Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Продовжуємо серію статей про те, як фізичній особі зареєструватися підприємцем. В рамках серії вже були написані такі статті:

 1. Реєстрація фізичної особи – підприємця (ФОП) від А до Я. Покрокова инструкція
 2. Приклад заповнення запиту на отримання витягу з реєстру платників єдиного податку
 3. Приклад заповнення реєстраційної картки форми 10 на реєстрацію ФОП + скачати бланк
 4. Як правильно вибрати КВЕДи при реєстрації ФОП?
 5. Як впливають КВЕДи на оподаткування фізичних осіб — підприємців?
 6. Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)
 7. Приклад заповнення розрахунку доходу за попередній календарний рік до заяви на єдиний податок
 8. Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп
 9. Як вибрати систему оподаткування для ФОП? Порівняння загальної системи та єдиного податку
 10. Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків
 11. Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ
 12. Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків

Сьогоднішня стаття допоможе майбутнім підприємцям або ж тим підприємцям, які планують перейти на спрощену систему оподаткування, вибрати найбільш підходящу для себе групу єдиного податку. Важливість правильного вибору групи обумовлюється тим, що кожна група має певні обмеження, порушення яких може призвести до анулювання реєстрації платником єдиного податку та застосування з боку податкової служби значних штрафних санкцій, які в деяких випадках, можуть перевищувати суму, яка була зароблена за весь період діяльності.

Порівняльна таблиця груп єдиного податку

У даній таблиці представлені основні відмінності груп одна від одної. Це, звичайно ж, не всі відмінності. Але їх цілком достатньо, щоб зробити правильний вибір групи спрощеної системи оподаткування.

Критерій 1 група 2 група 3 група 5 група
Право використовувати найманих працівників Не має права Не більше 10 одночасно Не більше 20 одночасно Кількість не обмежена
Чим можуть займатися — роздрібна торгівля з торговельних місць на ринках;- побутові послуги населенню, перераховані в пункті 291.7 ПКУ — надання будь-яких послуг населенню або платникам єдиного податку;- виробництво або продаж товарів;

— ресторанне господарство. *

Немає обмежень, окрім загальних обмежень для спрощеної системи Немає обмежень, окрім загальних обмежень для спрощеної системи
Максимальний розмір доходу за рік 150 тис. грн. 1 млн.грн. 3 млн.грн. 20 млн.грн.
Податковий період Календарний рік Календарний рік Календарний квартал Календарний квартал
Терміни подання декларації платника єдиного податку 60 календарних днів, наступних за звітним періодом. 60 календарних днів, наступних за звітним періодом. 40 календарних днів, наступних за звітним періодом. 40 календарних днів, наступних за звітним періодом.
Ставка єдиного податку Від 1% до 10% мін.зарплати Від 2 до 20% мін.зарплати 5% від доходу для неплатників ПДВ;3% від доходу для платників ПДВ 7% від доходу для неплатників ПДВ;5% від доходу для платників ПДВ
Терміни сплати єдиного податку Авансові платежі не пізніше 20 числа поточного місяця Авансові платежі не пізніше 20 числа поточного місяця 10 календарних днів після граничного строку подання декларації 10 календарних днів після граничного строку подання декларації
Право зареєструватися платником ПДВ Не мають права Не мають права Мають право при виборі ставки ЄП 3% Мають право при виборі ставки ЄП 5%
Ставка єдиного соціального внеску 34,7% від мін.зарплати
Терміни сплати єдиного соціального внеску Не пізніше 20 календарних днів після закінчення кварталу
Як ведуть облік? Книга обліку доходів Книга обліку доходів Неплатники ПДВ — книга обліку доходів.Платники ПДВ — книга обліку доходів і витрат. Неплатники ПДВ — книга обліку доходів.Платники ПДВ — книга обліку доходів і витрат.

* у другої групи за видами діяльності є деякі обмеження, перераховані в четвертому абзаці частини 2 пункту 291.4 ПКУ.

Отже, щоб правильно вибрати групу єдиного податку, потрібно постаратися відповісти на наступні питання:

 1. Чим займатиметься підприємець?
 2. Який очікуваний дохід ФОП отримає за рік?
 3. Скільки найманих працівників буде у підприємця?
 4. Кому ФОП продаватиме товари або надаватиме послуги?
 5. Чи потрібен підприємцю статус платника ПДВ?

Деякі питання доцільно буде розписати детальніше.

Який очікуваний обсяг доходу за рік отримає ФОП?

У таблиці наведені максимальні суми доходу, які ФОП може отримувати за рік, перебуваючи в тій чи іншій групі. На мою суб’єктивну думку, це не самий критичний показник, тому що підприємець може спокійно підвищувати групу протягом року в тому випадку, якщо він не потрапляє в зазначені рамки.

Ситуації з перевищенням граничного розміру доходу для певної групи передбачені статтею 293 Податкового кодексу і в більшості випадків підприємцю доведеться заплатити підвищену ставку єдиного податку з суми перевищення.

Кому підприємець буде продавати товари або надавати послуги?

Як показує моя бухгалтерська практика, це питання є дуже важливим, оскільки через нього підприємця можуть позбавити реєстрації платником єдиного податку та зобов’язати перейти на загальну систему оподаткування.

Наприклад, ФОП на другій групі єдиного податку не має права надавати послуги нікому, окрім населення або інших платників єдиного податку. Тобто, ФОП на другій групі не може надавати послуги підприємствам або підприємцям на загальній системі оподаткування, фіксованому сільськогосподарському податку та інших систем, що відрізняються від спрощеної системи.

Для фахівців в оподаткуванні скажу, що законність такого анулювання можна обговорювати дуже багато і це тема для окремої статті. Але те, що податкова служба такі речі робить, це вже не викликає сумнівів. В якості живого прикладу можна привести читача, який задавав питання в рубриці безкоштовних консультацій на цій сторінці.

Висновок

Уважно читаємо главу 1 Розділу XIV Податкового кодексу.

Уважно дивимося порівняльну таблицю груп єдиного податку вище.

Вибираємо групу правильно.

Якщо не вибрали, задаємо питання в коментарях.

Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп
4 (80%) 7 votes

133 Responses to Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп

 1. Планирую открыть клуб английского языка для деток. Правильно я понимаю, что мне нужно выбрать 3ю группу налогооблажения и платить 5 % от дохода?
  И второе я хочу открыть точку по продаже живого пива на разлив( павильон с тремя столиками т.е. люди могут прийти посидеть и выпить пива, а могут взять бутылку и уйти) Какой квэд выбрать? Какая группа налогооблажения для этого вида деятельности? И как можно объединить эти виды деятельности?

  • Здравствуйте. Под клуб английского языка подходит и вторая группа единого налога. Единственное условие — не оказывать услуги юридическим лицам.

   По пиву. Вам подходит:
   47.25 Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах
   Цей клас включає:
   роздрібну торгівлю напоями (не для споживання на місці):
   алкогольними напоями
   безалкогольними напоями

   и

   47.81 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами

   Торговля пивом тоже подходит под вторую группу.

   При этом, все таки выбрать третью группу вам никто не запрещает.

   • anastasia:

    Добрый день. Подскажите пожалуйста для открытия МАФа (фаст-фуд) какую группу нужно выбирать?

   • Алла:

    Здравствуйте.Хочу открыть ларек на рынке для торговли одеждой и обувью в небольшом пгт.Какая група подходит?

   • Вадім:

    Таке питання хочу торговать цукром які податки мені для цього потрібно сплатити і як платити з мішка з тони раз в місяць яку категорію відкрити?

  • Вит:

   Для выпить пиво нужно быть кафе-ресторан, а пиво на вынос без проблем как уже писали. По-хорошему если читать дебильное положение ЗУ про гос.рег….обыгу алк.нап., то с 2015 года с уровняловкой пива к водке, на разлив алк. вообще запрещено не кафе-ресторан. Любят налоговики этим злоупотреблять и штрафовать НЕ кафе или ресторані, поэтому налили на вынос в пляху и будь здоров, это не для «споживання на місці».

 2. Дарина:

  Хочу відкрити газету. Діяльність надання послуг(реклама та оголошення) та продажа газет. Яку групу вибрати.

  • Здравствуйте. Вам подходит третья группа, поскольку я предполагаю, что вашими рекламными услугами в газете будут пользоваться юридические лица на разных системах налогообложения.

   • Дарина:

    Дякую! Так на різних.Тобто я маю право працювати і з платниками ПДВ.
    А якщо 10 відсотків користувачів послугами є платниками ПДВ, то яка ставка 3-ї групи.(3%чи 5%).

 3. Вы сами должны принять решение насчет ставки.
  Если вы будете плательщиком НДС и выберите ставку 3%, то вам придется платить примерно 1/6 часть вашего дохода в бюджет в качестве налога на добавленную стоимость.
  Для 90% ваших клиентов НДС не нужен. Я бы не стал регистрироваться плательщиком НДС из за 10% клиентов.

 4. Дарина:

  Дякую! Кількість найманих працівників- не більше 20 осіб(в рік)- чи одночасно.? Якщо дохід в місяць біля 50 тис.грн., 8 найманих працівників, яку суму податків, я маю сплатити.(3-тя група 5%.)? .Я перепрошую за примітивні питання, але на це є причини, часи нелегкі.Дякую!

 5. не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;

  Вы должны будете заплатить 5% от всех денег, которые вы получите. Налоги с зарплаты наемных работников считаются иначе. Про них читайте тут http://byhgalter.com/rozraxunok-zarobitno%D1%97-plati-u-2011-roci/

 6. Дарина:

  Дякую! Ще питання.Типографія, яка надає мені послуги(друк газети)є платником ПДВ,а я 3-тя група(5%)- чи я щось втрачаю.???

  • Вам абсолютно все равно, кто предоставляет вам услуги. Потому что ваши расходы не влияют на объект налогообложения. Хоть у вас вообще не будет никаких расходов, вы все равно будете платить 5% с дохода.

 7. Роман:

  Планую показувати рекламу на фасаді будинку з допомогою проектора.

  Очікуваний дохід 11-12т.гр. в місяць, на початку обійдусь без найманих працівників.
  Під яку групу я попадаю, і яку систему краще вибрати?

  З повагою Роман.

 8. Олег:

  Доброго дня! Якщо я планую займатись вендинговим бізнесом, самостійно обслуговувати торговельні автомати — то це 1 чи 2 група? Має підходити 1 група, але є один нюанс в 1 групі — торгівля з торговельних місць на ринках, а мої автомати будуть стояти і в офісах, і в навчальних закладах і в інших місцях.
  Чекаю від вас відповіді Олексій.

 9. Олег:

  І ще одне питання в мене виникло. Якщо я вказав такі види діяльності, що не підходять ні під 1-шу, ні під 2-гу групу, наприклад щось пов’язане з виробництвом(є в планах на майбутнє), то чи можу я обрати 1 або 2 групу? і потім якщо перейду на виробництво змінити групу

 10. Оксана:

  Здравствуйте.Хочу открыть агенство по трудоустройству. Подскажите, какую группу мне выбрать?

 11. Уляна:

  Добрий день
  Хочу відкрити перукарню на 9 осіб.Я так розумію що краще вибрати або 2 або 3 групу. Прошу підказати яку саме потрібно вибрати.
  Дякую.

 12. Олег:

  Доброго дня!
  Маркетолог — послуги консультації по рекламі (але не сама реклама), розробка та супровід/просування сайтів (не враховуючи контекстну рекламу, її також проводитиму як послуги)
  Найманих працівників — нема
  Планові надходження — 200-250т/рік
  Клієнти — різні юрособи (ФОП, ТЗОВ, ПРАТ щото)
  Підкажіть будь ласка,
  1. яку систему оподаткування обрати
  2.як розрахувати коли і скільки платити державі (якщо є ваша стаття, дайте будь ласка на неї посилання)
  3. які звіти і коли подавати (якщо є ваша стаття, дайте будь ласка на неї посилання)
  наперед вдячний!

 13. Людмила:

  Здравствуйте. Интересует такой вопрос — есть ФОП, третья группа на общей системе налогообложения, занимаются общепитом, т.е. это бар. Торгуют кроме готовой еды алкоголем и табаком. Может ли такой ФОП не быть плательщиком НДС?

 14. Тарас:

  Доброго дня. Хочу відкрити так званий вендинговий бізнес. Суть його полягає в тому, що хочу поставити кавові апарати. Можете підказати і детально розказати щодо цього виду діяльності? Яку систему оподаткування вибрати і яку групу?
  Вибачте за примітивні питання(

 15. Наталья:

  Здравствуйте! Планирую открыть комиссионный магазин. Подскажите,пожалуйста, подходит ли мне первая группа, наемных работников не будет.

 16. Василь:

  Доброго дня!Думаю відкрити лінію по виготовленню паливних гранул, 2-3 працівника.Підкажіть, будь ласка,яка група буде підходити,які і скільки сплачувати податків до держави.Дякую.

 17. Паша:

  Доброго Часу! Підскажіть Будь-ласка, планую відкриття відділу в універсальному магазині (продукти, ломбард, одяг), продаж меблів від заводу (по каталогам) та продаж меблів під замовлення (під замовлення виготовляє інший ФОП на спрощ.сис.). Який КВЕД має бути? Працюватиму один.

 18. Юра:

  Доброго дня, хочу надавати послуги по ремонту компютерної техніки та заправка картриджів до принтерів. клієнти в основному сільські та селищні ради, відділ освіти, міліція, податкова…..(Державні організації). Яка форма оподаткування мені підходить? (КВЕД 95.11). Дякую. Якщо можна дайте відповідь на почту.

 19. Роман:

  Добрий день! Хочу зареєструватись як посередник у наданні населенню послуг з ремонту квартир, яка ставка оподаткування мены підходить?

 20. Леся:

  Доброго дня, планую відкривати магазин дитячого одягу, підкажіть,будь ласка, яка група підходить найкраще, бо трішки розгубилася, і які КВЕДи обрати, дякую.

 21. Роман:

  Доброго дня! Хочу відкрити «підприємця», найманих працівників не буде, будуть надаватись кур’єрські послуги для нерезидента, вартість яких не перевищуватиме 300 тис гривень в рік. Тобто, оплата буде йти із-за кордону, що краще вибрати? І взагалі чи є якась альтернатива? Дякую!

 22. Анжела:

  Доброго дня! Запитання: Чи може ФОП другої групи (фрілансер)отримувати оплату за свої послуги із-за кордону в валюті? Якщо ні, то яку систему оподаткування треба обрати?

 23. саня:

  Доброго дня !Хочу відкрити сто без працівників ,на яку форму оподаткування мені ставати. Дякую.

 24. Рома:

  Здравствуйтехочу открить Копицентр с продажей канцтоваров и фотоуслугами, какую правильно форму мне выбрать?

 25. Александра:

  Добрый день.

  Хочу открыть точку продажи органической косметики украинских производителей в торговом центре. Выбраны КВЕДы 46.4
  46.45
  47.1
  47.75
  47.9
  47.91
  , вторая группа. Муж говорит о третей. Насколько это будет оправдано, планируется розничная торговля,а также распостранение продукции в косметологических и массажных кабинетах, парикмахерских и т.д? Спасибо

 26. Юлия:

  Добрый день. У меня есть маленький батискаф на рынке. Товар женские вещи. Работаю там сама, продавцов нет. Батискаф беру в аренду. У меня 2 группа. Подскажите я прочитала что мне подходит 1 группа, могу ли я перейти с 2 группы на 1? или я так и буду на 2 группе.

 27. Василий:

  Здравствуйте. Открыл ТОВ (торговля нефтепродуктами) при регистрации как плательщик пдв отказали. Чем это грозит? какое налогооблажение в таком случае более выгодно, или все же нужно регистрироваться как плательщик ПДВ? спасибо

 28. Галина:

  Доброго Вам вечора!
  Я, хочу придбати машину по виготовленню кави і зареєструватися ФОП, підкажіть, які документи потрібно для цієї галузі!

 29. Наташа:

  Займаюся перевезенням яку групу краще відкрити?

 30. Ирина:

  Добрый день!
  Планирую открыть модельное агентство, посреднические услуги для зарубежных аг-в.
  Какой КВЕД посоветуете и систему налогообложения?

  Заранее спасибо,
  Ирина

 31. Наташа:

  Доброго дня хочу відкрити майстерню по ремонту ювелірних виробів.
  Яку групу краще обрати 1 чи 2
  І чи можна обрати два КВЕД 95,25 та 32,12 і чи є ще якісь нюанси по цьому виду діяльності.
  Дякую.

 32. руслан:

  доброго дня вмене два магазини в селі є продавець я так зрозумів мені підходить друга група але якщо би не було продавця то перша підходить чи ні

 33. Наталія:

  Доброго дня! Я на пенсіі. Пропонують роботу в пневматичному тирі.Треба буде сплачувати досить велику аренду, купувати кульки. Чистий дохід в місяць буде до 1000 гр. Мене це влаштовує, бо пенсія маленька. Але! Треба отримати ФОП, сплачувати ще налоги. Яку группу краще обрати?? Такого виду діяльності не знайшла. Пропонують 3 гуппу. Але довідку про доходи в відділ субсідій будуть давати не з чистого доходу, а 3 чи 4 неоподаткованих мінімумів. Як працювати?

  • Наталія, ваш вид діяльності в цілях оподаткування можна прирівняти до послуги. Якщо вашими клієнтами будуть тільки фізичні особи, то вам підійде друга група. Від ЄСВ ви звільняєтесь оскільки ви пенсіонер. Тому сплачувати вам буде потрібно тільки єдиний податок. Про ставки у 2017 році читайте тут https://byhgalter.com/skilki-podatkiv-zaplatyat-v-2017-roci-platniki-yedinogo-podatku/. Третя група вам також підійде. Різниця лише в ставках оподаткування.
   Взагалі, при такому чистому прибутку, думає що вам слід подумати чи треба взагалі вам реєструватися підприємцем.

 34. Антон:

  Здравствуйте. Подскажите, могу ли я выбрать первую группу, если планирую заниматься ювелиркой? Т.е. ремонт и изготовление по заказу. Работаю один,оборот небольшой. Арендую помещение. Спасибо.

  • Антон, відповідно до пункту 291.4 Податкового кодексу:
   Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які ….., а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;
   Тобто для вас тільки третя група.

 35. Юрій:

  Доброго дня. хочу зареєструватись підприємцем, яку краще групи вибрати для надання послуг (відео і фото зйомка). Студії ще немає, робота на дому. Назва студії є (Бренд) чи можна його зареєструвати на двох осіб як співвласники фотограф і оператор?

  • Юрій, якщо ви будете надавати послуги тільки фізчним особам та платникам єдиного податку, то вам підійде як друга група так і третя. Якщо серед ваших клієнтів будуть підприємці або підприємства на загальній системі оподаткування, то друга группа вам не підійде а тільки третя. Також зверніть увагу на інші умови перебування на певній групі, такі як розмір єдиного податку до сплати. Тут вже обирайте в залежності від ваших обставин та планів.

 36. наталія:

  доброго дня.підприємець на 2 групі,невеличкий магазин,фактично весь заробіток іде на оплату податків та оренди .чи можна перейти на 3 групу(в податковій відмовили)товар:одяг ,взуття,побутова хімія.

  • Наталія, з того, що ви написали я не бачу законних перешкод для вас для переходу на третю групу платників єдиного податку. Подавайте заяву на зміну групи і чекайте офіційного рішення податкової служби щодо відмови або реєстрації переходу на третю групу. Усна відмова не є відмовою.

 37. Татьяна Чернюк:

  Добрый день! А может ФОП на второй группе получать доходы от иностранных физлиц? Подходит ли это под определение доходы от населения?

  • Татьяна, ось відповідь податкової служби з бази знань ЗІР по цьому питанню:
   Які особи відносяться до населення в розумінні пп. 2 п.291.4 ст.291 ПКУ?
   Коротка та повна відповіді ідентичні:
   Згідно з пп.2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) однією з умов перебування фізичних осіб – підприємців на другій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню.
   Поняття «населення» у розумінні пп.2 п.291.4 ст.291 ПКУ не є специфічним, а використовується у загальному значенні.
   Населення — сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством (Український юридичний термінологічний словник, термінологічний словник «Ліга-Закон»).
   Тобто, можна зробити висновок, що податкова служба обрала позицію, що населення це тільки люди, які проживають на території України.

 38. Павел:

  Если открыть торговый киоск по продаже кофе и выпечки? это 2 группа? с наймом на работу нескольких человек.

 39. Світлана:

  Доброго дня, Олексію! Прошу пояснити як і з чого розпочати оформлення маленького бізнесу з виготовлення яблучного та інших соків. Маємо приміщення, обладнання для прямого віджиму соку. Навіть зробили 100 літрів на пробу. Яблука домашні, але плануємо ще й закупляти. Які треба дозволи, документи, щоб працювати легально?
  Буду вдячна за відповідь.

  З повагою,
  Світлана Снігур.

  • Світлана, думаю, що слід почати з реєстрації приватного підприємця https://byhgalter.com/reyestraciya-fizichno%D1%97-osobi-pidpriyemcya-fop-vid-a-do-ya-pokrokova-instrukciya/ . Щодо оподаткування ця стаття та посилання з неъ дають дуже широке уявлення про те, що робити та куди йти.
   Щодо дозволів на виробництво соку, тут питання досить вузьке и воно дещо виходить за рамки оподаткування та цього блогу. Думаю, що вам треба дивитись у сторону отримання дозволу від Санітарно-епідеміологічної служби.

 40. Степан:

  Олексій,доброго вечора!Пишу на рахунок такого питання,плануємо продаж товарів за кордон,вироби від майстрів.Якщо купляти товари через фірму за кордоном(а там потрібно заплатити ПДВ і податок на прибуток)потрібно на Україні щось платити(ПДВ і тд) чи щоб продавати потрібно реєструватись ФОПом(чи напряму з ЄС) і тільки тоді продавати за кордон.Хочу вирахувати вхідний кредит,щоб орієнтуватись скільки можна накинути.Дякую!

  • Степан, чи правильно я зрозумів, що ви плануєте купувати товари за кордоном, потім ввозити їх на територію україни а потім продавати їх знову за кордно? Опишіть будь ласка вашу схему роботи.

 41. Радмила:

  Добрый день.Хотим организовать бизнес. Будем предоставлять услуги по ремонту квартир. В фирме планируется 6 человек.Фирма должна быть плательщиком НДС. Что лучше открыть ООО, ФЛП 3 группа и плат НДС,СПД,ЧП??

  • Радмила, якщо ваш дохід не буде перевищувати 5 млн грн на рік, то ви можете реєструватися підприємцем на третій групі. Головна різниця між ТОВ та ФОП на мою думку, це те, що у ТОВ вам доведеться платити додаткові податки для того, щоб вивести прибуток. ФОП може знімати прибуток з рахунку без обмежень.

 42. Анатолій:

  Доброго дня! Я працюю фрілансером, надаю послуги по архітектурному дизайну закордонним замовникам. Що мені краще відкрити?

 43. Виктор:

  Добрый день!Какую правильно выбрать группу единого налога,если я оказываю услуги по тестированию организма человека и компьютерной обработке данных с рекомендациями по восстановлению, сохранению и укреплению здоровья человека.Какие выбрать КВЕДЫ, если это оздоровление, а не лечение.Хорошего Вам здоровья!

  • Виктор, якщо ви надаєте послуги тільки фізичним особам чи іншим суб’єктам господарювання на спрощеній системі оподаткування, то вам підійде друга чи третя група. Якщо вашими клієнтами будуть суб’єкти господарювання на загальній системі оподаткування, вам підійде тільки третя група. Щодо КВЕДів читайте цю статтю https://byhgalter.com/yak-pravilno-vibrati-kvedi-pri-reyestraci%d1%97-fop/

 44. Сергей:

  Добрый день!Какая группа квэд 95.12? При оформлении в налоговой мой инспектор сказал что 2-ая, так и оформил, но все знакомые работают с этим кведом на первой группе, причем один из них оформился буквально две недели назад. Разница в налогах+есв сейчас ощутимая. Подскажите пожалуйста как мне быть? Спасибо!

  • Сергій, ваш КВЕД:
   95.12 Ремонт обладнання зв’язку
   Цей клас включає ремонт і обслуговування обладнання зв’язку, такого як:
   радіотелефони
   мобільні телефони
   модеми
   факси
   комунікаційне передавальне устатковання (наприклад, маршрутизатори, мости та модеми)
   радіостанції
   професійні телевізійні та відеокамери

   При цьому у Податковому кодексі вказано:
   291.7. Для цілей цієї глави під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:
   21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;
   22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

   Можете поцікавитися з приводу наведених норм у свого інспектора. Ви можете спробувати перейти на першу групу з квітня (тобто з другого кварталу) подавши заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до закінчення березня.

  • Володимир:

   От дивіться який перелік є для 1 групи:
   95.2 Ремонт побутових виробів і предметів особистого вжитку
   95.21 Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення
   95.22 Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання
   95.23 Ремонт взуття та шкіряних виробів
   95.24 Ремонт меблів і домашнього начиння
   95.25 Ремонт годинників і ювелірних виробів
   95.29 Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку
   А це для другої:
   95 Ремонт комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку
   95.1 Ремонт комп’ютерів і обладнання зв’язку
   95.11 Ремонт комп’ютерів і периферійного устатковання
   95.12 Ремонт обладнання зв’язку
   95.2 Ремонт побутових виробів і предметів особистого вжитку
   95.21 Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення
   95.22 Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання
   95.23 Ремонт взуття та шкіряних виробів
   95.24 Ремонт меблів і домашнього начиння
   95.25 Ремонт годинників і ювелірних виробів
   Коли з»явилися ці переліки-не знаю, ніби з 2015 року, чи що..

 45. Катерина:

  хочу відкрити фоп роздрібна торгівля одягом товарами домашнього вжитку яку групу слід відкривати чи можна першу і бути на єдиному податку

  • Катерина, якщо ви будете торгувати на ринку та не будете мати найманих працівників, то вам підійде перша група. Якщо поза межами ринку або не з торговельного місця, то друга або третя група.

 46. Олександр:

  Хочу займатися ремонтом автомобілів, плюс продаж запчастин до них, орендуватиму гараж. Мені підходить тільки 2 група чи можливо й перша. КВЕД вибрав 45.2 і 45.3. Єдиний податок — 640 грн, ЄСВ — 704 грн. Все правильно.

  • Олександр, перша група вам не підходить:
   1) перша група — фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;
   Вам підходить друга або третя група. Оскільки ви плануєте в тому числі займатися продажем товарів, то мабудть краще друга.

 47. Леся:

  Добрий вечір. 2 група фоп по кведу 43.12 може виконувати роботи не тільки спрощенцям? Адже обмеження щодо того з ким має право працювати фоп 2 група стосується наданих послуг. А підготовчі роботи на будівельному майданчику — це не є послугою ??!! Допоможіть вияснити чи це так?

  • Леся, податкове законодавства знає тільки продаж товарів та надання послуг. При цьому, наданням послуг є все те, що не є постачанням товарів.
   Податковий кодекс:
   14.1.185. постачання послуг — будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
   Тобто, якщо в цивільному законодавстві є багато видів відносин, які не є наданням послуг, наприклад, виконання робіт, оренда, тощо, то в цілях податкового законодавства всі види, що не є постачанням товарів прирівнюються до послуг. Тобто, платник єдиного податку другої групи не має права виконувати роботи для суб’єктів господарювання неплатників єдиного податку.

 48. Ігор:

  Доброго дня! Допоможіть визначитися з групою платника податків та КВЕД. Закордонна релігійна організація висила в електронному форматi зразки листівок, якi я повинен розповсюдити по Україні та Східній Європі. Я замовляю в друкарні друк цих листівок, потім пакую в конверти та відправляю поштою. Яку группу та КВЕД вибрати? Основна зачіпка, що закордонна організація не може пересилати кошти простій фізичній особі, потрібне ПП чи ФОП, щоб було все легально. Дякую!

  • Ігор, багато чого залежить від того, що буде написано у договорі між вами та релігійної організацією. В будь якому випадку це третя група єдиного податку оскільки це точно послуги організації нерезиденту.
   Щодо КВЕД, розгляньте оцей:
   73.11
   Рекламні агентства
   Цей клас включає забезпечення повного набору рекламних послуг (за допомогою власних можливостей або на договірній основі), у т.ч. консультування, послуги з художнього оформлення реклами, виготовлення рекламних матеріалів, їх купівлю.
   Цей клас включає:
   створення та проведення рекламних кампаній:
   створення та розміщення реклами в газетах, у періодичних виданнях, на радіо й телебаченні, у мережі Інтернет та інших засобах масової інформації
   створення та розміщення засобів реклами на відкритому повітрі, наприклад, білбордів, панелей, рекламних рамок, віконного оформлення, виставкових залів, розміщення реклами на транспортних засобах тощо
   аерореклама
   розповсюдження або доставку рекламних матеріалів або зразків
   створення стендів та інших демонстраційних поверхонь і сайтів
   проведення маркетингових кампаній та інших рекламних послуг задля залучення й утримання клієнтів:
   просування товарів
   реклама в місці продажу
   реклама товарів шляхом розсилання поштою рекламних матеріалів на адреси передбачуваних покупців, визначених на основі списків, складених чи придбаних рекламодавцем
   маркетингові консультації

 49. Юлия:

  Здравствуйте. Я визажист. Планирую открыть студию. где буду работать только я. предостовлять услуги и обучать макияжу. мне подходит 1 група? Спасибо за ответ

 50. Ольга:

  Добрый день,Алексей. Помогите определиться с группой плательщика налога. Если это КВЕД 47.79- комиссионный магазин(одежда, обувь, товары HANDE MADE) 47.91 продажа через интернет. Возможно в перспективе будет нанят на работу продавец.Магазин планируется в административном здании, товар будет приниматься только под реализацию

 51. Ярослав:

  Доброго дня. Планую торгувати матеріалами для будівництва : цеглою , блоками,черепицею під замовлення з листового металу виготовляти деталі ,які будуть комплектуючими для покрівлі . Я не знаю, що краще ПП ФОП-2 групи єдиний податок .Та з КВЕДами не можу розібратись це оптово-роздрібна торгівля чи роздрібна,та виготовлення (виробництво) які коди вибрати …???

 52. анна:

  Алексей, подскажите пожалуйста, у меня фоп 2группы, ( магазин детской одежды,наемных работников нет), но все доходы уходят на оплату налогов и оренды( если перейти на 3 группу-буду меньше платить налогов? Или если другой вариант, если я закрою свое фоп, а открою на маму-пенсионера и 3 группу, сколько тогда нужно будет платить? Заранее очень благодарна.

 53. Євгеній:

  Доброго дня. Хочу зайнятися виробництвом і продажем піноблоків. Планую працювати як з фізичними так і з юр. особами. Я так розумію, найбільше підійде мені ІІІ група??? Як бути з ПДВ? Чи є які «підводні камені з КВЕДами??? Дякую.

 54. яна:

  доброго, підкажіть чи підійдe 1 група, хочу орeндувати приміщeння під кав’ярню. Дякую

 55. Ольга:

  Доброго дня! Я майстер манікюру і педикюру. Хочу оформити ФОП. Скажіть будь ласка ччи є у мене можливість потрапити до 1 групи? Найманих працівників немає, дохід 3 тис в місяць

 56. Марія:

  Доброго дня. Планую відкрити свій продуктовий магазин? Яка група мені підходить? дякую.

 57. артем:

  доброго дня! підкажіть будь-ласка яку потрібно категорію обрати для того щоб робити ремонтні роботи в державних закладах, в даному випадку «ПТУ»?ЗАВЧАСНО ДЯКУЮ!

 58. Євгеній:

  Доброго дня! Хочу відкрити ФОП і надавати консультаційні бухгалтерські послуги, згідно КВЕДу 69.20″Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з оподатковування». Підскажіть будь-ласка яку групу ЄП обрати?

 59. Володимир:

  Доброго дня. Я хотів би займатись бджільництвом і оформити ФОП, я не буду використовувати найманої праці, прибуток не буде перевищувати 150000грн у рік, але реалізовувати продукцію буду в інші області україни, яку ж групу мені обрати?

 60. Катерина:

  Доброго дня. Планую займатися продажем полімерних відходів. Підкажіть будь ласка, яку групу обрати.

 61. Марія:

  Добрий вечір. Планую відкрити студію графічного дизайну, без найманих працівників. і займатись продажем дизайнерських предметів інтер,єру. Яка група підійде???

  • Марія, якщо ви будете продавати готовий продукт (предмет інтер’єру) то вам підійде як друга так і третя група.
   Якщо ви будете надавати послуги графічного дизайну та серед ваших клієнтів будуть в тому числі суб’єкти господарювання на загальній системі оподаткування, то вам підійде тільки третя група.

 62. Пеляк Светлана:

  Добрый вечер, хочу открывать свою фитнесс студию. Один зал танцевальный ,а один с минимальным количеством тренажеров.Буду сама надавать услуги тренера . Пожалуйста посоветуйте мне на какую группу открыватся , какие кведы мне нужны и кто может помочь написать бизнесс план. Спасибо.

  • Светлана, вам підійде друга група. Якщо ви будете укдалати договори з суб’єктами господарювання на загальній системі оподатування (наприклад, щоб працівники підприємства тренувались у вас та оплачує все підприємство), то вам підійде тільки третя група. КВЕДи вам підійдуть такі:

   93.13
   Діяльність фітнес-центрів

   Цей клас включає:
   діяльність клубів фітнесу та бодибілдингу
   Цей клас не включає:
   послуги професійних спортивних інструкторів, учителів, тренерів, див. 85.51

   85.51
   Освіта у сфері спорту та відпочинку

   Цей клас включає спортивне навчання у групах та індивідуально, наприклад, у таборах або школах. Спортивні цілодобові та денні табори також включені до цього класу. Не включені академічні школи, коледжі й університети. Навчання може бути надане в різних приміщеннях, таких як навчальні приміщення клієнта або компанії, освітні установи або інші. Навчання в рамках цього класу організується офіційно.
   Цей клас включає:
   спортивне навчання (бейсболу, баскетболу, крикету, футболу тощо)
   діяльність таборів зі спортивного навчання
   гімнастичне навчання
   навчання їзді верхи в академіях і школах
   навчання плаванню
   послуги професійних спортивних інструкторів, учителів, тренерів
   навчання бойовим мистецтвам
   навчання грі в карти (наприклад, у бридж)
   навчання йозі
   Цей клас не включає:
   освіту у сфері культури, див. 85.52

 63. Ігор:

  Добрий день. Я збираюсь працювати найманим працівником у відділі технічної підтримки в IT компанії, де мій річний дохід буде до 150 тис грн. Зареєструвався як приватний підприємець (обов’язкова умова) з КВЕД 62_ _, 63_ _. Яка група оподаткування мені підходить?

  • Ігор, третя група — якщо ІТ компанія на загальній системі оподаткування. Друга чи третя група — якщо ІТ компанія на єдиному податку.

 64. Оксана:

  Олексій доброго дня.
  Цікавить наступне:
  1)При відкритті вендингового бізнесу, без найманих працівників (автомати будуть стояти і в офісах, і в навчальних закладах і в інших місцях), наданні послуг для ФОП, ТОВ найкраще підходить 3 група+ спрощена система оподаткування?
  2)при такому бізнесі Використання РРО не є обов’зковим?

 65. Лия:

  Получается, если я — фрилансер-копирайтер, работаю преимущественно с ИП (школы онлайн-обучения, торговцы розничными товарами, владельцы сайтов и блогеры) — мне тогда что регистрировать? Нанятых сотрудников нет, естественно.
  Вторая группа. А что еще нужно знать? Куда еще в таком случае смотреть?
  Мне хочется работать легально, но я так понимаю, для моего вида услуг вообще не предусмотрена статья… А устраиваться на работу в любой из проектов как сотрудник невыгодно — заказы короткие, на месяц не более. Оплата сдельная. И что делать?

 66. Наталия:

  Здравствуцте! Прмогите розобраться ЧП международные перевозки при выборе 3групы единого налога какую ставку процента выбрать(услуги надаються как и юр.лицам так и физ лицам на общей системе налогообложения и на едином налоге).Спасибо

 67. Оксана:

  Доброго дня, хочу продавати дитячий одяг в магазині, інтернеті та на платформі Розетка. Одяг виготовляю самостійно, іноді відшиваю на фабриці великі замовлення. Підкажіть будь ласка, які КВЕДи краще обрати та ягу крупу обрати для ФОО?

 68. Ірина:

  Доброго дня. Планую відкрити магазин роздрібної торгівлі продуктами, та тютюново горілчаними виробами! Підкажіть будьласка які фопи потрібно відкрити один на горілчані вироби інший на продукти?!

 69. Олена:

  Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи потрібно ФОП 3 групи для здійснення роботи з нерезедентом бути платником ПДВ

 70. Юлия:

  Добрый день! Подскажите, пожалуйста! Хочу открыть магазин розничной и оптовой торговлей одежды, не могу определится с группой и системой налогообложения. Какую лучше выбрать?

 71. Людмила:

  Здравствуйте. Скажите пожалуйста для кофемобиля подходит первая группа?

 72. Тарас:

  Добрий день.
  Хочу відкрити ФОП та експортувати пелету ( біо паливо) закордон ( польщу), в Україні купувати у ФОП а продавати ТОВ. Підкажіть будь ласка яку групу та систему оподаткування обрати.

 73. Сергій:

  Доброго дня!
  Я планую відкрити свою кіностудію, під яку групу оподаткування я попадаю? Якщо працівників штатних 3-5 осіб, всі інші — це тимчасові працівники (на 2-5 місяців).
  Мій дохід буде не стабільним і я буду доволі довгий час не отримувати доходу, я буду всеодно змушений платити податок?

 74. Роман:

  доброго дня. цікавить яка група і квед мені підходить якщо я буду займатись виготовленням аксесуарів до одягу з епоксидних і поліефірних смол і продаж їх як через іноземні інтернет магазини та наші оптом і вроздріб. я вибрав квед- 14.19 Виробництво іншого одягу й аксесуарів і 2 група фоп. чи правильно вибрано

 75. Олександра:

  Добрий день!
  Планую відкрити кав’ярню ( кава на винос) всього з 4 столиками, у продажі крім звичайної кави буде кава та бейлізом. Думаю зареєструвати як ФОП, але яка група підходить під таку діяльність?

 76. Людмила:

  Добрий день! Орендую приміщення в школі під торгову точку, найманих працівників не маю. Так як влітку канікули, то торгую на ринку. Підкажіть яку групу мені вибрати?

 77. Алёна:

  Здравствуйте! Очень хочу в городе открыть небольшой магазин где буду продавать праздничную атрибутику которую буду закупать у поставщиков и буду некоторую атрибутику делать сама. Так же буду делать фигуры из шаров, наполнять шары гелием. Буду оформлять праздничные залы. Как правильно выбрать группу и с чего начать оформление такой деятельности? Помогите пожалуйста разобраться. Заранее спасибо)))

 78. Юлия:

  Добрый день! планирую открыть ФОП для получения благотворительного гранта. в проекте со мной будут сотрудничать несколько людей, которым будут выплачиваться гонорары из этих денег. как лучше всего зарегистрироваться?

 79. Анатолий:

  Здравствуйте. Планирую заниматься медиаторской деятельностью, а также деятельностью по еонсультированию в сфере международного налогового планироаания. Подскажите, пожалуйста, какие КВЕДы мне подойдут и, соответственно, какая группа. Услуги будут предоставляться как физ., так и юр. лицам. Заранее спасибо за Ваш ответ.

 80. Дмитрий:

  Хочу занятся скупкой зерна и продажей его на елеваторы! фоп какой групы лутше открывать?

 81. Вероніка:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка яку групу підприємця потрібно вибрати при роздрібній торгівлі не в спеціалізованому магазині та наданні клінінгових послуг? На перших парах буду працювати самостійно, при цьому хочу створити сайт з назвою клінічну через який дасть змогу приймати замовлення та переглядати спектр послуг.Дякую.

 82. Андрій:

  Добрий вечір. Я хочу відкрити кабінет ортодонта-стоматолога. Яку групу мені вибрати?

 83. Олег:

  Доброї ночі.
  Потребую консультації по такій ситуації:
  Подав заявку на відкриття ФОПа 2група єдиний податок,але несвоєчасно приїхав в податкову…мені сказали що я можу зареєструватись в квітні,або оплатити ЄСВ,закрити фоп і через деякий час відкрити знаново…а я не оплатив,але подав заявку на закриття,але в податковій не знявся з обліку….Я зможу повторно відкрити фоп 2групу єдиного податку в цьому році?

 84. Тетяна:

  Доброго дня! Допоможіть визначитися з групою і статусом (ЮО чи ФОП). Хочемо орендувати землю для ведення сільського господарства. Дохід — безготівка.
  Наперед вдячна за відповідь, бо вже розгубилася!

 85. Євгения:

  Доброго дня! Для відкриття власної автомийки без найманих робітників яку групу обрати?

 86. Ярослава:

  Доброго дня,
  Я вже зареєстрована на 2групі, даю приватні уроки іноземної мови. Підкажіть, будь ласка, я маю право надавати такі послуги у скайпі громадянам, що живуть за кордоном, чи для цього мені потрібно перейти на 3групу? Справа в тому, що мені надходить оплата у валюті на підприємницький рахунок, і хотілося б розуміти, чи не виникне питань у податкової з цього приводу.

 87. Юрій:

  Доброго дня. Хочу відкрити студію макіяжу та проводити навчання макіяжу по 3 — 4 учениці у групі. Працювати буду тільки я. Хочу видавати після навчання сертифікат з печаткою, чи маю я право мати власну печатку, що для цього треба. Будь ласка, поясніть з чого починати,та у якій послідовності?

 88. Андрій:

  Допоможіть будь-ласка, вид діяльності: ремонт та виготовлення меблів, робота на адресі замовника, працюю вже 10 років, вирішив зареєструватися як підприємець,яка група мені потрібна,які податки треба сплатити, дякую!!!

 89. Богдан:

  Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, яку групу потрібно обрати для авто перевезень вантажним авто по Україні… Дякую

 90. Мар'яна:

  Доброго дня! Я хочу відкрити свою кав’ярню, де буде суто кава і продаж випічки,без торгівлі алкоголем і сигаретами. Яка система оподаткування найкраще підійде, або яка група спрощеної системи? (по плановому доходу гадаю між 2 і 3 групою спрощеної системи) .

 91. Михайло Ігорович:

  хочу відкрити міні птахоферму, на початок тільки 1000 голів.
  як краще це все оформити?
  і чи можу я щось попросити від держави?

 92. Володимир:

  Саша, дякую вам за відповіді, я поки почитав коментарі то вже більш-менш визначився.

 93. Любо:

  Доброго дня!
  Планую відкрити власний фітнес зал з продажем продуктів компанії збалансованого харчування. Яку групу порадите. Дякую.

 94. Євген:

  Добрий день! Займаємося з дружиною миловарінням та виготовленням органічної косметики(креми, бальзами …). В даний час в домашніх умовах. Паралельно плануємо відкрити невеличку кав’ярню (МАФ, можливо з 2-3 столиками). Підійшов час реєструвати ФОП, який буде об’єднувати дві справи.
  Питання:
  Чи підійде 2-га група, та які обрати КВЕДи?
  Дякую!

 95. Тетяна:

  Доброго дня!підкажіть,будь-ласка,яка група підходить для магазину картин і оформлення картин в рами,також є вироби ручної роботи(ляльки,мило,кераміка)

 96. Наталія:

  для продажу відходів деревини(обрізки,тирса) який обрати квед при відкритті ФОП

 97. Марія:

  Доброго дня
  Хочу взяти оренду магазин маю першу групу так як працюю на ринку
  Чи можу я лишити собі першу групу чи треба міняти?

 98. Катерина:

  Доброго дня !Підскажіть будь ласка :хочу відкрити продуктовий магазин планую торгувати тютюн і алкогольних напоїв, яку групу потрібно і які кведи. Дякую

 99. Ольга:

  Добрый день. Хочу открыть ФОП, собираюсь предоставлять информационные услуги юр. Лицу которое на третьей группе налогообложения. Какая группа должна быть у меня? И какой квэд? Спасибо

 100. Іван:

  доброго дня.хочу взяти в оренду земельну ділянку до 10га і занятись вирощуванням с.г культур. підкажуть будь ласка в якій групі реєструватись чи взагалі не реєструва тись як підприємець а працювати як фіз.особа.?

 101. доброго дня.хочу взяти в оренду земельну ділянку до 10га і занятись вирощуванням с.г культур. підкажуть будь-ласка в якій групі краще реєструватись чи взагалі не реєструватись як підприємець а працювати як фіз.особа.?

 102. Елена:

  Здравствуйте. Ответьте, пожалуйста: может ли физ.лицо, работающее в больнице мед.сестрой (бюджетное предприятие) сутки через трое, совмещать работу в торговле продавцом?

 103. Олександр:

  Доброго дня!
  Планую відкривати салон краси (перукар/манікюр/педикюр/візажист/продаж косметики та біжутерії). Яка група краще підходить для цього, 2-га чи 3-тя і які КВЕД бажано врахувати?
  Дякую!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.73MB/0.00055 sec