Який КВЕД та документи потрібні підприємцю для продажу продуктів бюджетній установі?

Сьогодні в рубриці «Відповіді на питання читачів» ми відповідаємо на питання Світлани, яке вона задала на сторінці Питань і Відповідей. Звертаємо увагу, що абсолютно кожен читач може поставити запитання на цій сторінці //byhgalter.com/answers/. Отже питання:

Доброго дня. Підкажіть будьласка який КВЕД і які документи має мати фізична особа-підприємец­ь на єдиному податку 2 група для того щоб продавати продукти харчування­ (крупи, молочні продукти, овочі)бюдж­етній установі- дитячому садку? Дякую.

Читайте також Як у КОР відображається уточнюючий розрахунок, наданий після поданої декларації, але до закінчення строку сплати податкового зобов’язання?

До тих, хто займається торгівлею продуктами харчування на Україні, вітчизняне законодавство висуває цілу низку вимог, дотримання яких є обов’язковим для підприємств усіх форм власності, у тому числі і приватних підприємців. Основні вимоги до торгівлі такого роду викладено у трьох нормативно — правових актах України, а саме:

• Закон України «Про безпечність та якість харчових продуктів» від 23.12.97 р. № 771/97-ВР.

• Закон України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023 -XII.

• Правила роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджені наказом Міністерства економіки та європейської інтеграції України від 11.07.2003 р. № 185.

Існує ще ряд документів, які регулюють торгівлю специфічними продуктами харчування (алкоголь, дитяче харчування та ін.)

Згідно з класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД), згадана Вами в питанні сфера торгівлі відповідає таким кодами:

Читайте також Як правильно звільнити працівника, якщо не використовувалася відпустка

• 46.31 — «Оптова торгівля фруктами та овочами».

• 46.32 — «Оптова торгівля м’ясом та м’ясними продуктами».

• 46.33 — «Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, продуктовими маслом та жирами».

Можливо до цього переліку Ви захочете додати види діяльності, що стосуються оптового продажу напоїв, чаю, кави та ін.. Вони знаходяться поруч і йдуть наступними по порядку в загальному переліку.

Тепер про обов’язкові документи у Вашому випадку. Почнемо з організаційних моментів, прописаних в Правилах торгівлі продовольчими товарами. У тому, місці де ви зберігаєте продукти харчування для подальшої їх реалізації повинні бути дотримані санітарно — гігієнічні, технологічні та пожежні вимоги. Тобто ви повинні мати протокол огляду вашого складу співробітниками пожежної охорони та санітарно — епідеміологічної служби, що дає дозвіл на використання цього приміщення з метою зберігання продуктів.

Читайте також Обмеження для інтернет платежів по кредитній карті. Чи потрібно його ставити і як

При поддержке: Для того, чтобы зарабатывать на колебаниях курсов валют на рынках форекс, важно быстро реагировать на существенные события в мире мировой экономики. Актуальную аналитику форекс на сегодня можно почитать по ссылке.

Серед переліку товарів, які ви хочете реалізовувати є і швидкопсувні (молочні) продукти, значить наявність холодильників на складі обов’язково. Крім того, в процесі реалізації круп, вам неодмінно знадобляться засоби вимірювальної техніки, як то ваги і пр. На такому обладнанні, якщо воно використовується при продажу продуктів харчування, має стояти перевірочне клеймо, яке ставить територіальний орган Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики. Цей же орган здійснює періодичну перевірку такого обладнання.

Якщо у Вас є наймані працівники, які пов’язані із зберіганням, торгівлею або транспортуванням продуктів харчування, то всі вони повинні регулярно проходити медичний огляд і мати санітарні книжки. Ці документи повинні зберігатися у Вас, щоб при першій вимозі перевіряючого їх можна було пред’явити. Само собою, це стосується і Вас особисто. Крім цього, правила торгівлі вимагають наявності на підприємстві санітарних правил, зареєстрованого санітарного журналу та асортиментного переліку продуктів, які Ви реалізуєте.

Читайте також Карта іншого банку в приват24. Переваги і недоліки

Далі йдуть документи, що підтверджують якість та безпеку товарів. Насамперед, це документи на підставі яких здійснюється закупівля і відпуск продуктів харчування. До них належать накладні, податкові накладні, товарно — транспортні накладні, акти закупівель та ін Частина продуктів, якими ви торгуєте можуть підлягати обов’язковій сертифікації та декларування відповідності. У Вашому випадку це може бути дитяче харчування або щось ще з цих переліків. У такому випадку, до накладної на відпуск продукції прикладається копія цих документів або у відповідних полях самої накладної вписуються їх обов’язкові реквізити. Серед переліку продуктів, які ви хочете реалізовувати є так звана продукція тваринного походження, а саме — молоко. Якщо Ви будете закуповувати його у населення, то відповідно до Закону про продукти обов’язкова наявність документів, що засвідчують їх безпеку. До таких документів належать ветеринарне свідоцтво або довідка, видані власнику корови.

І, у висновку, документи для організації самого процесу торгівлі. Розрахунки з бюджетною установою припускають їх безготівковий характер. Але, якщо все ж Вам доведеться приймати готівку, то обов’язково потрібно придбати торговий патент, на вимогу Податкового Кодексу України. Його вартість визначають органи місцевої влади. А якщо у Вас є постійна торгова точка поза ринком (магазин), то потрібно обладнати «Куточок покупця», де мають бути представлені всі документи, що стосуються Вашої реєстрації, книга скарг і пр. Точний перелік того, що там має бути теж затверджує місцева влада.

Який КВЕД та документи потрібні підприємцю для продажу продуктів бюджетній установі?
1 (20%) 1 vote

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *