Податки > Єдиний податок > Як заповнити заяву на єдиний податок? Дивимось відео та переходимо на спрощену систему оподаткування

Як заповнити заяву на єдиний податок? Дивимось відео та переходимо на спрощену систему оподаткування

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Є така компанія, яка займається наданням послуг зі створення відеоуроків та відеоінструкцій. Їх сайт video-help.com.ua. На днях, я отримав листа від їх керівника Віктора Гриценка, в якому він запропонував розмістити невеличке відео по заповненню заяви на єдиний податок 2012. Це відео чекає вас вкінці статті, проте, для початку пропоную ознайомитися зі свіжою інформацією щодо порядку подання заяви на спрощену систему оподаткування.

Подання заяв про застосування спрощеної системи оподаткування в самому розпалі. За інформацією з офіційного сайту Державної податкової служби України, тільки за чотири робочі дні нового 2012 року суб’єктами господарювання, які обирають єдиний податок було подано 172 тисячі заяв.

У минулий раз, я викладав бланк заяви на єдиний податок 2012. На момент написання тієї статті було ще дуже мало офіційної інформації. Тому, про те, як буде дивитися на ті чи інші моменти процесу подання заяви податкова служба, можна було тільки здогадуватися.

На сьогоднішній день, після першого тижня, протягом якого податкова служба приймала заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, з’явилося трохи офіційної інформації.

Чи треба подавати розрахунок доходу за попередній календарний рік?

У попередній статті я трохи зачепив цей момент та висловив припущення, що тим підприємцям, які у 2011 році були на єдиному податку та подають заяву, не треба додавати до неї розрахунок доходу за попередній календарний рік. Таке припущення, ґрунтувалося на тому, що зазначений розрахунок згадується у Податковому кодексі лише у пункті 298.1.4, в якій описується перехід на єдиний податок із загальної системи оподаткування.

Читачі, які прокоментували попередню статтю, не підтвердили це припущення. Розрахунок доходу за попередній календарний рік вимагають у всіх суб’єктів господарювання, які подають заяву.

Проте, чи грунтується це на вимогах Податкового кодексу? Чи розрахунок вимагають просто «про всяк випадок»? У єдиній базі податкових знань з’явилося питання з цього приводу, проте відповіді на нього ще немає.

В будь якому разі, заповнити та подати цей розрахунок не так вже і важко.

Чи можна надіслати заяву поштою?

Відповідно до пункту 4 «Порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування» №1675 від 20.12.2011 заяву можна подати поштою. Проте, який день буде вважатися датою подання заяви до податкової служби: дата відправлення поштою чи дата надходження листа безпосередньо до податкової інспекції? З цього приводу на офіційному сайті ДПС з’явилася наступна інформація:

«Якщо заява про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування направлена до податкового органу поштою, то датою подання такої заяви буде вважатись дата надходження її до податкового органу, тобто дата реєстрації в журналі реєстрації вхідної кореспонденції.»

Отже, подавати заяву на єдиний податок поштою не варто.

Як заповнити заяву на єдиний податок? Дивимось відео

Дивимось обіцяне відео, яке було створено компанією http://video-help.com.ua/.

Отже, заповнюємо заяву правильно, подаємо її вчасно та становимося платниками єдиного податку.

Як заповнити заяву на єдиний податок? Дивимось відео та переходимо на спрощену систему оподаткування
Оцініть статтю

10 Responses to Як заповнити заяву на єдиний податок? Дивимось відео та переходимо на спрощену систему оподаткування

  1. Сергій:

    Не зрозуміло у відеоролику про використання даних з Свідоцтва про реєстрацію, адже це свідоцтво відмінили ще у травні 2011 року? Чи я щось пропустив?

  2. Olga:

    Очень хорошее видео, все четко и понятно. Свидетельство действительно отменили, но у тех, кто был зарегистрирован раньше, оно осталось. А тем, у кого нет свидетельства, нужно смотреть данные в вытяге.
    А меня вот интересует вопрос Книги учета доходов. Если фоп во 2й группе реализует товары на рынке, есть 5 наемных работников, сколько книг вести? Одну или на каждого работника?

  3. Оксана:

    Мне кажется что на каждого работника, кто имеет отношение к кассе.

  4. Olga:

    В Порядке заполнения книги учета доходов ничего о работниках не сказано. Такое впечатление, что на работников не нужно. И заполняется она по итогам дня, а не сразу после получения дохода. Я так поняла, что реализаторы учитывают сами как хотят, а потом все это заносится в одну книгу. Но как-то странно: и без книг учета доходов и без РРО работать.

  5. Сергій:

    Сьогодні подавав заяву, яку заповнив по відео, в податковій причепилися до пункту 5.2 Зміна ставки єдиного податку, сказали його не заповнювати, бо я нічого не змінюю, аналогічно пункту 5.3, 5.4 и т.д., дані по групі та ставкам заповнені в пункті 8 Обрана система єдиного податку. Сказали переписувати, а я чергу відстояв, прийшлося відвойовувати. Все таки прийняли.

  6. Микола:

    Сьогодні стикнувся із такою проблемою щодо видів діяльності: інспектор каже, що консультування із питань комерційної діяльності та управління не підпадає під ЄП; в консультації тієї ж податкової кажуть, що підпадає; відповідно до закону не підпадає під ЄП управління підприємствами, але по старому КВЕДу – це вже інший вид діяльності, а от в новому КВЕДі вони об’єднані, тому теоретично підстава відмовити є. Але чи можу я змінити види діяльності і подати в заяві види діяльності по новому КВЕДу, коли в законі написано вказувати по старому? Чи приймають заяви із новими даними по КВЕДу 2010?

  7. Сергій:

    В заяві пункт 10 Обрані види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2005, тобто «старі» КВЕДи заповнюються. Думаю по новим не пройде. Будуть виписувати свідоцтво про ЄП, а нові КВЕДи не впишуть, бо державні реєстратори ще не вносять нові КВЕДи, і процес зупиниться, а тоді можна не встигнути до 25 січня, поки розберуться, що до чого. Хоча це тільки моя думка.

  8. Мельник М.:

    А в Рівному всі підприємці кинулись до реєстраційної палати міняти старі свідоцтва на витяги з новими КВЕДами.Черга по списку формується, я на всякий випадок записалася 529-ю. Тільки поки що не розумію навіщо…

  9. Валерій:

    Вітаю Вас шановні підприємці, прошу допомгти в такому питанні, я вирішив стати фізичною особою-підприємцем, основний вид діяльності буде розробка/підтримка/розкрутка веб сайтів. Також два другорядних, перший це посередництво поліграфічних послуг, тобто звичайні люди роблять замовлення візитних карток або буклетів або будь-якої іншої поліграфічної продукції, а я в свою чергу обробляю це замовлення, передаю в компанію яка займається полігр. прод. вона робитить продукцію і відправляє мені. Другий додатковий вид діяльності це роздрібна торгівля, але товар який я буду продавати буде без документів за скільки я цей товар придбав. Наскільки я зрозумів зміни в законодавстві моя діяльність підпадає під третю категорію спрощеного оподаткування.
    З основним видом діяльності проблем не виникає, а от з ПОСЕРЕДНИЦТВОМ поліграфічних послуг я не розумію до якого виду діяльності його віднести за КВЕД, також скажіть будь-ласка і до якого виду діяльності віднести роздрібну торгівлю за КВЕД, якщо товари будуть різних видів (флешки, телефони, а також товари які не відностяться до техніки та приладів)? І чи підлягають ці види діяльності під патентування за новим законодавством?

  10. Александр:

    спасибо за помощь

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.92MB/0.00077 sec