Як заповнити реєстраційну картку для отримання витяга з ЄДР

Константин Деменков

Константин Деменков

Незалежний фінансовий консультант. Буду радий відповісти на ваші питання у коментарях.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – Реєстр) є систематизованою базою даних, що утворюється з метою інформування широкого кола зацікавлених суб’єктів (включаючи учасників цивільних правовідносин) про достовірні відомості внесених до нього об’єктів. Оскільки інформація в такому реєстрі визнається загальнодоступною (за винятком деяких випадків), чинним законодавством встановлено організаційно-правові форми джерел інформації та порядок їх отримання.

Читайте також Як отримати безкоштовні електронні ключі для подання звітності?

Які види витягу з ЄДР існують

Окреме місце тут належить витягу з єдиного державного реєстру. У своєму змісті він містить сформовані за певним критерієм ідентифікаційні відомості про юридичну особу/фізичну особу-підприємця (чи позначку про відсутність такої інформації). Залежно від сформованого критерію та, відповідно, наданої інформації розрізняють такі види витягів: базовий, розширений, вибірковий.

Яким нормативним документом затверджена форма запиту на витяг з Єдиного державного реєстру?

Профільним нормативно-правовим актом, що стосується отримання витягу, є наказ Мін’юсту від 14.12.2012 № 1846/5. В ньому зафіксовано єдиний загальнодержавний порядок надання відомостей з Реєстру. Він врегульовує всі істотні аспекти процедури отримання витягу з Реєстру, зокрема: її етапи, пакет необхідних документів, форма запиту тощо.

Читайте також Як підприємцям приймати готівку? Який документ видавати покупцеві?

Так, для отримання довідкових даних з Реєстру необхідно сформувати запит, який подається особисто, поштовим повідомленням або через спеціалізовану Інтернет-сторінку. Запит українською мовою заповнюється за бажанням запитувача машинодруком, від руки чи за допомогою електронної форми. Крім того, до нього обов’язково додається:

• підтверджуючий платіжний документ щодо оплати проведення операції з надання відповідної інформації;

• а в разі подання електронного повідомлення – відскановану копію платіжного документу за умови, що вона здатна для адекватного сприйняття людиною.

Читайте також Кредитна історія позичальників: що це таке і на що вона впливає?

У разі відправлення повідомлення через мережу Інтернет воно повинно бути обов’язково посвідчено електронним цифровим підписом.

Скільки коштує отримання витягу з Єдиного державного реєстру?

Надання відомостей з Реєстру вважається адміністративною послугою, а тому за неї доведеться сплатити кошти. Але для цього зовсім не обов’язково брати кредит на credit365.com.ua. Коштує така послуга не надто дорого. За кожен випадок формування витягу з Реєстру зацікавлений суб’єкт повинен сплатити 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян. Причому 20 % одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян встановлюється на один аркуш інформації, що розміщується на бланку відповідного зразка.

Як заповнити реєстраційну картку для отримання витяга з ЄДР
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00036 sec