Єдиний соціальний внесок. Зміни у системі державного пенсійного та соціального страхування

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Ця стаття була написана влітку, коли Закон “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VI тільки було опубліковано. На сьогоднішній день затверджена форма звітності з єдиного соціального внеску. Про неї можна почитати та скачати бланки можна тут.

Мабуть всі вже чули про те, що скоро відбудуться кардинальні зміни у системі державного пенсійного та соціального страхування. З нового року значно спроститься система адміністрування внесків до пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Замість чотирьох платежів до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасного випадку прийде один – єдиний соціальний внесок.

Введення єдиного соціального внеску принесе багато переваг для роботодавців та підприємців. Адже не треба буде реєструватися у чотирьох державних установах, не треба буде сплачувати внески до цих установ чотири рази, не треба буде подавати чотири різних звіти, не треба буде стояти чотири різних черги для того, щоб здати ці самі звіти. Замість цього буде один єдиний платіж – єдиний соціальний внесок.

З 01.01.2011 року вступає в силу Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VI, 08.07.2010 [1]. Отже з нового року всі переваги, що було наведено вище стануть реальністю. Слід звернути увагу, що діючі закони, що регулюють пенсійну систему та систему соціального страхування в Україні будуть діяти у частинах, що не суперечить закону про єдиний соціальний внесок.

Що ж таке єдиний соціальний внесок? Який орган буде займатися його адмініструванням? Хто його сплачує? Які ставки соціального внеску? Який для нього установлено звітний період? Який порядок сплати? На ці питання я постараюся відповісти у цій статті.

Що таке єдиний соціальний внесок?

Згідно Закону [1]:

єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Який орган буде адмініструвати єдиний соціальний внесок?

Обліком платників єдиного внеску, забезпеченням збору та веденням обліку страхових коштів, контролем за повнотою та своєчасністю їх сплати, веденням Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування буде займатися Пенсійний фонд України. Єдиний соціальний внесок буде сплачуватися саме на його рахунки. Потім ці суми будуть розподілятися серед фондів соціального страхування.

Ставки єдиного соціального внеску

Ставки єдиного соціального внеску – це досить заплутана штука.

Для роботодавців ці ставки встановлюються відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності. Класів професійного ризику виробництва наведено аж 67 та відповідна ставка внеску становить від 36,76% для першого класу до 49,7% для 67 класу професійного ризику виробництва. Слід звернути увагу, що для цивільно-правових договорів передбачена єдина ставка соціального внеску – 34,7%.

Для працівників які працюють на підприємствах, у фізичних осіб – підприємцях або у фізичних осіб, що забезпечують себе роботою самостійно на умовах трудового договору встановлюється ставка єдиного соціального внеску 3,6%.

Фізичні особи, що виконують роботи за цивільно-правовими договорами сплачуватимуть єдиний соціальний внесок за ставкою 2,6%.

Державні службовці сплачуватимуть внесок за ставкою 6,1%.

Ставки єдиного соціального внеску для підприємців на загальній системі оподаткування та тих, що обрали спрощену систему оподаткування

Отже дійшла черга і до підприємців. Я вважаю що на них треба зупинитися докладніше. Для підприємців на загальній системі оподаткування та спрощенців встановлена однакова ставка внеску, що дорівнює 34,7% бази оподаткування.

Для підприємців на загальній системі оподаткування базою оподаткування є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та сума доходу, що розподіляється між членами сім’ї фізичних осіб — підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Для підприємців на спрощеній системі оподаткування базою оподаткування є  сума, що визначається такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом.

Отже, якщо на перше січня 2011 року мінімальна заробітна плата буде становити 922 грн. то мінімальний розмір єдиного соціального внеску буде становити 922 * 34,7% = 319,93 грн.

Якщо прожитковий мінімум на перше жовтня 2011 року буде становити 985 грн., то максимальна величина бази нарахування єдиного внеску буде становити 985 * 17 = 16 745 грн. Відповідно максимальний розмір єдиного соціального внеску становитиме 16 745 * 34,7% = 5 810,52 грн.

Сплата єдиного внеску

Єдиний соціальний внесок повинен бути сплачений не пізніше 20 числа місяця наступного за звітним. Роботодавці повинні сплачувати єдиний внесок під час кожної виплати заробітної плати. Сплата єдиного внеску відбувається шляхом перерахування коштів на відповідний банківський рахунок.

Які можна зробити висновки? Введення єдиного соціального внеску значно полегшує життя роботодавцям та підприємцям у частині адміністрування нарахування та сплати внесків на пенсійне та соціальне страхування. Проте, якщо звернути увагу на ставки, які встановлюються, наприклад, для підприємців на спрощеній системі оподаткування, то знову збільшується сума, яку підприємець повинен сплачувати щомісяця.

Перелік використаних джерел

1. Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VI, 08.07.2010

Єдиний соціальний внесок. Зміни у системі державного пенсійного та соціального страхування
Оцініть статтю

64 Responses to Єдиний соціальний внесок. Зміни у системі державного пенсійного та соціального страхування

 1. Марина:

  А скільки і куди нести звітів, і якої вони мають бути форми???

 2. Один звіт до Пенсійного Фонду. А от з формою звіту, поки що, не все зрозуміло. Вона ще не затверджена. Їй ще належить з’явитися та поразити розум платників.

 3. Тетяна:

  А як стосовно інвалідів?

 4. А от стосовно інвалідів, працюючих на звичайних підприємствах у Законі №2464-VI не сказано нічого. Є тільки:
  п.7 статті 8. Для найманих працівників — інвалідів, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС, єдиний внесок встановлюється у розмірі 2,85 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
  Та
  п.13 статті 8. Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

 5. світлана:

  Трішки незрозуміло по утриманню із заробітної плати державних службовців. По теперішній системі внески до пенсійного фонду з держ. службовців утримували так наприклад: з/п 1000 -500 * 5% + 12,50
  внески до соц. страху : 1000*1%
  внески до центру зайнятості 1000*0,6%
  А получається по новій системі нічого не потрібно буде віднімати та додавати лише всю нараховану з/п потрібно буде помножити на 6,1 % і все???

 6. Ось, що сказано щодо державних службовців у Законі про Єдиний соціальний внесок:
  Для платників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року, а також для льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, встановлюється єдиний внесок у розмірі 6,1 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
  Пункт 1 частини першої статті 7:
  Єдиний внесок нараховується:
  1) для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, — на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;
  Виходить, що так.

 7. Олена:

  Наші обов’язки ви дуже гарно продумали. Скоро малого бізнесу в Україні взагалі не буде. А права які ми маємо? Знову ніяких? Де ж оте виконання передвиборчих обіцянок про податкові канікули? БРЕХУНИ!!! Скільки продовжуватиметься це здирнецтво!?!?!? Ми (представники малого бізнесу) втомилися від несправедливості. Допомоги — 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-, а обов’язків більше ніж у державного службовця. Я, наприклад готова відмовитися від пенсії, а просто складати зазначену суму у панчоху і повірте, якщо доживу до 65 років буду жити просто чудово, ніж ті пенсіонери, що отримують сьогодні свою мізерну державну пенсію. Люди не мовчіть! Нас так багато. Треба піднімати кіпіш!!!!! А то з’їдять!!!

  • Алена Юрист:

   Я предприниматель. Моя деятельность оказания правовой помощи населению! Вот представьте,что я оказываю правовую помощь пенсионерам,малообеспеченным людям,и это тоже малость уже напрягает-речь идет о пенсионерах МВД, медицинских пенсионеров, чернобольцев, и вот все они считают что мы предприниматели обязаны все для них делать бесплатно!! офис стоит самый дешевы 3.500 тыс.грн. а помощь для них бесплатна а платить нам с вами за все нужно! проезд мы платим-это же категория пенсионеров нет! у нас за квартиру -все 100% оплаты у них — (-50 %), и при всем этом льгетчики не много обнаглели! Поэтому я не плачу ни копейки в Пенсионный фонд поскольку я оплачиваю страховой взнос на свою жизнь! дважды платить страховые взносы не собираюсь!
   Мне в Пенсионном фонде не смогли показать список за каких людей мы платим обязательные социальные взносы! также мне не показали на что и куда идет сумма 420 грн ,которую мы обязаны платить ежемесячно. Поэтому не считаю нужным платить да и не с чего!

 8. Tany:

  повністю згодна з Оленою

 9. Наталія:

  Доброго вечора!!!! Яким чином визначити клас професійного ризику виробництва (у нас кафе) для приблизного уявлення про майбутній відсоток відрахувань?! А, можливо, потрібно користуватися вже існуючим КВЕД — у нас 55, а отже — нас чекає 38,66%?! Дякую 🙂

 10. Helga:

  У фондах мене вже попередили, щоб в грудні вийти на нульове сальдо тому, що рахунки закриватимуться і в пенсійний залишки не переводитимуть.

 11. Класи професійного ризику визначаються виходячи з кведу згідно Постанови кабінету міністрів «Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» № 1423, 13.09.2000. Кафе відноситься до п’ятого.

 12. Elena:

  Як утримувати ЕСВ в межах граничної величини,якщо сума з/п < гран.вел.,сума лікарняних<гран.вел.а сума(з/п+лікарн.)більше гран.вел.,та ще ставки утримань ЕСВ за ціми видами нарахувань різні?

 13. А такі питання буде врегульовувати Пенсійний фонд. Адже завжди, при прийнятті законів залишається багато неврегульованих питань. Слід чекати на офіційні розя’снення.

 14. Вячеслав:

  А чи треба платити мінімальний єдиний внесок підприємцю на загальній системі оподаткування, якщо у нього нема діяльності?

 15. Немає діяльності — немає доходу, а отже немає бази нарахування єдиного соціального внеску.

 16. КОЛЯ:

  А чи можете надати приклад заповнення звіту по єдиному соціальному внеску до ПФУ, наприклад для бюджетної установи?

 17. Наталя:

  Добрий вечір! А якщо у нас магазин з господарчою групою товарів,то це який клас ризику,який %?

 18. Альона:

  Скажіть, будь-ласка, якщо моя мама пенсіонер, інвалід по трудовому каліцтву, має мінімальну пенсію та жодних пільг по сплаті податків і зборів, 7 років працює пиватним підприємцем і сплачує єдиний податок, має чистий дохід в місяць в середньому 1000 грн., з них сплачує 80 грн. єдиного, 200 грн. — оренди, 300 грн.(десь приблиизно) — до ПФУ, отже, на руки їй залишається коло 400-500 грн.(але в сільській місцевості це теж гроші), чи не вигідніше було б їй з нового року перейти на загальну систему оподаткування і які документи і кому для цього требе подати? Дякую.

 19. максим:

  я частный предприниматель, у меня дохода в месяц набегает до 400 грн!!! сколько мне нужно отчислять в ПФ?

 20. Единый взнос должен быть перечислен при каждой выдаче зарплаты. А если теперь выплачиваем и аванс. То при выдаче аванса тоже нужно перечислять, а сколько?

 21. СМЕРТЬ ЯНІКУ НА ПАЛІ ,:

  С початку наш ГАРАНТ захотів взять побори в студентів (прогули двійкі і т.д.) не вишло. Взяв побори в малого та середнього бізнесу частково. Через пару місяців підприємці заспокояться візьме поповсій програмі. В завтра він перепису ЖИТЛОВИЙ КОДЕКС щоб взяти побори в пенсионерів. Трудовий кодекс переписує щоб взяти побори з бюджетників. Переписує Конституцію Ураїни. ЩО БУДЕ ДАЛІ…

  Що наш ГАРАНТ нас хоче зробити рабами? Сьогодні на мою думку Украну і украінців може спасти тільки РЕВОЛЮЦІЯ.

  Або запросити всім українцям притулок в нормальних країна світу томущо далі так неможна існувати.

 22. Serg_VS:

  Згідно розподілу загального розміру єдиного внеску в розрізі фондів для підприємств працюючим інвалідам розмір єдиного внеску складає 8,41%, в тому числі ПФУ — 4,0%, ФСС від нещасних випадків — 1,51%, ФСС на випадок безробіття — 1,5%, ФСС тимчасової втрати працездатності — 1,4%. Відомо, що з допомоги по тимчасовій непрацездатності єдиний внесок складає 33,2%, в тому числі в ПФУ — 33,2%, в ФСС — 0%. Виникає питання, на допомогу по тимчасовій непрацездатності для працюючих інвалідів розмір єдиного соціального внеску складає 8,41 чи 4,0% ?

 23. Марта:

  ЯК ПРАВИЛЬНО ВИЗНАЧИТИ КЛАС РИЗИКУ?

 24. Наталия:

  Я всеравно не могу понять сколько нужно удерживать с работника с его заработной платы и как это все отображать? Может есть у кого-то ссылка по которой можно все узнать насчет заработной платы и удержаний с неё в 2011 году? Вышлите пожалуйста.

 25. Добрый вечер!
  у меня такой вопросю
  Предприятие работает на упрощенной системе налогообложения-6% единого налога.Код КВЕД 28.40.0.
  Каким соц.взносом облагается зароботная плата?

 26. Анна Довгий:

  Я для себе розробила таку таблицю
  __________________________________________________

  види доходів нарахування утримання
  (з підприємства) (із прац.)

  __________________________________________________
  Основні працівники 37.26% 3.6%
  (23 клас оптова торг.)

  прац.інваліди 8.41 3.6

  лікарняні 33.2 2.0

  лікарняні інвалідів 8.41 2.0

  цивільно прав.догов. 34.7 2.6
  Приватні п-ці 34.7

  Це в основному для підприємств.Я так зрозуміла

 27. Марина:

  Анна Довгий Says: лікарняні інвалідів не 8.41% , а 33,2%

 28. ЛЕСК:

  Я підприємець.Скільки ЄСВ я повинна сплатити за найманого працівника в місяць? 3,6% по закону? Чи я невірно зрозуміла?

 29. ЛЕСК:

  І як тепер нараховуєтся прибутковий податок на найманого робітника,по якій схемі?

 30. Helga:

  Подскажите пожалуйста как правильно сейчас делать отчисления и начисления на зарплату, клас риска 2. Спасибо заранее!!!

 31. Олена:

  Ми проводимо роботи по ремонту взуття. Живемо в маленькому провінційному городі. Ціни на ремонт взуття не такі як у великих містах.Працюемо двое з чоловіком. Та скількиж нам треба наклепати щоб це все повиплачувати.Світло по комерційним цінам.Единий податок.Пенсійне страхування. Всіх поставили під одну дудку.Дурдом. Люди в шокові.

 32. Володимир:

  я пенсіонер за вислугою років, зареєстрований фізичною особою-підприємцем, але не працюю. Чому я повинен платити ЄСВ, якщо я вже пенсію собі заробив? Кожного місяця сплачую 200 грн. за єдиний податок і 319 грн. ЄСВ? Як вважаєте, це справедливо? Що в такому разі треба зробити?

 33. Валентина:

  Поясніть чому я повинна платити ЄСВ за третій і четвертий квартал 2010.А інші з іншмх міст не зплачують?Вчому різниця?

 34. Таня:

  Скажите пожалуйста как в бухгалтерском учете отражать единый социальнй взнос.

 35. Наталія:

  Будь ласка, дайте конкретну відповідь- скільки роботодавець повинен перераховувати єдиного соціального внеску за інваліда, який працює за трудовою угодою .Дякую!

 36. п.13 статті 8 Закону про ЄСВ.
  нарахування — 8,41%,
  утримання — 3,6%.

 37. наталя:

  Приватний підприємець, який працює за загальною системою оподаткування без найманих працівників, має річний дохід за 2010р. 2000грн, в якому розмірі повинен сплатити ЄСВ? Дякую.

 38. Тетяна:

  На моє запитання чомусь не можуть дати відповідь у нашому районному пенсійному фонді. Якщо можете, допоможіть!!!! Підприємець-єдиноподатник уклав цивільно-правовий договір з фізичною особою для виконання певної роботи (не постійної).Оплата згідно акта виконаних робіт. Чи потрібно на цю суму нарахувати і сплатити ЄСВ і чи обов»язково платити? Чи зарахується фізичній особі ця робота, при умові сплати ЄСВ, до страхового стажу? А може єдиноподатники не можуть укладати договори ЦПХ?

 39. Наталя, на протязі 2011 року ви сплачуєте чотири рази суму у 2000 / 4 = 500 грн. щокварталу до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Ці суми враховуються під час остаточного розрахунку за результатами року. Сума єдиного внеску має бути не меншою за мінімальний страховий платіж, тобто 34,7% від мінімальної заробітної плати.
  Наталя, ФОп — платник єдиного податку може укладати такі договори. На цю суму необхідно нараховати та сплатити ЄСВ та подати звіт до пенсійного фонду.

 40. Ірина:

  Я приватний підприємець, з 2002 року сплачую єдиний податок(зараз єдиний соц.внесок).Поясніть будь-ласка, чи маю я право на отримання лікарнян
  их в зв язку з вагітністю та пологами.

 41. Надежда:

  Наші можновладці, від примёєр-міністра, міністрів депутатів усіх рівнів, місцевих чинів — хто отримує зарплату з наших податків і пенсії з багатьма нулями, дуже перелякані, що хтось чогось не доплате, а вони не дополучать. Самих себе вони не можуть заставити платити, а перекласти на чиїсь плечі потрібно, ось і давлять малий бізнес. Тигібко в пенсійний фонд, продавши бізнес, не заплатив мільйон долорів, на усіх каналах транділи, тому пенсійні внески перенесли на лекторат, який мозгами не думає коли йде на вибори, а продається всім і всям. У мажорів усіх рівні пенсійні внески в розмірі 6,1%, а підприємців малого бізнесу, який своїм умом зробив робоче місце і працює 34,7%, бо не скигле,і не сидить на біржі і отримуючи там мінімалку, а сам припрацьовує на мажорів, і отримує в конвертах.Але Тигібко не може перевірити мажорів, руки закороткі, депутати не дають добро, а чи потрібна така влада НАРОДУ УКРАЇНИ?

 42. Вікторія:

  Добрий день. Підскажіть будь ласка, я приватний підприємець, займаюсь роздрібною торгівлею, хочу взяти найманого працівника. Питання: скільки єдиного внеску на його з/плату я повина сплачувати?

 43. Для роботодавців ці ставки встановлюються відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності. Класів професійного ризику виробництва наведено аж 67 та відповідна ставка внеску становить від 36,76% для першого класу до 49,7% для 67 класу професійного ризику виробництва.
  Тобто заробітну плати працівнику помножуємо на відповідний відсоток.

 44. Наталія:

  Доброго дня! Підкажіть будь — ласка: чи змінилася ставка єдиного соціального внеску для ФОП (без найманих працівників) , а також для ФОП, які вже пенсіонери у серпні 2011 року? І чи можливо будуть якісь зміни в майбутньому?

 45. Для ФОП не змінилася ставка єдиного соціального внеску. А от для підприємці пенсіонери звільняються від сплати єдиного внеску за себе за умови якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 46. алла:

  якщо я торгую одним видом товара на ринку наприклад-яйця роздрибна торгівля чи потрібно сплачувати в пенсийний фонд налог и який…

 47. Я так розумію ви платник фіксованого податку. Ви повинні сплачувати суму у розмірі не менше мінімального страхового платежу.

 48. А.:

  «Роботодавці повинні сплачувати єдиний внесок під час кожної виплати заробітної плати.» — в тот же день обязательно??

 49. Ну, якщо ви виплачуєте заробітну плату через банк, то банк у вас попросить платіжне доручення на перерахування ЄСВ під час виплати зарплати.
  Якщо виплачуєте готівкою, то не обов’язково у той же день.

 50. Катя:

  Допоможіть виправити помилку. У жовтні 2011р. при нарахуванні зарплати не змінила максимальну величину, з якої утримується ЄСВ (треба було поставити 16745,00, а залишилась 14400. різниця в утриманні ЄСВ склала 68,80). У листопаді ручними проводками в 1С допровела цю суму і в звіті по ЄСВ утримання збільшились на 68,80, але не змінила нарахування на ту різницю у зарплаті за жовтень. У грудні допровела нарахування у сумі 710,72. Як правильно скласти звіт з такими помилками?

 51. Олександра:

  Допоможіть вияснити насткпне питання. Якщо підприємець на загальній системі є пенсіонером за віком чи потрібно йому сплачувати єдиний соціальний внесок 34,7%?

 52. Катя, по 1С, нажаль, нічим допомогти не можу.
  Олександра, ФОП на загальній системі повинен сплачувати. Звільнення від сплати діє тальки на єдинників.

 53. Сергій:

  Я Приватний підприємець,здійснюю діяльність на ринку,раніше сплачував по фіксованому податоку (70 грн) це з урахуванням відрахування до пенсійного фонду.З 2012 р сума податку складає 107 грн,ЄСВ від 320-380 грн. в місяць.ОРЕНДА ТОРГОВОГО МІСЦЯ В МІСЯЦЬ 500грн,проплачувати доводиться на протязі року,так,як товар зберігається на ринку.Єдине, що дасть мені вижити на ринку це відмовитись від ЄСВ.Я хочу відмовитись від пенсії,як згідно закону можна це зробити???

 54. Виталий:

  Я пенсионер и уже естественно получаю пенсию, зачем мне отчислять налог в пенсионный фонд? Если какие-то льготы для ФОП пенсионеров?

 55. Вікторія:

  чи потрібно інваліду-пенсіонеру 2 групи сплачувати внесок в сумі 344грн якщо він має найману силу?

 56. Степан:

  Шановні підприємці, ми сьогодні маємо права які є набагато меншими ніж у колишніх до революційних рабів чи кріпаків. Колишні наймити отримували від свого пана все для своєї сім”ї, і голоду не було у них, і дітей виховували, про яких пан також дбав. Колись платили десяту частину від прибутку а це 10% від прибутку а 90% залишали собі. А що ми маємо зараз? Криза поширюється у головах теперішніх керівників держави, а тому у наших підприємців та і у всіх громадян не буде нічого кращого. Ми ж бачимо що ці бандити продають Україну разом із народом! Взяли кредит у МВФ а повертати має народ наш, діти та внуки.
  Підприємці це рушійна сила в державі, але повстати вона зможе лише тоді коли стане голодною.
  Коли звір стає лютим ? Коли голодний, тоді він змушений нападати, боротися за місце під сонцем!
  А що залишається нам сьогодні? Вартість енергоносіїв найбільша у Європі та Америці. Обленерго в Україні скуповують москалі і стають монополістами. Завтра вони примусять нас платити наперед не лише за місяць, а й за ввесь рік! А ціна за 1 квт буде по долару! Вони вже давно рахують вартість енергії відносно долара!
  І взагалі мені хотілося б дізнатися чому вартість 1 квт енергії на електростанції складає 8-13 копійок, а нам продають у 10 разів дорожче? Саме тому вартість товарів робіт та послуг постійно зростає, а населення бідніє! Таким чином створюється штучна інфляція яка дає олігархам партії регіонів можливість постійно отримувати шалені прибутки!
  НЕ дивлячись на фінансову кризу в Україні є особи наближені до Януковича які минулого року отримали прибутки які сягнули до 4-5 мільярдів $ . Більше 6-ти мільярдів $ з України переведено в офшорну зону Кіпра!
  Так коли закінчиться криза? Тоді коли ми всі разом вийдемо на майдани!
  Як писав Шевченко » Пора вигострить сокири та заходиться вже будить» МИ НЕ БИДЛО, МИ НЕ КОЗЛИ! Янукович і його оточення продають все! Навіть те що належить НАРОДУ УКРАЇНИ! Нашу землю!

 57. Алік:

  Якщо я підприємець-єдинщик, сплачую регулярно ЄСВ за найманого працівника, а за себе не бажаю бо не має ніяких гарантій, що я через 5 років до отримання максимального розміру страхового стажу отримаю пристойну пенсію. Хто не платив нічого і не працював, отримають мнімалку, і я платила скільки років та працюючи на підприємстві та водночас займалася підприємництвом 6 років, також буде мінімалку. Доцільно собі відкладати кошти на чорний день.Жодним чином не визначено, хто є гарантом цих ФОНДІВ. Фондів в Україні створювалося чимало, і податкові (Азарова) і т.п. Де вони, де гарантії? Крім того, що син Азарова став мільйонером та інше. За цей час багато води уйде та зміниться, а люди платять різні внески, податки і що? Наймані працівники мають більше прибутку чим підприємець після проведених сплат, відрахувань. При тому, що нами утворюються робочі місця, маю на утриманні дитину-інваліда, чоловік пенсіонер. Держава не забезпечує дитину ліками, якими повинна забезпечувати згідно закону України.ЄСВ-це ж внасок, а не податок.До того ж Законом його сплата регулюється з 01.01.11 року.

 58. Не слід забувати за відповідальність за несплату єдиного соціального внеску http://forum.byhgalter.com/splata-esv-v-pf-dlya-fop-na-zagalniy-sistemi-t11.html#p148

 59. світлана:

  Добрий день. Я працювала бухгалтером по зарплаті .протягом двох з половиною років знаходжуся у декретній відпустці, на попередню роботу не хочу повертатися тому що переїхала до Києва. Тут я шукаю роботу, но як виявилося все по нарахування і утриманню зарплати змінилося. Допомогу мені щось відучити. Розкажіть про перші все теперішнього нарахування, утримання, та складання бухгалтерки проводою по зарплаті. А можливо скиньте зсилки сайтів де можна почнеться. А то мені страшно резюме подавати, в мене таке враження що я вже нічого не знаю. Н дуже дякую.

 60. Инга:

  Здравствуйте,я ПП на упрощённой системе первой категории, летом 1 месяц не вела деятельность,написала заявление в ДПИ на отпуск (налоговые каникулы) и конечно за этот месяц не проплачивала ни в налоговую ни в ПФ — обязат.соц. взнос — по логике — нет деятельности,нет дохода — значит платить налог и соц взносы за этот месяц не надо. По окончанию года оказывается,что у меня недоплата по ПФ на сумму соц взноса плюс штраф и пеня.как быть?

  • Платить штраф и сумму ЕСВ, которую вы не заплатили. Вы обязаны были платить. На период отпуска вы освобождаетесь только от уплаты единого налога, а не от ЕСВ.

 61. Олена:

  Підкажіть, чи потрібно сплачувати ЄСВ приватному підприємцю, який призупинив свою діяльність(діяльність не ведеться) і здав в податкову свідоцтво платника ЄП…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.63MB/0.00046 sec