Як платнику єдиного податку другої групи надавати майно в оренду юридичним особам на загальній системі оподаткування

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Я ФОП платник єдиного податку, друга група. Займаюся різними видами діяльності. Також здаю приміщення в оренду юридичній особі на загальній системі оподаткування. Чи можу я і надалі надавати приміщення в оренду юридичній особі та залишатися у другій групі?

Згідно пункту 291.4 Податкового кодексу фізичні особи платники єдиного податку другої групи мають право продавати товари будь кому, займатися ресторанним господарством, а також надавати послуги, але лише населенню або іншим платникам єдиного податку (як фізичним так і юридичним особам).

Для цілей застосування податкового законодавства надання майна в оренду прирівнюється до послуги. Про це на блозі навіть є велика стаття Чи є оренда послугою в цілях застосування податкового законодавства? Чи може платник єдиного податку другої групи надавати майно в оренду?. Тому, якщо платник єдиного податку надає приміщення в оренду юридичній особі на загальній системі оподаткування, він не має права перебувати у другій групі. Такий єдинник може бути тільки у третій групі.

В той же час, податкове законодавство не забороняє підприємцям здавати приміщення в оренду як звичайна фізична особа, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності. В цьому випадку з суми доходу від оренди, громадянин повинен сплачувати податок на доходи фізичних осіб в розмірі 15/17% (в залежності від розміру доходу). Державна податкова служба, у своїй узагальнюючій податковій консультації «щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізичними особами – підприємцями, які здійснюють діяльність з надання нерухомого майна в оренду» №136 від 20.02.2012 року підтверджує таку позицію.

При цьому, платнику єдиного податку другої групи буде доцільно виключити зі свого свідоцтва платника єдиного податку вид діяльності «оренда». Оскільки, у разі наявності цього виду діяльності у свідоцтві платника єдиного податку, податкова служба буде вважати всі доходи, отримані від надання нерухомості в оренду, підприємницькими доходами з відповідними наслідками для підприємця. Також, слід звернути увагу, що після виключення виду діяльності «оренда» зі свідоцтва, такий єдинник не буде мати права надавати майно в оренду населенню або іншим платникам єдиного податку, як підприємець.

P.S. Хотите пополнить мобильный телефон, заплатить за интернет или спутниковое телевидение? У вас всегда есть возможность сделать интернет платеж одним кликом.

Як платнику єдиного податку другої групи надавати майно в оренду юридичним особам на загальній системі оподаткування
Оцініть статтю

3 Responses to Як платнику єдиного податку другої групи надавати майно в оренду юридичним особам на загальній системі оподаткування

  1. бухгалтер:

    До 100 м кв. Сдавать можно!

  2. Ви помиляєтесь. Платник єдиного податку другої групи не має права надавати послуги юридичним особам на загальній системі оподаткування. Оренда прирівнюється до послуг для цілей застосування Податкового кодексу.

  3. ПВ:

    А может ли физлицо, не будучи ФОПом, передать в управление, принадлежащее ему помещение или нужно регистрироваться ФОПом? Каки и у кого возникают налоговые обязательства, если выгодополучатель не сам собственник, а третье лицо? Можно ли таким образом разбить помещение более 300 м.кв. на разных управителей?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *