Податки > Бухгалтерський облік > Як розрахувати лікарняний лист, якщо працівник захворів після закінчення робочого дня

Як розрахувати лікарняний лист, якщо працівник захворів після закінчення робочого дня

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Майже кожен бухгалтер зіткався з ситуацією, коли згідно табелю обліку робочого часу у працівника стоять відпрацьовані години, а він приніс листок непрацездатності, відкритий цією датою. Як правильно розрахувати лікарняний лист в цій ситуації піде мова далі.

Порядок видачи листка непрацездатності після завершення робочого дня

Листок непрацездатності у разі захворювання, травми, в тому числі й побутової, видається в день установлення непрацездатності, крім випадків перебування на лікуванні у стаціонарі.

Читайте також Оформлення листків непрацездатності. На що звертати увагу, щоб уникнути штрафних санкцій від ФСС з ТВП

Але відповідно до п.2.6. «Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 №455, особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними по завершенні робочого дня, листок непрацездатності може видаватись, за їх згодою, з наступного календарного дня. Тобто, якщо працівник 12 липня звернувся до лікарні після закінчення робочого дня, листок непрацездатності за згодою працівника може бути відкритий з 13 липня. В цьому випадку у бухгалтерів не має виникнути жодних питань при нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності.

Як нарахувати допомогу за листком непрацездатності

Розглянемо ситуацію, коли працівник не скористався своїм правом та отримав листок непрацездатності після закінчення робочого дня.

Відповідно до статті 22 Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV від 23.09.1999 року у разі хвороби застрахованої особи допомога по тимчасовій непрацездатності надається у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу). Якщо перший день хвороби збігається з відпрацьованим днем, працівнику за цей день повинна бути нарахована заробітна плата згідно графіку роботи. Таким чином, допомога по тимчасовій непрацездатності повинна обчислюватися з наступного дня.

Читайте також Як розрахувати заробітну плату за дні відрядження

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, за рахунок коштів ФСС з ТВП виплачується починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності. Відповідно до постанови КМУ від 26 червня 2015 р. № 440 оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця. Оскільки в перший день непрацездатності працівник не втратив заробіток, то за рахунок роботодавця повинно бути сплачено лише чотири дні.

Приклад. Сергієнко П.М. з 12.07.2016 р. по 28.07.2016 р. перебував на лікарняному. Згідно табелю обліку робочого часу 12.07.2016р. – відпрацьований день.

За рахунок роботодавця потрібно оплатити 4 календарні дні з 13.07.2016 р. по 16.07.2016 р., за рахунок коштів ФСС з ТВП – 12 днів з 17.07.2016 р. по 28.07.2016 р.

Читайте також Порядок отримання лікарняних для фізичних осіб підприємців

Відображення лікарняних у заяві-розрахунку на отримання матеріального забезпечення від ФСС з ТВП

При заповненні заяви-розрахунку на отримання матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в графі «період непрацездатності» потрібно вказати період, зазначений на бланку лікарняного листка, а в графі «кількість днів, що підлягають оплаті» — відобразити фактичну кількість днів, за які нарахована допомога.

Тобто для Сергієнко П.М. потрібно зазначити період непрацездатності з 12.07.2016 р. по 28.07.2016 р., та кількість днів,що підлягає оплаті – 16.

Читайте також Як розрахувати та виплатити лікарняні звільненому працівнику?

Оскільки працівники Фонду перевіряють відповідність кількості днів допомоги, нарахованої за лікарняним листком, з кількістю днів непрацездатності, то з заявою-розрахунком бажано подати пояснювальну, де буде зазначена причина невідповідності.

При поддержке: Очень часто бывает, что при получении кредита банк навязывает клиенту дополнительные услуги, которые не являются обязательными, например страховку. Знаете ли вы, что сумму таких страховок можно вернуть? Возврат страховок — это профильная услуга компании Без Долгов. Перейдите по ссылке и прочитайте подробнее.

Як розрахувати лікарняний лист, якщо працівник захворів після закінчення робочого дня
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.92MB/0.00077 sec