Як правильно закрити кредитну карту

За підтримки: Ваша компания выходит на мировые рынки? Значит вашим сотрудникам пора изучать иностранный язык. Благодаря корпоративному обучению native-english.com.ua/korporativnoe-obuchenie изучать языки можно без отрыва от основной работы.

Наявністю кредитної картки в портмоне вже давно нікого не здивуєш. Вони є практично у кожного на Україну, кому виповнилося 18 років, включаючи студентів і пенсіонерів. Банки постійно ведуть між собою боротьбу за залучення нових клієнтів, яким необхідний цей продукт. Для цього по картах збільшується термін пільгового користування кредитом, в перебігу якого не потрібно платити відсотків, створюються нові точки еквайрингу, де клієнт, що розплачуватися кредитною картою отримує бонус, у вигляді відрахувань на спеціальний рахунок, знімаються всілякі комісії при оплаті кредитною карткою (наприклад, за комунальні послуги). Не дивлячись на те, що в сучасній Україні кредитна карта стає найбільш зручним платіжним засобом (принаймні в містах), виникають ситуації, коли необхідно закрити кредитну карту. Як це зробити максимально правильно спробуємо розібратися в цій публікації.

Читайте також На що звернути увагу в кредитному договорі?

Термін закриття кредитного рахунку

Почнемо з того, що будь якій кредитній картці супроводжується відкриття кредитного рахунку, який в банківській сфері відноситься до розряду поточних. Тому, всі операції з відкриття та закриття такого рахунку регулюються правилами встановленими Національним банк України (далі НБУ). У відповідності з цими правилами установа банку має право закривати кредитний рахунок на протязі 45 календарних днів з моменту надходження письмової заяви клієнта. Робиться це з метою того, щоб банк зміг перевірити чи вся заборгованість погашена, чи всі відсотки і комісії сплачені, а також запобігти випуск нової картки на ім’я клієнта, у разі закінчення терміну її використання.

Умови обслуговування кредитного рахунку

Насамперед, коли клієнт оформляє кредитну картку в банку, йому слід дуже уважно вивчити умови її обслуговування. Крім зняття з кредитної картки відсотків за користування кредитними коштами, банк може передбачити додаткові платежі. Найбільш часто зустрічаються з них це щорічна або щоквартальна плата за обслуговування кредитного рахунку, платежі за SMS — повідомлення, які інформують клієнта про поповнення або зняття коштів з картки і т.д. Тому, перед тим як клієнт почне гасити заборгованість по кредитній карті, йому необхідно взяти банківську виписку по руху коштів на своєму кредитному рахунку і уважно її вивчити. З’ясувати які платежі і з якою періодичністю він робить, користуючись кредитною карткою.

Читайте також Зняття грошей з «Копилки» Приватбанка. Як вигідніше?

Затримка списання коштів з кредиток

На практиці, в деяких банках України списання коштів із кредитних карт відбувається з істотною затримкою. Так, клієнт розплачується кредиткою, далі сума покупки блокується на карті, а фактичне списання коштів здійснюється через кілька днів. У такому випадку клієнтові необхідно з’ясувати чи всі списання коштів з кредитної картки проведені банком.

Процедура закриття кредитки

Прийнявши рішення закрити кредитну карту, потрібно обов’язково з’явитися у відділення банку, при чому туди де клієнт її отримував, особисто. При собі потрібно мати паспорт або інший документ за допомогою якого клієнта можна ідентифікувати й саму карту. Там він заповнює заяву про відмову від кредитки, форма якого повинна бути передбачена в кредитному договорі на видачу такої карти. При необхідності йому буде необхідно погасити поточну заборгованість по карті і нарахованими відсотками, обов’язково взявши квитанцію. Далі банк проведе перевірку інших можливих заборгованостей по цій карті (як уже говорилося це може зайняти до 45 календарних днів) і прийме рішення про закриття кредитного рахунку клієнта.

Після цього, клієнту необхідно зажадати, щоб йому видали довідку про те, що вся заборгованість по карті погашена і банк до нього фінансових претензій не має. Форма такої довідки може бути як типовою, так і вільною. Головне щоб на ній стояла печатка банку та підпис відповідальної особи, яка видала цю довідку. У деяких банках видача такої довідки платна, однак грошей на це шкодувати не потрібно. У разі виникнення подальших претензій з боку банку, наявність цього документа буде незамінним аргументом у суді. Само собою зрозуміло цю довідку краще зберігати протягом кількох років, після її отримання.

Читайте також Як вплинула українська криза на світові фондові ринки?

Коли довідка про відсутність заборгованості отримана, потрібно здати саму карту в банк. При цьому працівник банку повинен її знищити на очах клієнта (цього вимагає внутрішні правила будь-якого банку), перерізавши магнітну смугу на карті або подрібнивши її на дрібні шматочки.

Резюме

Тепер можна вважати, що кредитний рахунок закритий. Підсумуємо сказане вище. Мати повну впевненість в тому, що його кредитка закрита, клієнт може тільки в разі наявності у неї в руках таких документів:

• Свій екземпляр кредитного договору на користування кредитною карткою.

• Квитанції банку, які підтверджують повне погашення заборгованості по карті.

• Копія заяви, яку клієнт написав, бажаючи закрити кредитку, з датою про прийом його банком.

• Лист — довідка банку підтверджуюча, що заборгованість перед банком погашена.

Читайте також Кредитна карта Еволюція від Дельта Банку. Підводні камені і нюанси використання

Як бачимо процедура закриття кредитної карти набагато складніша, ніж її отримання і як більшість з усього, що відбувається в нашій країні дуже підходить під усталений вираз : «Вхід рубль — вихід два ».

Як правильно закрити кредитну карту
5 (100%) 1 vote

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.01033 sec