Податки > Інші податки та збори > Заява на право застосування податкової соціальної пільги з початку 2011 року може бути довільної форми

Заява на право застосування податкової соціальної пільги з початку 2011 року може бути довільної форми

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Якщо ви потрапили на цю сторінку та вас цівкавить не лише заява на пільгу, а й основні принципи її застосування, приклади розрахунку і таке інше то читаємо спочатку статті
Податкова соціальна пільга. Право на застосування та порядок отримання. Або сплачуємо менше податку на доходи фізичних осіб,
Зразок заяви на податкову соціальну пільгу. А також скачати бланк а потім вже цю.

З нового 2011 року вступив в силу Податковий кодекс України N 2755-VI від 02.12.2010. Так, мабуть, починалися всі пости, що були опубліковані на блозі у новому році. Так, мабуть, вони будуть розпочинатися і надалі. Адже, із вступом в силу нового головного податкового нормативно — правового документа країни багато питань потребують обговорення та офіційних роз’яснень з боку державних органів.

Якось я публікував пост Податкова соціальна пільга 2010. Право застосування, розмір, розрахунок та бланк заяви, де було описано більшість питань, що стосуються податкової соціальної пільги. У 2011 році цей пост автоматично став неактуальним, адже всі нормативно-правові акти, на підставі яких він писався втратили чинність. У найближчий час буде опублікована нова стаття з детальними прикладами.

Тепер можна перейти до головного питання, яке непокоїть кожного бухгалтера, що займається нарахуванням заробітної плати на підприємствах.

Які нормативно — правові акти регулюють податкову соціальну пільгу у 2011 році?

Головним документом у 2010 році був Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” вiд 22.05.2003 № 889-IV. Далі була Постанова КМУ «Про порядок надання документів та їх склад при застосуванні податкової соціальної пільги” від 26 грудня 2003 р. N 2035 та Наказ ДПАУ “Щодо затвердження форм заяв і повідомлення з питань отримання (застосування) податкової соціальної пільги, а також порядку інформування платників податку“ вiд 30.09.2003 № 461.

З нового 2011 року всі вони втратили чинність. На зміну Закону «про ПДФО» прийшла стаття 169 Податкового кодексу. На зміну Постанові КМУ №2035 від 26.12.2003 прийшла нова Постанова КМУ №1227 від 29.12.2010 «Про затвердження порядку подання документів для застосування соціальної пільги». А от документа, що заміняв би Наказ ДПАУ №461 від 30.09.2003, станом на дату написання цього посту, досі немає.

Саме зазначений наказ державної податкової адміністрації встановлював форму заяви на право застосування податкової соціальної пільги, яку працівники мають подавати до бухгалтерії підприємства для того, щоб мати змогу зменшити свій оподатковуваний дохід та, відповідно, зменшити податок на доходи фізичних осіб, що вони мають сплачувати.

Календарний місяць вже підходить к кінцю, а форма заяви ще не встановлена. От і виникає питання, чи мають право працівники що підпадають під критерії, що зазначені у статті 169 Податкового кодексу, на застосування податкової соціальної пільги у січні 2011 року. Адже підставою для її застосування, згідно п.2 Постанови №1227 від 29.12.2010, є належним чином оформлена заява працівника за встановленою ДПС України формою.

Якої форми повинна бути заява на право застосування податкової соціальної пільги?

Проблему вирішив Лист ДПАУ №365/6/17-0716 від 12.01.2011 року. В зазначеному листі податкова служба роз’яснила, що заява на право застосування податкової соціальної пільги може бути довільної форми, до того часу, поки не затвердять нову форму заяви. Цей лист було відкликано іншим листом ДПА №4062/6/17-0215 від 25.02.2011. Тексту про заяву довільної форми в ньому більше не було. На сьогоднішній день маємо інформацію з єдиної бази податкових знань на офіційному сайті ДПА.

2755 За якою формою працівники повинні подавати заяву на ПСП?
Коротка відповідь : Працівники подають роботодавцю заяву про застосування податкової соціальної пільги в довільній формі.
Повна відповідь : Згідно з Порядком подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1227 платник податку подає роботодавцю заяву про обрання місця застосування податкової соціальної пільги (далі — заява про застосування пільги) за встановленою Державною податковою службою формою. При цьому, форма заяви про застосування пільги була встановлена наказом ДПА України від 30.09.03 року N 461 «Щодо затвердження форм заяв і повідомлення з питань отримання (застосування) податкової соціальної пільги, а також порядку інформування платників податку» (далі – наказ №461), який втратив чинність згідно з наказом України від 24.12.10 року N 1023 «Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми Повідомлення про наявність зазначених порушень» (далі – наказ №1023). Наказом №1023 форма заява про застосування пільги не затверджена. Отже, працівники подають роботодавцю заяву про застосування податкової соціальної пільги в довільній формі. Водночас, можливо рекомендувати для зручності платникам податку подавати таку заяву за зразком, що був затверджений наказом №461, але з зазначенням реквізитів, що відповідають нормам ст.169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ.

Слід зазначити, що затверджувати форму заяви на застосування податкової соціальної пільги ніхто не поспішає. Можливо її зовсім не буде?

Заява на право застосування податкової соціальної пільги з початку 2011 року може бути довільної форми
Оцініть статтю

110 Responses to Заява на право застосування податкової соціальної пільги з початку 2011 року може бути довільної форми

 1. stoir:

  Её (заяву) надо что каждый год писать ???

 2. У зв’язку із втратою сили Закону про ПДФО та Наказу ДПАУ вiд 30.09.2003 № 461 стара заява вже не дає права на застосування податкової соціальної пільги. Тому з нового року слід писати нову.

 3. Liza:

  Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратися: я працюю на підприємстві на 1,5 ставки. З однієї ставки я отримую — 941грн з державного бюджету, а з 0,5 ставки — 470,5грн за рахунок власних коштів підприємства.Чи маю я в цьому разі право на соц.пільгу? Чи враховуються при розрахунку виплати по індексації? І як розрахувати вірно в данному випадку?

 4. Мария:

  Скажите пожалуйста, будут ли в 2011г применяться две налоговые социальные льготы для одного работника — льгота на ребёнка как одинокой матери (разведенной) и на себя?

 5. Мария:

  И как правильно писать заявление? Указывать два основания или нет?

 6. дима:

  я на одній роботі отримую 1100грн на іншій на 0.5ставки 400грн. Я маю право на пільгу?

 7. Ольга:

  користувалася соц пільгою як мати одиначка на двох неповнолітніх дітей. В листопаді 2010 року старшій дитині виповнилось 18 років. Чи застосовується соціальна пільга на двох дітей за грудень місяць 2010 року.

 8. Вика:

  Добрий день! Підскажіть, будь-ласка, як розрахувати соцпільгу для зарплати 0,5 ставки (560, 00 грн) при тому, що зп виплачується авансом, а МінПраці рекомендовано в авансі утримувати весь ПДФО без соцпільги, а в другій половині видачі зп соцпільга більше за базу нарахування. тобто ПДФО = 0. Але якщо взяти не частинами зп, а цілу і застосувати соцпільгу, тоді ПДФО буде менший, ніж коли нараховувати частинами. Поясніть, будь-ласка, як правильно?
  З повагою, Вікторія.

 9. Олена:

  Доброго дня. у мене наступне питання: я працюю по сумісництву на 2-х роботах на одній отримую з/п 700грн, на іншій 1000грн, чи маю я право на застосування пільги?Дякую

 10. Liza, ПСП застосовується до місячного оподатковуваного доходу. Індексація враховується. Отже, не маєет.
  Мария, щодо цього Податковий кодекс вніс деяку ясність. Почитайте будь ласка п.169.3.1.
  дима, ПСП застосовується тільки за одним місцем нарахування заробітної плати.Отже, маєте.
  Ольгап.6.4.2 Закону про ПДФО, ПСП застосовується до кінця року, у якому дитина досягла 18 річчя.
  Вика, тут є два варіанти: або утриманий з авансу ПДФО йде у рахунок майбутніх платежів, або можна оформити так, що праціники працюють тільки другу половину місяця.
  Олена, маєте, тільки за одним місцем.

 11. Марина:

  Здравствуйте, Алексей! Спасибо за детальную информацию. Хотелось бы уточнить один момент: в прошлой редакции заявы нужно было писать перечень документов для предоставления соцльготы. Коков он, если нужно оформить человеку просто обычную 100%-ю льготу. Заранее спасибо

 12. Ирина:

  Добоый день! Скажите что делать ели работадатель отказывается принимать это заявление.Например главный врач больницы, где я работаю.

 13. Светлана:

  Как ФОП не имеющий деятельности, но работующий по трудовому договору я имею право на льготу к своей З/п (подчёркиваю з/п не относиться к моей предпринемательской деятельности)? И всё таки каким должен быть новая форма заявления не понятно. Не такое как раньше но и новых требований к нему нет, так что не так со старой формой? Спасибо.

 14. Вова:

  Я працюю на підприємстві, в мене двоє дітей до 18 років. Чи маю я право на соц пільгу, якщо моя дружина приватний підприємець.

 15. Марина:

  Скажите пожайлуста, имею ли я соц.льготу на з-х детей до 18 лет, если у меня один из них приёмный сын и вообще распостроняется соц.льгота на приёмных детей. Спасобо.

 16. Юлия:

  Я не поняла с заработной платы до 1320 грн. все работники могут пользоваться социальной льготой или только матери с 3-мя детьми?

 17. Марина, для 100% пільги ніяких документів не треба.
  Ирина, чим аргументує відмову?
  Светлана, маєте право на ПСП. До 2011 року не мали би права.
  Вова, маєте право на ПСП у розмірі 100%.
  Марина, п.3 Постанови КМУ №1227: платник податку, який має двоє чи більше дітей віком до 18 років:
  копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи. Отже, розповсюджується.
  Юлия, всі.

 18. Людмила:

  Скажіть будь ласка якщо ПСП на двох дітей до 18 років то пільга надаєтьться якщо зарплата більше 2640,00 (1320,00+1320,00)?

 19. Людмила:

  Вибачте, якщо зарплата нараховано до 2640,00..

 20. Света:

  я розлучена, виховую дитину-11років, раніше у мене була пільга 150%, чи маю право у цьому році на цю пільгу ??

 21. Людмила:

  Скажіть будь ласка на якому сайті можна скачати новий бланк Заяви на право застосування податкової пільги ?

 22. Людмила:

  У працівника двоє дітей віком до 18 років, один з яких інвалід.Нараховано зарплату за лютий в суммі 2322 грн.В даному випадку яка буде сумма ПСП з ПДФО — 1176,25 (470,50+705,75), чи 1646,75 (470,50х2+705,75)? Дякую.

 23. Света, маєте.
  Людмила, просто поміняйте пункти закона про ПДФО на пункти податкового кодексу і все.
  Людмила, перший варіант. Почитайте лист ЛПАУ від 12.01.2011. № 365/6/17-0716, як раз з цього приводу.

 24. Оксана:

  Виховую дитину 8 років,отримую допомогу одинокої матері (в свідоцтві про народження сина запис про батька записаний з моїх слів) одночасно перебуваю у шлюбі не з батьком дитини. Заробітня плата 1400. Чи маю право на пільги?

 25. Не маєте, оскільки ви перебуваєте у шлюбі. Батько дитини чи ні ваш чоловік, немає ніякого значення.

 26. Юлія:

  Я державний службовець, отримую зарплату 1070 грн (оклад 1015грн та ранг 55 грн)Маю я право на ПСП? Чи для державних службовців це не відноситься?

 27. Людмила:

  Чи надається ПСП учаснику бойових дій в Афганістані? Якщо так, то яка сума ПСП з ПДФО ? Дякую.

 28. Наталия:

  заробітна плата за лютий разом з премією за січень нарахована 4465 грн. маю троє неповнолітніх дітей. Чи маю право на соцпільгу?

 29. Юлія, пп.169.2.3 п.169.2 ст.169 Податкового кодексу: «Податкова соціальна пільга до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, зазначених у підпункті 169.2.2 цього пункту, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.»
  Людмила,пп.169.3 ПК: ПСП у розмірі 150% до доходів платника, який, «е) є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», крім осіб, визначених у підпункті «б» підпункту 169.1.4 цього пункту;»
  Наталия, 1320 * 3 = 3960 грн. Отже, ви не маєте право на ПСП.

 30. Людмила:

  Скажіть будь ласка у випадку Наталії, яка має трьох дітей чи не потрібно віднімати від зарплати за лютий премію за січень? Тоді можливо буде пільга?

 31. Наталия:

  але чому не має пільги, якщо враховувати, що заява є і на мене — тобто тоді 1320 грн. потрібно множити не на 3, а на 4… я правильно розумію? і в кінці отримуємо ліміт суми 1320х4=5280 грн.

 32. Людмила, ні не потрібно. Премія це такий самий доход як і заробітна плата. Хоч вона і за січень, проте нараховується вона у лютому, тому вона бере участь у розрахунку.
  Наталия, пп.169.3.1 Податкового кодексу «У разі якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, зазначених у пункті 169.1 цієї статті, застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір»

 33. Ольга:

  Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, я работаю в образовании у меня 2 детей муж ЧП мой доход до 2640 я имею право на ПСП , если да то подскажите как мне аргументировать это для руководства и бухгалтерии.Да еще совмещаю работу и там доход 500 грн.но другое учереждение.

 34. Ольга:

  Я нашла такую информацию : Змінено перелік податкових соціальних пільг, що надаються громадянам, зокрема, платнику податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, пільга надається у розмірі 100 відсотків у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років. При цьому одному з батьків граничний розмір доходу, який дає право на отримання такої пільги визначається як добуток кількості таких дітей на 1320 гривень.
  Подскажите как мне правильно аргументировать это для руководства и бухгалтерии.И если можно образец заявления. И еще вопрос если мое руководство об этом умолчало ( хотя руководители других организаций своим сотрудникам объявили ) могу ли я написать заявление об рассмотрении выплаты ПСП за февраль месяц.

 35. Людмила:

  Скажіть будь ласка, а коли нараховано в березні заробітну плату і відпускні за квітень чи потрібно на відпускні нараховувати податок в лютому? Чи віднімати від зарлати лютневої і нараховувати ПП в квітні?

 36. Варвара:

  Доброго дня ! Підкажіть, будь-ласка, чи маю я право на соціальну пільгу : я — державний службовець, отримую мін. заробтіну плату, виховую 1 дитину до 18 років ? Дякую.

 37. Tetyana62:

  Працюю держслужбовцем,маю 2-х дітей до 18 років,мати-одиначка.Зарплата більше 1320 грн.На яку соц.пільгу можу розраховувати:1176,25 (470,50+705,75)чи ні?

 38. Натша:

  Скажіть будь ласка чи має право на застосування підвищенної податкової соціальної пільги працівник, який утримує двох дітей, але перша дитина не всиновлена (від першого браку дружини). Дружина не працює, вона не користується ПСП.

 39. Олли:

  Добрый день, подскажите пожалуйста как поступить правильно. На сколько я знаю, каждый мес. нужно выплачивать з/п дважды: аванс (з/п за первую пол.мес.) и з/п за вторую пол.мес. У меня 3 работника: один на мин. з/п, и два на 0,25 ставки. У всех ПСП. Если я им за первую пол.мес. начислю НДФЛ, а по итогам мес. у первого получится переплата, а у остальных НДФЛ=0 и вообще зря платили, то как мне поступать? Выходит, что по НДФЛ переплата по всем работникам. Нельзя ли перечислять в аванс НДФЛ и ЕСВ за весь месяц? Боюсь запутаться в платежах и заполнении новой Декларации по данному налогу.
  Я видела, что Вы ответили Вике на подобный вопрос, но я не совсем пойму как лучше поступить в моей ситуации. Заранее благодарю за ответ! 😉

 40. Ольга, ПСП за попередній місяць вам не застосують. Вам необхідно надати копії свідоцтва про народження дітей. Заяву на застосування ПСП необхідно переписати де вказати нові підстави.

 41. Татьяна:

  Робітник працює з 21 березня, 9 роб днів Нарахована з/та -407,45грн.( з розрахунку 996,00 грн за міс)Пільгу застосовувати пропорційно відпрацьованим дням (470,50/22*9), чи в повному обсязі(100%)

 42. Людмила, ваше питання мені не зрозуміло.
  Варвара, Податкова соціальна пільга до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, зазначених у підпункті 169.2.2 цього пункту, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.
  Tetyana62, 470,5 * 2
  Наташа,ні.
  Олли, раджу почитати ось цю тему на бухфорумі. Там є цікава стаття щодо цього випадку. Проте, я впевнений, що податкова іншої точки зору.
  Татьяна, в повному обсязі.

 43. Ирина:

  Які документи потрібно надати на отримання 50% пільги (окрім заяви)

 44. галина:

  чи мають право на соцільну пільгу особи,які направлені на оплачувальні громадські роботи, ящо так,хто цю пільгу нараховує- підприємство чи центр зайнятості?

 45. Ирина, можливо 100%? Ніяких, окрім заяви.
  галина, з даним питанням не стикався. У ПКУ про це не сказано, на відміну від старого закону про ПДФО. На мою думку, це залежить від того, хто утримує ПДФО із заробітної плати підприємство чи центр зайнятості.

 46. Люда:

  Якщо чоловік та жінка, що перебувають у шлюбі, мають двоє дітей до 18р. працюють на одному підприємстві, то яку ПСП має кожен з них (окремо чоловік та окремо жінка)?

 47. Люда:

  Заробітна плата в межах мінімальної

 48. Юлия:

  Заработная плата — 1489 грн. Есть один ребёнок до 18 лет. Имею ли я право на социальную льготу и если да, то в каком размере?

 49. Я працюю на двух роботах. Зарплата на одній 1500гр.
  а на другій 1000 гр. чи можу я користуватись пільгою на другій роботі де 1000гр.зарплата? Дякую.

 50. Татьяна:

  Чи має право на ПСП людина,прийнята за договором цивільно-правового характеру? Дякую.

 51. Мар’яна:

  Чи має право на ПСП людина, прийнята по трудовій угоді (прийнята, наприклад з 01.06.2011р по 31.12.2011р.)? Людина прийнята на мінімальну заробітну плату, працює сторожем і получає 960 грн. — засосовувати соціальну пільгу 470,50грн. чи ні?

 52. Оксана:

  добрий вечфр..аскажіть якщо в людини зарплата 1440 грн..то чи віднімати з неї суму соціальної пільги, і потім рахувати ПДФО..чи рахувати ПДФО на всю суму за вилюченням єдиного податку?
  дякую.

 53. Ирина:

  Працюю в освіті.Маю право на соц.пільгу на 2 дітей (згідно заяви)і користуюся нею.В червні місяці при нарахуванні відпустки нарахована матеріальна допомога,дохід перевищив 2640 І соц.пільга не надавалась.З липня при нар.відпусткних
  знову настає право на отрим.соц.пільги.Потрібно мені писати заяву на отримання соц.пільги чи ні.

 54. Татьяна:

  Питання фахівцю:чи можна застосовувати ПСП на двох дітей до нарахованого доходу у вигляді заробітна плата-1300.00 якщо робітник працює за сумісництвом і одночасно є головою ф.г.за іншим місцем роботи, але як голова доходу не отримує

 55. Вадим:

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка. Ми з моєю дружиною одружені і у нас двоє дітей. Одна дитина народжена поза нашого шлюбу, від іншого тата. Чи маю я право як батько отримувати ПСД на обох дітей?
  Чи можна також додатково отримувати ПСД для мене, якщо я працюю у школі на мінімальну заробітну плату, а також являюсь приватним підприємцем?

 56. Вадим:

  Чи можна офіційно зареєструвати мою дружину, як робітника моєї фірми і встановити для неї мінімальний оклад і не оплачувати його, якщо я являюсь приватним підприємцем, для того, щоб вона могла скористатися ПСД на обох наших дітей?
  Звичайно, зрозуміло що я маю буду сплачувати різні соц витрати на неї: відрахування в податкову, пенсійний фонд і т.д.
  Підскажіть будь-ласка, чи буде їй нараховуватися ПСД на двох дітей державою, тобто Совбезом.

 57. Якщо ви всиновили дитину, то маєте право на пільгу на двох дітей. До заробітної плати у школі ви маєте право на ПСП. До доходу від підприємницької діяльності — звичайно ні.
  Не плутайте податкову соціальну пільгу із соціальною допомогою. Податкова соціальна пільга — це можливість зменшити свій оподатковуваний дохід.

 58. Оксана:

  Підкажіть будь ласка чи має право мати однієї дитини на підвищену соціальну пільгу коли вона розлучена, але батько дитини помер. Жінка отрумує допомогу при втраті годувальника.

 59. Має право на пільгу 150% в тому разі, якщо граничний дохід не перевищує 1320,00 грн. (станом на 2011 рік).

 60. Марія:

  Скажіть будь-ласка яка ПСП належить мені і моєму чоловікові, якщо ми виховуємо двох дітей до 18 років один з якх дитина інвалід. Зарплата в обох вище як 1320. В бухгалтерії нарахували лише чоловікові як на двох дітей до 18 років.(не враховуючи що дитина одна інвалід). Я знаю що це не правильно. Як мені доказати це, пояснення по телефону довідки податкової кажуть це не документ, пояснення з інтернету також не доказ. Вже рік закінчується, а я не можу добитися правди.

 61. Один з вас має право на пільгу на двох дітей, одна з яких інвалід. Інший права на податкову соціальну пільгу не має.
  Відповідно до порядку №1227 від 29.12.2010 для отримання права на застосування податкової соціальної пільги на дитину інваліда платник податків повинен надати наступні документи:
  копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;

  копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);

  пенсійне посвідчення дитини або довідку медико-соціальної експертизи для заявника, який утримує дитину-інваліда віком від 16 до 18 років;

  медичний висновок, виданий закладами МОЗ в установленому порядку (якщо із заявою звертається платник податку, який утримує дитину-інваліда віком до 16 років).
  Якщо ви надали до заяви ці документи, то вам неправомірно відмовили від ПСП.

 62. Анна:

  Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, чи будуть якісь пільги у мене: я у грудні виходжу з відпустки по догляду за дитиною-інвалідом (буде 6 років), окрім цього я-одинока мама, зарплата повинна бути десь біля 2 тис грн. ?
  Дякую.

 63. Якщо у вас одна дитина, то права на податкову соціальну пільгу ви не маєте.

 64. Олена:

  Добрий день! Скажіть,будь ласка,я маю 2-х дітей :6 і 17 років.Зарплата становить 1800 грн.Пільглю в цьому році не користувалась,хоча заява була написана довільної форми.Чи маю право на перерахунок за 10 місяців цього року,які документи повинні бути підтверджуючі, окрім свідоцтв про народження,чи заява повинна бути довільної форми і до якого періоду можу користуватись пільгою,якщо дитині в лютому 2012 року буде 18 років ? ВЕЛИКЕ ВАМ ДЯКУЮ !!!

 65. Окрім свідоцтв про народження нічого не потрібно. Можуть попросити довідку, що ваш чоловік не користується такою самою пільгою у себе на роботі. Адже право на пільгу на двох чи більше дітей має право тільки один з батьків.
  Перерахунок робиться за результатами року.
  Відповідно до пункту 169.3.3 ПКУ Податкова соціальна пільгана дітей до 18 років надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років. Тобто пільгою ви зможете користуватися весь 2012 рік.

 66. Микола:

  Скажіть будь-ласка!! Ми з дружиною працюєм в одній організації і пільга нараховувалась мені. Однак із збільшенням зарплати та нарахування відпускних в літній період пільга скасувалась. Чи повинен був бухгалтер повідомити мене про це і чи можна повернути втрачені кошти за ці місяці на дружину? Завчасно дякую. Хотілося б отримати відповідь як найшвидше.

 67. Vitali:

  Як приватний підприємець на єдиному податку (1 наймана особа), я сплачую податок з його ЗП (мін. ЗП 960 грн в останніх 2-ох кв) за підрахунком знайомого ПП по формулі /960-(34,56(3,6%) + 470,5(соц пільга)))/*0,15=68,24.
  Чи вірні мої розрахунки? Чи повинен був я як ПП подавати до ДПІ заяву на застосування пільги до працівника?

 68. Віталія:

  Скажіть будь-ласка!Я інвалід Радянської армії (3-група),чи маю право на ПСП. Дякую.

 69. Микола, дозволю собі припущення, що до вас застосовується податкова соціальна пільга на двох неповнолітніх дітей. Бухгалтер повідомляти вас про це не зобовязаний. Якщо бухгалтерія піде вам на зустріч, то ці кошти можна повернути під час річного перереахунку податку на доходи фізичних осіб.
  Vitali, ваші розрахунки вірні. До ДПІ подавати заяву на застосування ПСП не потрібно. Цю заяву пише ваш працівник та подає її вам. Ви изберігаєте її у себе. На її підставі ви зменшуєте базу нарахування ПДФО на ці самі 470,5 грн.
  Віталія, ні, не маєте.

 70. Ярина:

  Чи має право на ПСП наший працівник (з/п 1000грн), у нього 2-е дітей, якщо він зареєстрований приватним підприємцем.

 71. У порівнянні із Законом «Про ПДФО» у Податковому кодексі немає норми, згідно якої приватний підприємець не мав права на застосування ПСП до заробітної плати на підприємстві. Відповідно ваш працівник має право на податкову соціальну пільгу на двох дітей. Перелік видів доходів до яких не може бути застосована податкова соціальна пільга визначений пунктом 169.2.3 ПКУ.

 72. Василь:

  Доброго дня. Чи можу я користуватися пільгою по оподаткуванню, якщо у мене двоє неповнолітніх дітей і зарплата 2646 грн?

 73. Марина:

  Доброго дня! У нас з чоловіком двоє неповнолітніх дітей. Я зараз знаходжуся у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. У чоловіка заробітна плата становить 1200 грн. Заяву на соціальну пільгу чоловік не писав, оскільки не знав про таку можливість. Чи можна написати заяву заднім числом і зробити перерахунок заробітної плати для отримання соціальної пільги?

 74. Василь, не можете. Докладніше читайте у статті Податкова соціальна пільга. Право на застосування та порядок отримання. Або сплачуємо менше податку на доходи фізичних осіб.
  Марина, ну якщо бухгалтерія на підприємстві чоловіка піде на це, то така можливість є. Звісно, написання заяви заднім числом не зовсім законне.

 75. Уляна:

  Добрий день, підскажіть будь ласка : оклад працівниці 1000,00 грн. Вона виховує 2-х дітей віком до 18 років. (1000-36 (ПФ) -470,5- (470,5*2 (на 2-х дітей))*15%=
  по формі 1 ДВ У графі 8 „Ознака податкової соціальної пільги” що проставляється

 76. Пільга надається тільки одна, або на двох дітей або на матір. Тому (1000 — 36 — (470,5*2)) * 15% = 3,45 — ПДФО до сплати.
  Ознака ПСП на двох неповнолітніх дітей у формі 1дф — «04».

 77. Уляна:

  Спасибі, дуже вдячна!!! Швидко і достовірно!!!

 78. Олена:

  Підкажіть ,будь ласка,якщо є двоє дітей віком до 18 років і батьки мають чорнобильське посвідчення 2 категорії,то пільга на дітей буде 100 % чи 150 %. Дякую!

 79. Пільга на дітей 100%. Пільга у зв’язку з віднесенням до категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 150%. Проте, в даному випадку, пільга може бути тільки одна.

 80. лариса:

  Я вдова,маю дитину 9 років і дитину-інваліда з дитинства 2 грипи ,якій 18 років.працюю маю оклад 1384 гривні.Чи маю я пільгу на соціальний податок.Дякую

 81. Марія:

  Скажіть,будь ласка,чи потрібно на 2012рік писати знову заяву за застосування соц.пільги ,якщо в 2011році вже заява є.

 82. Марина:

  Підкажіть будь-ласка, у працівниці 1 дитина; з/п-1445 — вона має право на псп на себе і на дитину тобто (536,5*2) чи тільки 536,50

 83. Пільги на одну дитину немає. Якщо тільки вона не одинова матір.

 84. Тетяна:

  Скажіть будь-ласка, в 2011р. я користувалася соц. пільгою,як мати 2-х неповнолітних дітей,а в 2012р.(на початку січня) мені сказали знову написати заяву і надати копії свідоцтв про народження,мого паспорта,нашої прописки і дані про чоловіка.У зв*язку з цим і тим що на даний момент перебуваю на сесії, заяву написала в кінці місяця.Получивши розрахунковий лист, побачила, що соц. пільгу мені не нарахували ні за січень,ні за половину лютого, а податок вирахували більший ніж у грудні. Чи можу я сподіватися(вимагати) на перерахунок заробітної плати і за які місяці? Наперед дякую.

 85. Марина:

  Працівниця одружена, але дитина чоловіком не всиновлена. Вона наполягає,що одинока мати, має 1 дитину. Принесла витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої ст.135 Сімейного кодексу України (зі слів матері).На яку псп вона має право? 150% на себе і дитину тобто (804,75*2) чи тільки 804,75. Потрібно їй писати заяву на псп чи ні? Вона держслужбовець.

 86. Тетяна, якщо ви заяву написали у січні (при цьому неважливо коли ви її написали), ви маєте право на застосування ПСП, якщо вами дотримано умови щодо граничого розміру доходу. За половину місяця податкова соціальна пільга не застосовується. На перерахунок ви можете сподіватися, він здійснюється за результатами року.
  Марина, Постанова КМУ від 29 грудня 2010 №1227
  «Для цілей цього пункту одинокою матір’ю (батьком) або опікуном, піклувальником вважаються особи, які на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної підпунктом «а» підпункту 169.1.3 пункту 169.1 статті 169 Кодексу, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом;»
  Якщо вона перебуває у шлюбі, то вона не має права на ПСП як одинока матір, при цьому не важливо, чи всиновлена дитина чи ні.

 87. аля:

  Скажіть будь-ласка, чи потрібно робити перерахунок податкової соц.пільги за 2011 рік, якщо пільга весь рік була незмінною 470,50 та зар/пл не перевищувала граничного розміру доходу при якому виникає право на застосування податкової пільги?

 88. Аля:

  чи потрібно робити перерахунок податкової соціальної пільги за 2011 рік, якщо пільга весь рік була незмінною 470,50 та зар/пл не перевищувала граничного розміру доходу при якому виникає право на застосування податкової пільги

 89. ксеня:

  скажіть, будь ласка, я одинока мати,(дитині 4роки) отримую зарплату з відрахуванням 1150. Скільки я маю отримувати соціальної допомоги. дякую

 90. Тут мова йде не про соціальну допомогу, а про податкову соціальну пільгу. Для початку прочитайте цю статтю http://byhgalter.com/podatkova-socialna-pilga-pravo-na-zastosuvannya-ta-poryadok-otrimannya-abo-splachuyemo-menshe-podatku-na-doxodi-fizichnix-osib/

 91. Олена:

  Доброго дня! Я — одинока мати, в шлюбі не перебуваю, маю одну дитину 15 років. Заробітна плата (оклад) становить 1600 грн. Чи маю я право на застосування податкової соціальної пільги, якщо маю то скільки відсотків?

 92. не маєте, оскільки ваша заробітна плата перевищує 1500 грн.

 93. Марина:

  Сквжіть будь ласка, якщо людині потрібна довідка про коистування соц.пільгою. Якої форми повинна бути ця довідка? Дякую.

 94. Я думаю, що вона цілком може бути довільної форми.

 95. Євгенія:

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо я маю двох дітей у віці до 18 років, заробітня платня не первищує 3000 грн. на місяць, чоловік офіційно не працює: чи маю я право на податкову пільгу? Яка стаття Податкового кодексу це регламентує?

 96. Пункт 169.1.2 Податкового кодексу: у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 цього пункту, — для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, — у розрахунку на кожну таку дитину;

 97. Татиана:

  А як бути при виплаті авансу? Прибутковий утримується без застосування ПСП.

 98. Катерина:

  Отримую заробітну плату 1300, студентка,отримую стипендію 660 грн, маю 1 дитину віком 1 рік, з чоловік отримує мінімальну заробітню плату. Чи маю я право на ПСП?

 99. Пункт 169.2.3 ПКУ Податкова соціальна пільга не може бути застосована до: заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
  Тобто ви не маєте права на ПСП, оскільки ви отримуєте стипендію.

 100. Альона:

  Скажіть, будь ласка! Чи можна застосовувати ПСП до зарплати жінки до 1500 грн, яка отримує виплати при народженні дитини.Чи треба додавати суми цих виплат до оподаткованого доходу?

 101. Ці суми не є заробітною платою, а ПСП застосовується тільки до заробітної плати.

 102. Альона:

  Скажіть будь ласка! Жінка перервала відпустку по догляду за дитиною до 3-х років з 17.04.12 р. Працює на 0,25 ставки .Зарплата за квітень становить 562 грн. Чи можна застосовувати ПСП в квітні у повному розмірі ?

 103. Альона, можна:
  «Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.»

 104. Олена:

  Доброго дня! В нашій сім»ї виховується п»ятеро малолітніх дітей , я у декретній відпустці по догляду до 3-х років, працює тільки чоловік , у нього ставка 2440 грн, яка соц. пільга йому належить і що потрібно до заяви.

 105. Ваш чоловік має право на податкову соціальну пільгу відповідно до пункту 169.1.2 ПКУ. Тобто він має право на зменшення свого місячного оподатковуваного доходу на суму 536,5*5=2682,5
  Документи:
  копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;
  копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);

 106. Олена:

  Дякую за відповідь. В нашій сім» ї всі діти власні , від одного батька, то нам потрібно тільки дублікати свідоцтв?

 107. Необходимо ли обновлять заявление о применении социальной льготы каждый год? И повторно предоставлять копии свидетельств о рождении детей? (утримує двох чи більше дітей віком до 18 років).
  Каким нормативным документом это регулируется?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend