Яку суму авансових платежів з ПДФО зазначати у річній декларації? Нараховану чи фактично сплачену?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

На протязі року підприємець сплатив суму авансових платежів більше ніж було зазначено у податковій декларації за попередній рік. Яку суму ставити у додатку 5 та Розділі V річної декларації про майновий стан та доходи підприємця на загальній системі оподаткування?

Згідно пункту 177.5 Податкового кодексу підприємці на загальній системі оподаткування зазначають суми авансових платежів у річній декларації про майновий стан та доходи. Їх вони сплачують на протязі наступного року по 25 відсотків від загальної суми щокварталу до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. При цьому не має значення, чи здійснює ФОП діяльність протягом наступного року чи ні. Щоб не простоювати та не подавати нульові звіти ФОП може зайнятися таким видом діяльності, як наприклад оренда квартир у Львові або будь яким іншим.

Згідно пункту 177.5.3 ПКУ, остаточний розрахунок річного ПДФО здійснюється за результатами подання декларації з урахуванням сплаченого протягом року податку на доходи фізичних осіб та вартості торгового патенту. Тобто Податковий кодекс не забороняє підприємцю на загальній системі сплачувати протягом року суму податку, яка перевищує розмір авансових платежів, зазначених у декларації за попередній рік. При цьому сума перевищення також вважається авансовим платежем, оскільки річна декларація ще не подана, а остаточний розрахунок ще не проведений.

Згідно Наказу №1395 від 07.11.2011 року «У рядку 10 вказується сума самостійно сплаченого до бюджету податку на доходи, отримані платником податку протягом звітного податкового року, станом на дату подання декларації.» а також «У рядку 06 вказується сума авансових платежів з податку, сплачених платником податку протягом звітного податкового періоду у строки, визначені підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 розділу IV Кодексу.»

Отже, сума сплаченого протягом року ПДФО зазначається у рядку 06 додатку 5 річної декларації «Сума авансових платежів з податку, сплачених платником податку протягом звітного (податкового) періоду» та у рядку 10 Розділу V основної таблиці декларації «Сума податку, сплаченого платником податку самостійно на дату подання декларації». Таким чином, сума авансових платежів зменшує суму ПДФО, яка підлягає сплаті до бюджету за результатами року. Отже, вказувати слід не нараховані у попередній декларації авансові платежі, а фактично сплачені протягом року.

Яку суму авансових платежів з ПДФО зазначати у річній декларації? Нараховану чи фактично сплачену?
Оцініть статтю

One Response to Яку суму авансових платежів з ПДФО зазначати у річній декларації? Нараховану чи фактично сплачену?

  1. bookke77:

    Чи можливо зменшити суму авансового платежу з пдфо, якщо доходу отриманого у 1 кв.14 року (на цей день) навіть не вистачає на сплату цього аванс.платежу і з ЄСВ до 15 березня? І знаю, що вже не буде доходу до кінця березня 14. Не можу знайти в законодавстві про таку ситуацію. Підкажіть, будь ласка, як бути? Дякую.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *