Податки > Єдиний соціальний внесок > Як заповнити звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) за січень 2016 року. Роз’яснення ДФСУ

Як заповнити звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) за січень 2016 року. Роз’яснення ДФСУ

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

У зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI законотворцями готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Але нова форма звіту ще находиться в стадії розробки, а термін надання звіту з ЄСВ (додаток 4 до Порядку №435) за січень 2016 року спливає 22 лютого. В цій статті ми розповімо як правильно надати звіт за січень.

Читайте также Приклад заповнення додатку 4 по ЄСВ із застосуванням понижуючого коефіцієнту

Державна фіскальна служба України в листі №2844/7/99-99-17-03-01-17 від 28.01.2016 року наголосила, що до затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органу доходів і зборів за формою згідно з додатком 4 до Порядку № 435 з заповненням всіх необхідних реквізитів.

Незважаючи на введення з 01.01.2016 р. єдиної ставки ЄСВ (22%) податківці радять рядки таблиці 1 Звіту заповнювати в розрізі видів доходу. Тобто рядок 2 «Сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами та оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, на яку нараховується єдиний внесок» та рядок 3 «Нараховано єдиного внеску» потрібно розшифровувати, як і раніше.

В зв’язку з тим, що утримання єдиного соціального внеску з 01.01.2016 р. скасовано, то не має потреби заповнювати рядки 4, 4.1-4.3 таблиці 1 в яких зазначається сума нарахованої заробітної плати, з якої утримуються внески. Також залишаться пустими рядки 5, 5.1-5.5 таблиці 1 (утримано єдиного внеску).

Читайте також Як не платити індексацію і отримати право на застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ

Нагадаємо, що таблиці 2 та 8 формуються лише районними (міськими) управліннями соціального захисту населення про нарахування сум єдиного внеску батькам — вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам, за осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку тощо.

Таблиці 3, 9 формуються страхувальниками, які нараховують та сплачують єдиний внесок за осіб, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України та інших утворених відповідно до закону військових формувань. Таблиця 4 надається в разі якщо страхувальник сплачує єдиний внесок за осіб із числа військовослужбовців.

Як і раніше, таблицю 5 потрібно заповнювати лише в тому випадку, коли протягом місяця, за який надається звіт, у страхувальника відбулись відповідні зміни:

  • було укладено або розірвано договір цивільно-правового характеру;
  • відбувались зміни в кадровому составі (прийом та звільнення працівників);
  • працівниці надано відпустку по вагітності та пологах, по догляду за дитиною до трьох років, або по догляду за дитиною від трьох до шести років.

Читайте також Понижуючий коефіцієнт з єдиного соціального внеску. Хто має право, як отримати і розрахувати?

Таблицю 6 додатку 4, як і раніше, потрібно формувати в розрізі кожної застрахованої особи. Відповідно до змін в законодавстві в цій таблиці залишається незаповненим стовбець 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)».

Раздумываете над интерьером вашей квартиры? Большой выбор жалюзи, ролетов, рулонных штор и прочих аксессуаров для ваших окон вы можете посмотреть здесь http://proem.in.ua/zhalyuzi-dnepropetrovsk. Жалюзи в Днепропетровске от торгово монтажной компании Проем.

Як заповнити звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) за січень 2016 року. Роз’яснення ДФСУ
Оцініть статтю

One Response to Як заповнити звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) за січень 2016 року. Роз’яснення ДФСУ

  1. Тетяна:

    як заповнити звіт по єсв з 1 найманим

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend