Загальна система оподаткування для підприємців. Облік та звітність.

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Із вступом в силу Податкового кодексу та Закону про єдиний соціальний внесок, дана стаття дещо втратила свою актуальність. Для загального розвитку, її, звісно, можна почитати. Читаємо нову, адаптовану під Податковий кодекс статтю: 13 речей, які повинен знати та виконувати підприємець на загальній системі оподаткування

А також читаємо багатенну тему на форумі ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Загальна система оподаткування для фізичних осіб – підприємців має найбільш складну систему ведення бізнесу з точки зору обліку та звітності. Проте вона дозволяє займатися будь-яким видом діяльності та немає інших обмежень, що притаманні спрощеній системі оподаткування. Також посилюється контроль з боку податкових органів за підприємцями на загальній системі, адже розмір податку з доходів фізичних осіб напряму залежить від результатів господарської діяльності.

У цій статті я опишу порядок подання звітності до державних органів для підприємців на загальній системі оподаткування, що не мають найманих працівників. Якщо є наймані працівники, то подання звітності за них нічим не відрізняється від інших систем оподаткування. Докладніше про звітність за найманих працівників дивись у статті Звітність СПД ФО єдинника. Куди та коли подавати. Як оформити найманих працівників на роботу та зареєструвати їх у державних органах дивись у статті Наймані працівники у підприємця. Як прийняти на роботу.

Приватний підприємець повинен вести книгу обліку доходів і витрат за формою №10, у якій у хронологічній послідовності має відображати господарські операції на підставі підтверджуючих документів. На відміну від спрощенців, підприємцю на загальній системі необхідно заповнювати всі графи книги. Рекомендую почитати про це докладніше у статті Ведення книги обліку доходів та витрат за формою №10

Податок з доходів фізичних осіб

Оподаткування фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування регулюється інструкцією [1]. Оподаткуванню   підлягають   доходи,   одержані   за  звітний податковий  період  фізичною  особою  —  суб’єктом підприємницької діяльності від продажу  нею  товарів  (надання  послуг,  виконання робіт)   у  межах  її  підприємницької діяльності.

Загальним оподатковуваним  доходом вважається сукупний чистий дохід,  тобто різниця між валовим доходом (виручкою у грошовій  та натуральній   формі)  і  документально  підтвердженими  витратами, безпосередньо пов’язаними з одержанням доходу. До складу  витрат,  безпосередньо  пов’язаних  з   одержанням доходів,   належать   документально   підтверджені   витрати,  які включаються до  складу  валових  витрат  виробництва  (обігу)  або підлягають амортизації згідно з Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Загальна система оподаткування для підприємців. Облік та звітність.
Звітністю з прибуткового податку фізичних осіб для підприємця є податкова декларація, яку необхідно подавати щокварталу, не пізніше 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного періоду. Декларація заповнюється наростаючим підсумком з початку року. Форму податкової декларації можна скачати ТУТ.

Сплата прибуткового податку має свої особливості. Протягом року платники щоквартально сплачують до  бюджету  по 25  відсотків  річної  суми  податку,  обчисленої  за  доходами за попередній рік,  а платники,  які  вперше  залучаються  до  сплати податку,  — 25 відсотків суми,  обчисленої їм податковими органами за оціночним доходом на поточний рік. Для сплати  авансових  платежів  податку  встановлюються такі строки протягом року:  до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада.

Звітність у пенсійний фонд

Згідно постанови [2], фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування самі за себе формують та подають звіт до органів Пенсійного Фонду раз на рік не пізніше 1 квітня року, наступного за звітним. Форма звіту затверджена цією постановою. Також форму звіту можна скачати ТУТ.

Згідно Постанови [3], страхові  внески підприємці сплачують,  якщо  податковими органами провадиться нарахування авансових сум податку, протягом року до 15 березня,  до  15  травня,  до 15 серпня і до 15 листопада авансові платежі  в  розмірі  25  відсотків  річної суми страхового внеску, обчисленої  від  суми,  визначеної податковими органами для сплати авансових   сум  податку  на  доходи  фізичних  осіб  —  суб’єктів підприємницької  діяльності.

Розмір місячного страхового  внеску  повинен  бути  не  менше  мінімального розміру страхового  внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру  мінімальної  заробітної  плати  за  відповідний місяць, у якому  платник  мав  чистий  дохід.

Використання РРО та звітність

Згідно Закону [4], суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО), якщо вони здійснюють  операції з розрахунків у готівковій та/або  в  безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних  чеків,  жетонів  тощо)  при  продажу  товарів  (наданні послуг)  у  сфері  торгівлі,  громадського харчування та послуг.

Реєстратори розрахункових операцій (простою мовою – касові апарати) повинні бути зареєстровані та опломбовані згідно Порядку [5]. Докладніше про порядок реєстрації та опломбування РРО дивіться у статті Потрібно РРО? Реєструємо касовий апарат просто та швидко. З особливостями щоденного використання РРО можна ознайомитись у статті Особливості застосування РРО. Також підприємцю необхідно вести облік розрахункових операцій із застосуванням книги обліку розрахункових операцій (книга ОРО) та розрахункових книжок (РК), згідно Порядку [6]. Використання РРО для ФОП на загальній системі оподаткування нічим не відрізняється від використання касового апарату, коли особа здійснює реєстрацію ТОВ.

Також підприємець зобов’язаний подавати до органів державної податкової служби звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок,  не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця згідно Порядку [7]. Як складати звіт з використання РРО докладно описано у статті Звіт з використання РРО. Складаємо правильно та здаємо вчасно.

Висновки. Як бачимо, ведення обліку та звітності для підприємця – фізичної особи на загальній системі оподаткування відрізняється від інших систем тільки обов’язком застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні готівкових або безготівкових розрахунків при продажу товарів. Звідси виникає необхідність вести облік розрахункових операцій із застосуванням книг ОРО та розрахункових книжок, та подавати необхідну звітність щомісяця.

Також з боку органів податкової служби посилюється контроль за підприємствами на загальній системі оподаткування. Найчастіше це посилення відображається саме у частині проведення розрахункових операцій з використанням РРО, адже за порушення вимог Закону [4] передбачені штрафні санкції. Та про це наступній статті.

Перелік використаних джерел.

 1. “Інструкція про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю ” №352 від 16.07.2003 року.
 2. Постанова Правління ПФУ “Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України” від 05.11.2009 № 26-1.
 3. Постанова Правління ПФУ “Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” від 19.12.2003 р. № 21-1.
 4. Закон  України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” вiд 06.07.1995  № 265/95-ВР.
 5. “Порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів  розрахункових операцій за товари (послуги)” затверджений Наказом  Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000р. № 614.
 6. “Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок” затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000р. № 614.
 7. “Порядок подання звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)” затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000р. № 614.
Загальна система оподаткування для підприємців. Облік та звітність.
Оцініть статтю

250 Responses to Загальна система оподаткування для підприємців. Облік та звітність.

 1. Тетяна:

  В мене питання по застосуванню РРО. Якщо фізична особа — приватний підприємець на загальній системі оподаткування надає послуги підприємцю-єдиноподатнику.
  Розрахунок за надані послуги здійснюється на підставі акта здачі-приймання виконаних робіт шляхом перерахування коштів через установу банку звичайним переказом ( не через розрахунковий рахунок).
  Чи буде дана форма проведення розрахунків вважатися помилковою для підприємця на загальній системі ?
  Чи потрібно проводити вказані розрахунки із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (РРО)?
  А може можна іх здійснювати в готівковій формі з оформленням прибуткових касових ордерів?
  Буду дуже вдячна за відповідь!

 2. Ви можете здійснювати розрахунки будь яким з 3 трьох способів, які ви перерахували. Якщо це звичайний переказ, то підтверджуючим документом буде квитанція банку про отримання грошей. Також можна оформити розрахунки за допомогою РРО або прибуткового касового ордеру.

 3. Тетяна:

  Дякую за відповідь!

 4. Євген:

  Я — фізична особа – приватний підприємець на загальній системі оподаткування. Доходу не маю, і взагалі комерційну діяльність не веду. Чи повинен я сплачувати страхові внески до пенсійного фонду? Якщо так, то в якому розмірі і на якій підставі. Дякую.

 5. Ні, не повинні. Для загальної системи оподаткування, немає діяльності — немає внесків до ПФ, немає сплати ПДФО. Немає діяльності — немає доходу, а отже немає бази нарахування внесків до пенсійного фонду.

 6. Тетяна:

  В мене ситуація: підприємець на загальній системі оподаткування (вид діяльності — громадське харчування)веде книгу обліку доходів і витрат, куди записує виручку від реалізації на основі звітів РРО. З 1 липня 2010р. здає частину приміщення в оренду, отриуючи дохід від оренди готівкою, а також отримує дотацію на працівників на розрахунковий рахунок. Питання: чи може даний підприємець пробити суму оренди по тому ж касовому апараті, по якому пробивається виручка від реалізації, і чи може він показати доходи від оренди і доходи по дотації у тій самій книзі доходів і витрат, що ведеться по основній діяльності в графі «виручка від реалізації», адже це інший дохід. І ще запитання: чи буде підтвердженням витрат на оренду для підприємця на єдиному податку цей фіскальний чек, який пробивається по касовому апарату.

 7. Будь який доход готівкою повинен проходити через РРО. Щодо оренди, краще скласти акт виконаних робіт. Ці доходи ви показуєте у книзі обліку доходів та витрат, адже на її підставі рахується чистий дохід та податок з доходів фізичних осіб.

 8. Тетяна:

  Дякую за відповідь. У своїй податковій вияснити нічого не можу. Одна надія на Вас! Дуже рада, що знайшла такий сайт! Дякую, що ви є!
  Ще хотілось би уточнити на рахунок доходів від оренди: в податковій мені сказали, що треба заводити іншу книгу доходів та витрат(тобто на торгівлю одна книга, а на оренду інша), адже це доходи від отриманих послуг, а не виручка від реалізації товару?
  І ще скажіть, будь-ласка, як потрібно фіксувати доходи підприємця на єдиному податку, тобто які розрахункові документи повинні у нього бути (який документ він повинен надати покупцю), адже РРО він може не використовувати?
  Буду вдячна за відповідь!

 9. amorak:

  А скажите такое.
  У меня инет магазин, я на общей системе налогооблажения, покупаю товар по безналичному расчету, продаю людям по безналичному расчету, все через один расчетный счет.
  Надо ли мне какие то отчеты по состоянии моего расчетного счета подавать (приходы денег, уход денег)? Или же только декларацию о доходах.
  Спасибо.

 10. Тетяна, реєструєте другу книгу та записуєте туди доходи від оренди. Щодо доходів підприємця — єдинника. На вимогу покупця він може надати йому товарний чек. Це і буде підтвердженням його доходів. Зазвичай платники єдиного податку не виписують чеки після кожного продажу, адже це займає деякий час, а виписують їх тільки на вимогу покупця. Надавати контролюючим органам документи, які підтверджують доходи, підприємець не зобов’язаний.
  amorak, ні, ніяких звітів подавати не треба. Ви подаєте декларацію про доходи та заповнюєте книгу обліку доходів та витрат. Поточний рахунок у вас будуть перевіряти, коли у вас буде планова перевірка.

 11. ТЕТЯНА:

  Я,приватний підприємець працюю по спрощенеій системі.Один з працівників оформлений на умовах цивільно-правового характеру,чи повинна я сплачувати за нього эдиний податок?В нашій податковій сказали що потрібно платити.Дякую.

 12. Олена:

  Доброго дня! Я займаюсь вендінгом і згідно нового Податкового Кодексу повинна перейти на загальну систему оподоткування, але незрозуміло, яким чином буде встановлено контроль з боку ДПІ адже в Законі «Про РРО» о кавових апаратах ні слова? Невже з 01/01/2011 треба згортати бізнес?

 13. Тетяна, З юридичної точки зору ви не повинні платити за такого працівника єдиний податок. Така точка зору дуже детально розписана у статті на ДтКт. З точки зору податкової (вона дуже часто відрізняється від точки зору закону), повинні платити. На це навіть є відповідний лист. Цей лист читаємо тут.
  Олена, моя точка зору про податковий кодекс, думаю, нічим не відрізняється від інших. Багато питань не врегульовано. Проте, не думаю, що торгівля за допомогою торгівельних апаратів не буде врегульована. Інші висновки я робити просто не можу, чекаємо на податковий кодекс.

 14. Sash:

  Підкажіть, будь-ласка, чи потрібно проводити через РРО розрахунки із постачальником і видавати йому чек? І що мається на увазі в Законі «Про РРО» в розділі 2, ст.3, п. 12, цитую: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації…? Чи це той облік,який потрібно вести при заповненні книги обліку доходів і витрат. Доречі в податковій у нас не зареєстрували книгу за ф.№10, а наказали самим заповнити (згідно їхнього прикладу) назви граф. Вона дещо відрізняється від книги за ф.№10.Не підкажете, чи є якась інструкцію, щодо заповнення іншої книги обліку доходів та витрат.

 15. Тетяна:

  Підскажіть, будь-ласка, в якому місяці повинен підприємець на загальній системі оподаткування включати витрати до книги обліку доходів і витрат по заробітній платі, електроенергії і ін. комунальних послугах, якщо нарахування таких витрат належать, наприклад, до вересня місяця, а реально сплачує їх підприємець у жовтні. Тобто зарплата нарахована у вересні, а також комунальні послуги отримані у вересні, а сплата відбулась у жовтні. То такі витрати потрібно включити у вересень місяць за відомістю про нараховану заробітну плату та актами виконаних робіт чи у жовтні, коли відбулася фактична сплата (за чеками, що підтверджують факт сплати)? Дякую!

 16. Валеій:

  Я музикант на загальній системі. Можу за звітний період тобто за три місяці відіграти один заказ
  на суму 500гр. Скільки мені потрібно платити в по-
  датнкову а головне скільки в песійній.

 17. Лариса:

  Могу ли я поставить купленный для производственных нужд компьютер поставить в затраты? Если амортизация — то в каких размерах? (ФОП, общая система, издательская деят-сть)

 18. Алексей:

  Подскажите, пожалуйста, есть ли какие-либо инструкции или положения, которые запрещают СПД на общей с-ме не работать, понимаю, что смешно, однако инспектор не принимает декларацию о доходах мотивируя тем, что нельзя три квартала подряд подавать пустые декл-ции, нужно закрывать предпринимательство. Насколько законны ее требования? Спасибо.

 19. Вікторія:

  Підкажіть, будь-ласка,підприємець на загальній системі займається оптовою торгівлею розрахунки проводить як безготівково так і готівкою. Чи потрібно РРО і який порядок обліку готівки? Дякую

 20. Анна:

  Доброго дня!Підкажіть,чи будуть у СПД на загальній системі ввжатись валовими витрати,які одержані,але ще не оплачеі.Тобто,чи діє в СПД правило першої події.Дякую.

 21. Василь:

  Доброго Дня! Я працюю на загальній системі (громадське харчування та роздрібна торгівля) не є платником ПДВ, який максимальний оборот за рік може у мене бути?

 22. Дарья:

  Підкажіть, будь ласка, чим конкретно або фрагментально, «спрощенцям» на загальній системі загрожує новий податковий кодекс?!

 23. Доброго дня! Згідно нового ПК, чи можна, для визначення об’єкту оподаткування податку на доходи фізичних осіб, буде відносити на валові видатки СПД фізичним особам, працюючих на загальній системі оподаткування, придбані товари, послуги у СПД фізичних осіб, які працюють на спрощеній системі?

 24. Галина:

  Дуже корисний сайт,багато корисного для себе взнала.Чекаю відповідей на поставлені запитання,які мене теж цікавлять.

 25. Лєна С.:

  Доброго дня. Скільки найманих працівників має бути у СПД на спрощеній сист. опод. (за новим податковим кодексом), з річним прибутком до 300 тис.? І як бути з торгівлею по всій Україні за новим под. кодексом?

 26. Дмитрий:

  Здраствуйте. У меня такая интересная ситуация. Я ЧП на общей системе налогооблажения. Ремонт телефонов и продажа комплектующих. Покупаю в интернет магазинах запчасти. Но они единщики и чеки не дают. Как правильно сделать чтоб мои расходы на товар были задекларированы?? Заранее благодарен.

 27. Лилия:

  Подскажите,пожалуйста,как правильно вести Книгу Обліку — 2 на общей системе налогообложения?

 28. Тетяна:

  Пане Аdmin, допоможіть розібратися будь-ласка — СПД єдинник написав заяву про призупинення діяльності,здав свідоцтво і відповідно став на загальній системі оподаткування. Книгу форми № 10 не реєстрували і не ведемо, та й ДПІ не казала реєструвати коли свідоцтво здавали. Діяльність нульова була і буде надалі, здаємо тільки квартальну декларацію. Чи треба реєструвати книгу в обов’язковому порядку незалежно від того здійснюється та дільність чи ні????? ДЯКУЮ!

 29. Олексій:

  Доброго дня. Я — підприємець, працюю на єдиному податку. Один з видів діяльності — діяльність автомобільного вантажного транспорту. Прошу відповісти на питання: якби я працював на загальній системі оподаткування, то яким чином (з якої суми)нараховувались би ставка податку на доходи з фіз. осіб, ПДВ, соціальні внески та інші «побори»? Бажано було б показати відрахування на прикладі, виходячи з ціни 1 км пробігу 2.2 грн. та собівартості 1,54 грн/км. Щиро вдячний

 30. Інна:

  Скажіть будь-ласка, я підприємиць на загальній системі (місяць назад зареєструвалась), але діяльності не вела і не буду вести до кінця року. Як мені правильно з нового 2011 року перейти на єдиний податок? Як правильно здати останні звіти як підприємиць на загальній системі, які саме і куди потрібно здавати? Дуже буду вдячна за відповідь!!!!

 31. Олександра:

  Підкажіть, будь ласка:
  1. Чи має право фермерське господарство на фіквованиому с/г податку заключати договір з ПП на єдиному податку по наданню послуг в рослинництві(відповідно до нововведеного Податкового кодексу України)???
  2. Чи на законних підставах ПП на єдиному податку здійснює внески до ПФ???
  Дякую!

 32. Олександра, 1. А чому не має? 2. На законних. Дивіться Закон про єдиний соціальний внесок.

 33. Ирина:

  Частний предпрининатель на общей системе получил доход за 2010г-130 000грн-как счетается пенсионний?

 34. Ivan:

  Чи можна за Под.Кодексом ФОПам на загальн. системі відносити у валові затрати товари придбані у ФОПів спрощенців ?

 35. Ірина, (130 000 — ваші документально підтверджені витрати) * 33,2% = внесок до пенсійного фонду.
  Иван, витрати для ФОП на загальній системі визнаються так само, як і для підприємств — платників податку на прибуток. Розділ ІІІ Податкового кодексу забороняє відносити до складу витрат вартість товарів придбаних у спрощенців, проте він вступає в силу з 1 квітня 2011 року.

 36. Валентина:

  Частний предпрининатель на общей системе
  1 33,2% = внесок до пенсійного фонду относится к затратам?
  2 Кроме пенсионного и податку на прибуток в какие фондыеще делать отчисления

 37. Николай:

  Як визначаються доходи підприємця ФОП на единому податку у будівництві?

 38. галя:

  доброго дня!!!! Я фоп єдиноподатник,з нововведеннями в податковому кодексі з нами небуде вигідно працювати юр.особам.Як нам дальше працювати, на яку систему переходити???????

 39. Татьяна:

  Подскажите, пожалуйста, есть ли какие-либо инструкции или положения, которые запрещают СПД на общей системе не работать? У меня инспектор не принимает декларацию о доходах мотивируя тем, что нельзя подавать пустые декл-ции, нужно закрывать предпринимательство или платить авансовий платеж в размере минимальной зарплаты. Насколько законны ее требования? Спасибо.

 40. Полностью незаконны. Нет деятельности, нет дохода, нет налогов. Она так себе премию зарабатывает всего лишь.

 41. Тетяна2:

  Якщо можна, уточніть будь-ласка, на які нормативні документи можна послатись у випадку, описаному Татьяной (питання №36) і Вашій відповіді (№37)

 42. 177.2. Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.
  У вас нет базы налогообложения, так как нет дохода. Деларацию вы можете отправить по почте, в этом случае, если вам не придет письменное уведомление о том что она не принята, она считается принятой. Подробнее об этом можно почитать тут

 43. Татьяна:

  Дякую вам.

 44. Тетяна:

  доброго дня!!!! Я фоп єдиноподатник,з нововведеннями в податковому кодексі з нами небуде вигідно працювати юр.особам.Як нам дальше працювати, на яку систему переходити???????

 45. Іван:

  Доброго дня!
  Цікавий сайт! Дійсно багато корисної інформації. Правда адміни не завжди дають відповіді на питання які вкрай цікавлять читачів.
  Підкажіть, будь-ласка,
  1. ФО-П на загальній системі оподаткування Чи може він заключати договора Цивільно-правового характеру? І чи може оплачуватись за умовами даного договору час роботи, а не кількість виробленої продукції. Наприклад 1 година роботи вартує 10 грн.;
  2. Підкажіть або де можна почитати конкретну схему роботи ФОП на загальній системі оподаткування, в плані оподаткування та сплати внесків в різні фонди — розміри, терміни і т.д.
  Наперед вдячний за оперативну відповідь!

 46. Іван:

  Таня, ПИТАННЯ № 46.
  Наскільки ми бачимо — в таких умовах і з таким кодексом варіантів не багато.
  Я наприклад бачц вуихід у створенні Юридичної особи Приватного Підприємства. залишатись ФО-П на загальній системі не вигідно. Заробили за рік 200000 грн. (Процентів 20-30 витрат ви не зможете підтвердити документально.)Плата в пенсійний фонд складе 34,7% 200000*34,7%=69400грн. Сплата 15% Подохідного податку 200000*15%=30000 грн. Разом 99400 грн. Сплата тільки цих двох платежів буде становити праутично половину Вашого доходу. А ще додайте до цієї суми витрати які Ви не зможете підтвердити І робіть висновки.
  Так, можливо я поимиляюсь, Можливо у когось є інші варіанти. ПИШІТЬ. Я впевнений, що дане питання хвилює не тільки мене з Тетяною.

 47. Іван:

  І ще одне чи будь вважатись витратами і звітному періоді суми проплачені мною за сировину авансом.
  Тобто гроші фактично проплатив, але товару ще не отримав

 48. Галина:

  Я ФОП на загальній системі,зареєстрована і прописана в місті,а займаюся підприємницькою діяльністю в селі.Податок з доходу найманих працівників і від своєї діяльності я повинна сплачувати на рахунок сільради по місцю знаходдження підпр.діяльності чи місцю реєстрації.

 49. Евгений:

  Добрый вечер! Вот наступил 2011 год и у меня в связи с этим полная неясность. Скажите пожалуста, я ФОП на общих основаниях, деятельности не веду, сдаю раз в квартал декларацию с прочерками. Скажите пожалуста, в связи с введением нового налогового кодекса должен ли я делать какие либо взносы в пенсионный фонд?

  Заранее спасибо за ответ.

 50. Людмила:

  Добрый день!Я в дан.момент на ЕН ,оплату за свою работу получаю через 10 банкоских дней после оказанных услуг(занимаюсь автоперевозками) С апреля вынуждена перейти на общую сист с ПДВ.
  Как быть с теми доходами,которые я получу в апреле за оказанные услуги в марте(по ЕН).Нужно ли их будет их облагать 15 % и ПДВ?

 51. Тетяна, тільки на загальну систему, Податковий кодекс на те і спрямований, щоб змусити платників єдиного податку перейти на загальну систему оподаткування.
  Евгений, згідно п.2 ст.7 Закону №2464-VI від 08.07.2010 базою нарахування ЄСВ є чистий дохід, що підлягає оподаткуванню ПДФО.
  Людмила, включити їх у склад доходів березня ви точно не можете.

 52. Тетяна2:

  Доброго дня! Скажіть будь-ласка, що робити ФОПу, який не заповнював книгу обліку. Був багато років на єдиному податку (діяльність у сфері інформатизації), перевірок не було, заяву на ЄП в грудні не подав, діяльність припиняє. Дякую за відповідь.

 53. Заплатити штраф. Докладніше тут.

 54. Тетяна2:

  Дуже дякую за відповідь! Чи змінилась сума штрафу в 2011 році?

 55. Неведення книги обліку доходів та витрат суб’єктами малого підприємництва підпадає під визначення статті 164.1 Кодексу законів про адміністративні правопорушення, яка передбачає:

  «Неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, —
  тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»
  У разі повторного протягом року правопорушення штраф складає від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів.

 56. Тетяна2:

  Спасибі, що ви є!

 57. Юрий...1:

  Добрый день! Подскажите пожалуйста как нам работать дальше?Я ФОП на едином, работал по безналу с юр.лицами, а сейчас они отказываются со мной работать, мотивируя тем, что по новому налоговому кодексу им не выгодно со мной работать.Говорят, чтоб работать и дальше мне нужно открыть ТОВ.Работаю один.Посоветуйте как работать дальше и на какой системе?Заранее спасибо за ответ.

 58. Ольга:

  Добрый день! Подскажите, пожалуйста — для ФОП на общей системе — при расчете НДФЛ валовый доход уменьшаем на сумму ЕСВ?
  Заранее спасибо за ответ!

 59. марина:

  Добрый день!Меня волнует тот же вопрос, что у Юрия.Очень жду ответ.

 60. Дарина:

  Добрий день!
  Поясніть, будь-ласка, чи є якісь особливості роботи ФОП (на єдиному податку), що надають послуги у сфері інформатизації та Інтернет? Бажано, з посиланням на джерело. Дуже дякую!

 61. Юрій і Марина, для того щоб і далі працювати з юридичними особами вам з другого кварталу треба перейти на загальну систему оподаткування. ТОВ відкривати не обов’язково.
  Ольга, так, зменшуємо.
  Дарина, особливостей немає. Варто сказати, що платники єдиного податку, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації — це підприємці, витрати по яким дозволено відносити до складу валових юридичним особам.

 62. Юрий...1:

  Дякую за відповідь! Є ще одне запитання.Скажіть будь-ласка я перейшов на загальну систему оподаткування, чи входить до витрат надана послуга(вантажника) єдинщиком? Чи буде підтвердженням витрат заключений договір між нами?Дякую за змістовні відповіді.

 63. Наташа:

  Добрий день! Я ФОП (на єдиному податку 200грн) з 2 кварталу переходжу на загальну систему оподаткування. Підскажіть, будь-ласка, як нарахувати мінімальний авансовий платіж(так як працювати не буду у звязку з декретною відпусткою) і до якого числа потрібно оплатити? Дуже дякую!

 64. Юрий…1, витрати на послуги, отримані від підприємця єдиного податку відносяться до складу витрат, але тільки у першому кварталі 2011 року. З другого кварталу такої можливості більше не буде. Договір не є підтвердженням витрат. Підтвердженням витрат у випадку отримання послуг з перевезення вантажів може бути акт виконаних робіт, або товарно — транспортна накладна.
  Наташа, ФОП на загальній системі сплачують єдиний соціальний внесок авансом щокварталу до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада по 25% від суми чистого доходу, який зазначається у податковій декларації за попередній рік.
  Оскільки ви не подавали податкову декларацію за попередній рік, то і авансові платежі розрахувати ні з чого. Першу декларацію ви подасте за другий квартал 2011 року (відповідно до пп.177.5.2 Податкового кодексу). Потім необхідно буде проконсультуватися у ПФ, чи будуть сплачуватися авансові платежі у цьому випадку.
  Остаточний розрахунок зі сплати єдиного внеску здійснюється за результатами року.
  Оскільки ваша декларація буде з нулями, то і сплачувати ЄСВ ви не будете.

 65. Олена:

  Доброго дня. Я, ФОП (єдиний податок), тимчасово не займатимусь підприємницькою діяльністю. Чи можу я призупинити на цей період діяльність, а в подальшому знову продовжити? Дякую

 66. Оксана:

  Доброго дня. Я ФОП, зареєстрована 03.06.2010р, з 01.07.2010р — на ЄП, всі збори за 2010рік сплачені, здала звіт по ЄП за 4 кв.2010р.Чи потрібно було здавати до 09.02.2011 декларацію про доходи? Якщо так, що буде за нездану декларацію? З 01.01.2011 перейшла на загальну систему. Діяльність впродовж 1 кварталу не велась. Зайшла до ДПІ за консультацією, мене змусили написати заяву про очікуваний доход і податок з доходу на 2011рік. (без заяви не хотіли навіть розмовляти), тож я тепер повинна сплатити податок з доходу, якого немає? В Пенсійному теж дали папірець з реквізитами і сказали сплатити до 14.03.2010р. авансовий платіж.

 67. Оксана:

  Що буде за несплату авансового внеску до пенсійного? Авансовий внесок з ПДФО я всеж-таки сплатила 150 грн.

 68. Олег:

  Большое человеческое спасибо,за вашу роботу.

 69. Олександр:

  Я платник єдиного податку, працюю в сфері послуг (ремонт офісної техніки)розрахунки ведуться як готівкою так і безготівково з підписанням актів виконаних робіт і договорів.Треба мені переходити на загальну систему оподаткування? Дякую.

 70. Доречі, тут http://www.auditconsult.biz/t579-topic можна почитати цікаве обговорення, що до обліку доходів і витрат ФОПа на загальній системі оподаткування.

 71. Екатерина:

  доброго дня. Я ФОП сплачувала єдиний податок до грудня 2010 року. з січня 2011 не сплачую податок, не веду діяльності, не маю доходу.в подальшому маю намір ліквідуватися. які потрібно здавати звіти? чи потрібно сплачувати кошти з квітня?чи можливо числитися ФОП не здавати звіти, та не платити кошти?

 72. Наталія:

  Добрий день. Я, ФОП (єд.под) з 1.04.11 заг.с-ма. Маю нерухомість-кімната, яку придбала не як ФОП, а як громадянин (приватна власність). Здавала в оренду (в св-ці сплати єд. податку був вид д-ті «завання в оренду власного нерухомого майна»). Зараз хочу продати кімнату. Мене цікавить: 1.Чи повинна я буду декларувати даний дохід і сплатити 15% ПДФО і 34,7% ЄСВ з даної операції. 2. Що в даному випадку я можу віднести до валових витрат (виходить, що нічого, тому що покупка була здійснена до 01.04.2011)?? 3. Я можу прдати кімнату як громадянин і не декларувати цей дохід?

 73. Марта:

  Дуже чудовий форум і гарні чіткі відповіді,дякую Вам! Скажіть будь-ласка,я реєструю ТОВ на загальній системі оподаткування,працюю з юридичними особами виключно по безготівковому розрахунку,займаюсь товаром без ПДВ(Медичні розхідні матеріали),а та сама юридична особа вимагає для співпраці в мене свідоцтво платника ПДВ.ПИТАННЯ: В якому випадку воно видається і на основі чого дається відмова у його видачі податковими органами.Дякую!

 74. Юрий:

  Доброго дня.Я ФОП, вид діяльності міжнародні вантажні перевезення. Мене турбує питання, які витрати з рейсу я зможу віднисти на затрати, на загальній системі оподаткування.

 75. ольга:

  Доброго дня, Я, ПОФ фіксований под,не займаюсь діяльністю, Якщо перейти на загальну систему, чи треба сплачувати до пенсійного, Дякую

 76. Олена, можете, проте єдиний податок сплачувати все одно треба.
  Оксана, платник єдиного податку не повинен подавати декларацію про доходи. Вимоги податкової та ПФ не правомірні. Проте, підприємці, які не бажають псувати відносини з ними платять. За несплату єдиного внеску передбачена відповідальність у вигляді штрафу 10% від суми та пені 0,1% за кожен день прострочки. Проте, абсурдно говорити про такі штрафи, оскільки суму, яку ви начебто маєте сплатити визначити неможливо.
  Олександр, якщо вашими клієнтами є юридичні особи на загальній системі оподаткування то перейти доведеться, оскільки вони скоріше за все відмовляться з вами працювати.
  Екатерина, якщо з 2011 року ви на загальній системі оподаткування, то сплачувати нічого не треба. Подавати декларацію необхідно, інакше на вас чекає штраф. Першу декларацію вам треба подати за результатми першого кварталу.
  Наталія, можете продати кімнату як громадянин. Якщо кімната перебуває у вашій власності понад три роки, то ПДФО сплачувати не треба (пункт 172.1 ПКУ).
  Марта, вимоги щодо реєстрації платниками ПДВ прописано у статті 181 ПКУ. Питання в тому, навіщо юридичній особі при придбанні товарів, звільнених від оподаткування, свідоцтво платника ПДВ постачальника?
  Юрий, витрати у підприємця на загальній системі оподаткування майже не відрізняються від складу витрат юридичної особи. Вони прописані у статті 138 ПКУ.
  Ольга, ні.

 77. Ірина:

  Доброга дня.Мама платник єдиного податку(послуги у сфері страхування),підкажіть,будь-ласка,які звіти треба здавати згідно нового податкового кодексу.І як заповнити Податкову декларацію(здала все з прочерхами,чи це правильно?)

 78. Оксана:

  Я, приватний пі-ць на заг. системі оподаткування отримала аванс у березні за послуги, які будуть надані у квітні. По Податковому кодексу цю суму авансу я повинна включити у дохід березня.Витрати по цім послугам будуть понесені і оплачені у квітні.То виходить, що я повинна сплатити за березень 15% повністю від суму аванса, а мої витрати, понесені у квітні за цією операцію взагалі не будуть враховані??

 79. Ірина, звіт платника єдиного податку та звіт з єдиного соціального внеску. Також читаємо цю статтю. Та статтю про декларацію з податку на доходи.
  Оксана, ви сплачуєте ПДФО щомісяця?

 80. Тетяна:

  Дуже дякую!!!

 81. Ирина:

  День добрый! Мы на ЧП общей системе налогооблажения, занимаемся международными транспортными перевозками, хотелось бы узнать, как правильно вести кассу, т.е. выдача в подотчёт денег в валюте и грн-х и порядок их возврата, расчёт лимита кассы, или есть необходимость возвращать на счёт непотраченные на командировку суммы (а особенно в валюте)?? Заранее благодарна

 82. olena:

  Добрий день. А підкажіть -як обліковувати бланк торгового патенту якиі видається на 5 років підприємцю на загальній системі оподаткування? Чи взагалі це потрібно . Моя думка — просто завести «зошит» і зарееструвати

 83. Наталія:

  Я,приватний підприємець на загальній системі оподаткування, з 3-го кварталу планую переходити на спрощену систему (єдиний податок).Чи треба мені доплачувати ПДФО розрахований по результатах попереднього року до 15 серпня і до 15 листопада,якщо я з липня буду на єдиному податку?І як з ЄСВ?

 84. Ольга:

  Подскажите ЧП переходит с ед. налога на общую систему, может ли налоговая назначить проверку. И в расходы включаются амортиз. отчисления. ПДФО с суммы дохода, какой % 15 или 25 или 23%. И налог на прибыль платить надо?. Есть у ЧП на об. с-ме ограничения по сумме для того, чтобы стать плательщико ПДВ. И ограничение в сотрудниках. Спасибо очень жду ответа

 85. Наталія:

  Підкажіть, будь-ласка,за несвоєчасне подання декларації по новому податковому кодексі штраф до 1 червня одна гривня? Дякую

 86. Степан:

  Доброго дня.
  Чи може ФОП на загальній формі оподаткування (без ПДВ) поставити на витрати послуги отримані від ФОП на єдиному податку.
  Дякую

 87. Юрий...1:

  Добрий день.У иене склалася незрозуміла ситуація.Якщо можите допоможіть.1)Я був на фоп-единщик.Зараз відкриваю ТОВ я не можу оприділитися з системою оподаткування.Нульову ставку ще не дають бо вона ще на стадії розробки,ПДВтакож не дають потрібно дохід не менше 300000грн.При моїй діяльності це не реально заробити такі кошти за пів року,і з єдиним також не можу нічого зрозуміти.2)Якщо єдиний то яка ставка…….і ще напишіть подробно будь-ласка в які фонди потрібно сплачувати і скільки на единому ТОВ.

 88. Богдан:

  Добрый день! У меня вопрос. Сейчавс вынуждают переходить на общую систему налогообложения. У нас с женой магазин, жена на единной системе. нашими клиентами являются и оргавнизации. С первого апреля нам сособщили, что не смогут с нами работать. Я открываюсь на общую систему, Вопрпос можем ли мы с женой находится в одном помещении, при условии что она единщик, а яна общей системе. Как это лучше сделать., помещение у нас одно???????? Спасибо за ответ

 89. Роман:

  Прошу підказати, за яким методом відбувається вирахування прибутку у підприємця на загальній основі — касовому чи по першій події? ніхто чітко не зміг відповісти…

  дякую

 90. Віталій:

  Як ФОПу на загальній системі оподаткування відображати в книзі обліку доходів і витрат операцію продажу валюти?

 91. Тетяна2:

  Доброго вечора! ФОП був на єдиному податку до 31.12.10р. (діяльність у сфері інформатизації, оренда власного нерухомого майна). З 01.01.11р. — на загальній системі, в лютому написав заяву про припинення підприємницької діяльності. Зараз готує документи для аудиторської перевірки. Який максимальний штраф може бути, якщо відсутні:
  1) книга обліку;
  2) деякі договори;
  3) деякі акти виконаних робіт.
  Чи залежить розмір штрафу від кількості відсутніх документів?
  Дякую за відповідь!

 92. Тетяна:

  Я підприємець на загальних умовах оподаткування, підриємницьку діяльність не проводжу вже 2-й рік. Чи можна здавати декларацію про доходи по-квартально, якщо мені потрібна довідка про доходи,буду вдячна за відповідь.

 93. АНЕТ:

  3дравствуйте! Надеюсь только на вашу помощь в объяснении- что и как. В налоговой с каждым нянчиться не будут, ясности не добьешься.А, ситуация такова. Я торгую канцелярскими товарами в учебном заведении, нахожусь на едином налоге. Май месяц- это последний рабочий месяц. Далее следуют 3 летних неработающих месяца,январь и февраль так же были не рабочими. Соответственно платить налоги и пенсионный нечем. На какую систему мне выгодней перейти. Прибыль очень маленькая- чистыми у меня выходит 700-900 грн. в месяц.Жду на скорый ответ.не сплю уже какую ночь.

 94. Вариант перехода на другую систему у вас один — общая система налогообложения. Только вот стоит оно того? Перейти на нее вы сможете только с начала следующего квартала, если напишете заявление за 15 дней до его окончания.
  Перейти обратно на единый налог также можно будет через квартал.
  Общая система подразумевает РРО.

 95. ALEX:

  Добрый день!
  Помогите разобраться!
  Нахожусь на общей системе налогооблажения ФОП.В апреле на расчётный счёт положил «возвратную финансовую помощь«. Вопрос: Относится ли «обратная финансовая помощь» к доходам? И нужно ли указывать её в книге учёта доходов и расходов?

  За ранее благодарен!

  • Від кого допомога? На який строк надається допомога? Чи прописано це у договорі про надання допомоги? Якщо так, то протягом строку надання поворотної фінансової допомоги вона не відноситься до доходів.

 96. Олег:

  Добрый день ! Подскажите пожалуйста, сегодня написал заявление на общую систему налогообложения и сдал патент,так как пока хочу приостановиться.Инспектор мне сказала , что необходимо до 05.07 подать отчет за 2 квартал и в начале следующего года декларацию о доходах за 2011 год(и так далее в 2012 ,2013 годах если не буду заниматься пред.деятельностью ),нанятых рабочих не было.Буду благодарен если кто подскажет как правильно сдавать отчеты и какие в налоговую и пенсионный фонд

  • Також вам необхідно буде подати декларацію з ПДФО за результатами першого кварталу вашого перебування на загальній системі оподаткування.

 97. Люда:

  які звіти здає фізична особа платник торгового патенту в податкову

 98. Люда:

  які звіти здає фізична особа платник торгового патенту в податкову???

 99. Наталя:

  Здравствуйте! Открыла для себя ваш сайт — очень интересно! Есть несколько вопросов. ФОП на общей системе — как в ф.№10 отобразить возврат от покупателя нашей готовой продукции; как отображать затраты на производство продукции (покупаем сырье партиями, а расходовать можем несколько месяцев) — по дате поставки, по дате оплаты или тогда, когда пошло в производство?

 100. Ігор:

  Якщо я ФО-СПД га загальній системі оподаткування але покищо в мене немає доходів і витрат, які звіти я повинен здавати в податкову, пенсійний і статистику?

 101. Олександр:

  Добрий день! Підскажіть будь ласка, якщо ФО П для отримання прибутку купує вантажний транспортний засіб (вид діяльності «Перевезення вантажів автомобільним транспортом»), витрати понесені з придбанням такого транспортного засобу відносяться на витрати понесені ФО П для отримання прибутку або такі витрати підлягають амортизації відповідно до діючого законодавства України

 102. Володимир:

  Я – фізична особа – приватний підприємець на загальній системі оподаткування. За оренду земельної ділянки на якій знаходиться нерухомість (будівлі), що перебуває у моїй приватній власності сплачую Міській раді орендну плату. Нерухомість за оплату здаю в оренду ТзОВ. Інших доходів не маю, і ніякою виробничою діяльністю не займаюсь. Які податки я повинен сплачувати і в я кому розмірі? Чи повинен я сплачувати страхові внески до пенсійного фонду? Якщо так, то в якому розмірі і на якій підставі. Дякую.

 103. Наталя:

  Доброго дня!!! Підкажіть будь ласка, як мені краще зареєструватися (ФОП, ТОВ та ін.), якщо вид моєї діяльності Нерухомість (продаж, купівля, аренда).Працюю одна, без найманих працівників. Дуже чекаю відповіді, ДЯКУЮ!!!

 104. Viktoria:

  Доброго дня!Підкажіть мені будь-ласка — Чи може приватний підприємець, працюючий на спрощеній системі оподаткування здавати в оренду власне приміщення? Як потрібно потім правильно сплачувати податки, і яку кількість якщо сумма не перевищує 500000 грн.?І на які чекати зміни з 1 Січня??

 105. 1. Так може. 2. Сплачуєте єдиний податок та єдиний соціальний внесок за себе. Докладніше читайте у статті Сплата єдиного податку та єдиного соціального внеску 2011. Офіційні роз’яснення. 3. На які зміни чекати з першого січня, поки ніхто не знає. Законопроект щодо реформування спрощеної системи оподаткування будуть розглядати восени.

 106. Володимир:

  Підкажіть.Новостворене ТзОВ, штат працівників 9 чоловік. Пакет документів відправлений на отримання ліцензії в ДЕРЖАВУ. Затримка з ліцензією вже 1,5 місяці (по закону 10 днів). Які особливості оплати всіх податків в ДЕРЖАВУ за працівників.ТзОВ без ліцензії недіюче.

 107. Можу вам лише порадити почитати ось цю та ось цю теми на форумі Ліга нет.

 108. Світлана:

  1. Я з 1.01.2011 р на загальній системі. Але до серпня вела ф10 як для єдиного ( з минулого року лишилась) В серпні зареєструвала вже ф10 для загальної системи. Підкажіть — заповняти нову книжку треба з 1.01.2011 чи вже з серпня.

  2. Якщо зараз є придбання від єдинщика, то в ф10 в витрати ці накладні треба вписувати чи ні, адже вони до витрат віднсені не будуть.

 109. 1. Можу навести відповідь з єдиної бази податкових знаннь офіційного сайту ДПА:
  «В зв’язку з тим, що нова форма Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга) та порядок її ведення почали діяти з 21.01.11, а до цієї дати фізичною особою – підприємцем використовувалась Книга за ф. № 10, то при реєстрації нової Книги до неї переноситься залишок товару на дату реєстрації даної Книги, тобто перенесення всіх даних Книги за ф. 10 нормами чинного законодавства не передбачено.»
  Думаю, що дану відповідь можна застосувати і у вашій ситуації.
  2. Витрати від платника єдиного податку до витрат не відносите та у книгу не вносите.

 110. Світлана:

  Підприємець — загальна система — в книгу не вписує витрати від єдинщиків. А в реалізацію вони підуть, то облік цих витрат треба вести окремо чи для податкової вони не цікаві, адже в залишок товару їх треба буде включити.

 111. Світлана:

  Для підприємця на загальній системі — визнання доходу буде за касовим методом чи по першій події. Дякую

 112. Вартість товарів від підприємця платника єдиного податку не є витратами, тому у книзі обліку доходів та витрат у графах витрати ця вартість не відображається. Реалізація цих товарів звичайно попадає у графу доходи, отже у товарних залишках вони також мають бути. Доход підприємця на загальний системі визнається за касовим методом. Скоро, до речі, я напишу статтю про визнання доходів та витрат підприємцем на загальний системі. підписуйтесь на новини.

 113. Тетяна:

  Доброго дня! Підскажіть, будь ласка. Я фізична особа-підприємець. Документи оформляла 3 роки тому, підприємницьку діяльність не вела, здавала пусті декларації. Коли реєструвалась вказувала один вид діяльності, а зараз хочу займатися іншим. Чи потрібно мені якось переєрестровуватись чи просто можна без зайвих клопотів отримати патент на новий вид діяльності?

 114. Вам потрібно внести зміни до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Для цього треба звернутися до державного реєстратора у виконавчому комітеті вашого міста, заповнити реєстраційну картку та отримати витяг з єдиного державного реєстру з новими видами діяльності.

 115. Сергій:

  Зареєстрував себе як ФОП на загальній основі хочу стати платником ПДВ, бо без нього не хочуть співпрацювати підприємства(діяльність — вантажні перевезення на автомобільному транспорті), але податкова відмовляє мотивуючи тим що потрібен оборот в розмірі 300 тис. грн. Що можете порадити?

 116. Ви, як новостворений суб’єкт підприэмницької діяльності не зможете зареєструватися платником ПДВ перш протягом року з дня реєстрації, якщо обсяги постачання будуть менше ніж 300 тис.грн.
  Без дотримання цієї умови ви зможете зареєструватися через рік після реєстрації в тому разі якщо обсяги постачання іншим платникам ПДВ будуть більше ніж 50% від загального обсягу постачання.
  Такі умови прописано у статтях 181, 182 Податкового кодексу. Також почитайте лист ДПАУ №7026/6/16-1415 від 12.04.2011

 117. vasia:

  Доброго дня ! підскажіть будь-ласка чи може особа яка має загальну систему перераховувати по перерахунку кошти за оренду ФОП якщо можна то чи нетреба за це сплачувати податок ФОП

 118. Ira:

  Доброго дня ! вмене приватне підприємство на єдиному податку на 10 % вмене 5 найманих працівників дохід місячний по рахунку складає 10000 грн. я сплачую від поступленої суми 10% в держ. це 430 грн. місцевий бюджет та 570грн. в пенсійний. Чи можу я не доплачувати 570 грн.за найманих працівників в пенсійний фонд мотивуючи що я вже сплатив дохід 570грн. Надайте будь-ласка відповідь чи так можна робити! дякую!

 119. ІРИНА:

  ДОБРИЙ ВЕЧІР!!! У мене запитання чи мають право податківці (БЕЗ МОГО ВІДОМА)перевести мене на загальну систему оподаткування якщо мій дохід не перевищує 47000 в рік

 120. Яку причину вказують?
  Можуть, тільки в тому разі, якщо ви порушите умови перебування на спрощеній системі оподаткування, або якщо ви вчасно не напишете заяву на подовження строку дії свідоцтва.

 121. ІРИНА:

  Дякую за відповідь!!!Справа в тому що я з 06,2010 подавала нульові декларації і патент на 2011 не продовжувала отже виходить що я автоматично перейшла на загальну систему оподаткуванняТоді скажіть будь-ласка якщо я подала на закриття (а це автоматично перевірка за три роки) мене як перевірятимуть як на загальній системі за три роки чи до 2010 на спрощеній а 2011 на загальній Адже я немаю ні Ф 10 І ІПЕРВИННИХ ДОКУМЕНТІВ НЕМАЄ одна справа 510 чи1020 грн а інша15% Я розумію що незнання закону не звільняє від відповідальності але що мені робити в цій ситуація адже штраф виходить дуже немаленький

 122. Я так розумію, що до 2011 року ви сплачували фіксований податок. З 2011 року опинилися на загальній системі оподаткування. Перевіряти вас будуть до 2011 року на спрощеній системі оподаткування, з 2011 року на загальній системі. За результатами першого кварталу ви повинні були подати декларації з податку на доходи фізичних осіб. Якщо діяльності ви не вели, о вона повинна була бути нульова.

 123. надія:

  тов единоплатник 10% здае в оренду риміщення спд фо единоплатнику. як правильно вести облік готівки, що для цього потрібно касовий апарат чи можна прихідними ордерами

 124. Відповідно до статті 9 Закону «про РРО»: Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:
  1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

 125. Микола:

  Підкажіть,будь ласка. ФОП на загальній системі оподаткування (торгівельна діяльність) чи може включати до витрат суми, що перераховані за товар ФОП на єдиному податку, якій є платником ПДВ.
  Дякую.

 126. Вітрати від ФОП на єдиному податку до складу витрат підприємця на загальній системі відносити не можна. Проте з 2011 року ФОП на єдиному податку не може бути платником податку на додану вартість.

 127. Maria*:

  Добрий день, бажаю отримувати нові коментарі на електронну пошту.

 128. Світлана:

  Скажіть, будь-ласка, якщо підприємець на загальній системі веде бухоблік в 1С, книгу обліку доходів та витрат теж вести треба, чи ні? Знайомий бухгалтер сказав, що не треба.

 129. Maria*, під формою введення коменаря є відповідна функція.
  Світлана, треба вести все одно, у Наказі від 24.12.2010 № 1025, немає виключень з правила, що всі підприємці на загальній системі повинні вести книгу обліку доходів та витрат. Більше того, ви не можете вести зазначену книгу в електронному вигляді, а повинні її вести тільки від руки. Така офіційна позиція податкової служби.

 130. наташа:

  Скажіть, будь-ласка, підприємець на загальній системі — вид діяльності-благодійна діяльність, повинен обовязково відкрити р/р у банку, доходу не буде. Дякую

 131. Про те, чи обов’язково приватному підприємцю мати розрахунковий рахунок було розглянуто у статті Як відкрити поточний рахунок у банку?. Якщо коротко, то відкривати вам його не обов’язково.

 132. Ирина:

  У меня такая ситуация. Я открыла СПД в 2008г и была на едином налоге. Потом перевелась на общую систему и отдавала товар в другие магазины по договору под реализацию. Так работала 2009 и три квартала 2010 годов. В четвёртом квартале 2010 подала заявление на закрытие СПД. Сейчас мои документы находятся в налоговой на проверке. Но в налоговой мне сейчас сказали, что так как я была на общей системе и работала с наличкой (без кассового аппарата), я сейчас обязана заплатить штрафные санкции в пятикратном размере от всей суммы, что я брала наличкой и сослались на Закон Украины «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (сумма составляет больше 30 тысяч гривен). В этом Законе сказано:

  Стаття 17. За порушення вимог цього Закону до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  1) у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

  вчинене вперше — 1 гривня;

  вчинене вдруге — 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

  за кожне наступне вчинене порушення — у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

  3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну;

  4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання;

  Стаття 20. До суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Или же, если у меня нет таких денег, мне надо отозвать своё заявление. Но я не могу иметь СПД, т.к. я собираюсь работать на госслужбе. Посоветуйте, пожалуйста, что мне делать? Правильно ли налоговая назначает мне штрафные санкции? Ведь мне мой инспектор в налоговой ничего не говорил о кассовом аппарате или об открытии счёта в банке при работе на общей системе, хотя я и спрашивала, что мне нужно для работы на общей системе. Большое спасибо.

 133. Вони також мають на увазі відповідальність, що передбачена Указом Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” за неоприбуткування готівки в касу у п’ятикратному розмірі неоприбуткованих сум.
  Те, що вам ваш податковий інспектор нічого не говорив про касовий апарат, нажаль не звільняє вас від відповідальності.
  Нажаль, порадити вам нічого не можу.

 134. Світлана:

  Створене приватне підприємство — юридична особа на загальній системі оподаткування, без ПДВ. В статуті статутний фонд 60 тис.грн. Директор ( він же власник) вніс 10 тис.грн на розрахунковий рахунок на поповненя статфонду, потім ще 2 тис.грн. Податкових наслідків для цього немає?
  Тепер фізична особа хоче внести обладнання ( як основні фонди), ін. товар на поповнення статутного капіталу і стати співвласником. Які податкові наслідки цього, що треба буде сплатити 15% ПДФО фізособі( і вже в 2012 році подати декларацію)? Де можна почитати про правильне оформлення внесків до статутного фонду.

 135. Світлана:

  Дякую за статтю ( вона за 2009р), але хотілося б розібратися згідно нового кодекса. Фізичній особі не треба буде сплачувати 15%? і як для підприємства

 136. Світлана:

  Подорожній лист легковому авто можливо виписати 1 на цілий місяць, керівник щодня їздить у справах по всій області,

 137. Maria*:

  Світлана, так можна виписати , вони зараз не регламентують нічого , хіба що для вашого котрольного обліку по використанню палива.

 138. Олена:

  Приватний підприємець знаходиться на єдиному податку,в листопаді хоче перейти на загальну систему оподаткування,які податки потрібно буде заплатити з чистого доходу уже на загальній системі?

 139. В листопаді на загальну систему ви не перейдете, тільки з наступного кварталу. Які податки платить та які звіти подає підприємець на загальній системі оподаткування читайте у статті 13 речей, які повинен знати та виконувати підприємець на загальній системі оподаткування

 140. Ірина:

  Дуже сподобалась стаття. Хочу зрозуміти де можна залишити своє запитання?

 141. Або у коментарях або скинути на електронну пошту barmaleys877@gmail.com

 142. Світлана:

  1. Для здійснення діяльності отримали ліцензію вартість якої становить 7480 грн, срок на 5 років. Щоб отримати ліцензію заплатили 3300 за юридичні послуги. Для включення в нематеріальні акти і розрахунку амортизації потрібно брати всю суму (7480+3300) чи тільки 7480 а 3300 відсести до інших витрат?
  2. Внесення на розрах. рах коштів — як внесок до статутного фонду робити проводкою Дт31Кт40 чи через який рахунок 15-капітал інвестиції, чи якийсь з 4 класу)

 143. Maria*:

  Світлана. А статуті у Вас є вказана сума, яка має бути внесена до статутного фонду.? якщо так , тодіі Ви яку проводку зробили?
  Стосовно першого питання , то вартість ліцензії я б розділила на 5 років, так як ст.14.120
  не дає тлумачення ліцензії як нематеріальний актив. Юр послуги , саме за себе говорить ,, що це витрати .

 144. Світлана:

  В статуті є вказано, що стат фонд становить 60 тис.грн. Внесено поки що 12 тис.грн. Яку проводку треба зробити?

 145. Maria*:

  Світлана. На 60 тис. грн потрібно зробити проводку Дт46 Кт 40. Для того щоб було видно скільки має бути внесено до сатутного фонду , і скільки ще невнесено. на 12 тис робимо проводку дт301; 311 кт 46. коли все буде погашено тоді рах.46 зникне і залишиться лише рах.40.»Статутний капітал»

 146. Світлана:

  Maria* Якщо внесок в статутний буде основними засобами то зроблю проводку Дт10 Кт 46?

  За юр. послуги — В акті написано що ці послуги — це отримання ліцензії — тому я вважаю що їх треба доплюсувати до вартості ліцензії і розділити на 5 років. Для податкової це вигідно — але чи це правильно?

 147. Maria*:

  Світлана. На 60 тис. грн потрібно зробити проводку Дт46 Кт 40. Для того щоб було видно скільки має бути внесено до сатутного фонду.
  А от коли будуть вам вносити на статутний фонд ОЗ , тоді і проводка буде Дт15 Кт 46 як для ОЗ.
  Юр послуги , саме за себе говорить ,, що це витрати .Поставила б на Витрати

 148. Оксана:

  Доброго дня. Підскажіть будь-ласка. У приватного підприємця, що був на єдиному податку залишилися певні грошові кошти не на розрахунковому рахунку, а можна сказати «в кишені». Він перейшов на загальну систему оподаткування. Є одна наймана особа. Доходів ще не має, але треба платити заробітну плату, сплачувати за електроенергію. Чи може він будучи на загальній системі сплачувати податки із заробітної плати по квитанції через банк і платити заробітну плату по платіжній відомості, використовуючи ці кошти? Дякую.

 149. Світлана:

  Підприємець на загальній системі. Є розрахунковий рахунок ( на ньому встановлено кредитний ліміт), є також кредитна картка. Хочу використати кредитні кошти. Чи можна відсотки за користування кредитом віднести на витрати? Кредит повинен бути оформлений обов»язково на підприємця чи можна як на фізичну особу?

 150. Не можна, оскільки відсотки за користування кредитом не відносяться до складу операційних витрат. Відсотки відносяться до пункту 138.10.5 ПКУ, який до операційних витрат не належить.

 151. Maria*:

  ЗУ №2297 від 01.06.10р який набув чинності з 01.07.11р. це про «захист персональних даних » і розпочав реєстрацію баз персональних даних у» Державному реєстрі баз персоналиних даних
  прошу сказати : чи потрібно усіх працівників які прийняті на роботу з 01.01.11р. подавати до цієї установи, чи тільки юросіб та СПД , які мають найманих працівників.
  Одним словом просвітіть у цьому питанні.
  Дякую Вам за вчасні і змістовні консультації.

 152. Нажаль, не можу нічого сказати з цього приводу. Проте можу дати посилання на тему на бухфорумі з дуже корисною інформацією по даному питанню.

 153. Maria*:

  Дякую Вам, адмін. Дійсно корисна інформація.

 154. Людмила:

  Чи має право ФОП на єдиному податку надавати в оренду приміщення в 2012році. Дякую.

 155. Maria*:

  Людмила. так має , див ПКУ зі змінами , а саме статті з 291.

 156. Maria*:

  Прошу просвітити: з 01.01.12р.наберечинність ЗУ «….відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних», і бачу штраф на громадян від 3 400 до 5 100грн., мене цікавить кого будуть штрафувати і за що?
  Чи це має означати що кожен громадянин сам повинен повідомити Держреєстр про те , до якої бази він відноситься?
  щось дивно, для кого такий «маленький» штраф

 157. Maria*, я ж вам казав, що у дане питання не вникав. Тому, просто не можу нічого сказати з цього приводу.

 158. Тетяна Д.:

  Підкажіть будь-ласка, якщо у ФОП на загальній системі оподаткування, після сплати всіх податків, виплати заробітної плати найманим працівникам на розрахунковому рахунку залишилися кошти, він може їх зняти і використати у власних цілях, не відзвітовуючись і не підтверджуючи це документально?

 159. так, це одна з головних переваг ФОПів перед юридичними особами.

 160. Maria*:

  admin.»Maria*, я ж вам казав, що у дане питання не вникав. Тому, просто не можу нічого сказати з цього приводу.» Ну так вникніть, що Вам заваджає? Це ж актуально і штрафи не маленькі.
  Ви такий знаючий , а тут????

 161. Maria*, нажаль в мене просто немає стільки часу. Я хочу вникнути у багато чого. У мене навіть є список, так званий «To do list». Проте, він майже ніколи не зменшується, а тільки зростає.
  Ведення цього блогу не є основним моїм занняттям. В мене також є ще робота, на якій я знаходжуть з 9 до 18.00. Тож приділяти стільки часу скільки треба просто немає можливості.
  Вам не сподобався бухфорум? Там є багато спеціалістів, які завжди допомагають та відповідають на питання. Я також дуже часто задаю там питання.

 162. юлія:

  Доброго дня! я на загальній системі оподаткування, але не здійснюю підприємницьку діяльність…. які звіти я повинна здати в податкову в кінці року (грудні)?

 163. Аня:

  Підскажіть будь — ласка, я підприємець на загальній системі, чи можна віднести до витрат плату торгового патенту, та плату єдиного соціального внеску ?

 164. Самира:

  Добрый день.Подскажите пожалуста.Я открыла СПД на загальній системі три года назад, но проработала три месяца и из за орендодателя киоска прекратила деятельность.На протяжении трех лет не здавала никакие документы,только платила за патент.Сейчас хочу закрыть СПД.Что не делать и будут ли штрафы,если да то примерно какие?Наемных работников не было..Заранее огромное спасибо

 165. Варвара:

  Кто написал такое пояснение в разделе «Звітність у пенсійний фонд»?
  «Згідно Постанови [3], страхові внески підприємці сплачують, якщо податковими органами провадиться нарахування авансових сум податку, протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада авансові платежі в розмірі 25 відсотків річної суми страхового внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності.
  Розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць, у якому платник мав чистий дохід.»
  Можно написать доходчивым языком? Если месячный доход 500 грн. К оплате в пенсионный (34,7%) — 173,50 грн. ? Или что? При доходе 500 грн. отчислить 332 грн. и умереть?

 166. Оксана:

  Чи записується в книгу доходів та витрат (гр.9,10) сплата ЄСВ за самого підприємця 34,7% ,адже ці витати відносяться до інших операційних витрат, і це зменшує чистий дохід за місяць, рік, з якого треба буде платити 34,7%. Так чи записувати ці оплати чи ні. Дякую

 167. Тина:

  Здравствуйте! Вопрос у менятакой: можно ли включить в затраты, выполненные ЧП-единщиком работы (акт закрыт мартом 2011г.), а оплата произведена, частично в марте, частично в апреле 2011? Можно ли брать на затраты всю сумму по акту, или только оплаченную часть? И похожий вопрос: получила от поставщика материал, есть накладная, материал использовала на производство определенного изделия, изделие продала, доход от продажи получила, а вот расчет за материал буду производить в январе 2012 года; могу ли я включить в затраты 2011 года стоимость не оплаченного материала?

 168. Юлія, до 10 лютого ви повинні подати пусту річну декларацію з податку на доходи фізичних осіб.
  Аня, так можете, також рекомендую вам почитати наступні статті
  http://byhgalter.com/kniga-obliku-doxodiv-ta-vitrat/
  http://byhgalter.com/yak-viznachati-vitrati-ta-doxodi-pidpriyemcya-na-zagalnij-sistemi-opodatkuvannya/
  http://byhgalter.com/viznannya-vitrat-pidpriyemcem-na-zagalnij-sistemi-kasovij-metod-chi-metod-naraxuvannya/
  Самира, вас можуть оштрафувати за неподання декларації. Які дії вам треба зробити для закриття підприємця читайте у статті http://byhgalter.com/likvidaciya-spd/
  Варвара, при доходе 500 грн. отчислить 332 грн. и умереть.
  Оксана, підприємець на загальній системі може віднести до витрат єдиний соціальний внесок сплачений авансом. Це питання ще не повністю врегульовано. Про заповнення книги обліку доходів та витрат можна почитати у статті http://byhgalter.com/kniga-obliku-doxodiv-ta-vitrat/
  Тина, 1. До витрат можна відносити тільки сплачену частину. У квітні ви до витрат вже віднести не зможете. 2. Вартість неоплаченого матеріалу включити до витрат ви не можете. Також почитайте цю статтю http://byhgalter.com/yak-viznachati-vitrati-ta-doxodi-pidpriyemcya-na-zagalnij-sistemi-opodatkuvannya/

 169. Варвара:

  Алексей, спасибо за Ваше внимание, оптимизм и неравнодушие в страждущим. Вы кому-то советовали обратиться на бухфорум с вопросом, я последовала Вашему совету и задала там свой вопрос, но меня там проигнорировали.
  Подскажите, пожалуйста, умирающему ФЛП. С принятием НН, находясь на общей системе, не смогла больше сотрудничать с единщиками. А у юррлиц этот товар на порядок выше. Практически моя деятельность свелась на нет, и платить ЕСВ не было с чего.Смогла только осуществлять авансовые НДФЛ. Если я до конца года (сейчас в декабре) с моего чистого годового дохода в 5000 грн. заплачу в пенсионный ЕСВ 34,7% — 1735 грн. , смогу ли я на эту сумму уменьшить и общую годовую прибыль, т.е 5000-1735=3265 грн. И уже с этой суммы считать НДФЛ 3265х15%=489,75 грн.
  Если мои авансовые платежи по НДФЛ уже составили 749 грн., смогу ли я рассчитывать, что остаток 749-789,75= 259,25 грн. зачтется мне в авансовые платежи на будущий год.
  Спасибо.

 170. Варвара, можливо вам там не відповіли, тому що ця тема там вже багато разів обговорювалася.
  На суму авансового платежу з єдиного соціального внеску ви зможете збільшити свої витрати, відповідно — зменшити чистий дохід.
  По ПДФО так, ця сума вам повинна буде зарахуватися на наступний рік, якщо залишитеся на загальній системі. Якщо будете переходити, то доведеться повертати.

 171. Наталія:

  ФОП на загальній системі оподаткування отримав валюту за надані послуги від нерезидента. Де можна прочитати про бухоблік валюти і як заповнити книгу обліку доходів і витрат, якщо оплата надійшла в банк на розподільчий рахунок банку 19.12.11 (курс НБУ був 10,438005), 21.12.11 (курс НБУ був 10,445995) була зарахована на наш розрахунковий рахунок. 29.12.2011 вся валюта була продана по курсу 10,49.

 172. Міра:

  Чи включається у дохід ФОП на заг. системі оподаткування дотація на з/плату з ЦЗ, яка поступала на розр. рах. на протязі року? Чи просто не показувати дохід і витрати по цій з/п? Дякую.

 173. Надія:

  Доброго дня!
  Підскажіть, будь ласка, якщо ФОП на загальній системі оподаткування не здійснює ніякої діяльності і до 25 січня не подасть заяву на перехід до якоїсь із груп, то до якої групи його віднесуть і на якій системі він буде ?

 174. Міра, не включається.
  Надія, такий підприємець залишиться на загальній системі. також тут почитайте. http://byhgalter.com/yak-opinitisya-na-yedinomu-podatku-z-2012-roku-poryadok-perexodu-vidmovi-zmini-grup-na-sproshhenij-sistemi-opodatkuvannya/

 175. Михайло:

  Перейшов в цьому році на загальну систему оподаткування. Скажіть будь ласка витрати за касовий апарат я зможу віднести до валових 1600Грн і яким чином.

 176. ганна:

  скажіть ,будь-ласка ,чи може підприємець на загальній с-мі оподаткування включати у витрати при обчисленні чистого доходу ПДВ сплочене до бютжету

 177. Михайло, позиція податкової служби — ні, не можете включити ці витрати до складу валових. Ось відповідь з сайту ДПА: «До складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування не включається вартість придбаного рухомого та нерухомого майна»
  ганна, ні, не може.

 178. ганна:

  Чому ж тоді Додаток №7 до інструкції про прибутковий податок з громадян дозволяє відносити до витрат ПДВ сплочене до бюджету.Якщо цей додаток втратив чинність то коли і де про це є посилання.

 179. оксана:

  Скажіть будьласка у мене 2 торгових патенти. Один на бар, а інший на виробництво плівки.Єнаймані працівники. ЯК я розумію в барі на бармена повинна бути зареєстрована книга обліку доходів і витрат,тому що він отримує кошти по касовим чекам від клієнтів,.Інші наймані працівники не мають відношення до коштів. Я сама реалізую плівку і отримую кошти.значить друга книга повинна бути зареєстрована на мене. Чи повинна вести касову книгу, якщо кошти отримую готівкою виписучи клієнту накладну та прибутковий касовий ордер.

 180. оксана:

  Як мені відобразити в книзі обліку доходів і витрат графу6,якщо я закуповую стречплівку, а вже з неї виробляю плівку і реалізую. Можна сказати, що я закуповую напівфабрикат з якого вже виготовляю продукцію для продажу.На бар в мене є касовий апарат, на плівку ні.На витрати я віднесла послуги банку, оплата за телефон, оплата за електроенергію, охорону об’єкта, ЖЕУТВЗ,нарахування заробітної плати, ЄСВ, за придбані товари, торговий патент , ліцензію, оплата за газопостачання. Чи все це правильно я зробила? А дохід це суми, які мені поступили на р/р і готівкою.Тоді від доходів я відняла ці всі витрати і отримала чистий прибуток. Чи це добре так? І не знаю якщо я купила горілчані нопої , оплатила за них маю підтверджуючі документи чи я їх всю суму можу показати у витрити? Надіюсь що ви мені допоможите, Якщо щось неправильно сформовано вибачайте.Дякую!

 181. ганна, скажіть будь ласка, яким чином додаток 7 дозволяє відносити ПДВ до складу витрат?
  оксана, по книзі обліку доходів та витрат цю статтю почитайте http://byhgalter.com/kniga-obliku-doxodiv-ta-vitrat/. На якій підставі, ви виписуєте прибуткоивй касовий ордер та не використовуєте РРО?
  Торговий патент не відноситься до витрат. Його віртість віднімається від річної суми ПДФО. Приклад подивіться у статті http://byhgalter.com/yak-zapovniti-richnu-deklaraciyu/
  Щодо вартості товарів, у витрати ви можете віднести тільки те, що продали.

 182. Yura:

  — Хочу взнати, яким чином мені виставляти рахунки (з ПДВ чи без), якщо я СПД 3 групи, де маю сплачувати щомісячно 5% від одержаного прибутку.

  — Чи являюся я платником податку на загальних підставах?

  — Як формувати призначення платежу на сплату податку і коли його сплачувати: в кінці поточного місяця чи на початку наступного за минулий?

  Якщо не тяжко — розтлумачте. Дякую.

 183. Чи має право ФОП на ЄП бути співвласником ТОВ, та здавати цьому ж ТОВ приміщення в оренду. Дякую.

 184. Лариса:

  Здравствуйте. Помогите разобраться! СПД на едином выполнил услуги в первом квартале 2011 г.( февраль ; подписан акт выполненых работ 28.02.2011). С 1.04.2011г перешел на общую систему и стал плательщиком НДС. В мае месяце пришла оплата за работу , выполненную в феврале (сумма без НДС ).Нужно ли начислять (платить )с этой суммы НДС ??? Спасибо.

 185. Доброго здоров’я!
  Мене звати Роман, і ось яка проблема виникла!
  Я суб’єкт господарювання, юридична особа. 11.01.2012 року я зареєстрував господарську діяльність, і як новостворену організацію поставили на єдиний податок і спрощену систему оподаткування. В пенсійному фонді сказали платити за цей місяць, тобто за січень страхові внески, бо інакше буду платити штраф і пеню, а далі мине закриють. Скажіть будь ласка як новостворене підприємство мають вийти з положення, якщо Я як виробник і дослідник почав виробництво і не маю поки ще навіть збуту?

 186. Люда:

  Так, Іра, доходи в ФОП ЗС вираховуються по касовому методу. Я не розумію: якщо і по витратах діє касовий метод, то у гр.6 записую (зрозуміло що витрати які повязані з отриманням доходів) наприклад суму виплаченого авансу постачальнику, якщо нема ще прихідних накладних від нього, тоді як щодо підтверджуючих документів про походження товарів. Чи може у гр.6 можна відносити собівартість товарів, за які ми отримали доходи по касовому методу, маючи прихідні накладні на цей тов., але ще не оплачений постачальнику. ДОПОМОЖІТЬ розібратися.

 187. Надія:

  Дуже вдячна за консультаціїї,але проблема е завжди ,чому пенсійний фонд все-таки вимагае сплати добровільних пенсійних внесків за 11 півріччя 2010 року,якщо їх відмінили,що робити.

 188. Міра:

  1. Чи можна ФОП — заг. система оподат. відносити на витрати суму оренди авто від Фіз. особи. А також списання пального і зап. частин. Авто викор. для доставки продукції, яка потім реалізується.
  2. Чи достатньо для підтвердження витрат акта виконаних робіт і товарного чека на оплату послуг від ПП з 72 кведом діяльності в 2011 р.

 189. Анна:

  Запитує фізична особа підприємець на загальній системі оподаткування. 1) Чи можна віднести на витрати послуги автотранспорту ( перевезення товару за кордон) найманий у фізичної особи-єдинщика?. 2)Чи можна віднести витрати на ремонт приміщення виробничого
  призначення, які знаходяться на балансі у фізичної особи підприємц на загальній системі оподаткування????.

 190. Міра, 1) якщо проводити паралель з юридичними особами, то можна. Але слід обовязково нотаріально засвідчити договір (стаття 799 Цивільного кодексу). Пальне та запчастини можна.
  2) Достатньо.
  Анна 1) Якщо ці послуги надавались у 2011 році, то не можна. З 2012 року можна.
  2) У фізичної особи підприємця не може бути балансу, проте витрати на ремонт відносини можна.

 191. Міра:

  Дуже вдячна.

 192. олег:

  Скажіть будь ласка,я ФОП,система оподаткування єдиний податок,я пенсіонер за стажем.Чи повинен я робити внески до пенсійного фонду?
  Підкажіть.

 193. Maria*:

  Доброго дня!

  У мене перевірка з ДПІ і така ситуація:
  СПД- загальна систкма має РРО всі суми вчасно і правильно записано у КОРО, а от у книгу доходів і витрат записано з помилками , наприклад у КОРО 12,50 в у книзі 12,40.

  Перевіряючі нараховують штраф на 0,10грн у 5-ти кратному розмірі . Запитання чи це правомірно?
  Дякую за відповідь усім хто її надішле.

 194. Светлана:

  Здравствуйте. Я работаю в госучреждении и являюсь плательщиком единого соц.страхового взноса в пенсионный фонд. Сейчас я оформляю ЧП, и имею ли право отказаться от вторичного участия соц.страхования, так как я продолжаю работать в госучреждении(бюджет).

 195. Светлана, ні, не маєте права. Ви повинні будете сплачувати ЄСВ за себе як за підприємця.

 196. Валентина Васильевна:

  Мы хотим брать Общую систему налогообложения. Доход за прошлый год составил 500тыс грн. Обязаны ли мы быть плательщик НДС…Спасибо

 197. Наталія:

  Доплата ПДФО за 2011 рік відноситься до валових витрат ? Ящо так, то запис в книзі робим в момент оплати?
  Авансовий платіж з ПДФО за 1 кв. 2012 рік відноситься до витрат?

 198. Наталія:

  Скажіть, будь ласка, чи має право ПП на заг. ситс.опод. у витрати ставити суму сплаченого ПДВ за відповідний под. період.Гарно дякую.

 199. Валентина Васильевна, при переході на загальну систему ви зобовязані зареєструватися платниками ПДВ відповідно до пункту 181.1 ПКУ.
  Наталія, ПДФО не є витратами.
  Наталія, не має права. З цього приводу є відповідь у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті ДПСУ.

 200. Анна:

  Доброго дня! В мене питання про застосувааня РРО. Якщо я підприємець на загальній системі оподаткування і інколи при придбані товару розраховуюсь готівкою, шляхом оформлення накладної та прибуткового касового ордера. Ведення обліку доходів і витрат веду в книзі встановленої форми № 10, де відображаються всі господарськи операції на підставі всіх підтверджуючих документів. Чи в обов язковому порядку вищевказаним підприємець повинен застосувати РРО і коли ці нововедення встановлені в дію?

 201. Анна, РРО ви повинні застосовувати тільки якщо продаєте товар за готівку. Це було завжди.
  Аня, я думаю, що так.

 202. Інна:

  Підкажіть будь ласка, ФОП зареєстроване 06.03.2012 в податковій, а 23.03.2012 подав заяву 8-ОПП на припинення діяльності, а на спрощену систему мав перейти з квітня. В податковій кажуть я маю здати декларацію перед проведенням перевірки за цей період 06.03-23.03 ніби як він був на загальній системі. Що це за декларація при ліквідації подається?

 203. Інна, декларація про майновий стан та доходи, яка затерджена Наказом Міністерства фінансів №1395 від 07.11.2011

 204. Сергій:

  Чи потрібний при торгівлі на ринку касовий апарат?

 205. якщо ви на загальній системі оподаткування та торгуєте на ринку, вам потрібен касовий апарат. На єдиному податку не потрібен.

 206. Варвара:

  Если так случилось, что мне ЧП на общих основаниях, товар надо закупить за наличные 31 мая под кассовый чек, а реализовать продукцию полностью смогу 1 июня, причем оплату на свой р/с буду ждать в течение месяца, то вопрос:
  можно будет поставить сумму закупки по чекам(31 мая) в расход за июнь?

 207. Тільки так (і більше ніяк) ви і повинні робити. По витратам раджу почитати величезну тему на форумі http://forum.byhgalter.com/vitrati-na-zagalniy-sistemi-t16.html

 208. Варвара:

  Спасибо за ответ и ссылку, очень полезная.
  Нигде не могу найти: какие документы мне ФЛ на общих основаниях должен дать ФЛ -единщик 2-й группы за товар, который он продал мне за наличку для дальнейшей реализации мною?
  Одни дают только накладную, другие — товарный чек, третьи — расчетную квитанцию.
  А что, на самом деле, в каком комплекте, виде является основанием для внесения в книгу «обліку доходів і витрат підприємця»? Если за наличный расчет дают накладную с печатью от единщика, должно ли на ней стоять слово «оплачено»? Или это касается только чеков?
  Или должны дать и накладную, и товарный чек?

 209. Чи більше у вас буде документів, тим краще. Не забудьте додати сюди також копію свідоцтва платника єдиного податку цього підприємця. Я вважаю що мінімально повинно бути два документи: видаткова накладна — документ, який підтверджує відвантаження; та квитанція (чи інший документ, який підтверджує саме оплату за готівку). Якщо ви та він платники пдв, то сюди додається також податкова накладна.

 210. Вадим:

  Доброго дня!!! Наступне питання: я перебував на обліку в центрі зайнятості з січня 2012р. Через деякий час я пройшов курси молодого підприємця від центру зайнятості, потім захистив свій бізнес-план і мені призначили одноразову виплату. Але в зв’язку з тим що довго не було підтвердження по моїй довідці про доходи (працював на фірмі, яка була зареєстрована в Києві, а сам з Ковеля), ця виплата зменшилась до мінімальної і тепер на ведення ПП діяльності коштів не вистачає. Далі потрібна обов’язкова реєстрація ФОП. Зареєструвався на загальній системі оподаткування. Чи будуть застосовані до мене якісь санкції, якшо я зареєструвався ,а потім закрив ПП. Діяльність ніяка не велась, доходів не було. Дякую за відповідь!

 211. Will Durianova II:

  Вам потрібен кредит? Ви в будь фінансова криза або вам потрібно коштів, щоб почати свій власний бізнес? Чи потрібно вам кредит оплатити борг або сплатити рахунки або почати хороший бізнес? Чи є у вас низький кредитний рейтинг, і ви все важче отримати позичкового капіталу в місцевих банках та інших фінансових інститутів? Ось ваш шанс отримати кредит від нашої компанії. Ми пропонуємо кредити фізичним особам у наступних цілях і багато іншого. Персональний кредит, розширення бізнесу, бізнес запуску, освіти, консолідація боргів, Жорсткий Кредити Гроші. Ми пропонуємо кредит за низькою відсотковою ставкою 3%. Зв’яжіться з нами сьогодні, по електронній пошті: cashflows@blumail.org

  Спасибі.
  Will Durianova II
  Cashflows Loan Company
  +44 702 403 5338

 212. Світлана:

  Які звіти повинен здавати ПП крім податковоі деклараціі у інші соцфонди?Пенсійний фонд?Які ставки податків?Діяльність-механізоване обслуговування сільського господарства-оранка.Діяльність сезонна

 213. Таня:

  Я фізична особа підприємець 2 група єдиний податок хочу здати в оренду автомобіль для ТОВ (прибутковий податок на загальних підставах) підскажіть будь ласка чи потрібно міняти групу , чи можна залишатись на єниному чи обовязково переходити на загальну систему?

 214. Ірина:

  Я п.п. найманих працівників не маю, доходів покищо теж 0 , чи маю плитити збір у пенсійний фонд? скільки? і чому? Буду вдячна!

 215. Наташа:

  Підприємець на загальній системі оподаткування за період з 2004 по 2009 рік доходу не мав, не займався підприємницькою діяльністю. Ч и потрібно було мені здавати пусті нульові звіти в Пенсійний фонд (річну персоніфікацію) за 2004 — 2009 роки?

 216. Мирослава:

  Я на загальній формі оподаткування, залучаю до роботи членів сім»Ї, ставимо відеоспостереження, зарплати не виплачую, договорів з ними не заключаю. Чи всетаки треба заключати і виплачувати зарплпту і т.д.

 217. Иван:

  Я приватний підприємиць на спрощенній системі,(роздрібна торгівля продуктами харчування).У мене наймані працівники,сплачую єдиний соціальний внесок за себе і працівників. Разом з тим ,я юридична особа засновник фермерського господарства, не платник пдв.спрощена система.Найманої сили немає.Які звіти я повинен подавати і до яких органі як юридична особа? Які податки я повинен платити як юридична особа?

 218. Ви повинні подавати:
  звіт платника єдиного податку
  баланс та звіт про фінансові результати
  якщо ви платите заробітну плату, то ви повинні додатково подавати:
  щомісячний звіт з ЄСВ
  форму 1дф раз на квартал

 219. Зоряна:

  Приватний підприємець перебував у 2012р. на єдиному податку — 2 група, але 2013 рік тимчасово непрацював, чи потрібно подавати звіт по єдиному соціальному внеску за 2013, а також декларацію про майновий стан пусту, тобто з прочерками?

 220. Нужно подавать независимо от того, вели вы деятельность или нет.

 221. Иван:

  Я з 1.07.2013 перейшов із спрощеної системи на загальну,доходу не мав.Маю державний акт на землю під магазином. Чи повинен я платити податок на землю,з якого часу,чи подається розрахунок земельного податку?

 222. 269.1. Платниками земельного податку є:
  269.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
  14.1.34. власники земельних ділянок — юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно;
  То есть вы должны платить налог на землю. Декларацию тоже должны подавать.

 223. Я — фізична особа – приватний підприємець на спрощеній системі оподаткування. Доходу не маю, і взагалі комерційну діяльність не веду.
  Який звіт меня необхідно подавати за 1 квартал, якщо я його буду подавати через програму Medok?

 224. Если вы на упрощенной системе налогообложениия и вы на третьей или пятой группе, то вам надо подать за первый квартал декларацию плательщика единого налога. Если вы на первой или вьторой группе, то ничего подавать не надо.

 225. валентина:

  Я — фізична особа – приватний підприємець на єдиному податку третiй мiсяць, торгую на базарi, за перший мiсяць заробила 680грн чистого доходу, за другий 1000грн, можливо менi краще перейти на загальну систему?

 226. валентина:

  Я, фізична особа, приватний підприємець на єдиному податку третiй мiсяць, торгую на базарi, за перший мiсяць заробила 680грн чистого доходу, за другий 1000грн, можливо менi краще перейти на загальну систему?

 227. валентина:

  Якщо на загальнiй системi скiльки потрiбно платити в налогову i в пенсiйний, i якщо сумма менша за мiнiмальну сумму єдиного соцiального внеска потрiбно всеодно доплачувати?

 228. Перейдя на общую систему вы должны будете платить торговый патент и использовать кассовый аппарат. Если чистый доход меньше минимальной зарплаты, вы должны будете доплатить до минимального страхового платежа по единому социальному взносу.

 229. Светлана:

  запитання
  Я.ФОП на на загальній системі — чи обовязково здавати виручку від продажу товарів(є РРО) в банк?

  • Здравствуйте. Для предпринимателей такого требования нет. Изымаете выручку из РРО и ложите себе в карман.
   Требование по сдаче выручки в банк из РРО есть только у юридических лиц.

 230. Добрый день!
  в конце октября зарегистировались чп на общей системе налогообложения, в конце ноября зайшли деньги на счет, и в начале декабря тоже были поступления. а книгу учета доходов и расходов зарегистрировали 10 декабря. какие штрафные санкции грозят частному предпринимателю?
  спасибо

  • Здравствуйте. Есть разъяснение по аналогичной ситуации, возникающей у плательщика единого налога (когда ФЛП получил доход до момента регистрации книги учета доходов). Его читайте тут http://byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=164
   Эти же нормы подходят и к предпринимателям на общей системе. Я думаю, что по ФЛП на общей системе у налоговой будет такая же позиция.

 231. Татьяна:

  Я ФОП на общей системе налогооблажения. В каком размере необходимо сплачивать ЕСВ, налоги за одного наёмного работника? И нужно ли вносить дополнительную плату за арендованное помещение в нежилом фонде?

 232. Екатерина:

  Добрый день!
  Моя мама единщица, подает пустую декларацию за 2014 и предыдущие годы. Объясните, пожалуйста, ей сказали,что надо уплатить ЕСВ за себя в размере 422 грн. только за январь. А за последующие месяцы,что не надо?

 233. Светлана:

  Доброго дня!
  Я ФОП на єдиному податку. Зареєстрована в місті за пропискою, але працюю (надаю послуги населеню) в іншому місті ( в свідоцтві це вказано).
  Бажаю прийняти на роботу працівника, але чи повина я це робити за реєстрацією? Або можу це зробити за місцем ведення діяльності?
  Дякую за відповідь.

 234. Фоп на загальній системі оподаткування отримав за аренду приміщення 10тис грн, а заплатив за комунальні послуги 20тис грн, з своїх попередніх заощаджень не через розрахунковий рахунок а через банк готівкою, є акти виконаних робіт та накладні, чи можна 20тис занести як витрати в книгу доходів та витрат

 235. лідія:

  Я фізична особа-приватний під-ць на загальній системі оподаткування.Доходу не маю.комерційної діяльності не веду.Оформляю субсидію.З мене требують підтверджуючі документи про те,що я дійсно на загальній формі оподаткування і маю нульовий дохід. Які документи я повинна подати для підтвердження -Свідоцтво про реєстрацію я подала.Можливо декларацію .Довідок податкова ніяких не дає. Як бути?

 236. Петро:

  Добро дня працюю на фірмі торговим агентом, але зареєстрований я приватний підприємець (вимоги фірми) рік як припинив ПП але далі працюю і на моє ім’я ідуть офіційні накладні, чого чекати в кінці року які можуть бути наслідки ?

 237. Світлана:

  Добрий день. Я держслужбовець Скажить будь-ласка чи маю я право продавати свої речі ,наприклад через олх,і якщо маю , чи податок з них спачюється чи ні, і яким чинном якщо — так? Цікавить наприклад продаж за рік суммами : 100, 40, 95, 250, 90 від різних людей ? Дякую

  • Світлана, в даному випадку ви продаєте рухоме майно. Порядок оподаткування таких операцій регулюється статтею 173 Податкового кодексу. Податок від доходу від продажу таких речей включається до річної податкової декларації про майновий стан та доходи. Хто повинен подавати таку декларацію а хто ні, читайте у статті https://byhgalter.com/deklaraciya-pro-majnovij-stan-ta-doxodi-2017-kto-povinen-podavati/
   Як заповнити декларацію та коли сплачувати податок за результатами її подання читайте у статті https://byhgalter.com/priklad-zapovnennya-deklaraci%D1%97-pro-majnovij-stan-i-doxodi-2017/
   Заборони для державних службовців прописані у Законі «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII. Раджу вам з ним ознайомитися. Заборони продавати свої речі через інтернет я там не знайшов.

 238. Олександра:

  Доброго дня! Я — ФОП на загальній (призупинила діяльність), відомо що з 1 січня 2017р. сплачую ЕСВ. Також у січні був дохід на р/р з якого я заплатила податок 18%+1,5% військовий збір. Планую перехід на 3групу спрощеної системи. Питання: я можe перейти лише з наступного кварталу і чи правильно обрана группа для виду діяльності «надання архітектурних послуг, дизайн інтер’єру, єкстер’єру» ?Чи маю я прво працювати з юр.особами? Буду дуже вдячна зв відповідь, звернутись більше немає до кого.

 239. Володимир:

  Добрий День Вам! Скажіть будь ласка, чи можу я на загальній групі оподаткування 47.11,56.10, займатися перевезенням вантажу?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.93MB/0.00106 sec