Податки > Єдиний податок > Єдиний соціальний внесок на 2013 та 2014 рік для підприємців на єдиному податку

Єдиний соціальний внесок на 2013 та 2014 рік для підприємців на єдиному податку

Незважаючи на те, що новорічні та різдвяні свята більшість людей дуже люблять і чекають, після їх закінчення, практично у всіх в нашій країні, хто зайнятий підприємницькою діяльністю, як правило, починаються проблеми. Найчастіше вони пов’язані з подачею звітності за рік, змінами в законодавстві (наші законодавці люблять робити їх саме в період звітів) або ж попросту його відсутністю (як і вийшло цього року). Вся справа в тому, що з приходом 2014 року, бюджет країни так і не був затверджений. Насамперед, в результаті цього не затверджено розмір мінімальної заробітної плати, а в існуючому на даний момент українському законодавстві від нього залежить дуже багато. У даній публікації ми опустимо те, як мінімальна зарплата впливає на соціальні пільги, розміри статутного капіталу ТОВ та інше, розглянемо лише ті питання, які можуть торкнутися фізичних осіб — платників єдиного податку (далі ФОП).

Як змінювався розмір мінімальної зарплати у 2013 році?

Передусім треба сказати про те, що остання зміна розміру мінімальної зарплати була з 1 грудня 2013, її розмір збільшився з 1147 грн. до 1218 грн. Це відразу ж змінило розмір єдиного соціального внеску (далі ЄСВ ) ще за грудень 2014 для платників єдиного податку всіх груп. Оскільки на 1 січня бюджет відсутній, а саме там має бути встановлений розмір мінімальної зарплати на цю дату, то доводиться користуватися тим розміром, який вже існує, а саме 1218 грн.

Терміни сплати єдиного соціального внеску для платників єдиного податку

Відповідно до частини 8 статті 9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI підприємці на єдиному податку сплачують єдиний соціальний внесок не пізніше 20 календарних днів, наступних за кварталом, за який такий внесок нарахований.

Як підприємець на спрощеній системі розраховує суму єдиного соціального внеску?

Оскільки законодавством встановлено, що розмір ЄСВ ФОП на єдиному податку визначає самостійно, але не менше мінімального передбаченого внеску, то розглянемо як він повинен обчислюватися поки «законодавець мовчить» на конкретному числовому прикладі.

Мінімальний ЄСВ встановлений на рівні 34,7 % від розміру мінімальної заробітної плати в місяці сплати. Якщо ж підприємець хоче застрахуватися ще й від тимчасової непрацездатності ( отримувати гроші за лікарняним листком ), то розмір мінімального внеску зросте до 36,6 %, а якщо хоче застрахуватися від нещасного випадку на виробництві, то до 36,21 %. У разі якщо підприємець хоче оплачувати повний соціальний пакет (на всі випадки в житті), то йому доведеться розлучитися з сумою в 38,11 %.

Скільки ФОП на єдиному податку повинні платити в 2014 році?

На січень 2014 року в абсолютних величинах суми ЄСВ, будуть виглядати наступним чином:

• мінімальний ЄСВ (1218 * 34,7 %) — 422,65 грн.

• ЄСВ у разі оплати лікарняних ( 1218 * 36,6 %) — 445,79 грн.

• ЄСВ у разі страховки від нещасного випадку на виробництві ( 1218 * 36,21 %) — 441,04 грн.

• Повний соціальний пакет для ФЛП на єдиному податку за себе ( 1218 * 38,11 %) — 464,18 грн.

Такі конкретні суми ФЛП на єдиному податку сплатить до 20 січня 2014 в разі якщо бюджет так і не буде прийнятий (а все йде до того ). Коли бюджет приймуть, то можливо два варіанти розвитку подій:

• Перший варіант передбачає те, що законодавець залишить розмір мінімальної зарплати без зміни. У такому випадку все залишиться на колишньому рівні і не потрібно буде проводити перерахунок нарахованого ЄСВ і виробляти його доплату.

• У другому варіанті, можливо, законодавець прийме рішення про збільшення розміру мінімальної зарплати (хоча це мало ймовірно, підвищення два місяці поспіль ). Тоді Кабінет Міністрів зобов’язаний буде розробити спеціальний документ, в якому вкажуть терміни в які ФОП на єдиному податку зобов’язані перерахувати суму ЄСВ та, відповідно, доплатити її до бюджету.

Здоровий глузд підказує, що ніяких штрафних санкцій у цьому випадку застосовуватися не повинно (та й не за что). Хоча, можна запропонувати, що коли підприємці на єдиному податку I та II групи, буде звітувати за підсумками року ( до 10 лютого 2015 р.) з ЄСВ, то у тих хто сплатив податок в неповному обсязі не приймуть звіт або ще щось в цьому роді.

Але сподіваємося, що нічого подібного не буде. Бажаю всім великих доходів від підприємницької діяльності та відсутності проблем з податками та зборами.

P.S. Если хотите оборудовать свой офис по последнему слову техники и при этом думаете об экологии, компания uniproc поможет вам в этом. Информацию про декоративные панели для стен цена на которые довольно низка, вы можете узнать по ссылке.

Єдиний соціальний внесок на 2013 та 2014 рік для підприємців на єдиному податку
Оцініть статтю

One Response to Єдиний соціальний внесок на 2013 та 2014 рік для підприємців на єдиному податку

  1. 123:

    Я не повторяюсь, я не повторяюсь))
    стаття корисна, тільки два рази натиснули Ctrl+V

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.92MB/0.00115 sec