Як оплатити лікарняний при порушенні режиму?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Сьогодні в рубриці питань і відповідей, ми відповідаємо на запитання, поставлене на цій сторінці. Нагадуємо, що будь-який бажаючий може задати своє питання в рубриці безкоштовних консультацій і отримати відповідь. Ось саме питання:

Здраствуйте, допоможіть будь ласка з проблемкою. Співробітник захворів, відкрили лікарняний лист в поліклініці. Необхідно було зробити операцію, він виїхав її робити закордон і пропустив строк відвідування в поліклініці на пару днів. У лікарняний лист внесли позначку про порушення режиму. Значить виплатити лікарняні за ці дні за рахунок ФСС не можна. Чи можна якось по-іншому оплатити ці дні, якщо так, то на що можна посилатися? Це бюджетна організація. Дякую.

Згідно частини 2 статті 36 Закону України «Про обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» №2240-III від 18.01.2001 р, дні в які порушувався режим або пропущені строки відвідування лікаря, без поважної причини за рахунок коштів Фонду соцстрахування не оплачуються. Комісія із соціального страхування може прийняти рішення оплатити ці дні за рахунок власних коштів. У бюджетній організації це можливо за наявності спеціального рахунку та відповідних записів у колективному договорі. У Вашому випадку дні прийому пропущені з поважної причини і якщо є тому документальне підтвердження, комісія може прийняти рішення про оплату.

Крім того, співробітник має право отримати допомогу за рахунок соцстраху з документами, що посвідчують тимчасову непрацездатність за час лікування за кордоном. Згідно пункту 1.12 «Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» № 455 від 13.11.2001 року, перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально лікарняні (або інші документи, що підтверджують непрацездатність) за рішенням ЛКК підлягають обміну на лікарняний лист українського зразка . Замінити документи можна в лікувальному закладі за місцем проживання.

При поддержке: Наследственное право — это очень тонкая сфера гражданских правоотношений. Получили наследство? http://www.logos-pravo.ru/page.php?id=4013 Обратитесь к квалифицированному юристу, который поможет правильно оформить вступление в наследство и объяснить все подводные камни.

Як оплатити лікарняний при порушенні режиму?
5 (100%) 1 vote

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *