Податки > Бухгалтерський облік > Як оподатковувати ПДФО подарунки у 2018 році?

Як оподатковувати ПДФО подарунки у 2018 році?

Підприємство планує надати своїм працівникам подарунки продукцією власного виробництва. Яким чином слід їх оподаткувати ПДФО у 2018 році?

Відповідно до п. 174.6 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених для оподаткування додаткового блага. Отже, якщо підприємство вирішило надати фізособам подарунки у вигляді продукції власного виробництва, то для отримувачів такий подарунок вважатиметься додатковим благом.

Додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, передбачених нормами розділу IV ПКУ) (пп. 14.1.47 ПКУ).

У загальному випадку додаткове благо оподатковується ПДФО за ставкою 18 %. Однак із цього правила є виняток, установлений пп. 165.1.39 ПКУ, а саме: не береться до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Станом на 1 січня 2018 році розмір мінімальної заробітної плати складав 3 723 грн. Тому не оподатковуються ПДФО подарунки, надані в безгрошовій формі, вартість яких не перевищує 930,75 грн (у розрахунку на місяць).

Однак, підприємство може подарувати своєму орендодавцеві сільгосппродукцію на суму більшу ніж 930,75 грн. Як оподатковувати такий подарунок?

До 2018 року з цим проблем не було. Якщо у звітному місяці вартість безгрошового подарунка або загальна вартість декількох подарунків перевищувала неоподатковувану межу, визначену у пп. 165.1.39 ПКУ, то ПДФО обкладалася лише сума перевищення, на цьому наголошувала ДФС у листах від 24.02.2017 р. № 2985/5/99-99-13-02-03-16 і від 14.12.2016 р. № 21695/5/99-99-13-02-03-16.

Проте у 2018 році позиція податківців різко змінилася. На це, зокрема, вказує лист від 02.02.2018 р. № 439/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, а також консультація на ресурсі ЗІР (підкатегорії 103.02 ЗІР). У цих роз’ясненнях зазначається: якщо вартість подарунків перевищує граничний розмір, передбачений пп. 165.1.39 ПКУ, то вся їх вартість оподатковується ПДФО на загальних підставах, тобто в порядку, передбаченому для оподаткування додаткового блага (за ставкою 18 %).

Зважаючи на таку неоднозначність, рекомендуємо суб’єктам господарювання або дарувати подарунки не дорожчі за 930,75 грн на місяць, причому ніхто не забороняє дарувати такі подарунки хоч щомісяця, або ж отримати індивідуальну податкову консультацію з цього питання та діяти відповідно до роз’яснень, що будуть в ній наведені.

Як оподатковувати ПДФО подарунки у 2018 році?
3 (60%) 9 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *