Податки > Інші податки та збори > Як заповнити звіт за формою 1-ДФ. Детальна інструкція та зразок.

Як заповнити звіт за формою 1-ДФ. Детальна інструкція та зразок.

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Шановний відвідувач мого блогу, стаття на цій сторінці дещо морально застаріла. Вона була написана у 2010 році до вступу в силу Податкового кодексу. Пропоную ознайомитися із новими статтями, адаптованими під вимоги діючого законодавства. Читаємо статті

Заповнення звіту за формою 1дф 2011. Інструкція по заповненню та порядок подання

Особливості заповнення податкового звіту за формою 1дф

Перехідні відпускні. Відображення у формі 1дф.

Згідно п.1.15 Закону про податок з доходів [1], працедавці, тобто особи, які мають статус податкових агентів щодо своїх найманих працівників зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб. Також вони мають подавати звітність щодо осіб, яким було нараховано ПДФО.

Звітністю з податку з доходів щодо найманих працівників є форма № 1-ДФ. Бланк форми можна скачати тут. Особливості її заповнення регулює Порядок [2]. Форма 1-ДФ подається до органу податкової служби за місцем реєстрації юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи-суб’єкта підприємницької діяльності протягом 40 календарних днів наступних за звітним періодом, тобто кварталом.

Згідно Порядку звіт за формою № 1-ДФ може подаватися:

—         на паперовому носії формату а4 (заповнювати слід або машинописним текстом, або друкованими літерами від руки);

—         в електронному вигляді (зазвичай на дискеті) з роздрукованою копією. Роздруковану копію необхідно завірити підписом керівника, головного бухгалтера та скріпити печаткою (для юридичних осіб), підписом та печаткою, за її наявністю (для фізичних осіб-підприємців).

Також можливе подання звіту за формою № 1-ДФ в електронному вигляді електронною поштою (за наявності електронного цифрового підпису). У цьому разі звіт заповнюється за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке можна безкоштовно отримати у податковій. Особливостям заповнення форми 1-ДФ за допомогою спеціального програмного забезпечення та подання звіту до податкової електронною поштою буде присвячена окрема стаття.

Форму № 1-ДФ необхідно підготувати у двох примірниках, один з яких залишиться у податковій. Інший, після проставляння на ньому штампу та підпису податкового інспектора, вам повернуть. Цей екземпляр необхідно неодмінно зберегти.

Отже, переходимо безпосередньо до заповнення звіту за формою № 1-ДФ. На зображеннях я постарався відзначити пункти, необхідні для заповнення (малювалося у фотошопі, тож прошу сильно не сварити за мої художества). Зображення клікабельно.

  1. Ставимо номер сторінки податкового розрахунку.
  2. Відмічаємо необхідну клітинку, в залежності від того, що це за розрахунок.
  3. Поле “Порція” заповнюється працівником податкової служби.
  4. Тут, думаю, все зрозуміло. Якщо значущих цифр менше ніж клітинок, то пусті клітинки доповнюються нулями.
  5. Ставимо галочку у необхідну клітинку, в залежності від статусу суб’єкта підприємницької діяльності.
  6. Проставляється чисельність штатних працівників облікового складу суб’єкта підприємницької діяльності. Якщо за звітний квартал було звільнення працівників, то проставляється найбільша штатна чисельність, яка була за звітний період.
  7. Ставимо кількість працівників, що працювало за звітний період за сумісництвом та за цивільно-правовими договорами.
  8. Ставиться арабськими цифрами порядковий номер кварталу і рік.

По цій частині форми, я думаю, більше питань виникнути не повинно. Переходимо до наступної частини форми. Зображення клікабельно.

Як заповнити звіт за формою 1-ДФ. Детальна інструкція та зразок.

 
Графа 2. Ставимо ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків, щодо якої подаємо податковий розрахунок.

Графа 3а. Відображається дохід, що було нараховано фізичний особі за звітний квартал. Необхідно вказувати повну суму доходу, у яку входить нарахований податок з доходів фізичних осіб, суми внесків до пенсійного фонду та фондів соціального страхування.

Графа 3. Відображаємо суму виплаченого доходу за звітний період. Тобто, якщо заробітна плата, що була нарахована, наприклад, у березні, а виплачена у квітні, то вона відноситься до березня, та відображається у податковому розрахунку за перший  квартал.

Графа 4а. Ставимо суму нарахованого податку з доходу фізичної особи.

Графа 4. Ставимо суму податку, що було фактично перераховано до бюджету на дату подання податкового розрахунку.

Всі суми у цих графах відображаються у грошовій формі у національній валюті, у гривнях з копійками.

Графа 5. Ставимо цифру ознаки доходу. Довідник ознак доходів можна подивитися у вищезгаданому Порядку. Слід відзначити, що на кожну фізичну особу, щодо якої подається податковий розрахунок, заповнюється стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. У кожному рядку необхідно обов’язково заповнювати графу 2 “Ідентифікаційний номер”.

Графи 6 та 7 заповнюються, щодо фізичної особи, тільки у тому разі, якщо вона приймалась або звільнялась з роботи у звітному кварталі. Якщо якась подія мала місце у податковому періоді, то у відповідну графу ставиться дата у форматі число, місяць, рік. Наприклад: 22.04.2010.

Графа 8. Ставиться ознака податкової соціальної пільги, згідно з довідником ознак соціальних пільг, який є у додатку до вищезгаданого Порядку. Якщо у звітному періоді до фізичної особи не застосовувалася соціальна пільга, то у рядку ставиться прочерк.

Графа 9. Остання дев’ята графа заповнюється тільки для “нового звітного” та “уточнюючого” податкового розрахунків. “Нуль” ставиться, якщо рядок треба ввести, “одиниця” – якщо рядок треба вилучити.

У останньому рядку ставляться загальні суми за графами 3, 3а, 4 та 4а.

Нижня частина форми заповнюється дуже просто, та питань, зазвичай, ні у кого не виникає. На останнє, викладаю вам зразок заповненої форми № 1-ДФ. Це примірник звіту, з відміткою посадової особи, що повертається та залишається у бухгалтерії підприємства. Натисніть на зображення, для того, щоб роздивитися їх в повному розмірі.

Як заповнити звіт за формою 1-ДФ. Детальна інструкція та зразок.

 

 

Як заповнити звіт за формою 1-ДФ. Детальна інструкція та зразок.

Якщо вами були виявлені помилки у формі 1-ДФ, яку ви вже встигли подати до податкової, то не слід засмучуватися. Відповідальності за подання форми 1-ДФ із помилками діючим законодавством не передбачено. Якщо помилка була виявлена самостійно до закінчення граничного строку подання звіту, тобто раніше ніж 40 днів після закінчення звітного періоду, потрібно просто подати новий звітний податковий розрахунок. Якщо ж помилка була виявлена після закінчення граничного строку подання звітності, то необхідно подати уточнюючий податковий розрахунок.

Сподіваюся, що інформація, яку я вам надав, стане вам у пригоді та допоможе вам заповнити звіт за формою № 1-ДФ. Отже бажаю вам заповнювати податкову звітність без помилок та подавати її вчасно, для того щоб не виникало конфліктних ситуацій зі “злими” податківцями.

Перелік використаних джерел.

  1. Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” вiд 22.05.2003  № 889-IV.
  2. “Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку “ затверджений Наказом ДПАУ вiд 29.09.2003  № 451.

 

Як заповнити звіт за формою 1-ДФ. Детальна інструкція та зразок.
5 (100%) 1 vote

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.92MB/0.00080 sec