Як заповнити декларацію платника єдиного податку, якщо протягом року змінювалася група?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Як заповнити декларацію платника єдиного податку, якщо протягом року змінювалася група?Добрий день. Я підприємець платник єдиного податку. Перші три квартали 2012 року був на другій групі, а з четвертого перейшов на третю. Як в цьому разі я маю заповнювати податкову декларацію платника єдиного податку за рік? Які таблиці заповнювати а які ні?

З 2013 року платники єдиного податку другої групи подають податкову декларацію платника єдиного податку один раз на рік відповідно до пункту 296.2 Податкового кодексу. При цьому, у 2012 році такі підприємці подавали декларації щоквартально.

Згідно пункту 296.3 Податкового кодексу платники єдиного податку третьої групи подають декларацію до податкової служби щоквартально. Форма податкової декларації платників єдиного податку фізичних осіб затверджена Наказом Міністерства фінансів «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» від 21.12.2011 року №1688.

Форма декларації для платників єдиного податку фізичних осіб поділена на чотири таблиці, кожна з яких відповідає окремій групі. Підприємці кожної групи заповнюють свою таблицю. Згідно пункту 296.7 Податкового кодексу декларація складається наростаючим підсумком, тобто у декларації за четвертий квартал мають бути відображені показники діяльності підприємця за всі чотири квартали року.

При цьому, якщо підприємець протягом року змінює групу, коли він подає податкову декларацію, він має заповнювати ті таблиці, які відповідають тим групам єдиного податку, в яких підприємець здійснював діяльність протягом року. Отже, якщо підприємець перші три квартали 2012 року перебував у другій групі, а з четвертого кварталу перейшов у четверту, у декларації платника єдиного податку за рік, такий підприємець має заповнити відповідні таблиці показниками роботи як на другій групі так і на третій. Іншими словами, підприємцю треба просто взяти свою декларацію, яку він подавав за третій квартал та заповнити у ній таблицю для третьої групи. Показники єдиного податку до сплати треба підсумувати.

P.S. Вы деловой человек и вам нужно постоянно следить за новостями в сфере финансов, бизнеса и инвестиций. Finance на Nur.kz это то, что вы так долго искали.

Як заповнити декларацію платника єдиного податку, якщо протягом року змінювалася група?
Оцініть статтю

2 Responses to Як заповнити декларацію платника єдиного податку, якщо протягом року змінювалася група?

 1. Наталія:

  Доброго вечора! Фізична особа підприємець — платник єдиного податку третьої групи — з 4-го кварталу 2016 зареєструвався платником ПДВ. В третьому кварталі надав послуги, оплата за які поступила в четвертому кварталі. За якою ставкою єдиного податку оподаткуються ці кошти? Чи можна в декларації єдинника вказувати доходи одночасно за ставкою 3% і 5%?

  • Наталія. Дуже цікаве питання на яке немає прямої відпоіді у законодавстві. Офіційних роз’яснень з цього приводу я також не зустрічав.
   На мою думку, такий дохід оподатковується за ставкою 5% оскільки цей дохід не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, оскільки перша подія відбулася до реєстрації платником податку на додану вартість. Тобто, всю сумму ви включаєте до доходу.
   Також слід сказати, що відображати дохід за обома ставками у декларації платника єдиного податку нічим не заборонено. Більше того, навіть без цієї суми вам довелося би відображати дохід у декларації за обома ставками, оскільки ви були три квартали неплатником ПДВ та платили 5% а в четвертому кварталі платили 3% та були платником ПДВ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *