Податки > Відповіді на запитання читачів > Заробітна плата нарахована, але не виплачена. Чи треба сплачувати податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок?

Заробітна плата нарахована, але не виплачена. Чи треба сплачувати податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

У зв’язку з тим, що замовник не розрахувався з нашим підприємством за виконані роботи, у нас немає можливості виплатити працівникам заробітну плату. Заробітна плата нараховується два рази на місяць: аванс 19 числа, заробітна плата – 5. Чи повинні ми сплатити ПДФО та ЄСВ з нарахованого доходу. Якщо так, то коли?

Згідно пункту 168.1.1 Податкового кодексу, податковий агент, який нараховує, виплачує або надає оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб. Коли підприємство виплачує заробітну плату своїм працівникам, то одночасно з її виплатою, до бюджету сплачується податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

Якщо оподатковуваний дохід нараховується але не виплачується платнику податку, то податковий агент все одно повинен перерахувати до бюджету суми нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску, а також утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Строки сплати податку на доходи фізичних осіб

Згідно пункту 168.1.5 Податкового кодексу, якщо оподатковуваний дохід нараховується але не виплачується, то ПДФО до бюджету треба перерахувати у строки, встановлені для місячного податкового періоду.

Згідно пункту 49.18 ПКУ місячна податкова декларація подається протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем місяця. А відповідно до пункту 57.1, грошове зобов’язання, визначене у податковій декларації сплачується протягом 10 календарних днів за останнім днем граничного строку для подання такої декларації.

Тобто ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за певний місяць, потрібно сплатити до бюджету не пізніше 30 календарних днів, наступних за останнім днем місяця.

Строки сплати єдиного соціального внеску

Згідно пункту 8 статті 9 Закону «Про ЄСВ» від 08.07.2010 №2464-VI єдиний соціальний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період сплачується не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Згідно пункту 4.3.6 Інструції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок.

P.S. http://ochepyatki.ru/ автоприколы видео. На цьому сайті можна знайти силу силенну приколів та смішних відео на різні теми. Заходимо та сміємося від душі.

Заробітна плата нарахована, але не виплачена. Чи треба сплачувати податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок?
2 (40%) 1 vote

3 Responses to Заробітна плата нарахована, але не виплачена. Чи треба сплачувати податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок?

  1. Наталия:

    Здравствуйте!Для юридического лица заработная плата не начисляется ,то нужно сдавать отчет по ЕСВ?

    • Здравствуйте. На этот вопрос недавно давала ответ налоговая служба. Вот сам ответ:

      Чи потрібно роботодавцям подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ, якщо протягом звітного періоду доходи на користь найманих працівників не нараховувались?

      Коротка:
      Роботодавці (страхувальники), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам).
      Повна:
      Перелік платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВ) визначено ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), зокрема, ними є роботодавці (страхувальники) – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, за умови, якщо вони:
      використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;
      мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
      Пунктом 3.1 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 (далі – Порядок № 454) визначено, що страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
      Тобто, роботодавці (страхувальники), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт щодо сум нарахованого ЄВ незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам).

  2. Світлана:

    Який останній день сплати ЄСВ на нараховану заробітну плату за квітень 2017р. але не виплачену?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.92MB/0.00121 sec