролонгованим на той самий строк та на тих самих умовах. Тобто, до укладання нового договору, орендар має сплачувати орендну плату відповідно до умов старого договору.

Яким чином сплачується орендна плата за землю?

Особливості встановлення орендної плати за землю визначені статтею 288 Податкового кодексу. Розмір орендної плати та умови її внесення встановлюються у відповідному договорі оренди. Незважаючи на те, що розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, Податковий кодекс встановлює для неї мінімальний та максимальний граничні розміри. Вони прописані у пункті 288.5.

В договорі оренди землі встановлена фіксована орендна плата. При цьому міська рада своїм рішенням встановила нову нормативно-грошову оцінку землі. У зв’язку з цим, розмір орендної плати збільшився. Що треба робити?

Треба самостійно звернутися до міської ради для внесення змін до договору оренди землі та встановлення нового розміру орендної плати.

Особливості сплати земельного податку в окремих випадках

Як сплачувати земельний податок за земельні ділянки під будівлями, право власності на які були придбані до 01.01.2011 року?

Згідно пункту 287.6 Податкового кодексу при переході права власності на будівлю, земельний податок за земельну ділянку під такою будівлею сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно. Ця норма з’явилася із появою Податкового кодексу. Раніше її не було. Отже земельний податок треба сплачувати не з дати реєстрації права власності на нерухомість (якщо вона була здійснена до 01.01.2011), а з 01 січня 2011 року, тобто з моменту вступу в силу Податкового кодексу.

Чи повинні сплачувати земельний податок фізичні особи – підприємці, які мають МАФ (мала архітектурна форма, кіоск)?

Ну думку ДПСУ повинні.

Коментарі

Buzzua » 14 дек 2012, 09:50

Добрый день, вопрос следующего порядка: должно ли предприятие платить налог на землю под многокварирным домом не имя ни договора аренды зем участка ни акта на постоянное землепользование, а имеется лишь распоряжения Городского головы о передачи жилфонда на баланс!

bykashka » 14 дек 2012, 10:23

Ну можно сказать сразу, что отсутствие документа, который подтверждает право собственности или пользования земельным участком — это не основании для неуплаты налога.

Здесь вопрос несколько другой. Опишите поподробнее ситуацию. Что за здание? Для чего используется? Используется ли в предпринимательской деятельности?

Buzzua » 14 дек 2012, 10:33

Многоквартирный жилой дом 9 этажей. В предпринимательской деятельности не испульзуется.

Buzzua » 14 дек 2012, 10:41

Распоряжением городского головы Дом был передан на баланс предприятия для УПРАВЛЕНИЯ, в самом распоряжении нет ни слова о зем участке, сотрудники ГНИ ссылаются на ст 274, 275, 276, 286 НКУ тем самым обязывая нас платить вышеупомянутый налог!

bykashka » 14 дек 2012, 12:46

Получается у вас земля под домом «у постійному користуванні». А платниками земельного податку в соответствии с пунктом 269.1.2 Налогового кодекса являются землекористувачі.

Виктор » 28 дек 2012, 06:50

ЖЄК обслуживает дома но управление домами не передано ЖЭКу, документа о праве собственности или пользования землей на предприятии нет
Должен ли ЖЭК декларировать и платить налог на землю?
У кого должен получить документ который будет основанием для начисления налога ведь 286.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Из диалогов в форуме следует что земельный налог должен быть заложен в тариф по содержанию дома, но тариф должен быть рассчитан по каждому дому отдельно а значит и земельный налог каждого дома должны оплачивать именно жители соответствующего дома , В Порядке формирования тарифов (Постановление КМУ 869 от 01.06.2011) не определено включение земельного налога в тариф соответствующего дома

bykashka » 02 янв 2013, 11:39

Ну как показывает практика, то что у вас нет документа, подтверждающего право собственности или право пользования, не означает что вы не должны платить налог.

Виктор » 02 янв 2013, 14:08

Дякую, але відповіді я так і не отримав, або не зрозумів.
1. Якщо земельний податок мешканці будинку відшкодовують у складі сум за утримання будинків, яким чином земельний податок будинку потрапить до сплати саме мешканцям відповідного будинку? Згідно Постанови 869 податки та збори відносяться до накладних витрат таким чином податок буде розподілено пропорційно заробітної плати витраченої на утримання будинку. але самі замельні ділянки розподілені між будинками в іншій пропорційності. Виходячи з цього мешканці багатоповерхових будинків будуть сплачувати земельний податок малоповерхових будинків…
2. Я учасник бойових дій, у будинку також мешкає багато пенсіонерів які у свою чергу також звільнені від сплати земельного податку, Чи повинна організація яка управляє будинком зменшувати нарахування за утримання будинку особам які мають пільгу з оплати земельного податку?

Маня » 18 фев 2013, 19:48

Здравствуйте!Помогите разобраться в следующем вопросе.Мною в 2005 г. было куплено недвижимое имущество.В 2008 г. на два года был заключен договор аренды земли.Гор . Совет не продлил договор из-за изменения целевого назначения земли.Но в договоре оговаривается ,что если земельный участок не возвращен по акту приемки -передачи , то я обязана платить арендную плату за этот земельный участок, так как я им пользуюсь.Подскажите ,пожалуйста, что мне владельцу недвижимого помещения платить в этом году: налог или арендную плату?

 

Эдуард » 22 фев 2013, 15:27

Владелец здания религиозная организация (церковь), а земельный участок под зданием является землей государственного учебного заведения. Обе организации имеют право на льготу. Как в таком случае быть с налогом на землю ?

 

loginza1501 » 26 фев 2013, 07:01

Якщо фізична особа користується земельною ділянкою не переоформивши документацію на будівлю та земельну ділянку, чи має право сплачувати земельний податок і на якій підставі? Та чи повині сплачувати зем. податок ,якщо людина має тільки «паспорт застройщика 93-96 гг» або рішення сесії сільської ради ? Дайте відповідь будь ласка!!!! дуже потрібно!!!

 

Юлия 1974 » 21 мар 2013, 10:46

С 28 февраля 2012 года я являюсь собственником как физ. лицо части жилого дома (жилкоп). В этой части я осуществляю предпринимательскую деятельность и одновременно проживаю. Помещение является частью жилого фонда и в нежилой не выведено.Земельный участок ,на котором расположен весь объект недвижимости (весь дом) не приватизирован. Выделения части (моей доли) в натуре не производилось. Обязана ли я уплачивать налог на землю в этом случае, если да, то каким способом определяется часть земельного участка и кем?

 

lyu2858 » 27 май 2013, 18:58

Доброго дня. підприємець на авансових платежах має добровільну угоду на земельну ділянку, на якій уже більше року не ведеться ніяка підприємнецька діяльність- чи має право підприємець на звільнення від орендної плати? дякую.

 

byhgalter » 28 май 2013, 06:46

Від орендної плати підприємець не може звільнятися. Сума орендної плати прописана у договорі оренди. Тільки умови договору можуть звільнити підприємця від орендної плати, але такого не буде.

lyu2858 » 28 май 2013, 07:13

byhgalter, Дякую за швидку відповідь.

 

slimpper » 26 сен 2013, 08:57

Я извиняюсь подскажите какая ответственность у директора и бухгалтера за несвоевременную плату налога на землю?

svitanok » 13 ноя 2013, 14:06

Підкажіть підставу для заключення договору оренди землі, яка є власністю громади і на якій розташовані будинки, які також є власністю громади. Навіщо комунальному така плата.

 

Sv.tlana.SHebets » 22 май 2014, 05:35

Якщо підприємство має у власності тільки земельну ділянку на якій знаходяться господарські будівлі, чи потрібно подавати у ДПІ податкову декларацію з плати за землю?? підприємство є платником фіксованого с/г податку.
На землю яка знаходиться в оренді ми подавали под.декларацію з фіксованого с/г податку.

 

hotvv » 17 мар 2016, 13:12

А форум еще работает?

 

Valentin.Aleksandrov » 03 ноя 2016, 12:48

Доброго дня мене цікавить таке питання , я здала землю в оренду , для підприємця, хто повинен сплачувати податок за землю?
Я з тої суми яка виплачується підприємцем за оренду, чи відповідно Підприємець за свої кошти?

stanova » 26 апр 2018, 06:36

Добрий день! підкажіть, будь ласка, хто повинен подати в податкову повідомлення про те, що підприємство-орендар земельних паїв, стало платникеом 4 групи по фіксованому с/г податку, для того, щоб не нараховувати земельний податок громадянам-власникам паїв. У минулому році громадянам — власникам паїв , було нараховано земельний податок, хоча земельні паї були в оренді.

 

Земельний податок та орендна плата (плата за землю)
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.61MB/0.00046 sec