Податки > Єдиний податок > Як ФОП на єдиному податку сплачує інші податки і збори?

Як ФОП на єдиному податку сплачує інші податки і збори?

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Консультант. Автор статей з бухгалтерського та податкового обліку. З радістю відповім на ваші питання у коментарях.

Для суб’єктів господарювання, які обрали для своєї діяльності спрощену систему оподаткування, законом передбачений спеціальний порядок нарахування та сплати окремих встановлених податків і зборів. Так, до одних обов’язкових платежів платники єдиного податку застосовують загальні правила, за до інших – спеціальні норми, а щодо третіх – взагалі звільнені від обов’язку їх нараховувати та сплачувати.

Читайте також Як і коли підприємці платять єдиний податок

Сплата податків за загальними правилами

На підставі вимог діючого в даний час податкового законодавства, на загальних підставах платники податків на спрощеній системі сплачують такі податки і збори:

  • рентну плату за спеціальне використання води;
  • всі встановлені законом митні платежі та обов’язкові збори – при ввезенні яких-небудь товарів на територію України;
  • податок на доходи фізичних осіб (для підприємців-платників єдиного податку) – в певних прямо передбачених законом випадках, наприклад, з допомоги по своїй тимчасової непрацездатності, отриманих на підставі добровільного страхування.

Звільнення від сплати податків

Згідно з правилами п. 297.1 ст. 297 ПК платники податків, які використовують по відношенню до своєї діяльності спрощену систему оподаткування, автоматично звільнені від зобов’язань щодо нарахування та сплати, а також подання звітності з таких податків:

Читайте також Як підприємці на єдиному податку можуть проводити розрахунки з контрагентами

  1. податок на нерухомість, а саме земельний податок (за винятком оподаткування користування даними єдиного податку суб’єктом земельних ділянок не з прямою метою здійснення його господарської діяльності);
  2. податок на доходи фізичних осіб – по відношенню до доходів платника податку від безпосередніх результатів його господарської діяльності, з яких сплачується єдиний податок.

Особливості сплати платниками єдиного податку ПДВ

Відповідно до чинного ПКУ, платниками ПДВ виступають такі категорії суб’єктів господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування:

  • платники єдиного податку за встановленою ставкою в 3 %;
  • платники єдиного податку за встановленою ставкою в 5 %, які прийняли рішення в добровільному порядку перейти на сплату цього податку за ставкою 3 %.

Також звертаємо вашу увагу на певні особливості формування податкового кредиту з ПДВ для підприємців на єдиному податку. Зокрема, згідно з роз’ясненнями органів податкової служби, до складу даного кредиту допускається включення сум ПДВ, які були нараховані такому платнику податків (сплачені ним) у зв’язку з придбанням товарів для ремонту його власного майна або отриманням послуг такого ремонту. При цьому в якості обов’язкових умов включення суми ПДВ по розглянутих товарів/послуг передбачено їх безпосереднє використання у господарській діяльності платника податку, документальне оформлення та відображення в його обліку всіх понесених витрат.

Читайте також Як визначити дохід платника єдиного податку

Також дозволяється включати в свій податковий кредит суми ПДВ від ремонту орендованого майна підприємцем за умови, що проведення такого ремонту передбачено сторонами у договорі найму, а всі первинні документи оформлені на самого підприємця.

Порядок оподаткування виплачуваних підприємцю на єдиному податку доходів

Виплачуючи дохід на користь підприємця, який перебуває на спрощеній системі, контрагент звільняється від обов’язку нараховувати таких обов’язкових платежів:

  1. військовий збір;
  2. податок на доходи фізичних осіб.

За правилами застосування спрощеної системи оподаткування, за даними видами зборів платник єдиного податку самостійно проводить оподаткування своїх доходів.

Читайте також Як заповнити та подати заяву на єдиний податок (спрощену систему оподаткування)

Зверніть увагу, що звільнення від зобов’язання юридичної особи нараховувати/утримувати єдиний внесок застосовується тільки по відношенню до виконання робіт/надання послуг підприємцем на єдиному податку, що повністю відповідають його зареєстрованим видам господарської діяльності.

У той же час, контрагент, що виплачує дохід єдиннику, повинен в обов’язковому порядку відобразити відповідні виплати у своєму податковому розрахунку за формою № 1ДФ.

Для підтвердження перебування контрагента юридичної особи на спрощеній системі станом на дату перерахування йому доходів, згідно з правилами податкового законодавства, достатньо отримати відповідну інформацію із Реєстру платників єдиного податку, розміщеного на офіційному порталі ГФС.

При поддержке: Компания Канцелярський кошик предлагает большой выбор пленок для ламинирования kanc-koshik.com.ua/?PGID=25&HID=148, ламинаторов и бумаги для офисов, а также любых канцелярских принадлежностей.

Як ФОП на єдиному податку сплачує інші податки і збори?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.91MB/0.00172 sec