Як заповнити податкову накладну за щоденними підсумками операцій?

Згідно з п. 201.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова накладна (далі –ПН) може бути складена за щоденними підсумками операцій  у разі:

  • здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві, який не є платником ПДВ. При цьому розрахунки мають проводитись через касу / РРО або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);
  • виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику ПДВ за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
  • надання платнику ПДВ касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).

Отже, платник ПДВ може оформляти раз на день податкову накладну за щоденними підсумками операцій у випадку, наприклад, продажу продукції за готівкові кошти кінцевим споживачам, які не є платниками ПДВ.

На сайті вже є декілька статей про нові форми податкових накладних з якими варто ознайомитися:

Особливості заповнення податкової накладної за щоденними підсумками операцій

Згідно з п. 8 та п. 12 Порядку  заповнення  податкової накладної, затвердженого Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р.  № 1307 (далі – Порядок № 1307):

  • у верхній лівій частині ПН, яка складається за щоденними підсумками операцій, робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини «11»,
  • у рядку «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник»,
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» відображається умовний Індивідуальний податковий номер «100000000000».

Чи обов’язково вказувати код за УКТ ЗЕД або ДКПП?

Звільнення від заповнення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД та послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (графи 3.1 та 3.3) для цього виду ПН ні нормами ПКУ, ні Порядком № 1307 не передбачене.

Однак за інформацією ДФС (ЗІР, категорія 101.17) у такій податковій накладній дозволяється в графі «Номенклатура товарів/послуг продавця» згрупувати товари/послуги  відповідно до зазначених кодів товарів та послуг і при цьому не заповнювати  графи 4, 5, 6 та 7 податкової накладної. Тобто в розділі «Б» будуть заповнені лише графи 2, 3.1 або 3.3, 3.2 (в разі поставки імпортного товару) та 10. Але слід звернути увагу, що в Порядку № 1307 такого положення немає.

Слід звернути увагу, що оформлення ПН за щоденними підсумками операцій – це право, а не обов`язок платника ПДВ. Адже у всіх вищевказаних випадках він може оформляти звичайну податкову накладну (на кожне постачання), або у випадках, передбачених ПКУ – зведені ПН один раз на місяць (при постачанні неплатниками ПДВ).

Як заповнити податкову накладну за щоденними підсумками операцій?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00046 sec