Податки > Єдиний податок > Як заповнити декларацію платника єдиного податку другої групи? Інструкція та приклад

Як заповнити декларацію платника єдиного податку другої групи? Інструкція та приклад

Одним з найважливіших моментів у використанні спрощеної системи оподаткування можна назвати здачу звітності. У зв’язку з постійними змінами в законодавстві України заповнення декларації платника єдиного податку другої групи часто викликає масу непорозумінь.

Яким нормативним актом затверджено декларацію платника єдиного податку другої групи?

Починаючи з першого кварталу 2012 року всі підприємці, що обрали для себе єдиний податок, зобов’язані здавати до органів доходів і зборів відповідну звітність. Її форма затверджена наказом Міністерства фінансів від 21.12.2011 року №1688.

Строки подання декларації для другої групи платників єдиного податку

Ще до початку 2013 року і набрання чинності з 04.01.2013 року Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» від 20.11.2012 № 5503 -VI, « єдинники» 2-ї групи звітували раз в квартал.

Тепер же вони будуть звітувати до податкової в 4 рази менше, ніж всього рік тому. За результатами 2013 року платники, які відносяться до другої групи, будуть заповнювати і подавати декларацію не раз на квартал, а за підсумками року.

Згідно з пунктами 296.2 і 49.18.3 ПКУ декларацію за 2013 необхідно подати протягом 60 календарних днів, наступних за останнім днем податкового періоду. Таким чином, кінцевою датою подання декларації буде 3 березня 2014.

У разі, якщо протягом року «єдинник» 2-ї групи перейде на загальну систему оподаткування або змінить групу, він повинен буде подавати декларацію за період, що передував даному переходу. Зробити це потрібно у строки, передбачені для квартального звітного періоду.

В окремих випадках, наприклад, коли платнику єдиного податку потрібно отримати довідку про доходи, пунктом 296.8 ПКУ передбачено можливість надання декларації за період, який буде відрізнятися від названих вище. Але варто врахувати, що це виключно добровільне бажання.

У формі декларації платника єдиного податку для даних цілей передбачено поле «місяць». Міністерство Фінансів в поясненні до нього вказало, що декларацію необхідно складати наростаючим підсумком з початку року. Виходить, що в неї потраплять дані з 1 січня і по місяць зазначений у відповідному полі включно.

Терміни сплати єдиного податку підприємцями другої групи

Згідно з пунктом 294.1 ПКУ звітним періодом для платників другої групи є календарний рік. Початок податкового періоду — перший календарний день першого місяця звітного року, а кінець — останній календарний день останнього місяця такого року.

« Єдиноподатники » другої групи оплачують єдиний податок авансовими платежами не пізніше 20 числа поточного місяця. Тобто, за січень 2014 року підприємці другої групи повинні заплатити єдиний податок до 20 січня включно.

Якщо ж ФОП точно вирішить припинити вести підприємницьку діяльність, він повинен подбати про якнайшвидшу подачу в органи доходів і зборів заяви про закінчення діяльності. Варто відзначити, що до моменту поки цього не станеться, особа зобов’язана буде оплачувати єдиний податок.

Варто відзначити, що платники 2-ї групи, які не використовують працю найманих працівників, можуть бути звільнені від сплати податку на один місяць — період своєї відпустки. Крім того, пунктом 295.5 ПКУ підприємці звільняються від сплати податку та на період хвороби, але тільки у випадку, якщо вона триває 30 і більше днів.

Способи подачі декларації платника єдиного податку другої групи

Згідно з пунктом 49.3 ПКУ, декларацію можна надавати одним з декількох способів:

— Особисто самим підприємцем або уповноваженою особою. У даній ситуації важливо не забути скласти звіт у двох примірниках: перший подається співробітнику податкової, а другий з підписом цього ж співробітника повертається підприємцю ;

— Поштою з описом вкладення та повідомленням про вручення. Вибравши такий варіант подачі звітності, необхідно стежити за термінами відправки листа: відіслати його потрібно не пізніше, ніж за 10 днів до закінчення терміну подачі декларації (20 лютого 2014 роки);

— Електронною поштою. Але цей варіант можливий тільки за наявності у приватного підприємця ЕЦП ( електронного цифрового підпису).

Які розділи повинен заповнювати платник єдиного податку на другій групі?

Декларація платника єдиного податку складається з 7 розділів. І удавана складність її заповнення абсолютно не відповідає реальності, адже платник, який вибрав другу групу, заповнює тільки перший ( вказує загальні відомості про себе ) і третій розділ. У всіх інших, тобто у другому, четвертому і п’ятому він ставить прочерки.

У шостому розділі необхідно відобразити зобов’язання зі сплати єдиного податку. Сьомий розділ повністю присвячений виправленню допущених раніше помилок у поданих деклараціях.

Відповідальність за неподання декларації платника єдиного податку

За несвоєчасну подачу декларації передбачено штраф у розмірі 170 гривень. Такі санкції встановлені пунктом 120.1 Податкового кодексу України.

Заповнення декларації проходить на підставі даних Книги обліку доходів і витрат. Так сумарний дохід підприємця на другій групі за 2013 не повинен перевищувати 1 мільйон.
Як заповнити декларацію платника єдиного податку другої групи? Інструкція та приклад

Як заповнити декларацію платника єдиного податку другої групи? Інструкція та приклад
Оцініть статтю

7 Responses to Як заповнити декларацію платника єдиного податку другої групи? Інструкція та приклад

 1. олег:

  Обязательно ли плательщику единого податка подавать годовой отчёт только в электронном виде,или можно как прежде заполнить и подать декларацию налоговому инспектору ?

 2. По закону не обязательно. Но вот у налоговой другое мнение по данному вопросу.

 3. olga:

  В отчете ошибка. Ед. налог за декабрь 243,60 грн

  • 293.1. Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі — мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
   Независимо от того, что минимальная зарплата может меняться на протяжении года, сумма единого налога не меняется, так как она считается от минимальной зарплаты, установленной на начало года.

 4. Лілія:

  декларація за 2013 рік заповнювалась та подавалась у січні 2014, а в січні 2015 зауважила помилку(ЄП за весь період 2013 вписала як 243,60 — (напевно захопилась)) Які дії слід виконати і як все це виправити? Наперід вдячна за відповідь!

 5. Лілія:

  декларація за 2013 рік заповнювалась та подавалась у січні 2014, а в січні 2015 зауважила помилку(ЄП за весь період 2013 вписала як 243,60 — (напевно захопилась)) Які дії слід виконати і як все це виправити? Наперед вдячна за відповідь!

 6. Игорь:

  Добрый день.
  Я перешел на упрощенную систему ФОП 2 група в 4 квартале 2014 г. Что мне указывать в разделе I пункт 2?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.93MB/0.00086 sec