Як заповнити декларацію платника єдиного податку третьої групи ФОП 2015. Приклад та інструкція

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

У цій статті ви знайдете відповіді на найбільш популярні питання, що задають фізичні особи підприємці з приводу заповнення податкової декларації платника єдиного податку третьої чи п’ятої групи. Також, тут ви знайдете інформацію про особливості заповнення окремих граф декларації, а вкінці статті буде наведений приклад заповнення декларації.

Які строки подання декларації платника єдиного податку третьої або п’ятої групи?

Згідно пункту 296.3 Податкового кодексу фізичні особи підприємці платники єдиного податку третьої та п’ятої групи подають податкову декларацію у строки, встановлені для квартального звітного періоду.

Строки подання квартальних декларацій встановлені у пункті 49.18.2 ПКУ та становлять – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу.

Які строки сплати єдиного податку платниками третьої або п’ятої групи?

Згідно пункту 295.3 Податкового кодексу платники єдиного податку третьої або п’ятої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації. Тобто, якщо граничний строк подання податкової декларації третьої чи п’ятої групи за 2014 рік складає до 09 лютого 2015 року, то сплатити єдиний податок треба до 19 лютого включно.

Якими способами можна подати декларацію платника єдиного податку третьої або п’ятої групи до податкової служби?

Керуємося нормами з Податкового кодексу, а саме пунктом 49.3. Отже декларація платника єдиного податку третьої або п’ятої групи подається:

 1. нарочно підприємцем або уповноваженою особою (не забудьте скласти декларацію у двох екземплярах, на екземплярі підприємця у податковій повинні поставити відмітку про прийняття);
 2. поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (в цьому випадку надіслати декларацію треба не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку її подання (пункт 49.5 ПКУ); якщо декларацію не приймуть, то податкова повинна протягом п’яти робочих днів з дня її отримання надіслати поштою письмову відмову);
 3. електронною поштою (за наявності електронного цифрового підпису).

Як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку третьої та п’ятої групи?

При поданні уточнюючого розрахунку до податкової декларації платника єдиного податку третьої або п’ятої групи слід звернути увагу, чи призвело таке уточнення до необхідності доплати єдиного податку до бюджету. Разом з доплатою єдиного податку до бюджету, необхідно буде сплатити штраф 3% або 5% (в залежності від способу уточнення помилок) та пеню. Як це зробити, детально описано у статті Як заповнити уточнюючий розрахунок до декларації платника єдиного податку фізичної особи. Приклад

Що робити, якщо помилка у декларації була виявлена до закінчення граничного терміну її подання?

Строки подання декларації платника єдиного податку для третьої та п’ятої групи складають 40 календарних днів після закінчення календарного кварталу. Якщо помилка у декларації була виявлена до закінчення цього терміну, фізична особа – підприємець платник єдиного податку третьої або п’ятої групи має право подати декларацію з позначкою «Нова звітна», яка повністю замінить собою попередню неправильну декларацію.

Як треба заповнювати декларацію платника єдиного податку третьої чи п’ятої групи в гривнях з копійками чи в гривнях без копійок?

Відповідь на це питання дає податкова служба у свої консультації з Бази знань ЗІР (текст консультації читайте тут). Відповідно до консультації показники у податковій декларації платника єдиного податку третьої або п’ятої групи необхідно заповнювати у гривнях без копійок з округленням за загальновстановленими правилами.

Важливо: хочу звернути увагу на те, що, незважаючи на консультацію податкової служби, у особовому рахунку платника єдиного податку відображаються суми з копійками. Тобто, якщо щомісячна сума єдиного податку підприємця становить, наприклад, 100,60 грн., то якщо керуватися консультацією податкової служби, цю суму треба округлити до 101,00 грн. та вказати її у декларації. При цьому, якщо до бюджету буде сплачено 100,60 грн., на особовому рахунку підприємця виникне недоїмка 0,40 грн., яка призведе до штрафу. Тобто, якщо ви вказуєте у декларації 101 грн., то і сплачувати до бюджету треба 101 грн.

Слід звернути увагу також і на те, що у програмі ОПЗ: Податкова звітність (розробником якої є податкова служба) передбачена можливість заповнення декларації платника єдиного податку у гривнях з копійками.

Керуючись цими аргументами, особисто я, завжди заповнюю декларацію з копійками. В прикладі заповнення декларації платника єдиного податку третьої групи, який буде наведений вкінці статті, я заповню декларацію з копійками, оскільки я вважаю, що саме так робити правильно, незважаючи на консультацію податкової служби у Базі знань ЗІР.

Як заповнювати, з копійками чи без, кожен вирішує для себе сам. Важливо лише враховувати ту інформацію, яку я написав вище.

Як заповнюється поле «Види підприємницької діяльності, які здійснювалися у звітному періоді»?

Як видно з назви рядку податкової декларації, у ньому зазначаються лише ті види підприємницької діяльності згідно КВЕД, які фактично здійснювалися у звітному періоді. Тобто, якщо у ФОПа у Єдиному державному реєстрі а також у Реєстрі платників єдиного податку прописано, наприклад, 10 КВЕДів, але він займався лише одним видом бізнесу, то у рядку 6 податкової декларації платника єдиного податку третьої або п’ятої групи треба зазначати лише один КВЕД. Також читайте консультацію податкової служби з Бази знань ЗІР по цьому питанню.

Як заповнити поле «Фактична чисельність працівників», якщо чисельність працівників кожен місяць була різною?

З цього приводу у Базі знань ЗІР є податкова консультація (текст консультації читайте тут), відповідно до якої призначенням рядку «Фактична чисельність працівників» у податковій декларації платника єдиного податку третьої чи п’ятої групи є контроль з боку податкової служби за неперевищенням дозволеної кількості працівників для відповідної групи. Відповідно, якщо кожен місяць звітного періоду у фізичної особи підприємця платника єдиного податку третьої чи п’ятої групи була різна чисельність найманих працівників, у рядку «Фактична чисельність працівників» податкової декларації платника єдиного податку треба зазначати максимальну кількість працівників, що одночасно перебували з підприємцем у трудових відносинах.

Які розділи декларації повинен заповнювати платник єдиного податку третьої або п’ятої групи?

Фізична особа – підприємець платник єдиного податку третьої або п’ятої групи заповнює:

 1. Перший розділ «Загальні відомості»;
 2. Четвертий розділ «Показники господарської діяльності для платників єдиного податку III групи» або п’ятий розділ «Показники господарської діяльності для платників єдиного податку V групи»;
 3. Шостий розділ «Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку»;
 4. Сьомий розділ заповнюється тільки у разі виправлення самостійно виявлених помилок за минулі періоди.

Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання декларації платника єдиного податку третьої або п’ятої групи?

Пунктом 120.1 Податкового кодексу за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації платника єдиного податку першої або п’ятої групи передбачений штраф в розмірі 170 грн. за перше протягом року порушення та 1020 грн. за друге протягом року порушення після застосування відповідальності.

Умови прикладу для заповнення декларації платника єдиного податку третьої групи ФОП 2015

Фізична особа підприємець працювала на третій групі єдиного податку весь 2014 рік. Сума доходу за рік становить 600 000 грн. Сума доходу за три квартали становила 400 000 грн. Відповідно, сума нарахованого податку за три квартали становила 20 000 грн. Також доцільно сказати, що наш ФОП не є платником ПДВ.

Приклад заповнення декларації платника єдиного податку третьої групи ФОП 2015

Податкова декларація платника єдиного податку третьої групи, яку ви можете бачити нижче, була набрана за допомогою програми OPZ Податкова звітність.

Єдиний момент, на який треба звернути увагу, це те, що сума нарахованого єдиного податку за три квартали 2014 року прямує до строки 28 декларації. Таким чином вона зменшує суму єдиного податку, яка повинна бути сплачена за результатами подання декларації за рік, оскільки передбачається, що податок за три квартали вже був сплачений до цього.

Як заповнити декларацію платника єдиного податку третьої групи ФОП 2015. Приклад та інструкція
Оцініть статтю

2 Responses to Як заповнити декларацію платника єдиного податку третьої групи ФОП 2015. Приклад та інструкція

 1. Чи прийме податкова декларацію, якщо у назві органу, до якого подається декларація зазначити Міндоходів замість ДФС? Дякую.

 2. Михаил:

  Чи обов’язково необхідно подавати декларацію платника єдиного податку на 3 групі якщо нульовий баланс (тобто нульову декларацію)??? господарська діяльність неведеться уже 3 квартала із-за хвороби

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.53MB/0.00254 sec