Все про x-звіт, звіт ЗВР-1 та звіт про використані розрахункові книжки

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

При поддержке: Планируете открывать собственный бизнес, но не знаете с чего начать? Сайт my-biz.ru поможет вам во многом. Там вы найдете статьи на темы от выбора поставщика до подачи налоговой отчетности.

Сьогодні продовжуємо вивчення звітності, яку обов’язково складають при використанні РРО господарюючим суб’єктом. У попередній статті ми розглянули основні аспекти використання Z-звіту, а сьогодні розберемося з Х-звітом, з’ясуємо, для чого і коли він складається, яких видів буває. Крім того, вивчимо звіти, які потрібно подавати до фіскальної служби. Їх усього два: «Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій (розрахункових книжок)» — форма № ЗВР-1 та Довідка про використані розрахункові книжки. Отже, почнемо…

До речі, на нашому сайті вже є кілька статей про реєстратори розрахункових операцій, з якими рекомендується ознайомитися:

Що таке Х-звіт і для чого він?

X-звіт — це денний звіт без обнулення інформації в оперативній пам’яті. Якщо РРО, у X-звіті не вказує інформацію про операції «службового внесення» або «службової видачі» сум готівки, X-звіту повинен додаватися будь-який інший звіт, що містить дані про зазначені суми за цими операціями.

Ще цей звіт називають «Ранковим звітом» або «нульовим чеком (звітом)» з-за того, що деякий час назад, тоді ще податкова вимагала знімати ці звіти до початку зміни для того, щоб переконатися у відсутності готівки в касі (щоб показати, що виручка в касі на початок робочої зміни дорівнює «нулю»). В даний час ці звіти не обов’язково знімати щоранку, так як вся інформація зберігається в електронному вигляді.

Необхідність складання Х-звіту

Звичайно ж, складати і формувати різні Х-звіти повинні вміти всі працівники господарюючого суб’єкта, які працюють з РРО. Оскільки цей звіт, як ми вже з’ясували, що це вид звіт без обнулення, то без його зняття навряд чи можна обійтися у випадку (не дай Бог звичайно) раптової перевірки фіскальної служби або, скажімо, здавання коштів до каси суб’єкта господарювання або інкасаторам. Крім того, якщо суб’єктом господарювання здійснюється внутрішній контроль касирів, то в процесі такої перевірки він знімається в будь-якому випадку.

Види Х-звітів

Залежно від функціональних можливостей РРО, Х-звіти поділяють на кілька категорій:

 • Основний X — звіт — загальний звіт по виручці за поточну зміну (на відміну від Z — звіту не обнуляє виручку).
 • Контрольна стрічка або погодинний звіт — показує всі покупки, які були пробиті за поточну зміну.
 • Х — звіт по відділам — показує виручку по відділах.
 • Х — звіт по касирах — показує суми, які пробив кожен касир.
 • Х — звіт по товарах – показує, скільки і яких товарів було пробито на касі.

Періодична звітність та її склад

Всі суб’єкти господарювання, які використовують РРО, повинні подавати у фіскальні органи, за місцем реєстрації РРО, відповідну звітність про їх використання (п. 7 ст. 3 Закону про РРО). Така звітність вважається періодичної, оскільки періодичний звіт — звіт фіскальної пам’яті за будь-який період часу з початку експлуатації РРО.

Існуючим на даний момент законодавством України передбачено дві звітні форми, що входять до складу звітності СПД:

 • форма №ЗВР-1 Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій (розрахункових книжок);
 • Довідка про використані розрахункові книжки.

Причому звертаємо Вашу увагу на те, що склад звітності СПД залежить від того, як проводить розрахунки СПД.

У разі, якщо СПД здійснює розрахунки тільки через РРО (та протягом звітного періоду РРО не виходив з ладу і не відключалася електроенергія), то до складу звітності СПД входить лише Звіт, в якому відображаються дані щодо всіх наявних РРО.

«Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій (розрахункових книжок)» — форма № ЗВР-1 та строки його подання

Цей звіт призначений для відображення даних за грошовим оборотом окремо по кожному РРО, що був в експлуатації у СПД, а також загальної суми обороту по всім реєстраторам.

Надається такий звіт щомісяця не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.

При заповненні форми №ЗВР-1 потрібно мати на увазі, що у цей звіт включаються всі зареєстровані в податковому органі РРО, незалежно від того, використовувалися вони в звітному місяці або ні. Завантажити і заповнити бланк цього звіту Ви можете тут.

Довідка про використані розрахункові книжки та строки її подання

Подається лише у разі, якщо у звітному періоді була повністю використана (закінчилася) хоча б одна розрахункова книжка, зареєстрована на РРО або КОРО. Подавати Довідку потрібно разом із Звітом за формою №ЗВР-1, тобто не пізніше 15 числа місяця, наступного за місяцем закінчення розрахункової книжки. Завантажити бланк такого звіту Ви можете тут.

Штрафні санкції, пов’язані зі звітністю по РРО

Такі санкції за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), передбачені п. 120.1 ПКУ і тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Все про x-звіт, звіт ЗВР-1 та звіт про використані розрахункові книжки
Оцініть статтю

3 Responses to Все про x-звіт, звіт ЗВР-1 та звіт про використані розрахункові книжки

 1. Артем:

  Считаю данную статью , как и другие статьи данного блога БЕЗПОЛЕЗНЫМИ !!!
  По 1 простой причине — нет ДАТЫ публикации !!!
  Поскольку рассматриваемые темы очень сильно меняются из года в год, а в связи с нестабильной политикой в законодательстве уже через месяц после публикации может быть опровергнута на корню наличие даты публикации позволит читателю ориентироваться — вышла статья до или ПОСЛЕ некоего события.

  Автор блога, включите обязательно данный параметр в статьи — это ВАЖНО !!!

 2. Артем:

  Придётся уточнить, что на страницу данной темы блога попал через поисковую систему, а не через список статей, где даты есть. Если, к примеру, статью читатель захочет распечатать, то наличие даты ИМЕННО НА СТРАНИЦЕ ей текста будет ОЧЕНЬ полезным.
  Отдельно спасибо за Ваш труд.

 3. Приветствую. Дату публикации поста добавили.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00035 sec