Як отримати безкоштовні електронні ключі для подання звітності?

У травні 2003 року Верховною Радою України було прийнято ряд законодавчих актів, які давали можливість здавати податкову звітність за допомогою мережі Інтернет та ознаменували собою початок нового етапу в житті рядового бухгалтера. Перехід від паперового документообігу до електронного обіцяв чималі переваги і зручності.

Але для того, що б мати можливість здавати звітність в електронному вигляді, в першу чергу необхідно було отримати ключі, які містять в собі ЕЦП — електронний цифровий підпис. Генерація ключів здійснювалася приватними ліцензованими організаціями на платній основі.

З 20 травня 2012 року, функція надання послуг ЕЦП законодавчо покладено на Акредитований центр сертифікації ключів державної податкової служби України ( нині — Міністерство доходів і зборів України). Однак важливим для рядового користувача стало не перерозподіл функцій між державою і приватними структурами, а те, що з цього моменту генерація ЕЦП стала абсолютно безкоштовною.

Також читайте Як отримати податкову знижку (податковий кредит) з податку на доходи фізичних осіб?

Як отримати безкоштовні ключі від Міндоходов?

Для отримання особистого ключа з ЕЦП достатньо звернутися в будь-яке, незалежно від місця реєстрації, місця ведення підприємницької діяльності, представництво Акредитованого центру сертифікації ключів ( далі — АЦСК ) з необхідним пакетом документів. Весь процес ідентифікації заявника, генерації ЕЦП та видачі особистих ключів займає не більше 15-20 хвилин.

Попередньо слід ознайомитися з Договором про надання послуг ЕЦП та Регламентом АКСК. Зробити це можна на сайті АЦСК за адресою: http://www.acskidd.gov.ua/. Там же ви знайдете бланки та зразки заповнення необхідних документів.

Які документи потрібні для оформлення електронних ключем від податкової для юр осіб?

Отже, потрібно надати наступний пакет документів:

для юр. осіб :

• заповнена Реєстраційна картка ( 2 примірники);

• Статут підприємства в оригіналі (тільки для ознайомлення) ;

• завірену копію облікової картки платника податків;

Також читайте Податкова знижка (податковий кредит). Хто має право і як вона розраховується?

• документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про прийом на роботу для приватних і державних підприємств, Виписку (або копію) з протоколу зборів учасників — для ТОВ, виписку або копію протоколу засідання Наглядової Ради — для АТ), завірену підписом директора та печаткою підприємства ;

• копії 1-4 сторінок паспорта директора, бухгалтера (якщо такий є) і представника заявника;

• копії довідок про присвоєння коду ІПН директора, бухгалтера і представника заявника;

• довіреність представника підприємства ( на спеціальному бланку).

Документи для оформлення ключів для фіз осіб підприємців

Фізичні особи підприємці надають наступний пакет документів:

• Реєстраційну картку (у двох примірниках);

• оригінал та копії 1-4 сторінок паспорта, завірених особистим підписом власника паспорта;

• довідку про присвоєння ідентифікаційного коду ІПН в оригіналі, а так само її копію.

Також читайте Реєстрація ТОВ. Які інформацію треба підготувати?

Для отримання особистого ключа співробітнику ФОП ( бухгалтеру, наприклад) до зазначених документів слід додати оригінал і копію зареєстрованого в ЦЗ трудового договору з найманим працівником.

Ті ж документи подаються і фіз. особою, яка не займається підприємницькою діяльністю.

Якщо ФОП не має можливості особисто надати документи в центр сертифікації, повноваження його представника повинні бути підтверджені відповідною довіреністю. Якщо підприємець працює без отримання печатки, довіреність посвідчується нотаріально.

Так само слід надати електронні носії (флешки, CD — диски ) для запису особистих ключів. Кількість повинна відповідати кількості ключів. Для юридичних осіб — звичайно 3: ЕЦП директора, бухгалтера та печатку підприємства.

Продумайте паролі, для кожного ключа — свій.

Після отримання електронних ключів та успішної подачі електронної звітності можна розслабитися та посидіти на сайті m.ua — інтернет магазині з великим асортиментом товарів. Наприклад, за посиланням можна знайти будь які видеорегистраторы carcam.

Скільки діють безкоштовні ключі?

Термін дії особистого ключа — два роки. Після закінчення зазначеного періоду необхідно звернутися в представництво АЦСК з тим же пакетом документів.

Також читайте Кредитна карта Універсальна від Приватбанку. Всі нюанси та підводні камені

При втраті носія ключа, при обгрунтованій підозрі в тому, що ключ став відомий третім особам або у разі зміни даних, зазначених в Сертифікаті, заявник зобов’язаний звернутися до представництва АЦСК для скасування сертифіката ключа підписувача.

За допомогою яких програм можна подавати звітність за допомогою безкоштовних ключів?

Здавати звітність в електронному вигляді можна, використовуючи наступне програмне забезпечення: « OPZ », « iFin Zvit », « Звіт Оператор », « ДПС Захист Звітності », « SONATA ».

Після відправки файлу з електронною версією звіту слід дочекатися квитанції про отримання ( практично відразу ж ), а так само другої квитанції — про прийняття звіту, що свідчить про правильність його складання.

Переваги електронної форми звітності перед паперовою

Можливість використовувати особисті ключі ЕЦП та подавати звітність в електронному вигляді значно економить найголовніший і нічим непоправний ресурс — час. Не витрачайте його даремно — здавайте звіти в електронному вигляді.

Як отримати безкоштовні електронні ключі для подання звітності?
5 (100%) 1 vote

2 Responses to Як отримати безкоштовні електронні ключі для подання звітності?

  1. Катя:

    Скажите, если предприятие работает на основе модельного устава, оно может получить электронные ключи? Спасибо.

  2. Аліна:

    чи потрібно буде ще раз замовляти електронний ключ, так як я хочу заповнити декларацію » після звільнення» у 2016р.?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *