Як правильно визначити кількість днів для розрахунку допомоги по вагітності та пологах?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні у рубриці питань та відповідей ми відповідаємо на питання, що було задане на цій сторінці. Нагадуємо, що кожен бажаючий може задати своє питання у рубриці безкоштовних консультацій та отримати відповідь.

Доброго дня! Пiдкажiть будь ласка, на яку кiлькість днiв буде дiлитися моя заробiтна плата для визначення середньоденноi при нарахуванні декретних, якщо я вийшла на роботу 20 жовтня 2014 (пiсля вiдпустки по догляду за дитиною до 3,5 рокiв), 1 грудня я пiшла в календарну вiдпустку на 30 днiв, з 31 грудня лiкарняний по вагiтностi та пологах! На 6 мiсяцiв (в яких я не працювала з поважноi причини бiля 4 мiсяцiв) — близько 180 днiв, чи на повний вiдпрацьований 1 мiсяць? Дякую

Згідно п.4. Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням №1266 від 18.09.2001 року період перебування у відпустці по догляду за дитиною від трьох до шести років за медичними показниками вважається поважною причиною та виключається з розрахунку середньоденної допомоги. Розрахунок допомоги по вагітності та пологах у Вашому випадку залежить від наявності медичної довідки про стан дитини. До розрахункового періоду входять місяці з червня по листопад 2014 року.

У випадку, коли відпустка по догляду за дитиною після досягнення нею трьох років надавалася на підставі медичної довідки, то до розрахунку допомоги буде включатися 12 днів жовтня (з 20.10.14) та відповідно нарахована заробітна плата за цей період та 30 календарних днів листопада. Таким чином, до розрахунку включається 42 дні та нарахована заробітна плата за фактично відпрацьований час.

Якщо відпустка по догляду за дитиною після трьох років надавалась без медичних показників, то в цьому випадку відпустка не вважається поважною причиною відсутності на роботі та не виключається з розрахунку. Отже в цьому випадку в розрахунок включається: червень -30 днів, липень – 31 день, серпень – 31 день, вересень — 30 днів, жовтень – 31 день, листопад – 30 днів, тобто 183 дні. Розмір заробітної плати для розрахунку співпадає з сумою, яка враховується в першому випадку. Отже без наявності довідки про медичні показники дитини розмір допомоги буде значно меншим.

При поддержке: Никто не застрахован от попадания в ДТП. В результате этого события очень часто бывает трудно определить кто прав, а кто виноват. В этом может профессионально помочь адвокат по ДТП http://www.advokatbykov.ru/advokat-po-dtp/. Перейдите по ссылки и узнайте подробнее как нужно вести себя при попадании в дорожную аварию.

Як правильно визначити кількість днів для розрахунку допомоги по вагітності та пологах?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *