Податки > Єдиний податок > Як заповнити та подати заяву на єдиний податок (спрощену систему оподаткування)

Як заповнити та подати заяву на єдиний податок (спрощену систему оподаткування)

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Консультант. Автор статей з бухгалтерського та податкового обліку. З радістю відповім на ваші питання у коментарях.

При поддержке: Вы повредили свой телефон и решили, что он уже не подлежит ремонту? Обратитесь в компанию remfon.ru, которые делают meizu ремонт а также ремонты многих других телефонов. Они отремонтируют любой телефон.

Чинний ПКУ (ст. 298) чітко визначає перелік документів, які вимагаються від платника податків, який бажає обрати для своєї господарської діяльності спрощений режим оподаткування. Зокрема, це:

  1. Заява про реєстрацію суб’єктом єдиного податку;
  2. Розрахунок суми всіх доходів заявника за попередній календарний рік.

Зазначені вище документи повинні бути в обов’язковому порядку складені за формою, спеціально затвердженою Мінфіном (його наказом №1675 від 20.12.2011 р.).

Читайте також Як платнику єдиного податку змінити групу

Важливо: подання будь-яких інших документів для реєстрації платником єдиного податку правилами чинного законодавства нашої країни не передбачено, відповідно, всі вимоги податкового органу надати йому додаткові документи є незаконними.

Порядок заповнення заяви про застосування до особи спрощеної системи оподаткування

Стаття 298 ПКУ (п. 3) містить чіткий перелік даних, які повинні бути в обов’язковому порядку зазначені заявником у своїй заяві на реєстрацію «єдиноподатником», а саме:

  • повне найменування та його код згідно з ЄДРПОУ – для юросіб або ПІБ фізичної особи та її ідентифікаційний код (паспортні дані при відмові в його отриманні) – для ФОП;
  • адреса реєстрації цього платника податків;
  • місце здійснення ним своєї діяльності;
  • види господарської діяльності платника податків згідно з КВЕД і види товарів, що він виробляє (при наявності виробництва);
  • бажані ставки єдиного податку (його групи) та вибрані ставки податку – при їх зміні;
  • середньооблікова кількість працівників – для заявника — юр. особи або кількість осіб, які перебувають з ФОП в трудових відносинах – для підприємця;
  • дата або період, з яких планується застосування до заявника спрощеної системи.

Згідно з правилами ПКУ, платник податків має право подати свою заяву на застосування до нього спрощеного режиму оподаткування всього 1 разів на протязі одного і того ж календарного року. При цьому дана заява за законом подається не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного податкового кварталу.

Читайте також Ставки єдиного податку для фізичних осіб підприємців ФОП

Способи подачі документів для здійснення реєстрації платником єдиного податку

В даний час законодавством передбачені наступні варіанти надання в податкові органи заяв для реєстрації осіб платниками єдиного податку:

  1. особисто керівником юр. особи (або ж фіз. особою-підприємцем) або іншою уповноваженою особою;
  2. шляхом надсилання заяви поштою (обов’язково з його описом вкладення, повідомленням про вручення листа);
  3. у вигляді електронного документа, скріпленого електронним підписом – через засоби електронного зв’язку;
  4. як доповнення до реєстраційної заяви, яка подається реєстратору в процесі держ. реєстрації даного суб’єкта господарювання.

Особливості початку застосування до особи спрощеного режиму оподаткування

Читайте також Мобілізація та демобілізація ФОП. Як сплачувати податки та подавати звітність

Згідно з правилами, викладеними в ПКУ, суб’єкти господарювання отримують статус платника єдиного податку з наступної дати:

  • підприємці, які подали до завершення календарного місяця, в якому проводилася їх держ. реєстрація, свої заяви на застосування до них спрощеної системи зі ставкою податку, визначеною для 1-ї та 2-ї групи – з 1-го числа наступного за ним місяця;
  • новостворені суб’єкти господарської діяльності, які подали протягом десяти днів з дати їх держ. реєстрації свої заяви про застосування до них спрощеної системи зі ставкою податку, визначеною для 3-ї групи (без сплати при цьому ПДВ) – з дати їх державної реєстрації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.87MB/0.00096 sec