Податки > Бухгалтерський облік > Зарплата виплачується несвоєчасно. Як заповнити 1дф?

Зарплата виплачується несвоєчасно. Як заповнити 1дф?

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

Податковий розрахунок за формою 1-ДФ за свою довгу історію зазнав безліч змін і являвся українським бухгалтерам «під різними іменами». Останній раз інструкція щодо його заповнення і подачі змінювалася Наказом Міністерства доходів і зборів № 49 від 21.01.2014 року. Перший звіт за новою формою подавався за І квартал 2014 року. У зв’язку з нинішнім важким економічним становищем у країні, яке викликало чергові затримки у виплаті заробітної плати, а також останніми змінами в Податковому кодексі України (далі ПКУ), які пов’язані з термінами перерахування податку на доходи фізичних осіб (далі ПДФО) до бюджету і новими штрафними санкціями за затримку такого перерахування, назріла об’єктивна необхідність освіжити в пам’яті відображення в податковому розрахунку 1-ДФ, зарплати та інших подібних доходів, виплата яких здійснюється з затримкою.

Читайте також Як заповнити звіт за формою 1дф 2014. Детальна інструкція і приклад

Найпоширеніші випадки виплати доходів фізичним особам проводяться з ознаками доходів 101 — виплати у вигляді заробітної плати, 102 — виплати за укладеними цивільно-правовими договорами та 157 — виплати приватним підприємцям і самозайнятих осіб. Саме на їх нарахуванні та виплаті цих доходів ми сконцентруємо свою увагу.

Заповнення звіту за формою 1дф у разі регулярної виплати зарплати

Як і колись, для відображення нарахованого та виплаченого доходу в бланку податкового розрахунку передбачено графи 3а та 3, відповідно. Причому у графі 3а ставиться сума фактично нарахованого доходу за звітний квартал, з урахуванням сум єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб, тобто так звана «брудна зарплата». У графі 3, відповідно, проставляється сума фактично виплаченого доходу в звітному кварталі, так само з урахуванням всіх утримань передбачених для даного виду доходу. Якщо виплата зарплати здійснюється регулярно, за графіком, затвердженим колективним договором або іншим внутрішнім документом на підприємстві, то суми у графах 3а та 3 повинні бути рівними. У разі нерегулярної видачі зарплати в графі 3 проставляється сума «брудної зарплати», фактично виплаченої у звітному періоді. Регулярною вважається виплата зарплати за попередній місяць до 7 числа поточного місяця. Наприклад зарплата за березень 2014 року, виплачена до 7 квітня 2014 року. Чому зарплату потрібно виплачувати саме до 7 числа місяця, докладно йшлося в цій статті //byhgalter.com/rozraxunok-zarobitno%D1%97-plati-u-2011-roci/ .

Читайте також Повернення передоплати підприємцю (ФОП). Як заповнити звіт за формою 1дф?

Що буде у разі несвоєчасного перерахування ПДФО з нарахованої, але не виплаченої зарплати?

Для відображення сум утриманого та перерахованого податку на доходи фізичних осіб у бланку податкового розрахунку передбачено графи 4а та 4, відповідно. Так, в графі 4а проставляється вся сума ПДФО, яка утримана з відповідного доходу фізичної особи відповідно до норм ПКУ, незалежно від того, коли був виплачений даний дохід. У графу 4 ставиться сума фактично перерахованого податку до бюджету. Тут потрібно врахувати, що згідно норм ПКУ, ПДФО є податком з місячним терміном сплати, тобто повинен платитися в перебігу 30 днів після закінчення місяця, в якому був нарахований. Таким чином, навіть якщо роботодавець виплачує зарплату або інші доходи невчасно, ПДФО він зобов’язаний перерахувати протягом 30 днів. В іншому випадку його чекають фінансові санкції, передбачені пунктами 126.1 і 127.1 ПКУ. Тому, якщо роботодавець в графі 4 ставить суму податку менше ніж та, яка нарахована ним в перебігу звітного періоду, фактично він вказує на те, що податок він не доплатив.

Читайте також Як заповнити звіт за формою 1дф (звіт 1 дф)? Інструкція та приклади

Для відображення відповідної ознаки доходу в бланку податкового розрахунку передбачена графа 5.

Умови прикладу заповнення форми 1дф у разі несвоєчасно виплаченої зарплати

Тепер розглянемо умовний числовий приклад, який ілюструє все вищесказане на практиці:

Співробітникові Іванову А.А., код 2814707172, в перебігу І кварталу 2014 нараховувалася заробітна плата в розмірі 1500 грн, однак виплата зарплати за березень 2014 відбулася лише в травні 2014 року. На тому ж підприємстві 15 лютого 2014 з громадянином Сидоровим А.А., код 3554122651, був укладений цивільно-правовий договір, термін дії його закінчився 15 березня 2014, про що був підписаний акт прийому-передачі виконаних робіт та нараховано винагороду в розмірі 2000 грн, однак виплата його відбулася тільки в червні 2014 року. Крім того, підприємство оприбуткувало канцтовари на суму 3000 грн, отримані від приватного підприємця Сидорова А. А., код 2415631789, оплата за них була здійснена тільки в травні 2014 року. Документи, згідно яких підприємець здійснює свою діяльність, він надав, тому ПДФО з його доходів не утримувався.

Як заповнити звіт за формою 1дф в разі несвоєчасної виплати зарплати?

У Базі Знань ЗІР на офіційному сайті Міндоходов є докладне роз’яснення з даного питання, з текстом якого ви можете ознайомитися тут //byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=32 .

Читайте також Як заповнити уточнюючий розрахунок по формі 1дф? Інструкція та приклад

Заповнимо податковий розрахунок за формою 1дф за нашим прикладом з урахуванням викладеного в роз’ясненні Міндоходов.

Приклад заповнення податкового розрахунку за формою 1дф за перший квартал дивіться тут.

Приклад заповнення податкового розрахунку за формою 1дф за другий квартал дивіться тут.

По материалам сайта http://brend-forex-mmcis.ru — выберите дилинговый центр с оптимальными условиями работы на рынке.

Зарплата виплачується несвоєчасно. Як заповнити 1дф?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.92MB/0.01618 sec