Податки > Єдиний податок > Як підприємці на єдиному податку можуть проводити розрахунки з контрагентами

Як підприємці на єдиному податку можуть проводити розрахунки з контрагентами

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Консультант. Автор статей з бухгалтерського та податкового обліку. З радістю відповім на ваші питання у коментарях.

Приватні підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування (сплата єдиного податку) можуть проводити взаєморозрахунки з контрагентами за поставлені (придбані ними товари (послуги, роботи) тільки у грошовій формі. Дана норма закріплена в Податковому кодексі України (ст. 291.6). Грошова форма взаєморозрахунків припускає готівкову або безготівкову оплату.

Отримання оплати через банківську платіжну картку

У випадку якщо приватний підприємець, платник єдиного податку отримує оплату від свого контрагента за поставлені їм товари (роботи або послуги) з банківської картки (через платіжний термінал), така форма взаєморозрахунків вважається безготівковою і цілком допустима.

Читайте також Як визначити дохід платника єдиного податку

При цьому доходом такого підприємця вважається тільки сума коштів, що надійшла на його розрахунковий рахунок. Такої ж думки дотримується і ДФС (див. лист ДУ у Житомирській обл. (№141/14/06-30-17-01-42 від 16.03.2016 р.)).

Про використання електронних платіжних систем

Що стосується використання електронних платіжних систем, таких, як «Яндекс.Гроші», «WebMoney», «Ківі» тощо, то приватні підприємці не можуть використовувати їх як засіб взаєморозрахунків. В іншому випадку вони повинні будуть перейти на загальну систему оподаткування та сплачувати податок за ставкою 15%. Детальніше це питання розглянуто в листах ДФС і Мінекономрозвитку (№1773/6/99-99-17-02-02-14 від 15.08.20143112-13/32401-14 від 17.09.2013 р.).

Читайте також Як заповнити та подати заяву на єдиний податок (спрощену систему оподаткування)

Взаємозалік або бартер (договір міни)

Дуже часто у підприємців виникають питання, можуть чи ні провести операцію за бартером (договором міни). Відповідно до пункту 1 статті 715 Цивільного кодексу за договором міни кожна із сторін зобов’язується передати іншій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Така операція заборонена для платників єдиного податку, оскільки вона не є грошовою формою розрахунків і суперечить пункту 291.6 ПКУ.

Операція взаємозаліку трохи схожа на бартер, але все таки має суттєві відмінності. Якщо при бартері сторони укладають угоду (договір міни) відповідно до якої вони обмінюються товарами, то у випадку взаємозаліку спочатку існує два різних договори Наприклад сторона 1 продала товари стороні 2 на суму 10 000 грн., а сторона 2 надала послуги стороні 1 на суму 10 000 грн. Таким чином у кожної з сторін є грошова заборгованість по відношенню до іншої сторони на однакову суму.

Читайте також Як платнику єдиного податку змінити групу

Відповідно до пункту 1 статті 601 Цивільного кодексу зобов’язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких закінчився або не встановлений або визначається моментом пред’явлення вимоги. Підписуючи акт зарахування зустрічних вимог сторона 1 та сторона 2 припиняють свої зобов’язання перед один одним. Така операція також не є грошовою і потрапляє під заборону пункту 291.6 Податкового кодексу.

При поддержке: Как не потеряться в мире такого количества финансовых услуг и их условий. Сайт Все про кредит vseprocredit.ru поможет вам ориентироваться в мире банков и других финансовых компаний.

Як підприємці на єдиному податку можуть проводити розрахунки з контрагентами
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.91MB/0.00087 sec