Податки > Відповіді на запитання читачів > Як враховується відпустка за свій рахунок при розрахунку лікарняного по вагітності та пологах?

Як враховується відпустка за свій рахунок при розрахунку лікарняного по вагітності та пологах?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні в нашій рубриці «Питання та відповіді» ми відповідаємо на запитання, поставлене на цій сторінці Нагадуємо, що будь-хто може задати своє питання на сторінці безкоштовних консультацій і отримати вичерпну відповідь. Саме питання наступне:

Я живу в зоні АТО, і у зв’язку з військовими діями у нас в місті в червні і липні місяці співробітники нашого підприємства змушені були перебувати в безкоштовній відпустці. Почали працювати з 24 липня, а з 20 грудня мені йти в декрет. Підкажіть мені будь ласка, як мені нараховуватимуть декретні, за які місяці і як буде розраховуватися сума виплат?? І що буде вигідніше вийти в декрет з січня 2015 року та втратити 10 днів декретних виплат, або піти 20 грудня і втратити робочий грудень? Заздалегідь дякую за відповідь.

Згідно з пунктом 4 «Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» № 1266 від 26.09.2001 року в розрахунковий період для нарахування допомоги по вагітності та пологах входять шість місяців, що передують місяцю настання страхового випадку . З розрахунку виключаються ті дні, коли жінка була відсутня на роботі з поважної причини, а саме:

  • перебувала на лікарняному листі по тимчасовій непрацездатності;
  • була у відпустці по вагітності та пологах;
  • перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох років або до шести років (за медичними показаннями).

Відпустка без оплати до поважних причин не відноситься і з розрахунку не виключається. На жаль, законодавством не передбачено будь-які винятки для осіб, які перебували в зоні АТО і не працювали з незалежних від них причин.

У Вашому випадку, розрахунок лікарняного листа по вагітності та пологах буде здійснюватися за період з червня по листопад 2014 року. Причому, в червні в розрахунок увійде 30 днів і 0,00 грн. (якщо не проводилось ніяких нарахувань); в липні — 31 день і сума нарахованої заробітної плати за відпрацьований час. Для розрахунку середньоденної допомоги по вагітності та пологах суму нарахованої заробітної плати за період з червня по листопад потрібно розділити на 183 календарних дні. Сума, яку Ви отримаєте за лікарняним листком, розраховується шляхом множення середньоденної допомоги на 126 календарних днів.

Якщо Вам відкривається лікарняний лист з 20 грудня, то незалежно від того, підете Ви в декретну відпустку вчасно або з 1 січня, розмір середньоденної допомоги по вагітності та пологах не зміниться, оскільки розрахунок лікарняного листа починається з моменту його відкриття. Тобто якщо Ви будете продовжувати працювати в грудні, то отримаєте заробітну плату за грудень в повному обсязі, а допомогу буде виплачено без урахування 12 днів грудня. На жаль, Ви не вказали розмір Вашої зарплати, тому неможливо сказати, що вигідніше: отримати зарплату за 8 робочих днів грудня або допомогу за 12 календарних днів. Зверніть увагу на те, що з лікарняного листа по вагітності та пологах утримується тільки 2% ЄСВ, а сума утримуваних податків із заробітної плати становить приблизно 20,1%.

Якщо у Вас є можливість відкрити лікарняний лист з січня, то в цьому випадку сума допомоги по вагітності та пологах буде значно вище.

При поддержке: Задумали кардинальный ремонт в своем жилище? Кран под приварку — идеальное решение для системы труб.

Як враховується відпустка за свій рахунок при розрахунку лікарняного по вагітності та пологах?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend