Як фізичній особі підприємцю — платнику єдиного податку обрати свою групу?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Найбільш популярне питання приватних підприємців – платників єдиного податку, які читають цей блог: «До якої групи я відношусь?». При цьому, у переважній більшості випадків, це питання сформульоване наступним чином: «Я фізична особа — платник єдиного податку. В мене наступні КВЕДи: 1, 2, 3, 4. До якої групи я відношусь?».

Скажу одразу, на запитання сформульоване таким чином, майже неможливо відповісти, оскільки група платника єдиного податку залежить від видів економічної діяльності згідно КВЕД дуже мало. Звичайно, залежність є, проте, вона не така, щоб на підставі тільки КВЕДу обирати групу.

Можливо, ця стаття буде опублікована надто пізно для тих, хто вирішив перейти на спрощену систему оподаткування з 01 січня 2012 року. Проте, вона стане у пригоді тим підприємцям, які будуть переходити на єдиний податок пізніше. Слід зазначити, що у цьому пості ми не будемо говорити про види діяльності, які взагалі заборонені для спрощеної системи оподаткування, а лише розглядати процес обрання групи.

Для визначення групи, підприємцю слід відповісти на декілька питань. Ці питання я постараюся розписати докладніше та розташую їх у порядку, за яким на них слід відповідати. Спочатку, підприємцю слід визначитися, чи відповідає він головним критеріям спрощеної системи оподаткування, які прописані у пункті 291.4 Податкового кодексу.

Який розмір доходу отримав ФОП за попередній рік?

Це питання не стосується новостворених суб’єктів господарювання. Підприємці, які переходять на єдиний податок із загальної системи оподаткування та «старі» платники єдиного податку, для обрання групи, мають знати обмеження по граничному обсягу доходу за попередній рік.

Перша група – 150 тис.грн. Друга група — 1 млн.грн. Третя група – 3 млн.грн.

Відповідно, якщо ФОП отримав за попередній рік дохід в розмірі 2 млн.грн., він не може обрати першу чи другу групу. Якщо підприємцем було отримано дохід в розмірі 100 тис.грн., то за критерієм «граничний обсяг доходу», він може обрати будь яку з трьох груп платників єдиного податку. Однак, це лише початок. Далі слід задати наступні питання:

Скільки найманих працівників має підприємець?

Перша група взагалі не має права використовувати найману працю. Друга група може мати не більше 10 найманих осіб одночасно. Третя група – не більше 20 осіб. Отже, так само, як і в попередньому випадку, якщо приватний підприємець має 15 найманих осіб, то він може бути лише у третій групі. А якщо ФОП взагалі не використовує найманих працівників, то він може бути у будь якій групі.

Яку діяльність буде провадити підприємець?

Це мабуть головний критерій, який береться до уваги при визначенні групи платників єдиного податку.

Перша група може:

 1. здійснювати виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках;
 2. надавати побутові послуги населенню.

При цьому можна займатися цими видами діяльності одночасно. Перелік побутових послуг прописаний у пункті 291.7 Податкового кодексу та є виключним. Тобто, якщо підприємець не знайшов свого виду послуг у цьому пункту, він не може бути у першій групі. Відповідно, якщо підприємець займається роздрібною торгівлею будь де, окрім ринку, він не може обрати першу групу.

Друга група може:

 1. надавати будь які послуги, але тільки платникам єдиного податку або населенню;
 2. виробляти та продавати товари будь кому;
 3. займатися ресторанним бізнесом.

Підприємець має визначитися, чим він буде займатися, надавати послуги чи продавати товари. Друга група не може надавати послуги юридичним та фізичним особам на загальній системі оподаткування. Це головна перешкода для другої групи і головне питання, на яке має відповісти підприємець. Якщо підприємець і продає товари і надає послуги, то головним критерієм для обрання чи не обрання другої групи, буде те, кому саме він надає свої послуги.

Слід зазначити, що для другої групи є виключення. У другій групі не можуть бути підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005).

Третя група може здійснювати будь яку діяльність, яка не заборонена для спрощеної системи оподаткування – продавати товари чи надавати послуги будь кому та на будь якій системі оподаткування. Отже, якщо приватний підприємець надає послуги комусь, окрім інших платників єдиного податку чи населенню, йому пряма дорога виключно у третю групу.

З якими контрагентами буде працювати підприємець?

Відповідь на це питання наведена у попередньому розділі статті. Слід лише зазначити, що контрагентами ФОПа на єдиному податку є як його постачальники, так і його покупці. Це питання стосується тільки покупців. Тобто, платник єдиного податку будь якої групи може отримувати товари чи послуги від будь якого контрагента, як на загальній та спрощеній системі оподаткування, так і від населення.

Чи потрібен підприємцю статус платника ПДВ?

Які суб’єкти господарювання можуть бути платникам податку на додану вартість на спрощеній системі оподаткування докладно розглянуто у статті Єдиний податок 2012 та реєстрація платником податку на додану вартість. Право чи обов’язок?. Якщо підприємець переходить на єдиний податок із загальної системи оподаткування та не є платником податку на додану вартість, проте бажає у майбутньому ним стати, то йому пряма дорога у третю групу за ставкою 5%. Стати платником ПДВ та змінити ставку на 3% + ПДВ, можна лише зі ставки 5%. Так само слід поступити і новоствореному платнику єдиного податку, який у майбутньому бажає стати платником податку на додану вартість.

Відповідальність за невідповідність умовам певної групі

Згідно пункту 293.8 Податкового кодексу, якщо платник єдиного податку перевищив граничний обсяг доходу, встановлений для відповідної групи, то до суми перевищення він повинен застосувати ставку єдиного податку 15% та з наступного кварталу перейти у наступну групу. Наприклад, якщо єдинник другої групи отримав дохід в розмірі 1 млн. 200 тис.грн., то з суми 200 тис.грн. він повинен сплатити 15% та перейти у третю групу.

Якщо платник єдиного податку перевищив кількість найманих працівників для відповідної групи, то він повинен з наступного кварталу перейти в іншу групу, якій відповідає кількість найманців. Взагалі, цей випадок не прописаний у Податковому кодексі, тому відповідальності за це немає, проте, я думаю, що податкова служба буде переводити єдинників у відповідні групі на підставі тієї ж статті 291.4.

Щодо видів діяльності та статусу контрагентів, з якими буде працювати платник єдиного податку, так само, відповідальності не передбачено, проте у відповідну групу треба буде перейти.

Також, я думаю, що, якщо вчасно не здійснити перехід в іншу групу, та якщо податкова служба виявить це під час проведення перевірки, у відповідних кварталах, в яких повинен був здійснитися перехід в іншу групу, податківцями будуть застосовуватися відповідні ставки єдиного податку, встановлені для таких груп та донараховуватися податкові зобов’язання та штрафи за їх несплату.

Висновок

Отже, для вибору групи, платнику єдиного податку слід відповідати, по черзі, за якою вони наведені у статті, на наступні питання:

 1. Який розмір доходу було отримано за попередній рік?
 2. Скільки я маю найманих працівників?
 3. Якою діяльністю я займаюсь?
 4. Хто мої контрагенти?
 5. Чи потрібен мені статус платника податку на додану вартість?

Сподіваюсь, що після прочитання цієї статті, питання щодо обрання групи повинно відпасти. Якщо стаття не допомогла, та в когось досі залишилися питання, прошу в коментарі. Бажаю всім правильно обирати свої групи.

Як фізичній особі підприємцю — платнику єдиного податку обрати свою групу?
Оцініть статтю

61 Responses to Як фізичній особі підприємцю — платнику єдиного податку обрати свою групу?

 1. Олександр:

  Добрий день. В даний момент я ФОП на загальній системі оподаткування. Планую в другому кв. перейти на єдиий податок, здійснюючи послугу по здачі комерційної площі в оренду(до 300м. кв.). Чи правильно я зрозумів, що перехід можливий лише в третю групу. І якщо так, то через який термін можливо «перебратись» до другої групи.
  Дякую.

 2. Марина:

  Доброго дня! То я правильно зрозуміла, в другі групі я маю можливість працювати з юридичними особами на загальній системі, якщо працюю в ресторанному бізнесі? Дякую!

 3. Александр:

  Добрый день, напишите пожалуйста статью об оптимизации налогов для единщиков которые находятся на 3 группе (не плательщики ПДВ). От дохода я должен платить 5%, но могу ли я уменьшить отчисления на: оплату единого налога, единого социального взноса, аренду автомобиля, квартплату и т.п. Большое спасибо.

 4. Марина, на мою думку, тут питання спірне. Але, я думаю, що податкова служба буде прирівнювати цей вид діяльності до послуг.
  Александр, а нічого писати. Розмір єдиного податку залежить тільки від доходу, витрати нікого не цікавлять. А дохід — це майже вся сума коштів, яку підприємець отримав на рахунок або у вигляді готівки.

 5. Геннадий:

  Добрый день. Я плательщик ЕН. Вид -діяльність таксі.
  У меня в такси стоит платежный терминал для оплаты картами. Пассажиры (как граждане Украины, так и иностранцы) расплачиваются за проезд личными и корпоративными картами. Но я ведь не знаю, у кого какая карта и какое гражданство у пассажира. Деньги, на счет, приходят уже как бы обезличенными. То есть, уже не видно от кого и с какой карты пришли деньги. Вот такое назначение платежа я вижу в клиент банке: Ком.банка 1.71грн.;Кол-во транз.2шт.Возм.предпр.105.29грн.по слипу Бон.пок. 0.00грн.
  В связи с этим вопрос: могу ли я быть во второй группе, если со мной рассчитываются корпоративными картами и картами иностранных банков ?
  Налоговую, своим вопросом, поставил в ступор. Они склонны к третьей группе, так как теоретически со мной, с помощью карты, может расплатиться юрлицо или иностранец. Но толком ответить не смогли.
  Спасибо.

 6. Роман:

  Я зробив озвучення ринку гучномовним зв’язком ,роблю звукозапис і озвучую оголошення,крім того торгую на ринку,під який вид д-ті і якої категорії підпадаю , чи може звукозапис вважатися товаром,дякую

 7. Роман:

  Працюю без найманих працівників

 8. Геннадий, питання інтересне. Якщо неможливо прослідити, від кого прийшли гроші, думаю, що можна бути у другій групі.
  Роман, думаю, що це послуга, тому, в залежності від того, кому ви її надаєте, або друга або третя група. Хоча, якщо від цієї діяності ви отримуєте малий дохід у порівнянні доходу від торгівлі, ви можете надавати ці послуги як звичайна фізична особа та сплачувати з неї 15% ПДФО.

 9. Володимир:

  Подав вчора заяву на ЄП 3%+ПДВ. Займаюся виключно торгівлею буд. метеріалів, послуг не надаю. Платник ПДВ, був на загальній системі. В інтернеті знайшов, що хто був платником ПДВ, не залежно чи надає послуги, чи реалізує товар може перейти в цю групу тільки подавши заяву на ЄП (http://advokat-rivne.io.ua/s164336/ediniy_podatok_2012_i_pdv). В місцевої податкової інша думка, що згідно п. 14.1.139 я не являюся особою для цілей ПДВ. Але на мою думка не кожна особа являється платником ПДВ, але кожний платник ПДВ являється особою. ЦІкаво знати вашу думку

 10. Моя думка співпадає з вашою. Про це на блозі також є стаття http://byhgalter.com/yedinij-podatok-2012-ta-podatok-na-dodanu-vartist/ . Якщо за результатами розгляду заяви отримаєте письмову відмову, треба буде звертатися тільки до суду.

 11. Тетяна:

  Хто може сказати, чому ФОП — на єдиному податку другої групи не можуть надавати послуги, або постачати товари державним установам, Яка стаття Податкового кодексу?

 12. частина 2 пункту 291.4 ПКУ.

 13. Олександр:

  Добрий день. В даний момент я ФОП на загальній системі оподаткування. Планую в другому кв. перейти на єдиий податок, здійснюючи послугу по здачі комерційної площі в оренду(до 300м. кв.). Чи правильно я зрозумів, що перехід можливий лише в третю групу. І якщо так, то через який термін можливо «перебратись» до другої групи.
  Дякую.

 14. Олександр, якщо будете здавати неплатникам єдиного податку, то тільки в третю. Перебратися до іншої групи можете з нового кварталу, якщо будете відповідати критеріям.

 15. Ирина:

  1) Я ФОП платник ЄП (квед 52.12.0) споруда в якій займаюся діяльністю не знаходится на територвї ринку, найманих працівників немаю,розмір доходу не перевищує 100тис. Як перевестися з2гр в 1гр, невже тільки через розташування МАФ я маю платити кжен місяць20%

  2)Свекровь владелец помещения(МАФ) которое сдает мне под магазин.Как правильно оформить оренду помещения,чтобы не платить налог на аренду(я ведь ей ничего неплачу)

 16. Ирина, так лише через розташування магазину ви не можете бути у першій групі. Що таке «налог на аренду»? Роз’ясніть будь ласка.

 17. Антон:

  Добрый день! планирую сдавать в прокат юр.лицу на общей системе вендинговый автомат (игровой автомат с купюроприемником). могу ли я получить 2-ю категорию, так как услугами будет пользоваться население? или все таки получается, что услугами пользуется данное юр. лицо? Спасибо!

 18. Вашими послугами, в даному випадку, користується юридична особа. А населення користується послугами цієї юрособи. От такий ось ланцюг постачання послуг. Якщо ця юридична особа на загальній системі оподаткування, то ви не зможете бути у другій групі.

 19. марія:

  Я пенсіонер по віку. Планую займатись експортом виробів з деревини(пеллети, брикети, деревне вугілля), а в майбутньому їх виробництвом. Найманих працівників до початку виробництва немає. До якої групи мені віднестись, 2-ї чи 3-ї? Якщо до 3-ї, то чи необхідно ставати платником ПДВ, адже експортери біопалива звільнені від ПДВ? Дякую!

 20. марія, я думаю, що друга група вам цілком підійде. Про третю слід буде замислюватися тільки при перевищенні обсягу доходу 1 млн.грн. на рік. Реєстрація платником ПДВ для платників єдиного податку це діло добровільне. З приводу цього почитайте ці статті http://byhgalter.com/oglyad-podatkovix-konsultacij/
  http://byhgalter.com/yedinij-podatok-2012-ta-podatok-na-dodanu-vartist/

 21. Алевтина:

  здравствуйте! муж занимается реализацией пластиковых окон без установки и без изготовления. Попадаем во вторую категорию* Спасибо за ответ

 22. Павло:

  Доброго часу доби! Чи правильно я розумію, що у разі надання послуг нерезидентам — юр. особам можна відкривати лише 3 групу ФОП? Обмежень по ЗЕД немає?

 23. Алевтина, попадаєте.
  Павло, так, третя група. Займатися зед не заборонено.

 24. Наталі:

  Здраствуйте, я хотіла запитати таке: планую відкрити туристичне агенство, думаю, початковий річний дохід не перевищить 300 тис.грн., найманих працівників буде не більше 10 чол., разом з тим буду займатися ще одним видом діяльності — це торгівля парфумами через інтернет. Запитання: яку групу обрати? Дякую.

 25. Це залежить від того, на якій системі оподаткування ваш туроператор.

 26. Шер:

  Добрый день!Подскажите пожалуйста, голова идет кругом.Какую группу выбрать вторую или третью?
  Ситуация следующая:мой папа пенсионер, хочет регистрировать ФОП, планирует заниматься продажей и изготовлением жестяных изделий населению и не исключено что другим предпринимателям, а также сдавать в аренду нежилое помещение до 100 кв.м. Наемных работников будет — один, его сын (мой брат).
  Заранее благодарю

 27. Христина:

  Доброго дня! Чи передбачає третя група ФОП на єдиному податку 5% якісь обмеження по обігу коштів протягом року? Прописано, що річний оборот повинен становити не більше 3 млн. грн. Однак, я чула що ніби там є якесь хитре обмеження — що насправді така сума може складати лише 300 грн., а далі обовязковий перехід на іншу систему оподаткування? Якщо так — то яку? І які відрахування будуть тоді стягуватися? Наперед вдячна за інформацію.

 28. Шер, якщо не виключено, що послуги будуть надаватися юридичним особам, то третя група.
  Христина, немає ніяких обмежень. При обсязі 300 тис.грн. ви будете мати право зареєструватися платниками ПДВ.

 29. Олег:

  Добрий день…Скажіть, будь ласка, до якої групи можна віднести веб-студію по створенню сайтів,яка немає офісу і в ній працює лише одна людина…по доходам і по кількості працівників можна віднести до першої категорії,а по типу діяльності я так зрозумів що не підходить..дякую

 30. Василь:

  Доброго дня.
  1. Чи може ФОП II група продавати обладнання юр. особам?
  2. Я зараз на III групі. Коли я можу перейти на II групу?

 31. Олег, залежить від того, кому ви будете надавати послуги.
  Василь, 1. Може. 2. Питання досі не врегульовано. Податкова служба проти добровільного переходу.

 32. Олександр:

  Cкажіть, чи правильно примушують музикантів вибирати другу групу ? Коли людина сама обслуговує фактично ритуали весілля або хрестин і грає раз у тиждень ( крім посту) заробляючи значно менше ніж 150 000 на рік ? Але податківці стверджують, що ритуал — лише поховання…..Роз»ясніть будь ласка …

 33. Олександр, як я розумію, вашого виду діяльності немає у пункті 291.7 Податкового кодексу, значить ви не можете бути у першій групі.

 34. Анна:

  Олексію, доброго дня. Дякую, перш за все, за змістовний блог. Питання полягає у наступному: для інтернет-магазину дитячого одягу можна бути на 2 групі ФОП?

 35. Так, можна. У другій группі ви можете продавати товари будь кому. Обмеження стосується лише послуг.

 36. Роман:

  Олексвію, доброго дня. Прочитавши ваші відповіді на поставленні запитання я у захваті від вашої доброї душі. Безкоштовно даєте такі цінні поради — це дуже приємно для нас, відвідувачів сайту. Я дуже багато взяв для себе по своїх питаннях.
  Нехай так легко прийдуть великі Божі благословення у ваше життя, як ви легко служите нам.
  Божих Вам благословень.
  З повагою,
  Роман, Київ

 37. Доброго дня.
  Дуже прошу допомогти визначитися з групою, яку мені краще обрати. Стою на біржі зайнятості, маю стати ПП за їх сприянням, пишу бізнес-план у малі терміни, а з цим питанням ніяк не можу розібратись.
  Буду ремонтувати комп’ютерну і цифрову техніку на дому, а згодом, в орендованому офісі. Послуги надаватиму переважно приватним особам, але, можливо, з’являться у клієнтах і організації (в т.ч., може бути, що платники ПДВ).
  Крім цього у планах почати аналогічний ремонт телевізорів. А ще у більш віддалених планах — вендинговий бізнес.
  Купувати комплектуючі також буду як у приватних осіб, так і в організаціях чи магазинах.
  От і не знаю, чи обирати 2, чи 3 групу і на якій системі оподаткування краще бути.
  Буду дуже вдячний за вичерпну відповідь.

 38. Natali:

  Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, яку форму обрати, якщо я планую відкрити аптеку та займатися реалізацією лікарських засобів та виробів медичного призначення для населення. Товар плануємо закупляти у фірм-дистриб’юторів. Дуже вдячна.

 39. Денис:

  Доброго дня!
  Прошу допомоги по вибору групи — зовсім відсутня інформація щодо здійснення художньої діяльності.
  Я займаюсь аерографією (вид образотворчого мистецтва) на різних поверхнях (авто, мото, текстиль, інтер’єр, побут. техніка та ін.);
  Також торгівлею матеріалами для аерографії (фарба, інструменти, розх. матеріали — закуповуються за кордоном) — це ще під питанням.
  У пункті 291.7 Податкового кодексу відсутня будь-яка художня діяльність — це означає, що я «попадаю» у третю групу (це при тім, що у мене дохід не більше 150 тис. грн.)???
  Наперед дякую за відповідь.

 40. наталія:

  Доброго дня. Планую відкривати ФОП. Займатимусь візовою підтримкою (реєстрація, заповнення анкет, оформлення страхівок (я є страховим агентом однієї з страхових компаній), консультації). Найманих працівників не буде. Дохід до 150000грн. До якої групи оподаткування я відноситимусь і до якого виду діяльності за КВЕД можна віднести мої послуги? Буду дуже вдячна за відповідь.

 41. Андрій:

  Доброго дня. Відкритий КВЕд 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами, 47.19. Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах. Чи можу я йти на другу групу єдиного податку ФОП???? Податкова примушує на 3!!!

 42. Павло:

  Доброго дня. Чи можу я на сьогоднішній день перейти з 3ї на 2у форми оподаткування? Якщо так, то яка послідовність дій від мене
  повинна бути?

 43. Олена:

  Якщо я торгую в місцях де немає статусу ринка ( в селах )- чи можу я бути в першій групі?

 44. Василь:

  Здравствуйте. Не можете ви бути на першій групі. Для тих, хто займається торгівлею Податковий кодекс виключень не дає. Тільки на ринку. Якщо ні — то друга група.

 45. Анна:

  Здравствуйте.Якщо я хочу займатись вирощуванням сільськогосподарської продукці на власній та арендованій землі та тваринництвом до якої групи я можу себе віднести.Дякую.

 46. Анна:

  Чи можливо зразу при реєстрації СПДФо перейти на спрощену систему оподаткування -єдиний податок? та за якою ставкою?Дякую

 47. Анна:

  створюю фоп по наданні послуг зі створення сайтів. Найманих працівників немає, обіг до 300 тис грн. Яку групу ЄП обрати???

 48. Я думаю, что скорее всего, вы будете часто оказывать услуги для юридических лиц или предпринимателей на общей системе налогообложения. Поэтому вам подойдет третья группа

 49. Тіна:

  Підкажіть, будь ласка, яку с-му оподаткування слід обрати, якщо плануємо організовувати турпоїздки в гори, атракціон, музичні фестивалі з залученням спонсорських коштів та роздрібну торгівлю біля атракціону та під час фестивалів?
  Наймані працівники будуть, але не певні в їх кількості, для початку не більше 10 ч., Сума доходу теж під питанням.

 50. Чтобы наиболее полно ответить на ваш вопрос, нужно больше информации и нужно считать. То есть нужны конкретные цифры.
  Если постараться ответить, то вам подойдет либо вторая либо третья группа единого налога.
  Если вы будете заключать договора и оказывать услуги юридическим лицам на общей системе налогообложения, то третья группа.

 51. Віталій:

  Хочу займатись транспортно-експедиційною діяльністю. Виходить 3 группа ставка 5%. Питання таке: якщо мені замовник платить кошти на рахунок, а я віддаю безпосередньо перевізнику готівку зняту з рахунку, в мене не буде проблем адже я фактично отримую не експедитроську винагороду, а оплату за все перевезення, чи потрібно буде десь показувати кому і скільки я віддав з тих грошей які отримав від замовника???Чи головне просто платити податок з усіх коштів що зайшли на рахунок, і ніхто тебе не буде чіпати???

 52. Здравствуйте. Для експедиторов в Налоговом кодексе предусмотрены специальные нормы:

  292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

  Если вы работаете официально и с заказчиком и с перевозчиком, то нужно заключать договор и все показывать. Тогда вы будете платить 5% только с суммы вознаграждения.

  Если с перевозчиком вы работаете неофициально, то насколько я понимаю, вы заключаете с заказчиком договор на перевозку, в котором вы являетесь исполнителем.

  В этом случае лучше ничего не показывать и платить 5% со всего, что зашло.

 53. Геннадий:

  Только перевозка грузов, либо пассажиров, является лицензированным видом деятельности. Могут возникнуть проблемы, если экспедитор будет получать доход за перевозку, без лицензии на этот вид деятельности.

 54. Оксана:

  Геннадий, не могли бы вы проконсультировать — плательщик ЕН 3 группы (с НДС) может ли осуществлять не только ту деятельность, которая в его свидетельстве о регистрации (оптовая торговля сельхозпродукцией), но и другие виды (например, консультационная деятельность)?

 55. Олеся:

  Який КВЕД відкрити? — стоїть куб з інформацією про виробника у нашому магазині, проте партнер стверджує, що це не реклама. У договорі записано, що наш обовязок -підтримання наявності та асортименту продукції.

 56. Мирослава:

  Добрий день) я хочу брати в оренду авто мойку. Скажіть будь ласка чи потрібно мені відкривати пп відразу?

 57. Лідія:

  Я займаюся репетиторством. Мій вид діяльності — освіта дорослих та інші види освіти.Зараз я в другій групі і сплачую Єдиний внесок.Чи можу я перейти в першу групу? Дякую.

 58. Анна:

  Скажите какую группу выбрать,если планирую брать в аренду земельные паи , выращивать продукцию и реализовать на рынке, найомных рабочих до 10 человек и доход до 1000000 грн

 59. Инна:

  Доброго дня. Я ФОП на загальній системі. Маю аптеку і співпрацюю ( замовляю товар) з ТОВ. Хочу перейти на Єдиний податок ( 2 група ). Товарообіг за рік 527 000 грн,найманих працівників немає, орендую приміщення менше 40 м.кв. Чи можливо це ? Чи я належу до 3 групи? Дякую за відповідь.

 60. Анна:

  Доброго дня! Я Фоп 3 группа, викладаю англ. мову. Зраз деякі студенти бажають перераховувати гроші на карту. Мені потрібно відкривати розрахунковий рахунок? Чи можу я користуватися карткою фізичної особи?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.61MB/0.00046 sec