Як опинитися на єдиному податку з 2012 року. Порядок переходу, відмови, зміни груп на спрощеній системі оподаткування

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Також раджу почитати дуже інформативну тему на форумі Перехід на єдиний податок із загальної системи оподаткування (все, що треба знати)

З нового 2012 року вступає в силу новий закон про спрощену систему оподаткування, який вносить зміни у Податковий кодекс України. Всім суб’єктам господарювання, які з нового року бажають працювати на єдиному податку, необхідно подати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування та отримати нове свідоцтво.

У процесі переходу на єдиний податок з нового року є багато спірних питань. Взагалі то, наприклад для мене, вони не були досить спірними. Проте вони були дуже спірними для тих підприємців та юридичних осіб, які спілкуються на бухгалтерських форумах та задають одні й ті самі питання та плодять нескінченну кількість нових тем.

Ці питання стосуються строків подання заяви про обрання спрощеної системи оподаткування, порядку переходу, порядку відмови від єдиного податку, порядку заповнення заяви, умов зміни ставок та багато інших. У цьому пості я постараюся на ці питання відповісти. Взагалі, висновок цієї статті наступний: «Читайте закони та не слухайте усні рекомендації податківців».

Коли подавати заяву про обрання спрощеної системи з 01 січня 2012 року?

Це питання буквально викликало ажіотаж у підприємців. Одні говорили – до 15 грудня 2011 року, інші – до 25 січня 2012 року. При цьому консультації податківців на місцях також різнилися. Я раджу своїм читачам менше слухати будь кого у таких ситуаціях, а більше читати закони. В даному випадку, відповідь на це питання криється у абз.г) пункту 5 Прикінцевих положень Закону від 4 листопада 2011 року №4014-VI, відповідно до якого заяву слід подавати до 25 січня 2012 року наступним суб’єктам господарювання:

 1. Фізичним та юридичним особам — платникам єдиного податку.
 2. Фізичним особам — платникам фіксованого податку.
 3. Фізичним особам на загальній системі оподаткування.
 4. Юридичним особам на загальній системі оподаткування.

Який строк дії нового свідоцтва платника ЄП?

Тепер свідоцтво платника єдиного податку є безстроковим. Відповідно до пункту 299.3 Податкового кодексу: «Свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково виключно суб’єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської діяльності іншим особам».

До якого часу буде діяти старе свідоцтво

Відповідно до частини «а» пункту 5 Перехідних положень» Закону №4014 свідоцтва про право сплати єдиного податку та патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік будуть діяти до отримання нового свідоцтва платника єдиного податку, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.

Відповідно до пункту 299.13 ПКУ «До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається органу державної податкової служби у день отримання нового свідоцтва.»

Чи треба змінювати КВЕДи та який КВЕД вказувати у заяві на єдиний податок?

Це, мабуть головне питання, яке турбує підприємців, які з 2012 року планують працювати на спрощеній системі оподаткування. З 01.01.2012 року вступає в силу новий класифікатор видів економічної діяльності ДК 009:2010. Тому виникає питання, згідно якого КВЕДу вказувати види економічної діяльності у заяві про обрання спрощеної системи оподаткування, яку підприємці будуть подавати до 25.01.2012 року? Звісно, коди видів діяльності у старому та новому КВЕДі відрізняються.

Знову звертаємось до Закону №4014 та, відповідно, до оновленого Податкового кодексу. Згідно пункту 298.3 у заяві на обрання спрощеної системи оподаткування зазначаються такі відомості: 5) обрані фізичною особою — підприємцем види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2005.

Відповідно до Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №457 від 11.10.10 старий КВЕД ДК 009:2005 втратить чинність з 31 грудня 2012 року. Тобто весь 2012 рік старий КВЕД буде діяти разом з новим та у всіх суб’єктів господарювання буде цілий рік для того, щоб поміняти коди видів діяльності на нові.

Отже, у заяві на обрання спрощеної системи оподаткування у 2012 році слід писати старі КВЕДи.

До речі, є такий дуже зручний сервіс http://kved.ukrstat.gov.ua. Вводиш код свого виду діяльності за старим КВЕДом ДК 009:2005 та отримуєш код за новим КВЕДом ДК 009:2010.

З якої дати підприємці будуть вважатися платниками єдиного податку у разі подання заяви до 25.01.2012 року?

Відповідь на це питання є в Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті ДПС України. Текст відповіді складається лише з процитованого абз.г) пункту 5 Прикінцевих положень Закону №4014-VI. Звертаємось до зазначеного абзацу та бачимо наступну фразу: «прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм цього Закону і відповідають вимогам статті 291 Податкового кодексу України, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року».

Начебто все просто, зважаючи на те, що старі свідоцтва платників єдиного податку та фіксовані патенти будуть діяти до моменту видачі нового свідоцтва платника ЄП, але не пізніше 01.06.2012 (ч.а) п.5 Перехідних положень Закону №4014-VI). Проте, що робити фізичним або юридичним особам на загальній системі оподаткування, які вирішили перейти на спрощенку? Як їм укладати договори та які документи надавати своїм контрагентам для підтвердження свого статусу?

Немає жодних гарантій того, що суб’єкти господарювання на загальній системі, які подали заяву на єдиний податок, обов’язково отримають свідоцтво платника.

Виходить, що фізичні та юридичні особи на загальній системі оподаткування, які вирішили з 2012 року перейти на єдиний податок, якщо подадуть заяву, наприклад 03.01.12 – перший робочий день нового року, близько 10 календарних днів до отримання свідоцтва або відмови у видачі свідоцтва, просто не будуть знати, на якій системі оподаткування вони працюють.

Коли треба платити авансовий платіж з єдиного податку за січень 2012? А також умови сплати для всіх груп

Дуже часто бачив питання щодо того, чи треба сплачувати єдиний податок авансом у грудні 2011 за січень 2012 та що податкові на місцях, радять сплатити. Знову звертаємося до Податкового кодексу та бачимо, що відповідно до пункту 295.1 перша та друга група сплачує єдиний податок авансом не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Тобто, за січень 2012 можна сплатити до 20 січня 2012 року. І це стосується тільки першої та другої групи.

Доцільно навести строки сплати єдиного податку для всіх груп. Отже,

 • перша та друга група сплачують авансом не пізніше 20 числа поточного місяця;
 • третя та четверта група сплачують протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації (подання декларації 40 календарних днів наступних за звітним кварталом);
 • єдиний податок, нарахований на суми перевищення граничного обсягу доходу сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації – для всіх груп.

Що робити тим, хто не бажає залишатися на спрощеній системі з нового року?

Відповідно до пункту 298.1 для відмови від спрощеної системи необхідно подати заяву до податкової служби не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).

Проте, ця норма, буде діяти лише з початку 2012 року. На форумах бачив, що податкові інспекції на місцях, для відмови від спрощеної системи оподаткування з нового року, вимагають подавати заяву на відмову та здавати свідоцтво.

Згідно все того ж абз.г) пункту 5 Прикінцевих положень Закону №4014-VI суб’єкти господарювання, які прийняли рішення з 01 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування подають заяву до податкової служби. Якщо йти від зворотного, то якщо не хочеш з 01 січня 2012 року бути на спрощеній системі, просто заяву не подаєш.

Проте, маючи досвід спілкування з податковою службою, я б все ж таки заяву написав та старе свідоцтво платника єдиного податку збав до податкової. Це не так вже і важко. Однак, на мою думку, напише підприємець заяву на відмову чи ні, у випадку ненаписання заяви про перехід на єдиний податок до 25.01.2012, з першого січня 2012 року він буде вважатися підприємцем на загальній системі оподаткування.

Дохід за 2011 рік перевищує 500 тис.грн. Чи можна бути на єдиному податку з 2012 року?

У 2011 році були одні критерії перебування на спрощеній системі оподаткування. З 2012 року будуть інші. Якщо платник єдиного податку виходить за межі критеріїв перебування на спрощеній системі, наприклад, перевищує граничний розмір доходу або кількість найманих працівників, то він повинен перейти на загальну систему з нового податкового кварталу.

Що робити суб’єкту господарювання – платнику єдиного податку, який у останньому кварталі 2011 року перевищив розмір граничного доходу, який надає йому право перебувати на спрощеній системі оподаткування? У 2011 році для фізичних осіб – це сума 500 тис.грн., для юридичних осіб – 1 млн.грн. Відповідь на це питання є у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті ДПС. Для переходу на єдиний податок з 2012 року, слід відповідати критеріям, визначеним статтею 291 оновленого Податкового кодексу.

Тобто, якщо підприємець – платник єдиного податку отримав за 2011 рік дохід в розмірі 600 тис.грн., то він має право залишитися на спрощеній системі оподаткування з 2012 року (друга або третя група) оскільки сума доходу не перевищує 1 або 3 млн.грн., встановлені для другої та третьої групи відповідно. З юридичними особами так само.

Загальні правила переходу на єдиний податок з 2012 року

Відповідно до пункту 298.1.4 ПКУ суб’єкт господарювання на загальній системі, може перейти на єдиний податок лише один раз протягом календарного року. Для цього треба подати заяву до ДПС не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Звісно, для переходу, суб’єкту необхідно відповідати вимогам спрощеної системи. До заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. У разі відповідності критеріям спрощеної системи оподаткування, суб’єкт господарювання буде на єдиному податку з нового кварталу.

Умови переходу з однієї групи в іншу

Перехід з однієї групи в іншу можна розділити на добровільний, коли підприємець змінює групу за власним бажанням, та обов’язковий, коли підприємець порушив правила перебування у певній групі та повинен або перейти в іншу або ласкаво просимо на загальну систему оподаткування.

Зміна групи в обов’язковому порядку

Порядок зміни ставок єдиного податку протягом календарного року, а отже і зміни груп платників, передбачений пунктом 293.8 Податкового кодексу.

У разі перевищення граничного обсягу доходу, встановленого для кожної групи, платник єдиного податку має або перейти у наступну групу або на загальну систему оподаткування. При цьому:

 • платник першої групи може обрати другу або третю;
 • платник другої групи може обрати тільки третю;
 • платник третьої та четвертої груп зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування.

До суми перевищення граничного обсягу доходу, встановленої для кожної групи треба застосувати ставку єдиного податку

— в розмірі 15% для фізичних осіб (перша, друга, третя групи);

— у подвійному розмірі ставок 3% або 5% для юридичних осіб (четверта група).

Заява на перехід до іншої групи подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу. Тобто якщо за перший квартал платник єдиного податку першої групи отримав дохід 160 тис.грн. то він зобов’язаний сплатити з суми перевищення 15% * 10 000 = 1500 грн. та подати заяву до 20 квітня. З другого кварталу він буде у другій групі.

Зміна групи за бажанням платника єдиного податку

Це питання, на мій погляд, дуже спірне. З одного боку в оновленому Податковому кодексі немає норм, які регулюють порядок добровільної зміни груп платником єдиного податку протягом календарного року. Отже, можна зробити висновок, що групи в межах календарного року можна змінювати скільки завгодно разів.

З іншого боку, податкова служба може прирівнювати зміну групи платником єдиного податку до простого переходу на спрощену систему оподаткування. А відповідно до пункту 298.1.4 ПКУ переходити на єдиний податок можна лише раз на календарний рік. Також, як зазначалося вище, немає порядку зміни групи, тобто коли подавати заяву. Чому б платнику третьої групи не змінити групу на другу, якщо раніше він займався надання послуг юридичним особам, а тепер захотів займатися, наприклад, торгівлею на forex.

Коли суб’єкт господарювання вважається зареєстрованим платником єдиного податку?

Якщо заява про обрання спрощеної системи оподаткування подана до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, то платник вважається платником єдиного податку:

— з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому виписано свідоцтво платника єдиного податку – для першої та другої групи;

— з дня державної реєстрації – для третьої та четвертої групи.

Якщо заява на перехід на спрощену систему оподаткування подана за 15 календарних днів до початку нового кварталу, то суб’єкт господарювання буде вважатися платником єдиного податку з нового кварталу.

Коли платник отримує свідоцтво платника єдиного податку?

Загальне правило – свідоцтво платника єдиного податку видається протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.

Якщо новостворені суб’єкти господарювання подають заяву до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, то свідоцтво платника єдиного податку видається у день отримання заяви.

Відмова від застосування спрощеної системи оподаткування

Перехід із спрощеної системи оподаткування на загальну також може відбуватися за добровільним рішенням або в обов’язковому порядку.

Перехід у добровільному порядку

Оскільки свідоцтво платника єдиного податку тепер стало безстроковим, то для того, щоб відмовитися від спрощеної системи оподаткування (незалежно від того, чи відмова здійснюється протягом року або з початку нового року) треба не пізніше 10 календарних днів до початку кварталу подати до податкової служби заяву про відмову (пункт 298.2.1 ПКУ).

Відмова від спрощеної системи можлива лише за умови відсутності у суб’єкта господарювання податкового боргу з єдиного податку або з інших податків. За цієї умови платник єдиного податку опиниться на загальній системі оподаткування з нового кварталу.

Перехід у обов’язковому порядку

Випадки, в яких платник єдиного податку зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування перелічені у пункті 298.2.3 ПКУ. Всі вони стосуються порушення вимог, які ставить Податковий кодекс платникам єдиного податку для перебування на спрощеній системі. Отже, перехід на загальну систему здійснюється у разі:

 1. перевищення граничного обсягу доходу платниками першої та другої групи та нездійснення зміни ставки.
 2. у разі перевищення обсягу доходу в розмірі 3 млн.грн. для платників єдиного податку першої, другої та третьої групи.
 3. у разі перевищення обсягу доходу в розмірі 5 млн.грн. для юридичних осіб четвертої групи.
 4. у разі здійснення розрахунків не у грошовій формі (готівкова або безготівкова).
 5. у разі здійснення заборонених видів діяльності, визначених пунктом 291.5 ПКУ, або невідповідності вимогам організаційно – правових форм.
 6. у разі перевищення граничної чисельності найманих осіб.
 7. у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку.
 8. у разі сплати до закінчення граничного строку погашення податкового боргу, що виник у платника єдиного податку протягом двох послідовних кварталів.

Перехід на загальну систему оподаткування здійснюється з першого числа місяця, наступного за податковим кварталом, в якому виникли вищенаведені обставини.

Як опинитися на єдиному податку з 2012 року. Порядок переходу, відмови, зміни груп на спрощеній системі оподаткування
Оцініть статтю

83 Responses to Як опинитися на єдиному податку з 2012 року. Порядок переходу, відмови, зміни груп на спрощеній системі оподаткування

 1. Здорово! добре що згадуєте і обговорення на форумах і поради податківців, які інколи просто дратують «здайте на всяк випадок, або заплатіть щоб часом нічого не сталось». Правилий аналіз за правильними джерелами. Вітаю гарний пост.

 2. Лана:

  Все правильно проаналізовано.Дякую.

 3. Микола:

  Дякую, що написали про КВЕД, бо також виникало таке питання. Однак, виходить, що наступного року всеодно потрібно буде змінювати реєстраційні документи і знову подавати заяву на зміну свідоцтва ЄП.

 4. Микола:

  А чи можна буде вписувати у заяву на отримання свідоцтва платника єдиного податку КВЕДи не внесені до відомостей, які містяться про підприємця у Єдиному державному реєстрі.
  І яку максимальну кількість КВЕДів можна записувати в заяву на свідоцтво платника єдиного?

 5. Микола:

  У проекті заяви на свідоцтво платника єдиного розміщеному на сайті мінфіну одним з реквізитів є місце здійснення діяльності (адреса), якщо місць здійснення діяльності 10, то їх потрібно всі заносити?

 6. Юрий:

  Ось така цитата з закону:
  Друга група:….

  за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  Не можу зрозуміти різницю між найманими особами і особами, які перебувають у трудових відносинах….

 7. armyman:

  Юрий

  25th Декабрь 2011 в 7:50 пп

  Ось така цитата з закону:
  Друга група:….

  за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  Не можу зрозуміти різницю між найманими особами і особами, які перебувають у трудових відносинах….

  Пане Юрію, мова йде про аналогічні поняття. Різні терміни використано у літературних цілях ) А по змісту цей абзац полягає у тому, що у платника другої групи або немає найманих працівників, або вони є у кількості до 10 чол. одночасно.

 8. Микола, при поданні заяви, податківці попросять вас надати виписку з ЄДР, тому, думаю, що не можна вказувати у заяві види діяльності, які не внесені у ЄДР.
  Щодо кількості видів діяльності, Податковий кодекс не встановлює такого обмеження, проте всі говорять про цифру 5.
  Щодо адрес діяльності — думаю, що треба всі вказувати.

 9. Вікторія:

  Якщо підприємець бажає взяти відпустку на місяць. Раніше це було без проблем. Як ця процедура буде проходити у новій системі оподаткування?

 10. Я счастлив, что наткнулся на ваш сайт 🙂 Но остался ряд вопросов (ничего что я по-русски?).

  Итак, я работаю на едином уже несколько лет, и планирую продолжить работать именно таким образом.

  1. Насколько я понял, теперь платить налог нужно будет не как раньше в марте за апрель, а в марте за март, верно?
  2. Я так понимаю, Единый Социальный Взнос — это есть взнос в пенсионный фонд? Для второй группы есть какие-то особенности его уплаты, или всё как и раньше, только с новыми суммами (которые, как известно, постепенно растут) и возможно на новые реквизиты?

  Спасибо за отличный блог.

 11. Вікторія, пункт 295.5. «Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.»
  Повинно бути також без проблем. Проте ЄСВ за цей місяць все ж таки доведеться сплатити.
  Алексей, 1. Так вірно. 2. Особливостей ніяких немає. Сплачуєте як і раніше не менше мінімального страхового платежу за кожен місяць. На нові реквізити наврядчи. Закон «про ЄСВ» змін не зазнав.

 12. Алексей:

  Спасибо большое, Алексей! И ещё раз благодарю за блог.

 13. Оксана:

  Дякую! Все коротко, чітко і грамотно! Але більше би хотілося знати про четверту групу а також які супровідні документи ідуть до заяви на єдиний податок (як для юридичних, так і для фізичних осіб).

 14. Жанна:

  бухгалтер на єдиному податку квед 65.23.0 новий закон чи маю право працювати

 15. Оксана, перелік документів прописано у Наказі Мінфіну №1675 від 20.12.2011. Проте, податкова служба, зазвчиай, вимагає ї додаткові документи.
  Жанна, ви маєте право працювати на спрощеній системі. Проте, не розумію, чому у вас чей КВЕД. Для бухгалтерів КВЕД 74.12.0.

 16. Олена:

  скажiть будь-ласка, чи буде вважатись «Акт закупки товару на ринку» (наприклад : РИНОК -«7 кiлометр» м. Одеса ) первинною документацiєю для єдиного падатку якщо на ринку не дають офiцiйну накладну на товар i як правильно цей АКТ закупки оформити????????

 17. Люда:

  Скажіть будь-ласка, ФОП в третій групі спрощенців 5%, чи зобовязаний вести прихід товарів, якщо є тільки Книга обліку доходів. Дякую.

 18. Олег:

  Доброго дня. Можливо моє питання не зовсім по темі, але перечитавши статті сайту та закони на які зсилається автор, я не знайшов відповіді як бути колишнім платникам фіксованого податку господарська діяльність яких була сезонною. Наприклад, я працював з квітня по серпень, сплачував фіксований відповідно за цей період. Чи потрібно мені також до 25 січня подавати заяву про перехід на ЄП, і чи зможу я по новому законодавству працювати лише 5 місяців в році?

 19. Олег:

  Підскажіть будь ласка як бути тим платникам фіксованого податку, діяльність яких є сезонною, розпочинається на весні і триває 5 — 6 місяців. Також потрібно подавати заяву на перехід на ЄП до 25 січня?

 20. Раїса:

  Я — Фізична особа- підприємець, зареєструвалася у грудні 2011 року, збираюся займатися роздрібною торгівлею косметикою та парфумами , яку буду закупляти оптом теж у приватних підприємців.
  Які документи на товар оптовики повинні мені надати і які підтверджуючі документи щодо походження товару у мене повинні бути ? В якому Законі чи Постанові це прописано ? Де можна прочитати?

 21. Леонід:

  Всім доброго дня.
  Дуже дякую пану Олексію, за створення цього сайту. Цікаво, а головне, дає можливість розібратись в усіх хитросплетіннях підприємницької діяльності.
  У мене таке питання: я — фізична особа, самозайнятий, ремонт побутової техніки. Пенсіонер. Орендую приміщення. Працюю з населенням, але часто виконую послуги комунальним службам міста які зі мною розраховувались безготівково, через банк. В податковій не запитував, а сам розібратись не можу, з нового року, для першої категорії, такі послуги заборонені?

 22. Люда, не зобов’язаний. Проте, зобовязаний мати підтверджуючі документи на товар.
  Олег, фіксованого податку тепер немає. Якщо хочете бути приватним підприємцем, то повинні подати заяву. Проте, ви повиінн сплачувати єдиний податок та ЄСВ за всі місяці року.
  Раїса, це ніде не написано. Ваші постачальники повинні давати вам видаткову накладну або складати акт приймання — передачі. Якщо розрахунки будете здійснювати у безготівковій формі, то повинні мати банківські виписки.
  Леонід, так. Для першої категорії послуги підприємствам заборонені. Вам у третю групу.

 23. Тарас:

  Доброго дня. Олексій, дуже вдячний за статтю. Скажіть будь — ласка, за новим кодексом платник єдиного податку може займатись оптовою торгівлею?

 24. Сергей:

  Добрый день!!!Очень толково ты тут всё всё расписали.Но.. решил вас проверить ,беру ПКУ.за 2011г»Новое издание»и ищу статью 295.1,и что я вижу её не существует,всё заканчивается на статье 290
  и начинается; Раздел 14(римскими цифрами)

  Специальные налоговые режимы

  Глава 1

  Исключена

  Глава 2

  Фиксированный сельскохозяйственный налог

  статья301. налогоплательщики

  вот и всё;скажите от куда вы взяли статьи от 291-298.или у вас другой ПКУ….

 25. Светлана:

  Здравствуйте, прошу подсказать — можно вписать виды деятельности которые мне нужну, при подаче, а затем после ожиатажа получит витяг

 26. Раїса:

  Дякую за відповідь.

 27. Аліна:

  Якщо я постачаю продукти харчування до шкіл, садочків та лікарень, то до якої групи я відношусь. Це ж не фізичні та не юридичні особи..??

 28. Андрей:

  Здравствуйте!
  Я ЧПЕН. Изгтотавливаю полиграфическую пр-цию (22.22.0, есть договор аренды производственного помещения) для юр.лиц и хочу подять заяву на 2 группу. В законе на 2-ю группу есть пункт «виробництво та/або продаж»(без указанья для физ. или юр.лиц), но в налоговой в консультации сказали, что мне надо в 3-ю группу.
  Подскажите, пожалуйста, правильно ли я понял норму закона, и как мне аргументировать, что у меня производство в случае отказа?

 29. Сергей, старий кодекс читаєте. Беріть новий, за 2012 рік.
  Светлана, у вас в податковій попросять надати витяг.
  Аліна, це юридичні особи. Просто вони бюджетні установи. Друга група ваша, хоча податківці спробують запхати вас у третю.
  Андрей, вам у другу групу можна. У випадку отримання письмової відмови, аргументувати треба буде у суді.

 30. Михаил:

  Доброго дня.
  Займаюся нерегулярними пасажирськими перевезеннями. На єдиному податку. Є моменти, де працюю і з юр.особами.
  Мені на яку категорію відходити: другу чи третю?
  Чи зможу працювати з юр.особами на загальній системі, якщо буду на другій категорії ЄП?
  А якщо на третій категорії, то як облікувати витрати на паливно-мастильні матеріали для власного автомобіля, якщо законодавством передбачено тільки книгу доходів?
  Я так розумію, що 5% потрібно буде сплачувати з суми доходу, а не різниці між доходами та витратами?
  Дякую за відповідь

 31. Виталий:

  В налоговой требуют справки об отсутствии задолженности перед ПФ,понятно что это незаконно,но как доказать свою правоту?

 32. Людмила:

  Добрий день! Я інструктор оздоровчої фізкультури, працюю самостійно з населенням, обсяг доходу в межах першої группи, який КВЕД краще обрати, щоб потрапити до першої групи, якщо взагалі це можливо. Зараз працюю за 92.62, 93.04. Чи можу я взяти взагалі 93.05. Дякую

 33. klip:

  ДАДАДА!! Действительно очень классный сайт! Вот попробовала влезть на другие, задать вопросы… так мне такого написали!!! Что опт не может быть во 2 группе и продавать товары юр.лицам нельзя… короче %) снова вернулась!! 🙂

  подскажите….
  я — ФОП (опт. и розн. торговля автоз/ч, 2 группа), арендую офис и склад
  юр.адрес мой в селе, работаю в областном центре. что мне нужно, чтобы дальше продолжать деятельность? нужно ли брать разрешение в горсовете на розн.деятельность? или просто ее не вести, чтоб не придирались? я все равно с магазинами работаю, опт же разрешен на 2й категории
  и еще… что делать с РРО????? 🙂 .. у меня тоже лимит 200 тыс., или это только для рынка ограничение(как 1 группы)?
  спасибо! спасибо! спасибо!!!

 34. любомир:

  чи можу я перейти на спрощену систему якщо в магазині передбачена торгівля горілчаними і тютюновими виробами

 35. Людмила:

  Доброго дня .Співпрацювати буду з платниками податку на прибуток .В 2-у кварталі 2012р. ця фірма планує перейти на спрощену 4-у групу,чи зможу я як ФОП на 3-ій групі потім змінити группу на 2-у.Дякую.

 36. Наталя:

  Доброго дня! В 2009-211рр., я працювала на 52.43 і 52.42 КВЕД 2005 на фіксованому патенті, в межах ринку. Скажіть, будь-ласка, чи можу я працювати на першій категорії єдиниго податку, чи мої кведи автоматично підпадають під другу категорію. ( я працюю без найманих працівників і обсяг в мене не перевищуватиме 150000 грн.). Дуже дякую за гарний матеріал!!!

 37. Виталий:

  Добрий день)Чи відносяться роботи з завершення будівництва,тобто по ремонту квартир,будинків,до побутових і відповідно до першої групи?

 38. Світлана:

  Дуже рада, що знайшла вас, і теж переконуюсь, що краще уважно читати, бо податкова або ще сама не в курсі, або їм не вигідно пояснювати.
  Я та мій чоловік підприємці з багатьма видами діяльності і всі , на жаль , під знаком питання у податковій.
  Мій вид діяльності- по старому КВЕДу 52.48.2 =47.77 по новому-торгівля ювеліними виробами, крім того торгуємо парфумами 47.75 та сувенірами, посудом, картинами, іконами це 47.78 чи 47.7? Крім того надаю в оренду (68.20 ) 260 м квадратних магазинів та офісів (170+20+30+40) м, але маю у власності 400 кв.м. наймані та дохід не перевищує 2 групу, на мою думку маю право на 2-гу групу.
  В чоловіка вид діяльності-посередницька діяльність турагентів з реалізації туристичного продукту туроператорів (турагенція)63.30.0-по старому-79.11 по новому.Тут не зрозуміло, і ніхто не пояснює, і сама не дуже можу розібратись чи може він бути не 2 групі (найманих немає і сума не перевищує). Дякую .

 39. Світлана:

  Я знову про своє. Турагенство, на мою думку може бути і на 2 групі, але проблема в тому, що туроператори на загальній системі, а ми з ними маємо договір
  » 1. Предмет Договору.
  Турагент зобов’язується від свого імені за дорученням та за рахунок Туроператора за винагороду здійснювати посередницьку діяльність з реалізації турпродуктів шляхом вчинення правочинів та укладення договорів зі споживачами туристичних послуг (туристами).» Все ж таки, на жаль 3 група, чи я помиляюсь. А якщо 3-тя група, то що рахується доходом? Вся сума туру, який я перераховую на рахунок оператора, чи мій процент? Допоможіть, будь ласка, бо риюсь в кодексі, щоб зрозуміти, що чуть вже напам’ять не вивчила, але ж не все розумію

 40. Олександр:

  Вже було подібне запитання на сайті. Та хочу одержати більш детальну відповідь.
  В 2011 р ( 3 і 4 квартал) був на єдиному податку. Робота сезонна. В 2012 році теж замовлення і робота будуть тільки з 1 липня ( 3 і 4 картал 2012р) то я можу написати заяву на спрощену систему з 1 липня 2012 ( подати її за 15 днів до 1.07.2012) чи потрібно як і всі подавати до 25 січня.Чи можливо подавати про відмову ( але терміни вже пройшли) Якщо неподам ніякої заяви то буду вважатися підприємцем на загальній системі оподаткування. Як взагалі поступити, щоб недовелось платити податки а роботи немає.

 41. Таня:

  Доброго дня, я працювала на фіксованому патенті, чи переходити мені на спрощену сиситему оподоткування, якщо я, з лютого місяця, збираюся йти в дикретну відпустку і закриватися не хочу… Як правильно зробити??

 42. Виталий:

  Доброго дня!Чи є загальне правило отримання відпустки спрощенцями 1-ї групи — форма заяви,чи можна брати відпустку з будь-якого числа місяця,за який термін до запланованої відпустки слід подавати заяву?Дякую.

 43. Лена:

  В січні 2012 зареєструвалася підприємцем і хочу обрати єдиний податок. Але в реєстраційній палаті реєструють тепер тільки за КВЕДАми 2010 року, а заяву в податковій приймають з КВЕДами 2005 року. Як мені бути?

 44. klip, вести чи не вести роздрібну торгівлю, вирішувати, звичайно, вам. Платники єдиного податку не зобовязані використовувати РРО. Граничний розмір доходу для другої групи складає 1 млн.грн.
  Любомир, торгівля підакцизними товарами на єдиному податку зоборонена.
  Людмила, якщо ця фірма буде вашим єдиним клієнтом — юридичної особою, то зможете.
  Наталя, зможете працювати у першій групі.
  Виталий, не відносяться.
  Світлана, податкова служба проти ювелірів на єдиному податку. Почитайте цю статтю http://tpu.org.ua/nalogovaya-otmenyaet-pravo-malogo-yuvelirnogo-biznesa-na-edinyj-nalog/.
  На мою думку (я не юрист), договір доручення в вашому випадку це послуга юридичній особі на загальній системі. Тому третя група. Відповідно до пункту 292.4 ПКУ «У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).» Тобто доходом є тільки ваша винагорода.
  Олександр, вам краще подати заяву за 15 днів до початку третього кварталу. Заяву на відмову від спрощеної системи, на мою думку, краще написати та здати свідоцтво платника єдиного податку. За результатами першого кварталу, треба буде подати пусту декларацію з ПДФО.
  Таня, якщо плануєте працювати у січні 2012 року, то краще перейти, а з другого кварталу відмовитися. Інакше ви повинні будете зобовязані застосовувати РРО.
  Виталий, про якісь терміни подання заяви на щорічну відпустку я не чув.
  Лена, чи ви були у податковій службі? Я думаю, що в такому випадку у вас повинні прийняти заяву з новими кведами.

 45. Людмила:

  Велике ДЯКУЮ за ваші відповіді

 46. Світлана:

  Олексій, дякую за відповідь, але я вчора вже здала в податковій заяву на єдиний, в мене прийняли на 2-гу групу, але ще треба ждати результату. На рахунок роздрібної торгівлі ювелірними виробами http://www.sta.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=113032&cat_id=112880 цитую «у разі здійснення роздрібної та оптової торгівлі ювелірними виробами (сріблом та золотом) суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа має право обрати спрощену систему оподаткування.» Не можна торгувати золотом і сріблом (зливками). Одним словом жду результату з податкової

 47. Ігор:

  І квартал не працюю ПП. До якого числа подається заява для роботи з ІІ квартала. Дякую.

 48. Відповідь є у статті. Розділ «Загальні правила переходу на єдиний податок з 2012 року».

 49. Юрій:

  Чи може ТОВ на єдиному податку (4 група, 5 відсотків без ПДВ) здавати в оренду медичне обладнання власного виробництва або передавати його в користування лізингодавцю?

 50. ксенія:

  скажіть будь-ласка, я на єдиному податку. займаюсь операціями з нерухомим майном, та тимчасовим розміщенням, до якої групи я сплачую податок 2 -ї чи 3-ї, не має найманих працівників, дохід не перевищує 150 тис.

 51. Юрій, заборони на такий вид діяльності у Податковому кодексі немає.
  Ксенія, докладніше опишіть які саме операції з нерухомістю здійснюєте.

 52. Юрій:

  Дякую за відповідь. Ще одне запитання: чи змінилась форма книги доходів і витрат для 4 групи? Треба реєструвати нову чи ні?

 53. Аня:

  Добрий вечір!
  Я так зрозуміла по Вашій статті, що право вибору на яку систему оподаткування переходити заалишається за мною???
  Вибачте якщо питання звучить трохи не коректно я просто новенька в цій справі!

 54. лола:

  Д. вечер. я ФОП на ЕН c 2011 без наемных работников. подала заявление на 3 группу. если спустя время окажется, что юр. лиц в заказчиках у меня нет и не будет, когда и как можно перейти во 2 группу при условии, что на момент смены группы «граничний обсяг доходу» для 2 группы не будет превышен.

 55. лола:

  и еще вопрос. я в заявлении на ЕН добавила вид деят-сти, которго ранее не было и приложила свид-во на ЕН. в ЄДР-е этот новый вид деят-сти еще не добавляла. надо было сделать наоборот? не будет ли вопросов ко мне у налоговой по этому поводу? спасибо

 56. ОдессаАудит:

  Лола, пока ответ на Ваш вопрос в исполнении Информационного департамента ГНСУ звучит так:
  «У разі якщо у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку виникла необхідність змінити групу платника єдиного податку (перевищення обсягу доходу, перевищення кількості найманих працівників, зміна місця або/та виду діяльності тощо), то такому платнику потрібно подати відповідну заяву не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, в якому виникли обставини для переходу до іншої групи платників єдиного податку».
  Вопрос обсуждался тут: http://buhforum.com/viewtopic.php?p=26989#p26989

  По второму Вашему вопросу: да, надо было наоборот. Но, по идее, если на момент рассмотрения Вашего заявления эти виды деятельности уже будут в ЕГР, то отказать не должны.

 57. Юрій, нової книги для юридичних осіб на спрощеній системі оподаткування не затверджено.
  Аня, звичайно за вами.
  Лола, 1. Групу можна буде змінити з нового кварталу, подавши заяву за 15 календарних днів до його початку. 2. Щодо заяви, треба було зробити навпаки. Зазвичай, податкова служба, під час прийняття заяви вимагає надати витяг з ЄДР.

 58. Уляна:

  Добрий вечір! Оплатила 13.01.2012р. Єдиний податок в сумі 214,6 грн, повинна буда оплатити 215,00грн. Наклали штраф в розмірі 50%. Чи справедливо це? Яким законом можу щось комусь доказати, адже за 40 копійок мушу платити 110 грн.

 59. Люда:

  Добрий день. Дякую за відповідь про обовязковість мати підтверджуючі документи на товар, який я продаю (я ФОП 3 група 5%). Але я не розумію: як мене можуть оштрафувати податківці при проведенні перевірки, якщо я буду своєчасно сплачувати 5% із поступлень, буду здавати звіти, заповнювати Книгу обліку доходів,тощо… Якщо нема прихідних накладних на товар (купляю на ринку без чеків), на які статті вони можуть зіслатися, чим це регламентовано?

 60. Люда:

  Цитую, газету КОНСУЛЬТ № 1 від 02.01.2012р. стаття називаєтся Новые правила упрощеной системы

  Плательщики единого налога
  по ставке 3% ведут учет только
  доходов и не ведут учет затрат,
  используя ту же Книгу учета
  дохода, что и «упрощенцы» пер-
  вой и второй групп.

  Физизлицо — п редп рин и ма-
  тель — п лательщик единого
  налога третьей группы, кото-
  рый является плательщиком НДС,
  ведет учет доходов и расходов
  по форме и в порядке, установ-
  ленным Минфином Украины
  (пп. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 гл. 1
  разд. XIV НК Украины), что дает
  возможность составить деклара-
  цию по НДС.

  Плательщики единого налога чет-
  вертой группы применяют упро-
  щенную форму бухгалтерского
  учета доходов и расходов с учетом
  п. 44.2 ст. 44 гл. 1 разд. I НК Укра-
  ины и ведут упрощенный бухгал-
  терский учет доходов и расходов
  с целью расчета объекта налогооб-
  ложения согласно Методическим
  рекомендациям № 720.
  Методические рекомендации
  № 720 определяют систему регис-
  тров, порядок, способ регистра-
  ции и обобщения информации
  в них без применения двойной
  записи для составления Упрощен-
  ного финансового отчета субъ-
  екта малого предприниматель-
  ства по форме № 1-мс и форме
  № 2-мс.

 61. Марина:

  Доброго дня. Цікавить питання — чи можу я продавати рекламну площу у своїй газеті фірмам на загальній системі оподаткування? Газета — товар, а рекламна площа також рахується товаром чи це вже є послуга? І як працювати, якщо це послуга? Більшість наших клієнтів — єдинщики. Але є кілька загальників.

 62. Уляна, відповідальність за порушення, за яким вам наклали штраф передбачена пунктом 122.1 Податкового кодексу: «Несплата (неперерахування) фізичною особою — платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.» Якщо штраф на вас вже наклали, то комусь щось доказати ви можете тільки через суд.
  Люда, по вашому питанню, я як раз пишу статтю, підписуйтесь на новини. Те, що податківці роблять, не зовсім законно, проте це їм не заважає.
  Марина, я вважаю, що це послуга. Щось накшталт того, що цю площу ви здаєте в оренду. Таким чином ви можете працювати у третій групі.

 63. Олександр:

  Дякую за відповідь. ! Мій податковий інспектор так само мені пояснив. Тільки заяву про відмову від спрощеної системи мені писати нетреба. А подавати заяву за 15 днів до початку кварталу з якого хочу працювати в 2012 році підприємцем на єдиному податку.

 64. Юля:

  Дякую за вичерпну статтю по даній темі. Може підкажете, виникла дилема. Як ви згадували в статті, тепер свідоцтво платника єдиного податку є безстроковим. Отримала кілька днів тому уже нове свідоцтво (3 група, 5%), але замість помітки що воно дійсне безстроково, стоїть помітка, що воно дійсне лише до 01.06.2012 і підлягає поверненню. Дозвонитись до існпектора наразі не змогла. І ото ламаю собі голову чому лише до 01.06? Я ж не продовжувала старе свідоцтво (його у мене вилучили коли здавала заяву на спрощену систему 04.01.12), а отримувала нове? Коди КВЕД вказувала старого зразка. Нові коди КВЕД ще дійсні до кінця цього року. Може я чогось не знаю, як гадаєте, в чому може бути причина? Таке враження, що податкова хоче, щоб я лишній раз прийшла туди поклонитись….

 65. Ну це вже мабуть внутрішня ініціатива вашої податкової служби. Вам доведеться отримати нове свідоцтво.

 66. оксана:

  чи можуть підприємці, які належать до ІІ категорії (одні використовують найману працю, інші не використовують) надавати послуги відділу освіти, а саме «послуги з організації гарячого харчування учнів у навчальних закладах та оздоровчих таборах», код за ДКПП 55.30.1

 67. Віктор:

  трохи запутався
  Підприємець 3-я група 5% послуги не платник ПДВ . дохід 100 000грн -податок 5% =5тис.грн.
  ЄСВ не входить в суму єдиного податку, тому беремо максимальну сумуна дату 01.01.2012року: 1073х17=18241грн
  визначаємо ЄСВ 18 241х 34,7%= 6 329,63грн.
  6 329,63 + 5000 =11 329,63грн
  і це спрощена система оподаткування під 11,3%
  або я щось не вірно читав в ПКУ, розподілу 43% – бюджет, 57% – пенсійний фонд вже немає. щось не досить зрозуміло…..

 68. Марія:

  Доброго дня,неможу зрозуміти,для переходу з загальної системи на 4 групу єдиного податку писати в заяві лише 5 КВЕДів? чи можна більше?

 69. оксана, друга група не може надавати послуги нікому, окрім населення або інших платників єдиного податку.
  Віктор, ЄСВ ви можете платити не більше мінімального страхового платежу. Читайте цю статтю http://byhgalter.com/zvit-z-yedinogo-socialnogo-vnesku-platnikiv-yedinogo-podatku/
  Марія, податкова сулжба вам не дасть написати більше п’яти кведів.

 70. оксана:

  Дякую за відповідь.

 71. Ирина:

  День добрый!
  В статье Вы пишите, что возможен добровольный переход с одной группы на другую.
  На данный момент времени мне отказано в переходе, причина перехода заключается в том, что планировалось работать только с юр.лицами единщиками, а сейчас еще и юр.лица на общей системе появились. Причина отказа. что нет превышения дохода, в НКУ оговаривается только превышение.
  Хотелось бы уточнить где описан добровольный переход между группами.
  Заранее благодарю за ответ.

 72. Вы получили письменный отказ? Добровольный переход между группами не описан нигде, однако он и не запрещен нигде. Что не запрещено, то разрешено.
  Если можете, пришлите мне отсканированный письменный отказ на почту barmaleys877@gmail.com

 73. Марія:

  Я працюю бухгалтером в юридичній фірмі, отримуємо товари від ФОП як знати до якої групи належить ФОП .В свідоцтвах про сплату єдиного податку вказується лише ставка єдиного податку.

 74. ВІРА:

  В першому кварталі працювала на другій групі єдиного податку, але вияснилось, що якщо є агентські договора потрібна тільки 3 група написала заяву з 2 квартала на 3 групу але мені в податковій відмовили, що робити далі? хто підкаже. Дякую

 75. Марія, а навіщо вам знати, до якої групи належить ФОП? Читайте цю статтю http://byhgalter.com/oglyad-podatkovix-konsultacij/ . Юридична особа має право формувати валові витрати при придбанні товарів чи послуг у єдинників будь якої групи.
  ВІРА, питання, яке хвилює багатьох, проте на яке немає відповіді. Воно потребує законодавчого врегулювання. Поки вам нічого не залишається окрім як залишатися у другій групі або переходити на загальну систему оподаткування.

 76. Андрій:

  Доброго дня!
  Я зареєструвався як ФОП в цьому році, і на спрощеній системі з січня місяця, зареєстрований на 3-й групі — при отриманні свідоцтва платника єдиного податку потрібно вказати місце здійснення діяльності, але оскільки я ще на той час конкретно не знав де саме я буду здійснювати діяльність ( оскільки планувалось в різних містах України — воно, в принципі, так і є) вказали діяльність «по Україні», підкажіть будь ласка:
  1) чи потрібно тепер, коли в мене є конкретні адреси здійснення діяльності ( тобто є підписані договори оренди — чи потрібно це вказувати (тобто вносити зміни до свідоцтва) в свідоцтві платника єдиного податку?

  2)чи потрібно ставати на облік до податкової, в місті здійснення діяльності як платник за не основним місцем обліку ?
  3) якщо я використовую найманих працівників але працюють вони не за основним місцем обліку підприємця:
  — в якому центрі зайнятості їх оформляти? (за місцем здійснення діяльності, чи за основним місцем обліку підприємця?
  — куди сплачувати податки на найманих працівників (ПДФО) ?

  нажаль самі податківці не можуть дати конкретної відповіді на ці запитання. Водному місті мене без проблем беруть на облік як платника не за основним місцем здійснення діяльності, та реєструють працівників в місцевому центрі зайнятості, в іншому місті кажуть що на облік мені ставати не потрібно, а людей потрібно оформляти в центрі зайнятості за основним обліком підприємця і там сам сплачувати податки (ПДФО). Буду Вам дуже вдячний дасте роз’яснення як правильно потрібно робити?

 77. Володимир:

  Добрий день!2011 рік був на спрощеній системі оподаткування(торгівля годинниками і ювелірними виробами).На перший квартал 2012р. було відмовлено в єдиному податку,так як торгівля юв.виробами може бути тільки на загальній системі оподаткування . Подаємо заявку на 2 квартал 2012р. про перехід на спрощену систему,вказавши тільки КВЕДи,які дають право торгувати н а єдиному податку. В податковій приймають,кажуть все гаразд — будете на спрощеній системі.Єдиний ніяк не міг отримати,бо інспектор завжди не встигав його підготувати -домовилися,що завтра 12 квітня буде готовий.Вчора дзвонить,прийдіть до мене 11 квітня.Приходжу,а він мені-вам відмовлено в єдиному,бо прийшло роз’яснення зверху.Дзвонив на гарячу лінію в Податкову в Київ.Відповідь-згідно ст.299.9 3) подання протягом календарного року більше одного разу заяви про перехід на спрощену систему оподаткування-відмовлено правильно. Не подобається-подавайте в суд. На мої доводи,що я згідно ст.298 1.4,я перший раз переходжу на спрощенку- не реагують. Що робити? Наперед вдячний.

 78. Андрій, 1. Ну якщо не плануєте їх змінювати, то можна вписати. Я б не вписував.
  2. потрібно ставати, якщо ви здійснюєте діяльність на території іншої адміністративно — територіальної одиниці.
  3. Щодо ПДФО знаю точно, що треба сплачувати за місцем здійснення діяльності. Щодо центру зайнятості сказати не можу.
  Володимир, я думаю, що вам доведеться бути на загальній системі. Вам треба було оскаржувати перше рішення у судовому порядку. Другу відмову ви, на мою думку, навряд оскаржите. Якщо доводити справу до суду, то, я думаю, що оскаржувати слід саме першу відмову.

 79. Лариса:

  Я СПД-ФО, на 2 групі єд.податку. Випускаю журнал для дітей раз на місяць і медичний ж-л раз на 2 місяці. Найманих працівників не маю. Видання виходять лише за передплатою через ДП «Преса». Кошти від підписки отримую на початку року, які потім ідуть на друк та інші поліграфпослуги. Часом їх не вистачає й на це (доводиться шукати спонсорів). Фактично, усі передплатні кошти йдуть на друк і папір. Але партнери практично всі — юрособи. Від якої суми я маю сплачувати 15% і що треба, щоб перейти на 3-ю групу з 4-го кварталу? Чи обов’язково це, якщо загальні надходження на рік становлять всього 100-130 тис грн?

 80. Оксана:

  Підприємство — платник фіксованого с/г податку, отримало товар від ФО платника ЄП ІІ групи, чи треба утримати ПДФО?

 81. Лана:

  Очень хороший сайт, знаю что многим предпринимателям он помог. Ожидаем проверку в марте, и задумались над ситуацией : в середине декабря 2011 превысили 300 тыс. (мы-частный предприниматель на общей системе). По НК до 11 января 2012 года должны были подать заявления на НДС. Но вместе с тем легко попали под условия регистрации на единый налог 2 гр. (без ндс)- ресторан без алкоголя.Сдали заявление, указав оборот больше 300 тыс. и получили Свидетельство единого налога…Не висит ли над нами обязательная регистрация НДС?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.7MB/0.00051 sec