Заява про прийом на роботу у приватного підприємця. Що в ній повинно бути + приклад (зразок)

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

Якщо у приватного підприємця є наймані працівники, то і кадрової облік здійснювати йому доведеться (як би того не хотілося). Українське законодавство не передбачає ніякої спрощеної системи його ведення для приватних підприємців і не робить жодних поблажок при перевірках, виявляючи порушення. Різниця між юридичною і фізичною особою тут полягає тільки в назві. Юридичні особи в цьому випадку називають підприємствами, а фізичні особи — роботодавцями. Функціями перевірки повноти ведення і правильності складання кадрових документів наділене Міністерство соціальної політики України. Сьогодні розберемося з першим документом, з якого починається кадровий облік майбутнього співробітника у приватного підприємця, а саме з заявою про прийом на роботу. З’ясуємо, що обов’язково має бути зазначено в цій заяві і наведемо його приклад.

Будь-яке працевлаштування починається з усною попередньої бесіди з роботодавцем або його представником, уповноваженим вести такі переговори. Здобувач на робоче місце може проходити спеціальну професійну співбесіду, в результаті якої він повинен на практиці підтвердити те, що володіє необхідними навичками для роботи на даній посаді. Якщо професійні навички кандидата на посаду влаштовують роботодавця, то на наступному етапі обговорюється розмір заробітної плати, умови соціального пакету і додаткові блага, надані роботодавцем для своїх працівників.

Коли всі нюанси працевлаштування з майбутнім роботодавцем обговорені, то майбутній співробітник пише заяву з проханням прийняти його в штат приватного підприємця на певну посаду. Якщо посада, на яку приймається новий співробітник відсутня в штатному розкладі у приватного підприємця, то перед прийомом на роботу цього співробітника, він повинен внести відповідні зміни і ввести цю посаду в штат.

Таким чином, візуючи заяву і оформляючи наказ про прийом на роботу, приватний підприємець фактично дає доступ до здійснення трудової діяльності новому співробітнику. Однак, це далеко не всі документи, які необхідні приватному підприємцю для офіційного працевлаштування найманого працівника. Нагадаємо, що відповідно до статті 241 Кодексу Законів про працю, приватний підприємець зобов’язаний укласти з працівником трудовий договір у письмовій формі і в тижневий термін, після початку трудової діяльності (візування заяви про прийом на роботу), зареєструвати його у центрі зайнятості за місцем його реєстрації.

З яких частин може складатися заяву про прийом на роботу?

Але, повернемося до форми самої заяви. Умовно її можна розділити на три частини:

Перша частина називається шапка. Вона розташовується в правому верхньому куті заяви. Там обов’язково вказується найменування роботодавця (прізвище, ім’я, по батькові) та його ідентифікаційний номер з державного реєстру фізичних осіб. Далі пишеться ПІБ заявника, його домашню адресу, паспортні дані та ідентифікаційний код, телефон.

Друга частина — основна. Вона розташовується під шапкою. Тут вказується, на яку посаду і з якого числа просить прийняти його заявник. Якщо співробітник приймається з випробувальним терміном або тимчасово замість відсутнього співробітника, це так само має знайти своє відображення в цій частині заяви.

У третій частині вказується перелік документів, які надаються разом з цією заявою (їх ксерокопії). Незалежно від того, на яку посаду приймається співробітник, до заяви він обов’язково прикладає ксерокопії свого паспорта з пропискою та ідентифікаційного коду, а так само оригінал трудової книжки, куди приватний підприємець робить запис при реєстрації договору в присутності співробітників центру зайнятості. Додатково роботодавець у праві вимагати від співробітника надати документи про здобуту освіту, страхове свідоцтво з пенсійного фонду, документи військового обліку та ін. Після цього переліку ставиться дата складання заяви та особистий підпис заявника.

Приклад заяви про прийом на роботу

Тепер наведемо довільний приклад такої заяви:

ФОП Дудко Дмитру Володимировичу

інд. код 2458749610

Сумина Геннадія Юрійовича

паспорт серії МА № 315741, видан 04.05.1999 р.

Ковпаковским РВ УМВС України в Сумській області,

інд. код 2153687423,

тел. 050 841-78-95

 Заява

 Прошу Вас, прийняти мене на посаду бухгалтера з 01.04.2014 року, з окладом згідно штатного розкладу.

 До заяви додаю:

  • Паспорт (ксерокопія).
  • Ідентифікаційний код (ксерокопія).
  • Трудова книжка.
  • Військовий квиток (ксерокопія).
  • Страхове свідоцтво Пенсійного фонду (ксерокопія).
  • Диплом про вищу економічну освіту (ксерокопія).

 31.03.2014 р. Сумін Г.Ю. Підпис

При поддержке: Электрика — одна из главных частей любого автомобиля. Без электрики не будет работать ничего. Здесь http://www.voltag.ru проводят профилактический ремонт стартеров и генераторов.

Заява про прийом на роботу у приватного підприємця. Що в ній повинно бути + приклад (зразок)
4 (80%) 11 votes

One Response to Заява про прийом на роботу у приватного підприємця. Що в ній повинно бути + приклад (зразок)

  1. Олена:

    Доброго дня. Заява обовязково повинна бути від руки? Чи можуть при перевірці оштрафувати за друковані заяви про прийняття на роботу?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00037 sec