Як заповнити декларацію платника єдиного податку першої групи. Інструкція та приклад

Закінчення року — справжній стрес для кожного бухгалтера: безперервний потік поточної роботи, постійні нововведення в законодавстві, складання звітів. Все це ускладнює життя працівників фінансової сфери. Щоб зробити початок нового року більш приємним і зрозумілим, розберемо питання складання декларації платника єдиного податку першої групи.

Яким нормативним актом затверджено декларацію платника єдиного податку?

Звітність ФОП — єдинника універсальна для всіх груп платників. Вона була затверджена Наказом Мінфіну України № 1688 від 21.12.2011 року. Здавати декларацію зобов’язані всі підприємці, які стосуються першої — третьої і п’ятої групи. Подається документ до органу доходів і зборів за місцем проживання підприємця, за яким він взятий на облік як платник податків.

Строки подання декларації для першої групи платників єдиного податку

Говорячи про звітний період і терміни подання декларації платників єдиного податку не можна не відзначити, що платники першої групи здають її лише один раз на рік. Це визначено в пункті 296.2 ПКУ.

Варто врахувати, що це правило стосується виключно підприємців, які не переступлять максимальну межу одержуваного прибутку та не порушать інші критерії, встановлені Податковим кодексом для першої групи, або ж добровільно не вирішать перейти в іншу групу. Згідно з пунктом 296.5.1 ПКУ в будь-якому з названих випадків декларацію доведеться здавати раз в квартал, окрім хіба що, обрання другой групи.

Крім того, п.49.18.3 і п.296.2 затверджений і термін подання декларації — протягом 60 календарних днів, наступних за закінченням податкового року. У 2014 році при здачі звіту за 2013 рік, кінцевим днем буде 3 березня 2014.

У випадках, коли підприємець на єдиному податку потребує отримання довідки про доходи, він може надавати звітність за період, що відрізняється від вищевказаного. Тільки не забувайте, що це приватне право платника. У даній ситуації декларація заповнюватиметься наростаючим підсумком з початку звітного року і охопить дані з 1 січня податкового року і включно по зазначений у спеціальному полі місяць (пункт 296.8 Податкового кодексу).

Терміни сплати єдиного податку підприємцями першої групи

Незважаючи на те, що ставки зазначеного податку для першої та другої групи відрізняються в два рази, термін його сплати для підприємців обох груп однаковий: згідно з пунктом 295.1 ПКУ, для платників, які здійснюють щомісячне перерахування податку це 20 число поточного місяця.

Таким чином, у січні 2014 року підприємці повинні сплатити єдиний податок до 20 січня 2014 року. Ні в якому разі не варто нехтувати нормами Податкового кодексу, адже штраф за несвоєчасну сплату становить 50% ставки єдиного податку (пункт 122.1 ПКУ).

Необхідно перевіряти, щоб терміни оплати збігалися з робочими днями. В іншому випадку, коли 20 число випадає на вихідний день, терміни сплати не переносяться, тобто податок потрібно заплатити раніше.

Способи подачі податкової декларації платника єдиного податку

Згідно з пунктом 49.3 Податкового кодексу у платника, що відноситься до першої групи, існує можливість вибору способу подання декларації до органів Міністерства доходів і зборів. Потрібно зупинитися на одному з трьох варіантів:

1) Особисте надання підприємцем або уповноваженою особою. Не варто забувати, що здати декларацію можна тільки за наявності паспорта, а у випадку з передачею звіту через третіх осіб, ще й з довіреністю;

2) Пересилка поштою. Робити це потрібно не пізніше ніж за 10 днів до граничного строку подання декларації (тобто в 2014 році останнім днем відправлення буде 20 лютого). Не варто забувати про повідомлення про вручення і опис вкладених документів;

3) Відправлення засобами електронного зв’язку. Цей варіант стає можливим тільки після реєстрації ЕЦП (електронного цифрового підпису) у порядку, визначеному чинним законодавством.

Які розділи повинен заповнювати платник єдиного податку першої групи?

Декларація « єдинника » складається з кількох розділів. Можливо тому, що підприємці першої групи подаватимуть цю декларацію всього лише другий раз, її заповнення викликає деякі сумніви і нерозуміння.

У першому з розділів вказується інформація про підприємця, а також про орган податкової служби, в який буде направлено звіт. Зверніть увагу, що в графі під номером 6 необхідно вказати вид діяльності, фактично здійснювався в податковому періоді, а не всі перераховані у свідоцтві платника єдиного податку.

У другому розділі вказуються показники діяльності підприємців першої групи. Третій і четвертий розділ заповнюється відповідно представниками другої і третьої групи. Особи, що відносяться до першої групи, в цих двох розділах проставляють прочерки. Єдиноподатники першої групи вказують суми авансових платежів, нарахованих протягом 2013 року.

Шостий розділ призначений для узагальнення суми податку, що підлягає оплаті. Слід зазначити, що підприємці, які у звітному періоді не отримували доходів від незареєстрованих видів діяльності, які оподатковуються за ставкою 15 %, в графах з 22 по 29 проставляють прочерки.

Сьомий розділ необхідний для уточнення податкових зобов’язань, пов’язаних з самостійно виявленими помилками в минулих звітах. Якщо ж у 2013 році такі показники не уточнювалися, в даному розділі ставлять прочерки.

Відповідальність за неподання декларації платників єдиного податку

Пунктом 120.1 ПКУ передбачено відповідальність — штраф. Так, несвоєчасне надання або взагалі неподання декларації обіцяє покарання у розмірі 170 гривень.

Умовний приклад заповнення декларації срощеної системи оподаткування

За 2013 підприємець Сидоров Іван Петрович, що відноситься до першої групи платників єдиного податку, отримав дохід у сумі 200 тисяч гривень, що на 50 тисяч більше граничного розміру, встановленого для даної категорії платників. Згідно з пунктом 293.8 ПКУ з цього перевищення « єдинник » зобов’язаний заплатити 15 % податку і перейти в другу або третю групу.

Сидоров протягом усього року справно виконував свої зобов’язання, сплачуючи авансові платежі по єдиному податку за максимальною ставкою — 10 % від мінімальної зарплати, зафіксованої на 1 січня 2013 (1147 гривень). Приклад правильного заповнення декларації нижче.

Вважаємо, наданої інформації буде достатньо для правильного складання та успішного складання звітності. У будь-якому випадку потрібно стежити за змінами в законодавстві і не забувати вивчати професійну літературу.

P.S. Любите ли вы играть в покер онлайн? Знаете ли вы, что такое хедз-ап снг? А хотите узнать?

Как заполнить декларацию плательщика единого налога первой группы. Инструкция и пример

Як заповнити декларацію платника єдиного податку першої групи. Інструкція та приклад
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *