Податки > Податок на додану вартість > Як змінилися додатки до декларації з ПДВ 2016. Частина 2

Як змінилися додатки до декларації з ПДВ 2016. Частина 2

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

При поддержке: Пришло время переодеть вашего железного зверя в летнюю резину. Летние шины GoodYear Excellence shinadiski.com.ua/shiny-goodyear-excellence.html подходят для этих целей как нельзя лучше.

Сьогодні продовжимо вивчення нових Додатків до декларації з ПДВ, які вступили в силу з 1 лютого 2016 року. Попередню статтю по темі читайте тут Як змінилися додатки до декларації з ПДВ 2016. Крім того, розглянемо, що ж змінилося в бланку уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість.

Додаток 7 (Д7)

Додаток 7 (Д7), як і раніше, заповнюється тими платниками ПДВ, які здійснюють розрахунок (перерахунок) частки використання товарів (послуг), необоротних активів в оподатковуваних операціях (за ст. 199 ПКУ).

На відміну від Таблиці 1 цього Додатка, яка зберегла колишню форму і змінилася лише за рахунок приведених у відповідність з чинною редакцією ПКУ виносок до неї і згідно з актуальними рядками Декларації та назв граф, Таблиці 2 Додатка 7 виклали в абсолютно новій редакції.

Як і раніше, у Таблиці 2 наводиться Перерахунок частки використання товарів (послуг) та необоротних активів в оподатковуваних операціях. Як і раніше, вона заповнюється за підсумками поточного календарного року, і результати відображаються у декларації за останній податковий період року (у разі зняття платника з обліку — у декларації за останній податковий період, коли відбулося зняття з обліку).

Однак наводиться в Таблиці 2 вже не сам перерахунок, а сума податку, яка збільшує або зменшує (зі знаком «-») суму пз з ПДВ. У розрізі відповідних ПН, які були складені протягом року, та РК до них, складених останнім числом останнього податкового періоду року в результаті проведеного перерахунку.

В Таблиці 3 тепер наводиться Перерахунок частки використання необоротних активів, придбаних до 01.07.2015, в оподатковуваних операціях, аналогічно тому, як це робилося в такій же Таблиці раніше. Хоча раніше вона називалася Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях за результатами одного, двох і трьох календарних років, наступних за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію).

Читайте також Сумнівна та безнадійна дебіторська заборгованість 2016

Таблиця 4 Додатка 7 «Розрахунок розподілу сум податку на додану вартість, нарахованого (сплаченого) у зв’язку з отриманням товарів (послуг), при постачанні яких застосовуються одночасно касовий метод визначення податкових зобов’язань і податкового кредиту та загальні правила визначення податкових зобов’язань і податкового кредиту» змін не зазнала.

Додаток 8 (Д 8)

Як і раніше, цей додаток заповнюється тільки тими платниками ПДВ, які готові, відповідно до п. 201.10 ПКУ, поскаржитися на контрагента, який не дав чи не зареєстрував ЄРПН податкову накладну (розрахунок коригування), а так само припустився помилки при складанні цих первинних документів.

Тепер цей додаток містить одну таблицю, яка, по суті, відповідає Таблиці 2 попередньої форми Додатка. Її доповнили окремим рядком 2 щодо назви документа (податкову накладну чи розрахунок коригування). Це дозволяє реалізувати на практиці торічні зміни до п. 201.10 ПКУ і скаржитися не тільки на порушення при складанні (реєстрації) ПН, а й на аналогічні порушення за РК, допущені постачальником(покупцем).

А ось для того, щоб поскаржитися на те, що постачальник взагалі не склав потрібну ПН або РК, тепер в Додатку 8 окремих рядків не передбачено.

Читайте також Зміни в оподаткуванні нерухомого майна 2016

Додаток 9 (ДС 9)

Додаток 9 (ДС 9) заповнюється виключно при заповненні платником ПДВ декларації з кодом 0121-0123, 0130. Як і раніше, в ньому наводиться Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг).

Звертаємо увагу на те, що в новій формі Додатка 9 такий розрахунок здійснюється в розрізі:

  • зернових та технічних культур (графа 3 Таблиці Додатка);
  • продукції тваринництва (графа 4 Таблиці Додатка);
  • інших сільськогосподарських господарських товарів (послуг) (графа 5 Таблиці Додатка).

Ці зміни у формі Додатку 9 пов’язані зі змінами, внесеними ст. 209 ПКУ, набрали чинності з 01.01.2016 р.

Додаток 10 (ДС 10)

Цей Додаток називається «Розрахунок сум податку на додану вартість за операціями з сільськогосподарськими товарами (послугами), що підлягають сплаті до державного бюджету і перерахуванню на спеціальний рахунок» і є абсолютно новим додатком до декларації з ПДВ. Заповнюється він виключно при заповненні платником ПДВ декларації з кодом 0121-0123, 0130.

Додаток 10 має три таблиці:

  • У Таблиці 1 наводиться розрахунок сум ПДВ по операціях із зерновими та технічними культурами, що підлягають сплаті в державний бюджет і перерахуванню на спеціальний рахунок.
  • У Таблиці 2 наводиться розрахунок сум ПДВ за операціями з продукцією тваринництва, що підлягають сплаті в державний бюджет і перерахуванню на спеціальний рахунок.
  • У Таблиці 3 наведено Розрахунок сум ПДВ за операціями з сільськогосподарськими товарами (послугами) (крім операцій з зерновими і технічними культурами і операцій з продукцією тваринництва), що підлягають сплаті в державний бюджет і перерахуванню на спеціальний рахунок.

Читайте також Декларація з податку на додану вартість 2016. Інструкція по заповненню

Таким чином, в цих таблицях Додатка 10 окремо розраховуються суммы ПЗ і ПК за вказаними видами операцій, на виконання вимог поточної редакції ст. 209 ПКУ. Якщо в результаті такого розрахунку виникає позитивна різниця між сумами ПЗ і ПК, вона підлягає частково сплаті до держбюджету, частково на спеціальний або поточний рахунок платника ПДВ (в залежності від його статусу). Пропорції такого перерахування зараз встановлені у п. 209.2.2 ПКУ, і саме їх повинен дотримуватися платник при заповненні цього додатка.

Зміни у бланку Уточнюючого розрахунку

Форма уточнюючого розрахунку, як і раніше, є копією декларації, а отже, його рядки піддалися тим же змінам, що і сама декларація.

Однак, у «шапці» УР прибрали посилання на пункти ст. 50 ПКУ, за яким він подається. Крім того, в Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ тепер замість:

«Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному статтею 50 глави 2 розділу II Кодексу»

сказано:

«Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному абзацом четвертим пункту 50.1 статті 50 розділу II Кодексу».

А про що ж говорить цей четвертий абзац? Про право платника надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

Читайте також Виправлення помилок минулих періодів у декларації з податку на прибуток 2015-2016

Тобто, тепер УР до Декларації з ПДВ можна подавати тільки як самостійний документ, а подання її у складі декларації (як додаток) не передбачено!

Зверніть увагу також на те, що у зв’язку із змінами, внесеними до заповнення другого і третього розділів декларації, сума штрафу (3% від суми недоплати) тепер відображаються в УР у рядку 18.3.

Як змінилися додатки до декларації з ПДВ 2016. Частина 2
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend