Як зареєструватися приватним підприємцем

Якщо вам більше до смаку росіська мова, читаємо цю тему на російській. Якщо ви потрапили на цю сторінку, ви прийняли дуже серйозне рішення – ви вирішили стати суб’єктом підприємницької діяльності, тобто отримати статус фізичної особи підприємця для того, щоб вести бізнес офіційно та сплачувати податки. Тут розписана покрокова інструкція, що вам треба робити, куди йти, які документи вам необхідні і так далі.

Основні нормативні документи, які регулюють реєстрацію ФОП та взяття його на облік у державних органах

 1. Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 №755-IV.
 2. Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 №1588.
 3. Постанова правління ПФ «Про затвердження Порядку взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 27 вересня 2010 року N 21-6.

 

Які документи буде мати підприємець після проведення всіх процедур реєстрації та взяття на облік?

 1. Виписка з Єдиного державного реєстру.
 2. Довідка про взяття фізичної особи — підприємця на облік в органі державної податкової служби (форма №4-ОПП).
 3. Повідомлення про взяття на облік фізичної особи підприємця платника єдиного соціального внеску (Пенсійний фонд).

 

Крок 1. Реєстрація підприємцем у Єдиному державному реєстрі

Найперший крок – йдемо до державного реєстратора до виконкому за своїм місцем проживання. До цього визначаємо види діяльності, якими будемо займатися, згідно КВЕД. Питання по кодам задаємо у цій темі kved-t219.html . Згідно статті 42 Закону №755 подаємо державному реєстратору наступні документи:

 1. Заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця. Форму картки можна скачати на цій сторінці.
 2. Копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків; (простими словами – ідентифікаційний номер платника податків або ІПН).
 3. Документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця. (У виконкомі на стіні оголошень повинні бути вказані реквізити рахунку, куди треба сплачувати реєстраційний збір. Сплачуємо збір та надаємо платіжне доручення державному реєстратору).

Згідно частини 3 статті 42 Закону №755 державному реєстратору забороняється вимагати інші документи, ніж наведені вище. Для розмови з державним реєстратором при собі обов’язково треба мати паспорт.
Держреєстратор приймає рішення щодо реєстрації підприємця та вносить запис до Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію фізичної особи підприємця не пізніше двох робочих днів з дня надходження документів. На наступний день після внесення запису громадянину видається виписка з Єдиного державного реєстру. Це його головний документ, який посвідчує його реєстрацію підприємцем. Статтю про виписку читайте тут http://byhgalter.com/zmini-u-podatkovij … j-sistemi/ .

Крок 2. Взяття приватного підприємця на облік у податковій службі

Згідно пункту 6.1 Наказу 1588 податкова служба самостійно бере на облік приватного підприємця після того, як отримує від державного реєстратора відомості про державну реєстрацію підприємця.
Не чекаючи надіслання державним реєстратором відомостей, підприємець, маючи на руках виписку з Єдиного державного реєстру може самостійно піти до податкової служби та написати заяву за формою 5-ОПП (бланк заяви можна скачати на цій сторінці). У податковій підприємцю доведеться пред’явити виписку.
Взяття на облік у податковій службі здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення від державного реєстратора або від дня отримання заяви за формою №5-ОПП від підприємця. Після цього ФОПу видається довідка про взяття фізичної особи — підприємця на облік в органі державної податкової служби (форма №4-ОПП).

Крок 3. Взяття підприємця на облік у Пенсійному фонді

Державний реєстратор повідомляє Пенсійний фонд про проведення державної реєстрації підприємця так само, як і податкову службу. Пенсійний фонд повинен взяти підприємця на облік не пізніше наступного робочого дня, наступного за днем отримання інформації від державного реєстратора.
Пенсійний фонд, в свою чергу, направляє інформацію до :
Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який присвоює підприємцю відповідний клас професійного ризику виробництва.
Не пізніше наступного робочого дня з дня взяття на облік Пенсійний фонд надсилає або видає підприємцю повідомлення про взяття на облік. Постановою №21-6 не передбачено самостійне написання підприємцем заяви, я у випадку з податковою службою. Тому, підприємцю просто треба чекати, поки ПФ не видасть йому повідомлення.

Крок 4. Відкриття банківського рахунку

Відкривати рахунок чи ні, залежить від специфіки діяльності підприємця. Для відкриття підприємницького рахунку, різні банки вимагають різні документи. Нижче наведений перелік необхідних документів на прикладі Приватбанку.

 1. Виписка з Єдиного державного реєстру або свідоцтво про держреєстрацію – копії, завірені нотаріальна або працівником банку.
 2. Довідка про взяття на облік у податковій службі за формою №4-ОПП – копія.
 3. Повідомлення про взяття на облік як платника єдиного соціального внеску – копія.
 4. Заява про відкриття поточног рахунку та картка зі зразками підписів та печатки (договір) – нададуть у банку.

 

Крок 5. Отримання печатки.

Підприємець не обов’язково повинен мати печатку. Але, в деяких випадках, наявність печатки є обов’язковим. В яких саме, читайте тут http://byhgalter.com/pechatka-pidpriyem … tovlennya/ .
У 2011 році обов’язків дозвіл Міністерства внутрішніх справ на виготовлення печаток було скасовано. Тепер, для її виготовлення треба лише звернутися до фірми, яка цим займається. Необхідні документи приблизно наступні:
1. Заява.
2. Копія виписки з реєстру (або свідоцтва про держ.реєстрацію).
3. Копія нотаріальної довіреності (якщо печатка замовляє довірена особа).
4. Паспорт (копія паспорта).
5. Ескіз.

Яку систему оподаткування обрати та як здавати звіти та сплачувати податки?

У підприємця є два варіанти: загальна система оподаткування або єдиний податок.
Як сплачувати податки та здавати звіти на загальній системі оподаткування читайте тут fop-na-zagalniy-sistemi-opodatkuvannya-pitannya-ta-vidpovidi-t33.html/
Як сплачувати податки та здавати звіти на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок) читайте тут fop-na-edinomu-podatku-vse-shcho-treba-znati-t27.html.
Перелік всіх багатенних та дуже інформативних тем форуму дивіться у путівнику по форуму putivnik-po-forumu-t252.html.

Коментарі:

 dmkushnir » 16 янв 2013, 15:31

я чув про довіреність якусь при реєстрації ФОП. Можна більш детально?

bykashka » 16 янв 2013, 16:25

ну это если предприниматель регистрируется не сам, а за него кто то ходит и все делает

 dmkushnir » 16 янв 2013, 17:18

варіант, можна більш детально

 bykashka » 19 янв 2013, 16:57

Доверенность нотариально заверенная оформляется и все. Так делают, например, юридические фирмы.

 fedik » 31 июл 2013, 13:12

а коли найкраще проводити реєстрацію, щоб без зайвого клопоту відразу працювати по спрощеній системі оподаткування?

fedik » 12 авг 2013, 15:10

fedik писал(а):а коли найкраще проводити реєстрацію, щоб без зайвого клопоту відразу працювати по спрощеній системі оподаткування?

розібравсь, ніби на початку місяця найкраще

 nastya_kalinina » 10 янв 2014, 16:28

Випадково знайшла шикарний сайт, на якому заповнюєш анкету і роздруковуєш правильно заповнену форму для реєстрації СПД. Програма створює майже всі форми. http://www.docadvocat.com.ua/

 str1014 » 28 май 2014, 09:52

подскажите, если работаешь только 1 сезон, можно остальное время не платить налоги? Спасибо

dima-ok15 » 24 ноя 2014, 21:03

Підкажіть
Якщо я хочу запустити інформаційний портал свого міста
Чи потрібно мені для цього оформлювати ПП чи для цього є якась інша реєстрація ?
Заздалегідь спасибі !

 ladytat » 20 фев 2015, 08:30

Может кому пригодится как заполнить карточку регистрационную, видео

Елена0805 » 03 мар 2015, 11:40

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка чи можна перереєструватись фізичній особі підприємцю на юридичну особу? якщо так то що для цього портібно?

 PMAngel » 20 июл 2015, 13:16

Описание как заегистрироваться по интернету: http://spd-ua.livejournal.com/722.html

odyn_07 » 25 фев 2016, 17:35

Доброго дня! В мене таке питання до вас шановна адміністрація сайту. Я зареєструвався в держреєстратора як приватний підприємець. Планував займатися ремонтом компьютерноіі техніки але зараз я не маю можливості займатися цією справою. В податковій службі я не реєструвався і ніякі бланки не заповнював. В мене таке питання чи зможу я через деякий час закрити підприємця, які мені для цього потрібно здати звіти і чи потрібно сплачувати які небудь податки? Наперед вдячний. І ще цікавить таке питання — на якій системі оподаткування я буду в податковій.

 vnuk » 25 мар 2017, 14:55

З моменту державної реєстрації ФОП, Ви автоматично перебуваєте на загальній системі оподаткування!
Як зареєструватися приватним підприємцем
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *