Податки > Єдиний податок > Єдиний податок та фіксований патент згідно Податкового кодексу. Скільки платити у 2011 році?

Єдиний податок та фіксований патент згідно Податкового кодексу. Скільки платити у 2011 році?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

02.12.2010 року побачив світ майже кінцевий варіант нового Податкового кодексу, який всі, а особливо підприємці на спрощеній системі оподаткування, з таким нетерпінням чекали. Разом з приходом нового 2011 року довгоочікуваний Податковий кодекс вступив в силу.

Думаю, всі дивилися новини та знають, що законодавець залишив спрощену систему оподаткування для підприємців, тобто нововведення, що відбулися із вступом в силу Податкового кодексу, поки що, не стосуються платників єдиного та фіксованого податків. Глава 1 Розділу XIV «Спеціальні податкові режими», що мала би регулювати питання спрощеної системи оподаткування, була виключена на невизначений час до внесення змін.

Замість неї з’явився Підрозділ 8 Розділу ХХ «Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку», який залишає діяти головні нормативно — правові документи, що регулювали єдиний та фіксований податки до 2011 року, а саме Указ №727 від 03.07.1998 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» та абзаци шостий — двадцять восьмий пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету КМУ №13-92 від 26.12.1992 «Про прибутковий податок з громадян».

Підрозділ 8 окреслює особливості сплати єдиного та фіксованого податку до того часу, як будуть внесені зміни до Розділу ХІV (коли відбудуться такі зміни питання залишається відкритим). Головною особливістю сплати єдиного та фіксованого податків є вступ в силу з 01.01.2011 року Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VI, 08.07.2010. Про ці особливості і поговоримо далі.

Що змінилося у сплаті єдиного та фіксованого податку у 2011 році?

Як сплачувалися єдиний та фіксований податок до 2011 року? Платники податків перераховували суму податків на рахунок відділень Державного казначейства України. Після чого відбувався розподіл суми податків між бюджетами та державними цільовими фондами. Сума єдиного податку розподілялася на дві частини — 43 % до місцевого бюджету та 57 % до ПФ та фондів соціального страхування. Сума фіксованого податку — 90 % до місцевого бюджету та 10 % до ПФ.

З 2011 року, разом із появою Єдиного соціального внеску, ніяких розподілів не буде.

Як платити єдиний та фіксований податок у 2011 році?

У Підрозділі 8 Податкового кодексу зазначається: «єдиний податок або фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини єдиного податку або фіксованого податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (з наступними змінами) та Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 30-31, ст. 195) (крім єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року). При цьому розподіл коштів єдиного податку або фіксованого податку на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або до Пенсійного фонду України Державним казначейством України не здійснюється»

Отже сума єдиного або фіксованого податку тепер розподіляється на дві частини — сума, що сплачується до бюджету (43% для єдиного та 90% для фіксованого податку) та сума що сплачується до ПФ та фондів соціального страхування у складі Єдиного соціального внеску (відповідно 57% для єдиного та 10% для фіксованого податку). Слід звернути увагу, що зазначені правила стосуються суми єдиного податку як за підприємця так 50% доплати за найманих працівників.

Отже приклад.

Підприємець — платник єдиного податку сплачував до 2011 року 200 грн. податку за себе та 100 грн. за свого найманого працівника. У 2011 році він буде сплачувати:

(200 * 0,43) + (100 * 0,43) = 86 + 43 = 129 грн. Сума, що залишається, тобто (200 — 86) + (100 — 43) = 114 + 57 = 171 грн. буде сплачуватися у складі Єдиного соціального внеску окремо за підприємця та найманого працівника.

Підприємець — платник фіксованого податку сплачував у 2011 році 100 грн. податку за себе та 50 грн. за свого найманого працівника. У 2011 році він буде сплачувати: (100 * 0,9) + (50 * 0,9) = 90 + 45 = 135 грн. Сума, що залишається, тобто (100 — 90) + (50 — 45) = 10 + 5 = 15 грн. буде сплачуватися у складі Єдиного соціального внеску окремо за підприємця та найманого працівника.

Коли починати платити за новими правилами?

Оскільки Податковий кодекс вступив в силу з 01.01.2011 року а платники єдиного податку сплачують його наперед то і перший платіж за новими правилами буде здійснюватися у січні за лютий 2011 року. А от у грудні за січень єдиний податок сплачувався ще за старими правилами.

У зв’язку з дуже складною ситуацією із підприємцями та новим Податковим кодексом держава, нарешті, пішла назустріч своєму народу та залишила спрощену систему оподаткування у старому, для всіх звичному вигляді. Звісно, до того, як будуть внесені зміни до Розділу ХІV.

Єдиний податок та фіксований патент згідно Податкового кодексу. Скільки платити у 2011 році?
Оцініть статтю

14 Responses to Єдиний податок та фіксований патент згідно Податкового кодексу. Скільки платити у 2011 році?

  1. alef:

    Шановні автори статті!
    Не вводіть підприємців в оману щодо періоду оплати єдиного податку «за новими правилами». В якому нормативному акті сказано, що єдиний податок сплачується авансом? В цьому незаперечному для вміючого читати підприємця, але «туманному» для податківця питанні крапку нарешті поставив сам Податковий Кодекс — оплата за січень 2011 — здійснюється у лютому 2011 р.(аналогічно , за текстом Кодексу — за грудень 2010 має сплачуватись у січні 2011). Сплачений у грудні єдиний податок за січень- це аванс, і саме його потрібно кваліфікувати як 43%-ву частку до відповідного місцевого бюджету.
    Саме по причинності «Фіскальності» роз’яснень вашого видання я свого часу відмовився від його підписки, і не шкодую щодо свого рішення.

  2. А хто сплати у грудні місяці податок за перший квартал?

  3. Шановний alef, якщо ви уважно читаєте нормативні документи, будь ласка, не треба винаходити велосипед та говорити, що робити підприємцям, які все своє життя сплачували єдиний податок авансом.
    Для початку вам треба зареєструватися підприємцем та поспілкуватися з податковою службою щодо питання коли і скільки платити.
    Якщо ви відмовилися від підписки, то виникає питання, звідки ви взагалі взялися на цьому сайті?
    Велике прохання не відповідати на цей комент, якщо у вас є ще якісь претензії до мене, будь ласка пишіть на імейл. Не треба розводити у коментах бардак.

  4. Наташа, справа в тому, що сума єдиного податку, що ви сплатили за три квартали вже розподілилася між бюджетом, ПФ та фондами. В цьому разі вам необхідно вирішати це питання пенсійному фонді.

  5. Сергій:

    Дуже цікаво, але ж нарахування єдиного податку було проведено у грудні 2010 року згідно ставок місцевих рад. І ніхто з інспекторів не нараховував лише 43 % ставки. Тепер в січні ми сплатимо лише 43 % ставки на рахунок єдиного податку і виникне недоїмка, з якої ми потім сплатимо 50 % ш/с за несвоєчасну сплату.
    Питання таке — невже і нарахування в податковій зменшиться на 57 %?

  6. Tetyana:

    Ви писали, що 171 грн. буде сплачуватися у складі Єдиного соціального внеску окремо за підприємця та найманого працівника. Поясніть на прикладі 171,00 + ???? скільки ще сплачувати у ПФ підприємцю без найманих на єдиному 200,00 грн.????? щоб він наситився і не оштрафували? Яка загальна сума? Який алгоритм розрахунку внесків того ЄСВ у 2011р.? ДЯКУЮ!!!!!!

  7. Tetyana:

    І ще одне питання : то тепер я маю оформляти платіжне доручення по сплаті єдиного податку за лютий 2011р. не на суму 200,00 як колись, а на 200,00*43%=86,00 у ГУДКУ Місцевий бюджет? Будь-ласка дайте відповідь чим скоріше, бо від всіх нововведень та ще при річному звіті голова пухне:
    (((((((((((((((((((((.

  8. Наталія:

    Я вже взагалі розгубилась!
    Пане admin, допоможіть будь ласка!
    Мої підприємці авансом сплачували 200( а деякі 70)грн за себе та 100(35) за кожного найманого працівника(від 4 до 6).
    Прочитавши цю статтю та статтю на ось цьому сайті http://zvitdopfu.com/yak-splachuvati-yedinij-socialnij-vnesok-pidpriyemcyu-na-sproshhenij-sistemi.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed:+zvitdopfu+(zvitdopfu)
    я взагалі не знаю, що робити.
    Один із аудиторів прислав розрахунок платежів за січень 2011 року, але щось мене насторожили такі моменти:
    — єдиний податок за лютий 2011 року, сплачений абсолютно так само як і в 2010 році(200 за себе та 700 за працівників, їх у неї 7), це її помилка чи моя неуважність?
    — Єдиний страховий внесок за січень 2011 року (утримання, 3,6%) мало того, що не сходиться з моїми фактичними розрахунками на 3 копійки та і розраховується від суми загальної нарахованої з/п…
    — єдиний страховий внесок за січень 2011 року(нарахування) взагалі не зрозуміло звідки взявся, від чого нарахувався, як він буде сплачуватись…
    Я вже певне в паніці…=(
    Якщо маєте вільний час, будь ласка, допоможіть!

  9. Відповіді на всі питання читаємо у офіційних роз’ясненнях Кабінету Міністрів України, про які написано тут. Сплата єдиного податку та єдиного соціального внеску 2011. Офіційні роз’яснення

  10. ляна:

    Будь-ласка,поясніть,чи обов»язково сплачувати до пенсійного фонду платникам фіксованого податку?І які доплати крім цього мають іще бути?

  11. Анна:

    Скажіть, будь ласка, коли почне діяти стаття 291 розділу 14 нового податкового кодексу. Коли юридичні особи — єдинщики перейдуть на загальну систему, я фізична особа підприємець на єдиному податку, чи маю я право бути на єдиному податку зараз, якщо я здійснюю такий вид діяльності, як операції з нерухомим майном, у тому числі здавання в оренду/суборенду.

  12. Глава 1 Розділу 14 Податкового кодексу виключена до внесення змін.

  13. Вадим:

    Скажіть будь ласка, до якого числа платити фіксований податок?

  14. лена:

    Скажіть будь ласка ! Які штрафи і за що будуть нараховуватьсь по єдиному податку???

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend