Заробітна плата нарахована за один місяць, а виплачена у наступному. Коли є витрати у підприємця на загальній системі оподаткування?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Яка сума заробітної плати відноситься до витрат поточного місяця? Нарахована і єдиний соціальний внесок нарахований? Чи фактично сплачені? Аванс виплачується 19 числа, а заробітна плата 5.

Згідно пункту 177.4 Податкового кодексу, до витрат підприємця на загальній системі оподаткування відносяться документально підтверджені витрати, які включаються до витрат операційної діяльності відповідно до пунктів 138.4, 138.6 — 138.9, 138.10.2 — 138.10.4, пунктом 138.11.

Заробітна плата є витратами операційної діяльності на підставі пунктів 138.8.2, 138.8.5, 138.10.3 Податкового кодексу (в залежності від направлення роботи працівників, яким вона нараховується та виплачується). Єдиний соціальний внесок відноситься до витрат відповідно до частини «в» пункту 138.10.4 ПКУ.

Звітний податковий період для підприємця на загальній системі

Звітним податковим періодом для підприємців на загальній системі оподаткування є календарний рік. За результатами календарного року вони подають податкову декларацію про майновий стан та доходи.

Якщо питання, яке було задано на початку статті, стосується місяців всередині року, то воно не є досить актуальним, оскільки витрати на заробітну плату увійдуть до одного податкового періоду (року). А якщо зарплата нараховується за грудень та виплачується в січні наступного року, податковий період, до якого увійдуть витрати має велике значення.

Перш ніж відповісти на питання, підприємець на загальній системі має визначитися який метод формування витрат він використовує: касовий метод (витрати формуються тільки після сплати коштів) чи метод нарахування (після отримання товарів незалежно від оплати). На цю тему вже написано декілька статей на блозі. Пропоную почати з цієї Метод формування витрат підприємця (ФОП) на загальній системі. Нарешті судова практика.

Витрати на заробітну плату згідно касового методу

Як відомо, за касовий метод активно виступає податкова служба. У разі використання касового методу, витрати на заробітну плату та єдиний соціальний внесок виникнуть тільки в день фактичної виплати коштів найманим працівникам та перерахування єдиного соціального внеску до бюджету.

Документальним підтвердженням витрат на заробітну плату буде виступати банківська виписка або платіжне доручення (у разі виплати через поточний рахунок) або відомість нарахування, в якій працівник поставить свій підпис, що свідчить про отримання коштів (у разі виплати готівкою). Документом, що підтверджує витрати на сплату єдиного соціального внеску, в будь якому випадку, буде банківська виписка або платіжне доручення.

Якщо розглядати випадок, коли заробітна плата, нарахована за грудень, виплачується у січні наступного року, то тут можна лише порекомендувати підприємцям заздалегідь передбачити цю ситуацію, зібрати кошти, та виплатити заробітну плату у останній день податкового періоду, тобто 31 грудня. В цьому випадку нарахування і виплата припаде на один звітний період та у податкової служби не виникне питань під час перевірки.

Витрати на заробітну плату згідно методу нарахування

Податкова служба категорично проти формування витрат без факту сплати коштів. Якщо формувати витрати за методом нарахування, то суми заробітної плати будуть відноситися до витрат того податкового періоду, за який вона нарахована. Документальним підтвердженням понесення витрат, так само як і в попередньому випадку, буде відомість нарахування заробітної плати.

Коли відображати заробітну плату у книзі обліку доходів та витрат?

Згідно Порядку ведення книги обліку доходів та витрат №1025 від 24.12.2010 витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату, понесені у звітному місяці, відображаються в графі 9 книги.

Дата внесення запису буде залежати від методу формування витрат, який обрав для себе підприємець на загальній системі оподаткування.

P.S. Хотите заняться торговлей на валютной бирже Forex, но нет первоначального капитала для открытия счета? Откройте форекс центовый счет. С его помощью вы можете начать зарабатывать на курсах валют с минимальными вложениями.

Заробітна плата нарахована за один місяць, а виплачена у наступному. Коли є витрати у підприємця на загальній системі оподаткування?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *