Податки > Податок на додану вартість > Як змінилися додатки до декларації з ПДВ 2016

Як змінилися додатки до декларації з ПДВ 2016

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

Читайте также: Начинающие бизнесмены часто допускают много ошибок при построении своего бизнеса по причине банального отсутствия опыта. Лучшие книги для бизнеса помогут любому начинающему предпринимателю правильно построить бизнес. Учитесь на чужих ошибках а не на своих.

Як відомо, наказом Мінфіну від 28 січня 2016 №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» з 1 лютого 2016 року повністю змінено бланки звітності з податку на додану вартість. Зовсім недавно ми розглянули, як змінився бланк декларації (По цій темі читайте статтю Декларація з податку на додану вартість 2016. Інструкція по заповненню), сьогодні вивчимо бланки додатків до цієї декларації, і з’ясуємо, як їх тепер потрібно заповнювати.

Додаток 1 (Д1)

Додаток 1 (Д1) тепер складається лише з двох таблиць:

  • Таблиця 1. Коригування податкових зобов’язань згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу
  • Таблиця 2. Коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу.

Таким чином, складати тепер його потрібно тільки до рядків 7 та 12 декларації, на підставі відповідних розрахунків коригування до податкових накладних.

Читайте також Сумнівна та безнадійна дебіторська заборгованість 2016

При цьому уточнення, за який саме період проводиться коригування, таблиці вже не містять. Як немає і згадки про коригування ПЗ чи ПК за нормами ст. 39 ПКУ (у зв’язку з трансферним ціноутворенням, яке зараз не поширюється на ПДВ).

А от у Таблиці 1 з’явилися спеціальні службові рядки до рядка «Інші» з зазначенням умовних ІПН. Тобто, тепер, коли платник податків коригує ПЗ, раніше визнані за операціями з неплатниками податку, з нерезидентами, за умовними поставками і т. д., він буде відображати їх у розрізі умовних ІПН, зазначених у відповідних РК до ПН.

Додаток 2 (Д2)

До цього Додатку повернулася функція розшифровки сум від’ємного значення ПДВ, яка зараховується до ПК наступних звітних періодів. Отже, це додаток затверджено в абсолютно новій редакції, і складається воно тепер тільки до рядка 21 Декларації.

Додаток 2 складається з однієї таблиці, в якій, в розрізі контрагентів (за їх ІПН) і звітними періодами виникнення, розшифровується значення від’ємної суми ПДВ, яка потрапляє в рядок 16.1 декларації за наступний звітний період.

У графі 6 таблиці, суто інформаційно, вказується сума ПДВ, сплачена постачальникам товарів (послуг), в Державний бюджет України або нараховано при отриманні послуг від нерезидента на митній території України.

Читайте також Зміни в оподаткуванні нерухомого майна 2016

Також, окремим рядком у таблиці зазначається ще один показник, за рахунок якого могло виникнути поточне від’ємне значення ПДВ (у рядку 21 декларації): це залишок суми помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ за станом на 1 липня 2015 року, на яке було збільшено значення ліміту реєстрації ПН / РК в ЄРПН, а так само на яке було збільшена сума від’ємного значення, яка склалася за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 або III квартал 2015 року.

Додаток 3 (Д3)

Додаток 3, як і раніше, містить тільки одну таблицю. Але вона так само викладена в абсолютно новій редакції (це стосується як найменування рядків, так і посилань на рядки декларації, згідно з якими вони заповнюються).Тепер:

  • У рядку 1 Таблиці наводиться Сума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 ПКУ на момент подання декларації, за вирахуванням суми, зарахованого у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (різниця між значеннями рядків 20 і 20.1 декларації)
  • У рядку 2 сума ПДВ, що була фактично сплачена у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів (послуг) або до Державного бюджету України;
  • І, нарешті, у рядку 3 визначається сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню (з рядка 1, але не більше значення рядка 2). Значення цього рядка переноситься до рядка 20.2 декларації.

Додаток 4 (Д4)

Додаток 4 (Д4), як і раніше, виконує декілька функцій. Частина з них збереглася в колишньому вигляді, частина — оновлена у відповідності із змінами, які були внесені до ПКУ щодо бюджетного відшкодування ПДВ.

Так, у Таблиці 1 Додатка 4, як і раніше, наводяться відомості, необхідні для формування показників критеріїв, встановлених оновленим підпунктом 200.19.3 ПКУ.

Але, зверніть увагу, якщо раніше вони відзначалися для підтвердження права на автоматичне відшкодування ПДВ, з 01.02.2016 року автоматичного відшкодування більше не передбачається (адже ПКУ буде виключено п. 200.18 ПКУ).Хоча ці критерії будуть необхідні тільки для відображення інформації про подані платником податків заяви про бюджетне відшкодування, у відповідному реєстрі — тих, хто відповідає критеріям, встановленим пп. 200.19.3 ПКУ, і тим, хто таким критеріям не відповідає. Відмітка про таку відповідність або невідповідність проставляється у Таблиці 3 Додатка 4.

Нагадаємо, що Додатки 2, 3, 4 подаються тільки до Декларації з кодом 0110.

Читайте також Декларація з податку на додану вартість 2016. Інструкція по заповненню

Додаток 5 (Д5)

Додаток 5 (Д5), в цілому, зберіг колишній вигляд і функції. У ньому, як і раніше, два розділи, перший з яких присвячено, відповідно, ПЗ з ПДВ, а другий — ПК з ПДВ.

Однак, у Таблиці 1 першого розділу рядок «Інші» тепер слід заповнювати в розрізі умовних ІПН контрагентів — неплатників податку та інших ІПН, зазначених у ПН, складеної при виникненні РЗ по ПДВ — це ті ПН, що залишаються у платника податків і не надаються покупцю, а також ПН, виписані на умовне постачання.

Спрощено і форму Таблиці 2 другого розділу. Тепер вона не заповнюється в розрізі рядків декларації, до яких віднесено суми ПК, а разом, по всіх «вхідних» сумами ПДВ. Довідково, із загальної суми ПК з ПДВ відображається:

  • придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів;
  • всього ПК з ПДВ за основною ставкою та ставкою 7%;
  • всього за касовим методом відповідно до пункту 187.10 ПКУ, та окремо з них за податковими накладними, складеними до 01.07.2015.

Читайте також Виправлення помилок минулих періодів у декларації з податку на прибуток 2015-2016

Так, у другому розділі з’явилася нова Таблиця 3 «Розшифровка сум податку на додану вартість, яка включена до складу податкового кредиту за звітні (податкові) періоди липень — грудень 2015 / III — IV квартали 2015 року, на підставі податкових накладних, складених до 01.07 .2015 у зв’язку із застосуванням касового методу податкового обліку згідно з пунктом 187.10 статті 187 Кодексу ». Функції цієї Таблиці і коло платників ПДВ, які її заповнювати, очевидні з її назви.

Заповнюється вона досить просто — в розрізі ІПН постачальників і періодів складання ПН у Таблиці 3 наводяться суми ПДВ, включені до складу ПК на зазначених вище вимогах.

Додаток 6 (Д 6)

Додаток 6 (Д 6) зазнав косметичні зміни, але суть інформації, яка наводиться в цьому Додатку, не змінилася.

Як і раніше, цей додаток заповнюється виключно платниками, які здійснюють неоподатковувані ПДВ операції (вони заповнюють рядок 5 нової форми декларації), та підприємствами (організаціями) інвалідів.

У Таблиці 1 Додатку 6 наводяться такі неоподатковувані операції у розрізі їх типів (тепер їх об’єднали в одну таблицю, підсумок якої має дорівнювати значенню рядка 5 Декларації), А в Таблиці 2 — Розрахунок показників щодо належності підприємства (організації) до підприємства (організації) інвалідів.

Як змінилися додатки до декларації з ПДВ 2016
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend