Податки > Бухгалтерський облік > Як розрахувати та виплатити лікарняні звільненому працівнику?

Як розрахувати та виплатити лікарняні звільненому працівнику?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Бувають випадки, коли працівник написав заяву про звільнення та захворів. В цій статті ми розглянемо приклади нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності звільненим працівникам.

Нормативна база

Нагадаємо, що днем звільнення вважається останній робочий день. Відповідно до статті 116 Кодексу Законів про Працю в день звільнення працівника власник або уповноважений ним орган повинен провести розрахунок з працівником та виплатити всі суми, що належать йому від підприємства. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Ця вимога стосується допомоги з тимчасової втрати працездатності, що сплачується за рахунок підприємства.

Читайте також В яких випадках потрібна довідка ОК-5 при нарахуванні лікарняних

Згідно ч.2 ст.22 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення (або подовження) медико-соціальною експертною комісією інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності. Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, якщо працівник захворів після надання заяви на звільнення, допомога з тимчасової непрацездатності за рахунок підприємства виплачується лише по день звільнення включно. Виплата коштів Фонду соціального страхування проводиться після закінчення лікарняного. Оскільки кошти Фонду не належать підприємству, то виплата допомоги за лікарняним листком за рахунок Фонду після звільнення працівника не суперечить чинному законодавству.

Читайте також Як заповнити звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) за січень 2016 року. Роз’яснення ДФСУ

Приклади нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності звільненому працівнику

Приклад 1

Петров І.С. написав заяву про звільнення за власним бажанням з 11 березня 2016 року. З 04.03.2016 р. по 22.03.2016 р. працівник перебував на лікарняному. В цьому випадку оплата допомоги з тимчасової непрацездатності кошти за рахунок підприємства за період з 04.03.2016 р. по 08.036.2016 р. має бути виплачена працівнику не пізніше наступного дня після пред’явлення листка непрацездатності.

Матеріальне забезпечення за період з 09.03.2016 р. по 22.03.2016 р. має бути виплачено Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі заяви-розрахунку, наданої роботодавцем.

Читайте також Розрахунок нарахувань та утримань із заробітної плати у 2016 році

Приклад 2

Макарова Л.А. написала заяву про звільнення за згодою сторін з 17.02.2016 р., а з 15.02.2016 року працівниця захворіла та перебувала на лікарняному до 25.02.2016 р. включно.

Оскільки працівниця була звільнена 17.02.2016 р., то за рахунок підприємства допомога з тимчасової непрацездатності повинна виплачуватися лише за три дні з 15.02.2016 р. по 17.02.2016 р.

За період з 18.02.2016 р. по 19.02.2016 р. допомога не виплачується.

Починаючи з шостого дня і до відновлення працездатності (з 20.02.2016 р. по 25.02.2016 р.) лікарняний виплачується за рахунок коштів ФСС з ТВП.

Приклад 3

Левченко А.С. звільнилася за власним бажанням з 16 лютого 2016 р., а 17 лютого захворіла. Оскільки на момент настання страхового випадку жінка не являється застрахованою особою, то допомога з тимчасової втрати працездатності не виплачується ні за рахунок роботодавця, ні за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

При поддержке: Думаете над интерьером своего жилища но вам никак не приходят в голову подходящие идеи? Оформление дизайна интерьера Киев от компании Martin Architects — это что нужно вашей квартире или дому. Закажите бесплатный просчет стоимости дизайн-проекта на их сайте по ссылке.

Як розрахувати та виплатити лікарняні звільненому працівнику?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.91MB/0.00118 sec