Як протестувати кандидата на посаду бухгалтера?

Бухгалтер для кожного підприємства — персона значуща. Від нього залежить: чи отримає зарплату колектив у строк, чи завершиться успіхом перевірка компанії контролюючими органами і скільки податків заплатить підприємство. Але як зрозуміти, що на співбесіду прийшов той самий ідеальний бухгалтер? Як перевірити його компетентність? Як протестувати кандидатів, щоб зрозуміти їх сильні і слабкі сторони? І чи всім тестам можна довіряти?

Ні червоний диплом, ні високий рівень ерудиції не гарантує наявність розвинених hard skills у бухгалтера. Крім того, ідеальний фахівець може опинитися непримітним і скромним на перший погляд. Але саме він здатний правильно здійснювати фінансові операції, з педантичністю підходити до складання звітності і стежити за найменшими змінами в законодавстві.

Але як HR-зрозуміти, хто з кандидатів має усі необхідні навички? Це можливо з’ясувати за допомогою професійного тестування.

Головні правила тесту для кандидата на посаду бухгалтера

Документів, що регулюють бухгалтерський та податковий облік, ціла безодня: це і закони, і Податковий кодекс, і акти місцевого значення, і кипа роз’яснень від Мінфіну. Але головна біда в тому, що вони постійно змінюються. Так може бути, ідеальний тест для атестації кандидатів повинен ґрунтуватися на останніх змінах законодавства? На жаль, ні. Його з успіхом зможуть пройти, наприклад, володарі феноменальної пам’яті або теоретики. Але справжніх навичок кандидата він не покаже.

Щоб визначити рівень фахівця, можна організувати тестування, ґрунтуючись на таких правилах:

  1. Тестування не повинне бути коротким. Бухгалтеру доводиться довгі години сидіти за роботою над паперами. Незважаючи на втому, в документах повинні бути правильні цифри та інші дані. Тому інколи тест для кандидатів на цю посаду може тривати декілька годин.
  2. Об’єднати теорію і практику. Під час перевірки кандидат повинен продемонструвати гарну теоретичну базу і вміння застосовувати її на практиці.
  3. Завдання відображають реальні ситуації бухгалтера в роботі. В залежності від сфери діяльності підприємства, бухгалтеру можуть знадобитися специфічні знання. Тому до тестування краще включити завдання, з якими щодня стикається конкретний бухгалтер.

На перший погляд знайти тести для кандидатів на посаду бухгалтера не складно. В інтернеті у вільному доступі знаходиться багато завдань з готовими рішеннями. Але чи можна їм довіряти? Далеко не завжди. І ось чому:

  1. Завдання могли втратити актуальність. У бухгалтерській сфері зміни відбуваються постійно, а тому такі тести повинні регулярно перевірятися професіоналами. Визначити актуальність та достовірність подібних тестів не маючи необхідних знань – неможливо.
  2. Більшість подібних тестів носять універсальний характер. Завдання «про все і ні про що» не дозволять оцінити професіоналізм бухгалтера.
  3. Встановити, хто написав тест — і чи є цей автор експертом, дуже складно.

Вдома чи в офісі: де проходити тести кандидатам?

Тестування — нервовий процес для будь-якої людини. Вдома, у звичній обстановці, бухгалтер може розслабитися і повністю присвятити себе вирішенню завдань. Але завжди існує ризик, що кандидат «спише» або попросить «допомога друга» з проходженням тесту. Запропонувати пройти тест в офісі? Мінуси є і тут: HR буде змушений контролювати процес і стежити за кандидатом. Враховуючи, що один тест може зайняти не одну годину, а претендентів багато, то «працювати наглядачем» HR-доведеться довго.

Єдиним надійним способом перевірити, чи не списував кандидат під час тестування, залишається система прокторинга. Вона дозволяє з допомогою спеціального ПЗ або людей (прокторов) верифікувати особистість людини під час здачі тесту і аналізувати його поведінку. Прокторинг був спеціально розроблений для отримання достовірних результатів іспитів або тестів. Тому обійти цю систему і схитрувати неможливо.

Як бути впевненим у якості тестів для атестації кандидатів?

Підібрати і протестувати кандидатів на посаду бухгалтера допоможе сервіс Finassessment. З його допомогою HR-и можуть призначити тестування окремих hard skills фінансових фахівців. Кожен з тестів складається експертом-практиком, і піддається перехресній перевірці на актуальність і валідність. Обмежений час тестування не дозволяє кандидату відволікатися, а прокторинг — шукати підказки в інтернеті.

Сервіс Finassessment також містить базу кандидатів з підтвердженими навичками. Заповнюючи профіль, фінансові фахівці додають навички, а потім підтверджують їх, успішно пройшовши тестування з прокторингом.

Проект Finassessment існує вже рік, і за цей час допоміг багатьом компаніям оцінити і знайти кваліфікованих фінансових спеціалістів. Один з наших кейсів по підбору і найму бухгалтера ми описали в статті «Оцінити за 60 хвилин: як 1 тест допоміг привести в компанію кращого бухгалтера по зарплаті».

Познайомтеся з інструментами Finassessment, щоб назавжди забути про проблеми з підбором та оцінкою фінансових фахівців!

Професійне тестування бухгалтерів

Оцініть hard skills фінансового спеціаліста!

Як протестувати кандидата на посаду бухгалтера?
3 (59.53%) 43 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00033 sec