Податки > Єдиний податок > Як платнику єдиного податку зареєструватися платником податку на додану вартість?

Як платнику єдиного податку зареєструватися платником податку на додану вартість?

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Консультант. Автор статей з бухгалтерського та податкового обліку. З радістю відповім на ваші питання у коментарях.

Згідно з правилами нині діючого податкового законодавства України, платники єдиного податку (тобто особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) можуть обрати для себе групу і, відповідно, ставку єдиного податку, при якій буде додатково сплачуватися ПДВ або ж податкову ставку, при якій ПДВ буде вже включено до складу єдиного податку.

В усіх випадках переходу платника податків на спрощену систему, відмови від неї або ж зміни своєї податкової ставки реєстрація такої особи в якості платника ПДВ здійснюється за загальними правилами Положення № 1130 і нормам Податкового Кодексу України. Так, на підставі п. 3.6 вищезазначеного Положення, реєстрація даної категорії осіб платниками ПДВ проводиться тільки після зміни ними своєї системи оподаткування за правилами ст. 293 ПК України (з вибором податкової ставки, що передбачає/не передбачає сплати ПДВ).

Читайте також Як ФОП на єдиному податку сплачує інші податки і збори?

Порядок і строки подання заяви

В залежності від статусу платника податків і особливостей системи його оподаткування, норми ПК України містять наступні вимоги до процедури, а також термінів подання особою своєї заяви в податкові органи для реєстрації його платником ПДВ:

1. Для реєстрації платником ПДВ суб’єкта господарської діяльності в процесі його переходу із спрощеної системи, при якій ПДВ не сплачувався, на іншу систему оподаткування встановлені такі строки для подання особою свого реєстраційної заяви:

  • не пізніше 10-го числа першого календарного місяця, з якого платник податків перейшов на нову систему оподаткування, – у разі обов’язкової реєстрації;
  • не пізніше, ніж за 20 календарних днів до моменту початку звітного періоду, з якого особа планує стати платником ПДВ у разі добровільної реєстрації;

2. Для реєстрації платником ПДВ платника єдиного податку 3-ї групи, податкова ставка якого не передбачає сплати ПДВ (крім відповідних правил абз. 4-го п. 293.3 ст. 293 ПК України осіб), шляхом добровільної зміни своєї податкової ставки, що даний платник податків звертається у відповідні податкові органи з заявою не пізніше, ніж за 15 календарних днів до моменту початку звітного кварталу, з якого він бажає перейти на податкову ставку з одночасною сплатою ПДВ;

Читайте також Як і коли підприємці платять єдиний податок

3. Для реєстрації платником ПДВ суб’єкта господарювання, до якого не застосовується спрощена система, єдиний податок з окремою сплатою ПДВ, такий платник податків в обов’язковому порядку повинен відповідати всім встановленим для платників 3-ої групи єдиного податку вимогам (крім осіб, що відповідають правилам абз. 4-го п. 293.3 ст. 293 та п. 181.1 ст. 181 або ж п. 182.1 ст. 182 ПК України). Строк для подання особою своєї заяви на реєстрацію – мінімум 15 календарних днів до моменту початку звітного кварталу, з якого планується перехід на нову систему сплати податків. Якщо ж податковий орган відмовляє заявнику в його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний за законом обрати для своєї діяльності податкову ставку без сплати ПДВ або ж відмовитися від єдиного податку;

4. Для реєстрації платником ПДВ ФОП на єдиному податку 1-ї або 2-ї групи у зв’язку з перевищенням ним встановленого п. 291.4 ст. 291 ПК України розміру доходу і переходом у наступному звітному кварталі на 3-ю групу зі сплатою ПДВ, такий заявник повинен обов’язково відповідати всім вимогам п. 293.8 ст. 293 ПК України. Строк для подання реєстраційної заяви (одночасно з переходом на нову податкову ставку) – не пізніше 20-го числа наступного місяця за періодом, у якому відбулося перевищення розміру доходу. Якщо ж податковий орган відмовляє заявнику в його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний за законом обрати для своєї діяльності податкову ставку без сплати ПДВ або ж відмовитися від єдиного податку;

Читайте також Як підприємці на єдиному податку можуть проводити розрахунки з контрагентами

5. Для реєстрації платником ПДВ ФОП на єдиному податку 1-ї, 2-ї або 3-ї групи в добровільному порядку на податкову ставку зі сплатою ПДВ заявник повинен обов’язково відповідати всім вимогам 3-ї групи платників єдиного податку, а також п. 181.1 ст. 181 або ж п. 182.1 ст. 182 ПК України. Строк для подання особою своєї заяви на реєстрацію – мінімум 15 календарних днів до моменту початку звітного кварталу, з якого планується перехід на нову податкову ставку.

Особливості реєстрації платником ПДВ платника на єдиному податку 4-ї групи

Що стосується суб’єктів господарської діяльності, які є платниками єдиного податку 4-ї групи, то їх реєстрація у якості платника ПДВ за законом здійснюється за загальними, передбачених чинним ПК України і Положенням № 1130, правилами. При цьому така реєстрація допускається незалежно від дати або періоду застосування до заявника єдиного податку (переходу на неї). Реєстрація ж платника ПДВ суб’єктом спецрежиму оподаткування відбувається за правилами розділу VI Положення № 1130.

Читайте також Як визначити дохід платника єдиного податку

Нагадаємо, що вибір спецрежиму оподаткування для сільськогосподарського підприємства, зареєстрованого платником ПДВ – це виключно його право, а не зобов’язання. Виходячи з цього, такий платник податку може в будь-який час добровільно перейти зі спецрежиму на загальну систему оподаткування ПДВ.

Если вы только зарегистрировали бизнес, вам понадобится печать. Центр налоговой помощи предоставляет услуги по изготовлению печатей в Тюмени http://centrnp72.ru/57-izgotovlenie-pechatei.html. Любые виды печатей под любой вид бизнеса по приемлемым ценам.

Як платнику єдиного податку зареєструватися платником податку на додану вартість?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend